آیا آتش سوزی جنگل ها در کالیفرنیا بدتر می شود؟

[ad_1]

استاد در کالج. فارغ التحصیل از Caltech. زن بیکینی. و این ماه پدر و پسر

مجموعه ای گیج کننده از کالیفرنیایی ها متهم به مشارکت در یکی از بدترین فصول آتش سوزی های جنگلی در تاریخ این ایالت شده اند – فصلی که در آن سه نفر جان باختند، هزاران خانه ویران شد و بیش از 2.5 میلیون هکتار سوخت.

در حالی که آتش سوزی های ناشی از خطوط برق آسیب دیده و صاعقه خسارات گسترده ای در سال های اخیر ایجاد کرده است، این آخرین فصل آتش سوزی جنگل ها از نظر تعداد آتش سوزی های بزرگ مرتبط با آتش سوزی منحصر به فرد بوده است. همزمان، دستگیری‌های آتش‌سوزی جنگل‌ها در چند سال گذشته افزایش یافته است: در سال 2021، اداره جنگل‌داری و حفاظت از آتش‌سوزی کالیفرنیا 140 مورد دستگیری را از بخش اجرای قانون گزارش داد – 20 مورد بیشتر از سال گذشته و دو برابر بیشتر از سال 2019. .

برای برخی، افزایش آشکار حوادث آتش‌سوزی یک تحول جدید نگران‌کننده در رژیم آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا در حال وخامت است و حتی باعث ایجاد تئوری‌های توطئه متعددی شده است. با این حال، کارشناسان می گویند که سرفصل های چشم نواز و افزایش دستگیری ها حقیقت پایدار را رد می کند – آتش سوزی تنها یکی از آتش سوزی های کالیفرنیا است که هر ساله آغاز می شود.

آنها می گویند آنچه تغییر کرده است این است که شرایط خشکسالی خشک و جنگل های بیش از حد رشد کرده است که اجازه داده است حتی کوچکترین جرقه ها به جهنم منفجر شود.

جیانی موشتو، رئیس اجرای قانون در Cal Fire می‌گوید: هنگامی که آنها این آتش را روی زمین می‌گذارند، هیچ کنترلی بر نحوه رشد آن ندارند.

موشتو گفت، در کالیفرنیا، قانونگذاران بین دو نوع آتش‌سوزی تمایز قائل می‌شوند: آتش‌سوزی، آتش‌سوزی بدخواهانه و آتش‌سوزی بی‌احتیاطی، مانند زمانی که یک فرد آتش بازی را با برس خشک روشن می‌کند. شناسایی منبع آتش‌سوزی یکی از وظایف فنی‌تر در مجریان قانون است و در سال 2019 – جدیدترین سالی که وی اطلاعاتی در مورد آن داشت – علل بیشتر آتش‌سوزی‌های جنگلی در کالیفرنیا شناسایی نشد. تجهیزات الکتریکی حدود 12٪ است در حالی که روشنایی 6٪ است.

اما آتش‌سوزی نیز عاملی بود که باعث حدود 9 درصد از آتش‌سوزی‌ها در سال 2019 و تقریباً 8 تا 10 درصد از آتش‌سوزی‌های جنگلی در این ایالت در هر سال معین شد. در سال 2021، زمانی که Cal Fire به بیش از 8600 آتش‌سوزی پاسخ می‌دهد، این می‌تواند به معنای 800 آتش‌سوزی باشد.

یکی از آتش افروزان ادعایی که امسال به تیتر خبرهای ملی تبدیل شد، گری مینارد، استاد سابق یک کالج در حال سوختن در نزدیکی محل آتش سوزی دیکسی، دومین آتش سوزی بزرگ در تاریخ کالیفرنیا بود.

مینارد متهم به آتش زدن عمدی چهار آتش سوزی در جنگل های ملی شستا ترینیتی و لاسن در ماه های ژوئیه و آگوست بود. برخی از شعله های آتش در پشت خطوط آتش نشانی و در مناطق تخلیه به آتش کشیده شد و بازرسان در یک مورد چوب، روزنامه و کبریت را در یک منطقه سوخته روی زمین شناسایی کردند.

وکیلش از طریق ایمیل گفت که او در تمام اتهامات خود بی گناه است.

شاهدان صحنه گفتند که مینارد از نظر روانی ناپایدار به نظر می رسید. مقامات تأیید کردند که او قبلاً در دو دانشگاه کالیفرنیا کار کرده است، جایی که سمینارهایی در جرم شناسی و عدالت کیفری تدریس می کرد.

شرایط پیرامون مینارد و سایر آتش افروزان ادعایی موجی از گمانه زنی ها را در میان گروه های راست افراطی و نظریه پردازان توطئه برانگیخت، به طوری که برخی به دروغ نشان دادند که اعضای آنتیفا به عنوان بخشی از یک توطئه سیاسی پیچیده به عمد آتش می زنند.

گلن کوربت، دانشیار آتش نشانی و مدیریت دولتی در کالج عدالت کیفری جان جی.، گفت، اما انگیزه های آتش سوزی پیچیده تر از آن است.

کوربت با ذکر مثال‌هایی مانند بدخواهی، بی‌احتیاطی، انتقام‌جویی، مشکلات سلامت روان یا حتی فقط «رفتار بد» گفت: «ده‌ها دلیل وجود دارد که مردم آتش‌سوزی می‌کنند».

کوربت گفت، آخرین سری از موارد پرمخاطب “تا حدودی مستعد تحولات اجتماعی است”، از جمله همه گیری کووید-19 و شکاف های سیاسی و اقتصادی رو به رشد. “گاهی اوقات آنها به عنوان “رویدادهای محرک” ختم می شوند که افراد را آزاد می کند تا کارهایی را انجام دهند که احتمالاً به طور معمول انجام نمی دهند.”

اما آتش سوزی های آتش سوزی با توجه به رکورد گرما و خشکسالی در غرب ایالات متحده که چشم انداز این ایالت را خشک کرده و آن را برای سوزاندن آماده کرده است به ویژه خطرناک است – که منجر به آتش سوزی های جنگلی سریع تر، داغ تر و شدیدتر شده است.

کوربت گفت: «حجم، اندازه، وحشی بودن آتش مستقیماً با چیزی که می سوزد مرتبط است. میزان زیاد خشکی و رطوبت کم و کمبود باران… این بهترین وضعیت برای آتش سوزی است و مطمئناً کنترل آن بسیار دشوار است.

یکی از آتش‌سوزی‌هایی که به سرعت از کنترل خارج شد، آتش‌سوزی Fawn در شهرستان شستا بود که گفته می‌شود توسط یک دانشجوی 31 ساله کالتک به نام الکساندرا سوورنوا به آتش کشیده شد، که با کارتریج‌های CO2 و یک فندک در نزدیکی محل روشن شدن آتش پیدا شد.

آتش حنایی به سرعت در میان چوب های خشک و بادهای شدید پخش شد. او در پایان چرخه 10 روزه خود، سه آتش نشان را زخمی، 185 ساختمان را ویران کرد و بیش از 8500 هکتار را زغال کرد.

در ماه دسامبر، سوورنوا پس از اینکه قاضی او را از نظر روانی برای محاکمه مناسب تشخیص داد، در یک بیمارستان روانی دولتی بستری شد. وکیل او به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداد.

اما کارشناسان حقوقی می گویند که پرونده او و موارد مشابه سؤالات مهمی را در مورد نحوه واکنش دولت به پرونده های آتش سوزی که اغلب شامل عوامل خارجی مانند بی خانمانی، سلامت روان و مصرف مواد مخدر می شود، ایجاد می کند.

لوئیس شاپیرو، وکیل جنایی و وکیل سابق عمومی در لس آنجلس گفت: «مسئله این نیست که آیا مجازات با جرم مطابقت دارد یا خیر، بلکه این است که مجازات حبس لزوماً ریشه مشکل نیست.

وی گفت: بیشتر آتش افروزان مشکلات روحی و روانی دارند که اگر به موقع درمان شوند از شروع کامل آتش سوزی جلوگیری می شود. “[The] دولت باید این مشکلات را پیش‌بینی کند و به جای پاسخگویی به آسیب‌های بعد از وقوع، به افراد مبتلا به مشکلات روانی کمک کند. اینجاست که تمرکز باید باشد.»

جوئل دووسکین، روانشناس پزشکی قانونی که آتش سوزی را مورد مطالعه قرار داده است، گفت که تمایز بین افراد دارای ناتوانی ذهنی و افرادی که بحران های عاطفی را تجربه می کنند مهم است.

او گفت: «وقتی مردم آتش‌هایی را به راه می‌اندازند که هدفشان تخریب است، این کار ناامیدکننده‌ای است و ما در زمانی زندگی می‌کنیم که بسیاری از مردم ترس، خشم و ناامیدی را تجربه می‌کنند. “این سه احساسی هستند که در دنیای ما صدمات زیادی ایجاد می کنند و من شک دارم که آتش زدن یک استثنا باشد.

او نیز مانند شاپیرو گفت که زندان همیشه راه حل نیست، به خصوص که دلایل آتش سوزی بسیار متنوع و پیچیده بود.

در کالیفرنیا، احکام آتش سوزی می تواند شامل جریمه نقدی یا چندین سال زندان باشد. شاپیرو گفت که نتیجه پرونده های سهل انگاری – مانند آتش سوزی سال 2020 که توسط یک وسیله آتش سوزی در یک مهمانی جنسی شعله ور شد – دشوارتر است و تا حد زیادی به نحوه نگاه قاضی حکم به پرونده بستگی دارد.

این آتش سوزی آتش سوزی که آتش الدورادو نامیده می شود، بیش از 22000 هکتار را سوزانده و یک آتش نشان داغ را کشته است.

اد نوردسکیگ، محقق آتش‌سوزی و یکی از نویسندگان کتاب آتش‌سوزی در بیابان، گفت: این نمونه‌ای از نوع آتش‌سوزی است که ممکن است در آب و هوای مرطوب‌تر فوران کرده باشد، اما در عوض از شرایط گرم و خشک تغذیه می‌کند که آن را به یک هیولا تبدیل کرده است.

او می گوید: «سوخت به دلیل آب و هوا و البته در صورت وزش باد آنقدر خشک است که آتش به سمت مسابقات رفته است.

با این حال، آنچه که به نظر می رسد یک روند سوزان در کالیفرنیا است، در واقع نشان دهنده افزایش تعداد افرادی که زمین را آتش می زنند، نیست. نوردسکیگ توضیح داد که کالیفرنیا بیش از هر ایالت دیگری مامور آتش سوزی دارد و در دستگیری متخلفان توانایی بیشتری پیدا می کند. او گفت که ایالت هایی مانند کلرادو، که ممکن است به نظر می رسد موارد آتش سوزی کمتری داشته باشند، همچنین بازرسان زیادی در آمار آنها مشارکت ندارند.

دیمیتری گورین، وکیل و دادستان سابق نیز تاکید کرد که این تعداد کم است.

“شما خیلی می بینید [cases] در اخبار در حال حاضر، و معمولاً در فصل آتش سوزی رخ می دهند، زمانی که هوا با بادهای شدید خشک می شود، بنابراین ما در مورد آنها می شنویم، “گورین گفت”، اما به عنوان درصدی از پرونده های جنایی در دادگاه، آنها بسیار نادر هستند، حتی در کالیفرنیا.”

دستگیری برخی از آتش افروزان آسانتر از دیگران است، مانند زنی که پس از ترک صحنه با لباس بیکینی و “پوشانده از خراش و دوده” اعتراف کرد که در ماه اوت در نزدیکی دریاچه تاهو جنوبی آتش زده است. نوردسکوگ گفت که موارد دیگر پیچیده‌تر هستند، از جمله تعداد زیاد آتش‌سوزی‌های ناشی از افرادی که در رابط شهری وحشی زندگی می‌کنند و افرادی که با مشکلات روانی و مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کنند.

او گفت، اما تقریباً در همه موارد، خطر بدتر شده است. “هر آتش سوزی پتانسیل تبدیل شدن به یک آتش بزرگ بزرگ را دارد.”

در اوایل این ماه، دادستان ها دیوید و تراویس اسمیت، پدر و پسری را به آتش سوزی بی احتیاطی و اسلحه گرم به اتهام آتش زدن آتش سوزی کالدور در نزدیکی دریاچه جنوبی تاهو متهم کردند. این شعله، همراه با آتش دیکسی، اولین شعله‌ای بود که از یک طرف سیرا به طرف دیگر می‌سوخت. او همچنین با شهر کوهستانی گریزلی فلتس از دوران گلد راش برابری کرد.

وکیل اسمیت ها، مارک رایشل، در ایمیلی گفت که آنها “100% بی گناه” هستند و حتی به محض مشاهده آتش سوزی درخواست کمک کردند. او گفت که آنها قصد دارند همه اتهامات را کنار بگذارند.

اما نتیجه پرونده تغییر چندانی در آمار نخواهد داشت. Cal Fire Flycatcher گفت که از 140 دستگیری در سال جاری، تنها 29 مورد در رده “بی احتیاطی” بودند، در حالی که 111 مورد عمدی بودند. این آژانس همچنین در سال جاری حدود 360 نقل قول در مورد تخلفات آتش بازی و آتش بازی صادر کرد.

با این حال، ادغام موارد و شرایط بدون شک چالش‌های بیشتری را برای ساکنان ایالت و کسانی که سعی در محافظت از آنها در برابر بدترین اثرات آتش‌سوزی جنگل‌ها دارند، ایجاد می‌کند.

موشتو می‌گوید: «چه تصادف باشد، چه رعد و برق یا آتش‌سوزی، خطر بزرگ‌تر و سریع‌تر شدن این آتش‌سوزی‌ها با تغییرات اقلیمی افزایش می‌یابد».[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme