آیا رانندگان عصبانی ترند؟ ادراک چیست و واقعیت چیست.

[ad_1]

اخیراً، جوردنا برزانسکی در یکی از خیابان های شهر شلوغ با خودرویی پر از کمک های مالی برای پناهجویان افغان رانندگی می کرد.

ساکن لاگونا نایجل برای “کار خوب” خود احساس خوبی داشت. اما سپس او سیگنال را شنید. او را پشت چراغ قرمز متوقف کردند و راننده پشت سرش به شدت به بوق او تکیه داد. دستانش را همه جا تکان داد و با حرکاتی بی ادبانه اشاره کرد.

او دید که راننده گوشی خود را بیرون آورد و از وسیله نقلیه خود عکس گرفت.

چندین مایل دنبالش رفت.

“او چه خواهد کرد؟” برزانسکی فکر کرد. “آیا او به دنبال من ادامه خواهد داد؟” آیا او سلاح دارد؟”

او گفت که تکان خورده به رانندگی ادامه داد تا اینکه او را گم کرد. برزانسکی، 42 ساله، گفت که این حادثه او را تکان داد. این دومین بار در طول همه‌گیری COVID-19 بود که او مجبور شد با یک راننده ظاهراً عصبانی مبارزه کند.

خشم جاده ای و رانندگی پرخاشگرانه مشکلاتی هستند که خیلی قبل از شیوع ویروس هستند. اما برخی از کارشناسان، مطالعات و مقامات محلی اجرای قانون از زمان شروع همه‌گیری، افزایش رانندگی تهاجمی و خشم جاده‌ای را ذکر کرده‌اند.

رایان مارتین، استاد روانشناسی در دانشگاه ویسکانسین-گرین بی که خشم، خشم جاده ای و رانندگی پرخاشگرانه را مطالعه می کند، گفت: استرس اصلی، انزوا و آسیب غم و اندوه در طول همه گیری همه گیر بخشی از زندگی روزمره، به ویژه رانندگی است.

“به نظر می رسد که بی ادبی در حال حاضر در حال افزایش است، و این بخشی از چیزی است که باعث برخی از مشکلات خشم جاده ها می شود. ما در حال حاضر خیلی با یکدیگر مهربان نیستیم و این بر رفتار ما در جاده تأثیر می گذارد.

او ادامه داد: «من گزارش‌هایی را از منابع اصلی خبری و از همه افراد در دو ماه گذشته در مورد خشم در جاده‌ها می‌شنوم که قبلاً در زندگی‌ام نداشته‌ام. “مردم مدام به من می گویند که خشم در جاده ها در حال افزایش است.

مارتین گفت که تعیین کمیت حوادث رانندگی خشمگین دشوار است زیرا داده ها به طور مداوم جمع آوری نشده اند.

اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد رانندگی با عصبانیت در حال افزایش است.

طبق گزارش اخیر Everytown for Gun Safety، در سال گذشته، به طور متوسط ​​42 نفر در ماه در سراسر کشور در تیراندازی های جاده ای مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته یا مجروح شده اند – دو برابر میانگین ماهانه چهار سال گذشته – سازمان انتفاعی که از جلوگیری از خشونت با اسلحه حمایت می کند.

بر اساس این مطالعه، تا کنون در سال 2021، به طور متوسط ​​هر 18 ساعت در ایالات متحده، یک نفر در یک تصادف خشمگین جاده ای مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته یا مجروح شده است. اگر این روند ادامه یابد، سال 2021 مرگبارترین سال در تاریخ خواهد بود و تخمین زده می شود که 500 نفر در تیراندازی های جاده ای مجروح یا کشته شوند.

بازرسان صحنه جرم، خطوط شمالی بزرگراه 55 را پس از یک تصادف خشمگین در 21 می در اورنج ایمن می کنند.

بازرسان صحنه جرم در حال محافظت از خطوط شمالی بزرگراه 55 در خیابان چپمن هستند، جایی که یک پسر 6 ساله در جریان خشم جاده ای در 21 می در اورنج مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

در ماه مه، آیدن لئوس 6 ساله در نارنجی در حالی که مادرش او را به مهدکودک می برد به ضرب گلوله کشته شد. ماشینی در بزرگراه 55 حرفش را قطع کرده بود و مادر انگشت وسطش را نشان داد. این موضوع خشم یکی از مسافران را برانگیخت که گویا اسلحه ای را برداشت و به سمت عقب خودرو شلیک کرد و کودک را کشت.

البته تمام تصادفات خشم جاده ای به طرز غم انگیزی ختم نمی شود، اما بسیاری از عوامل اصلی عصبانیت یکسان هستند.

«مردم تحت فشار هستند. مارتین می‌گوید: آن‌ها تحت استرس هستند و از قبل از خیلی چیزها عصبانی هستند. “و رانندگی موقعیتی کاملا طراحی شده است که خشم را برمی انگیزد. مردم به جایی می روند. به راحتی می توان احساس کرد که اهداف آنها مسدود شده است. استرس و اضطراب زیادی را برمی انگیزد.”

به نظر می رسد این عصبانیت درک شده پشت فرمان با افزایش تصادفات مرگبار در سراسر کشور در مناطق شهری و روستایی ترکیب شده است.

در کالیفرنیا، جایی که تعداد مرگ و میرها در سال 2020 5 درصد افزایش یافت، افسران گشت جاده ای کالیفرنیا نزدیک به 28500 بلیط برای رانندگانی با سرعت بیش از 100 مایل در ساعت صادر کردند که تقریباً دو برابر کل در سال 2019 است.

در لس آنجلس، مرگ و میر ناشی از قاچاق از سال 2019، قبل از همه‌گیری تا امسال، 15 درصد افزایش یافته است. مرکز این تصادفات مرگبار جنوب لس آنجلس است. تصادفات مرگبار از 247 تصادف در سال 2019 به 392 در سال جاری افزایش یافت – افزایش 59٪ – در اداره پلیس جنوبی لس آنجلس.

ستوان آدام لو از اداره پلیس جنوب لس آنجلس گفت که کارکنانش متوجه افزایش “تخلف رفتار راننده” شده اند.

لو گفت: «می توان گفت که این نگرش ها به طور طبیعی با تهاجم بیشتر همزمان خواهد شد.

مقامات ترافیک عمومی به لو گفتند که اعضای جامعه از پرش در رانندگی بد ناامید شدند، که باعث شد اعضای جامعه در ماه جولای یک نمایشگاه خیابانی و یک راهپیمایی در نوامبر برای جلوگیری از “خشونت ترافیکی” برگزار کنند.

راموندو الکساندر از مقامات CHP گفت که متوجه افزایش رانندگی خطرناک شده است، اما معتقد است که دلیل اصلی این است که بسیاری پس از گذراندن زمان کمتری در جاده در طول همه‌گیری، اصول رانندگی را فراموش کرده‌اند.

ترافیک در لس آنجلس به سطح قبل از همه گیری بازگشت.

ترافیک در لس آنجلس به سطح قبل از همه گیری بازگشت.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

“بنابراین اکنون ترافیک به حالت عادی بازگشته است و مردم فراموش می کنند که چگونه در هنگام ترافیک سنگین رانندگی کنند. الکساندر گفت، باید بیشتر مراقب باشید. «و حالا که ترافیک سنگین است، قبل از تغییر خط، به جای چهار بار پشت سرشان، دو تا سه بار نگاه می کنند. این مهارت ها فرار هستند و اگر به اندازه کافی از آنها استفاده نکنید، مهارت های حرکتی خود را از دست خواهید داد.

گاهی اوقات راننده ای که به طور ناخواسته قطع می شود، ممکن است به جای یک اشتباه ساده خشمگین، این کار را عمداً آسان ببیند.

الکساندر افزود: “همه اینها در ادراک است.” “یک راننده ممکن است بگوید، “او حرف من را قطع کرد.” اما شاید شما فقط در منطقه مرده آن راننده دیگر بودید.

مشکل رانندگان پرخاشگر به قدری مشکل ساز است که سامانتا گوون که در نارنجی زندگی می کند، مجبور شده یک دوربین داشبورد برای ماشین خود بخرد.

او گفت: “من می توانم از هرج و مرج نجات پیدا کنم و از خودم در برابر این حوادث محافظت کنم.”

چند ماه پیش، گوون گفت، او با زنی در یک مینی کوپر بژ درگیر تصادف جاده ای شد که به ترافیک مقابل پیوست، ماشین او را مسدود کرد و یک فنجان قهوه را در یکی از خیابان های حومه شهر نزدیک یک مدرسه پرتاب کرد.

در یک لحظه زن در میان ترافیک از ماشین خود بیرون پرید.

“شوخی می کنی؟” گوون فکر کرد.

گوون که دستانش می لرزید به خود گفت که در ماشین بماند. دوربین گوشیش را روشن کرد و ضبط را فشار داد.

در ویدیوی تلفنی، به نظر می رسد زنی با یک لباس سبز جیر و عینک آفتابی تیره در حال توهین و تکان دادن بازوهای خود و چند بار تکان دادن انگشت خود است.

گوون گفت: “من نمی خواستم این زن به من ضربه بزند.” “باید بررسی می کردم که چه خبر است.”

گوون که به تازگی دخترش را در مدرسه رها کرده بود، گفت که این زن احتمالاً زمانی که به اشتباه وارد هرج و مرج روزانه ناشی از برخورد با ترافیک مدرسه شده، ناامید شده است. گوون ممکن است به اشتباه از جلوی او بیرون کشیده باشد، اما هنوز مطمئن نیست.

او گفت: «این 15 دقیقه از زندگی من بسیار آزاردهنده و همچنین خیره کننده بود. «این زنی است که خشمش رام نمی شود.

اما این مورد تنها بدترین پرخاشگری است که گوون می گوید حداقل هفته ای یک بار مشاهده می کند.

«در سفر کوتاهم هر روز موارد زیادی از خشم را می بینم. متوجه شدم که تعداد زیادی رانندگان عصبانی هستند که سعی می کنند از یکدیگر پیشی بگیرند. یا می خواهند از شما جلو بزنند و من در یک محله کوچک حومه شهر زندگی می کنم. گوون گفت که این من را هر روز شگفت زده می کند. «پر کردن بوق، قطع کردن مردم، دادن پرنده. خیلی روتین است این تقریباً مضحک است.”

مارتین که دوره های ادب و مدیریت خشم را تدریس می کند، گفت که تقاضا برای سمینارهای او در دو ماه گذشته افزایش یافته است. اکثر مردم می خواهند بدانند که چگونه به افراد عصبانی بهترین واکنش را نشان دهند. قبل از همه‌گیری، هر چند ماه یکبار درخواست‌هایی برای سمینار آموزشی دریافت می‌کرد. او در حال حاضر حداقل یک بار در ماه درخواست ارسال می کند.

او گفت که این همه گیری جهان بینی مردم را به بدتر تغییر داده است.

“من فکر می کنم بسیاری از مردم جهان بینی به “مردم اطراف من بد هستند” تغییر کرده است. آنها احمق هستند. آنها احمق هستند. آنها هیولا هستند. مارتین گفت: آنها خودخواه هستند. «شما هم با این لنز وارد جاده می شوید. اگر شخص مقابل من اشتباه می کرد، شاید دو سال پیش فکر می کردم که این یک اشتباه است. حالا ممکن است بیشتر تمایل داشته باشم که فکر کنم “این مرد یک احمق است.” این بیماری همه گیر احساس ما را نسبت به یکدیگر تغییر داده است و همه اینها در فضایی واقعا خطرناک است.»

با نگاهی به گذشته، گوون گفت که احساس خوشبختی می کند.

او گفت که نمی تواند به آیدن 6 ساله فکر کند که تابستان گذشته در تیراندازی در جاده کشته شد.

او گفت: “خوش شانس بودم که او فقط برایم قهوه انداخت.” برخی افراد با تفنگ خود تیراندازی می کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma