آیا خوردن در رستوران ها در پس زمینه پرش Omicron بی خطر است؟

[ad_1]

با نسخه Omicron، که اکنون به سرعت در کالیفرنیا در حال گسترش است، آیا هنوز غذا خوردن در خارج از خانه امن است؟

مقامات بهداشت عمومی تاکید کرده‌اند که قصد ندارند محدودیت‌های جدیدی را در مورد محاصره‌هایی که سال گذشته اعمال شد، مانند تعطیلی رستوران‌های سرپوشیده اعمال کنند. برخی از شهرها مانند لس آنجلس، هالیوود غربی، سانفرانسیسکو و برکلی در عوض قوانینی وضع کرده اند که مشتریان را ملزم به ارائه مدرک واکسیناسیون برای غذا خوردن در اتاق های غذاخوری سرپوشیده می کند.

به طور کلی، تصمیم برای غذا خوردن در بیرون از منزل به ارزیابی ریسک شخصی بستگی دارد – چیزی که می تواند تحت تأثیر سن شما، شرایط اولیه شما، سطوح محلی انتقال ویروس کرونا و تأثیر آن بر خانواده، دوستان و محل کار شما در صورت ابتلا باشد.

متخصصان بیماری های عفونی موافق هستند که غذا خوردن در فضای باز شرط بسیار مطمئن تری است. برخی از پزشکانی که از آغاز همه‌گیری در یک رستوران سرپوشیده غذا نخورده‌اند، در فضای باز غذا می‌خورند.

یک مهمانی غول پیکر تعطیلات داخلی با ده ها مهمان در یک اتاق خفه کننده بسیار خطرناک تر است. باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، گفت که او از تجمعات بزرگ در داخل خانه جلوگیری می کند.

در برخی از نمونه‌های هشیارکننده از چگونگی شیوع سریع ویروس کرونا، یک مهمانی کریسمس در یک رستوران سرپوشیده در اسلو 80 نفر از بیش از 110 بازدیدکننده را آلوده کرد که تصور می‌شود اکثر آنها به نوع Omicron آلوده هستند. اکثر شرکت کنندگان با دو دوز واکسن mRNA واکسینه شدند و هر یک باید یک تا سه روز قبل از جمع آوری آزمایش منفی نشان می دادند.

با این حال، تنها حاضران در این مهمانی نبودند که مبتلا شدند. بیش از 60 نفر دیگر که در همان شب جشن کریسمس از همان رستوران دیدن کردند نیز آلوده شدند.

در شهرستان مارین، حداقل 28 نفر پس از شرکت در یک گردهمایی جشن در یک رستوران مثبت شدند. افراد حاضر از ماسک استفاده نکردند، زیرا دستور استفاده از ماسک در سرتاسر کشور هنوز اجرایی نشده بود. همه مهمانان باید واکسینه می شدند و در روز مهمانی در خانه اثبات منفی بودن آزمایش را ارائه می کردند و بسیاری از مهمانان واکسن های اضافی دریافت کرده بودند.

اکنون دانشمندان می گویند واضح است که ویروس کرونا از طریق هوا منتقل می شود و داده های اولیه نشان می دهد که می تواند پس از خروج فرد مبتلا به مدت یک یا دو ساعت در هوا معلق بماند.

به طور کلی انتظار می رود که واکسیناسیون و واکسن های تقویت کننده بیشتر افراد را از بیماری های جدی و مرگ محافظت کند. با این حال، مقامات انتظار دارند افراد بیشتری که واکسینه شده اند، از جمله آنهایی که تقویت شده اند، به نوع Omicron آلوده شوند. افراد واکسینه شده هنوز هم می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند که در صورت آلوده شدن ممکن است آسیب پذیرتر شوند.

عفونت ها نیز ویرانگر هستند و افراد باید حداقل 10 روز پس از شروع علائم یا آزمایش مثبت خود را ایزوله کنند.

بنابراین، این تجربه ناهار خوری داخلی کجاست که شامل مهمانی هایی نمی شود که مهمانی های زیادی با یکدیگر ترکیب می شوند؟

آنچه کارشناسان می گویند

 • دکتر پیتر چین هونگ، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، پنجشنبه گفت که اگر سیستم ایمنی ضعیفی داشت یا مسن بود و یا واکسن نزده بود یا تقویت‌کننده به او داده نمی‌شد، شام نمی‌خورد. رستوران سرپوشیده احساسات او در مورد غذا خوردن در داخل خانه ممکن است تغییر کند، اما در حال حاضر، از آنجایی که او سالم است و تزریق تقویت کننده خود را دریافت کرده است، گفت که از صرف شام در داخل خانه در یک منطقه با تهویه خوب احساس خوبی دارد، اما اضافه کرد که قطعا لباس مناسبی می پوشد. ماسک غیر پارچه ای هنگام راه رفتن به سمت میز و توالت. خود ماسک‌های پارچه‌ای اگرچه بهتر از هیچ هستند، اما به اندازه ماسک‌های سطح بالاتر مانند ماسک‌های جراحی و ماسک‌های KF94، KN95 و N95 موثر نیستند.
 • دکتر پل ساکس، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشکده پزشکی هاروارد، در یک فروم آنلاین اخیر در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو گفت که از بهار سال 2020 در یک رستوران شام نخورده است و گفت: «من خیلی دلم برایش تنگ شده است. من این را به تعویق می اندازم تا تعداد پرونده ها کاهش یابد. ساکس گفت که رویداد فوق العاده گسترده در رستوران اسلو در ماه نوامبر یک نمونه کلاسیک از سرعت انتقال ویروس در داخل خانه، حتی در بین افراد واکسینه شده است. اما ساکس گفت که همچنان در یک رستوران روباز شام خواهد خورد. “ویروس‌ها در هوا پخش می‌شوند، آنها با تهویه به طور موثر در بیرون رقیق می‌شوند. در رستوران های زیادی بیرون غذا خوردم. ساکس گفت: انجام این کار در بوستون در زمستان بسیار دشوار است.
 • دکتر رابرت واچر، رئیس دپارتمان پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، هفته گذشته در توییتر گفت که به عنوان یک فرد 64 ساله نسبتا سالم که در معرض خطر متوسطی قرار دارد و سه تزریق واکسن فایزر دریافت کرده است، او حتی در سانفرانسیسکو در داخل خانه غذا نمی خورد، بلکه در فضای باز غذا می خورد. او همچنین خاطرنشان کرد که “زمینه مهم است: آنچه می تواند برای یک فرد 30 ساله سالم بی خطر باشد، می تواند برای یک هشتاد ساله شکننده بسیار خطرناک باشد.” “این فقط به شما مربوط نیست. این فرد 30 ساله سالم می‌تواند ناخودآگاه کووید را به افرادی که در معرض خطر بالا هستند، از جمله یکی از عزیزانش، منتقل کند. واچتر نوشت، بنابراین تصمیمات ریسک باید خطرات را برای دیگران در نظر بگیرد.
 • باربارا فرر، مدیر بخش بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، سه قانون ایمنی را در طول یک بیماری همه گیر رعایت می کند، اگرچه به طور مشخص نمی گوید که آیا باید در رستوران ها غذا بخورد یا خیر:

  1. واکسن بزنید و قوی تر شوید.
  2. زمانی که در معرض خطر بالایی برای خود یا اطرافیانتان هستید، یا اگر در معرض یک فرد مثبت COVID-19 قرار گرفته اید یا خودتان علائمی دارید، خود را آزمایش کنید.
  3. هنگامی که در داخل خانه در یک مکان عمومی یا با افراد خارج از خانه خود هستید، از ماسک استفاده کنید.

  فرر گفت که در این فصل تعطیلات معمولی در مهمانی های بزرگ شرکت نخواهد کرد یا میزبانی نخواهد کرد.

قوانین اثبات واکسیناسیون

در برخی از بخش‌های ایالت، بازدیدکنندگان باید قبل از اینکه اجازه غذا خوردن در داخل خانه را داشته باشند، نشان دهند که برای COVID-19 واکسینه شده‌اند.

این مورد در شهر لس آنجلس است، که ماه گذشته اجرای دستورات خود را برای مشتریان آغاز کرد تا ثابت کنند که آنها در برابر COVID-19 واکسینه شده اند و شرط ورود به تعدادی از مشاغل بسته شده است.

برنامه شهر، به نام SafePassLA، نه تنها رستوران ها، بلکه بارها و کافه ها را نیز پوشش می دهد. مکان هایی برای اجرای زنده؛ سالن های خالکوبی و پیرسینگ، عرصه های ورزشی و مراکز کنگره؛ سالن های نمایشگاه و موزه ها؛ اتاق های چشیدن در کارخانه های آبجوسازی، شراب سازی و کارخانه های تقطیر. کافه ها، اتاق های غذاخوری، سالن های ضیافت و سالن های رقص هتل؛ سالن های ورزشی و استودیوهای رقص و تناسب اندام؛ سینماها، مراکز تفریحی خانوادگی، سالن های بولینگ، اتاق های بازی، اتاق کارت و اتاق های بیلیارد؛ و اسپا، آرایشگاه ها و سالن های ناخن.

سایر حوزه های قضایی از جمله سانفرانسیسکو، غرب هالیوود و برکلی قوانین مشابهی دارند. اوکلند گفت که قوانین مشابهی را در این هفته اتخاذ خواهد کرد.

با این حال، چنین الزامات تأیید در همه جا در دسترس نیست. به عنوان مثال، بخش بزرگ لس آنجلس، دارای مجموعه قوانین بسیار محدودتری است – برای اثبات واکسیناسیون علیه COVID-19 فقط در بارهای سرپوشیده، شراب‌سازی‌ها، آبجوسازی‌ها، کارخانه‌های تقطیر، کلوپ‌های شبانه و سالن‌ها نیاز است.

در هر دو مورد، مقامات به کسب و کار نسبت می دهند که تا کنون تا حد زیادی از قوانین پیروی کرده است. فرر این هفته گفت که بازرسی ها نشان می دهد که بیش از 90 درصد بارها، سالن ها و رستوران های بازدید شده از الزامات بازرسی واکسن پیروی می کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort