آیا لیتیوم می تواند دردهای موجود در دریای سالتون را درمان کند؟

[ad_1]

مطالعه پیچیدگی گل کف اقیانوس برای تیموتی لاینز یک موضوع مرگ و زندگی است، بنابراین وقتی یک بیوژئوشیمیدان بلندقد و ضعیف از شما می‌خواهد به یک اکسپدیشن برای جستجوی اسرار شیمیایی مدفون در اعماق امواج بپیوندید، برای خیس شدن و کثیف شدن آماده باشید. .

در جریان یورش اخیر به بزرگترین و پرآشوب ترین دریاچه کالیفرنیا، لیون سوار بر یک سکایی 15 اسبی از دریای سالتون در میان کوه های متروک، تپه های شنی و مایل ها خط ساحلی پر از استخوان های هزاران ماهی و پرنده مرده عبور کرد.

لیون در حالی که با تعدادی مسافر از جمله دو عضو آزمایشگاهش در UC Riverside به مرکز دریاچه نزدیک شد، گفت: «موتور را قطع کنید. بیا کمی گل بیاوریم.»

لحظه ای بعد، کارولین هانگ، 24 ساله، و چارلز دایموند، 36 ساله، یک دستگاه هسته ای را در کناره انداختند، سپس نمونه ای از رسوب را که زیر آن خاکستری، قهوه ای تیره در بالا و مانند کره بادام زمینی چسبنده بود، بیرون کشیدند.

مشکل بزرگ در دریای سالتون با این لایه قهوه‌ای ارگانیک در بالای آن مخلوط شده است – و صادقانه بگویم، ترسناک است.» لیون، 63 ساله، پر از آفت‌کش‌ها و فلزات سنگین – مولیبدن، کادمیوم و سلنیوم – است که در بالاترین غلظت باقی می‌مانند. در آب های عمیق تر.”

او افزود: “این باید مردم را نگران کند، زیرا دریای سالتون در حال کوچک شدن است و بیشتر و بیشتر از این چیزها در معرض بادهایی قرار می گیرد که آنها را به دور می برد.” “اهداف ما شامل نقشه برداری از جایی که این مواد خطرناک هستند و تعیین اینکه از کجا آمده اند و در صورت ادامه روندها چه اتفاقی برای آنها می افتد می باشد.

یک مرد و یک زن روی یک قایق هسته ای را برای جمع آوری لجن آماده می کنند.

تیم لیونز، استاد دانشگاه یو سی ریورساید و کارولین هونگ، دانشجوی دکترا، در حال آماده سازی کاوشگری در دریای سالتون هستند تا لجن را برای تحقیقات خود جمع آوری کنند.

(عرفان خان / لس آنجلس تایمز)

برای تیم تحقیقاتی Lions، پر کردن شکاف‌های موجود در داده‌های موجود یک شیدایی است و می‌تواند عواقب قابل‌توجهی در زمانی داشته باشد که هوا واقعاً با ترکیبی متغیر از خطرات زیست‌محیطی و فرصت‌های اقتصادی که تلاش‌های مستمر برای استفاده از ذخایر عظیم لیتیوم وعده داده شده است، همراه باشد. جزء اصلی باتری های قابل شارژ

تعداد کمی نیاز به اقدام سریع در دریاچه 343 مایل مربعی، واقع در شهرستان امپریال و ریورساید، در حدود 150 مایلی جنوب شرقی لس آنجلس را رد می کنند. ابرهای نمکی، گرد و غبار سمی قلیایی حاوی فلزات سنگین، مواد شیمیایی کشاورزی و ذرات معلق مرتبط با آسم، بیماری های تنفسی و سرطان از پلایای تازه کشف شده در حال غلتیدن هستند و سلامت هزاران نفر را در این نزدیکی به خطر می اندازند.

تاخیرها و هزینه ها برای بسیاری از پروژه هایی که به عنوان ویترینی برای بازیابی و کاهش گرد و غبار طراحی شده اند در حال افزایش است. دانشمندان می گویند این به این دلیل است که این پروژه ها بدون در نظر گرفتن امواج گرما، خشکسالی های شدید و کاهش آب به دلیل تغییرات آب و هوایی یا زمین شناسی اساسی همیشه در حال تکامل دریاچه ابر نمک محصور در خشکی در انتهای جنوبی گسل سن آندریاس، که در آن زمین ساختی است، توسعه یافته است. صفحات جابجا می شوند، مواد مذاب و آب نمک زمین گرمایی داغ به سطح زمین نزدیک می شوند.

شرکت‌های بزرگی که اکنون روی پیشنهادات مکش لیتیوم از آب نمک زمین گرمایی محلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، با پروژه‌های بازیابی لیتیوم که به طور بالقوه از کارآموزی، برنامه‌های آموزشی و پروژه‌های بازیابی محیط زیست برای سال‌های آینده حمایت می‌کنند، امیدها را برای مشاغل و درآمد اجاره زمین زنده کرده‌اند.

سوال بزرگ در جلسه اخیر با حمایت کمیسیون دره لیتیوم، گروهی از قانونگذاران و رهبران جامعه که برای کمک به هدف‌یابی راه‌حل‌هایی که می‌تواند بر جوامع کم‌درآمد در اطراف دریای سالتون تأثیر بگذارد، سازماندهی شده بود، این بود: آیا این برای ماست؟

فرانک روئیز، مدیر برنامه دریاچه کالیفرنیا و یکی از اعضای کمیته لیتیوم، گفت: “سرعت افزایش لیتیوم در دریای سالتون را نمی توان متوقف کرد.” او گفت که جوامع اطراف دریای سالتون، “این را یک پیروزی می دانند – بلیطی برای زندگی بهتر.”

او گفت: «اگر به درستی انجام شود، منطقه را از طریق ایجاد شغل ارتقا می‌دهد، به نفع دولت و ملت است، انرژی زمین گرمایی را در دسترس‌تر می‌کند، و زمینه را برای مذاکرات با هدف حصول اطمینان از پرداخت هزینه‌های تولید لیتیوم و زمین‌های مرتبط فراهم می‌کند. اجاره ها باید برای حمایت از پروژه های کاهش گرد و غبار و احیای محیط زیست استفاده شود.

جاناتان ویسگل، سخنگوی Berkshire Hathaway Energy، که اخیرا کمک مالی 6 میلیون دلاری از کمیسیون انرژی کالیفرنیا برای یک پروژه نمایشی در تاسیسات زمین گرمایی در نزدیکی جامعه کالیپاتریا دریافت کرد، موافقت کرد اما هیچ تضمینی دریافت نکرد.

ویزگال گفت: “علاقه من توسعه نیروی کار و فرصت های اقتصادی در بخش انرژی پاک است.” اگر مجبور نباشیم، نمی‌خواهیم نیروی کار را در خارج از منطقه امپراتوری جذب کنیم.»

سه نفر در یک قایق هسته ای را در آب پایین می آورند.

تیم لیونز، مرکز می گوید: “مشکل بزرگ در دریای سالتون با این لایه قهوه ای ارگانیک در بالای آن مخلوط شده است – و صادقانه بگویم، ترسناک است.” پر از آفت کش ها و فلزات سنگین است.

(عرفان خان / لس آنجلس تایمز)

دستان شخص به لوله ای از گل و لجن اشاره می کند.

یک نمونه اولیه از سیلت از دریای نمک، تغییر تدریجی از گل خاکستری در پایین به یک ماده تیره‌تر و غنی‌تر از آلی را نشان می‌دهد که ناشی از نشت کود از زمین‌های کشاورزی است.

(عرفان خان / لس آنجلس تایمز)

دریای سالتون در سال 1905 زمانی که رودخانه کلرادو کانالی مملو از گل را شکست و بدون مانع در استخری در نزدیکی براولی فوران کرد، که در آن زمان به عنوان سینک سالتون شناخته می شد، ایجاد شد.

ماهیگیران به سواحل پوشیده از صدف آن هجوم آوردند تا کوروینا، کواک و سارگو را صید کنند. پرندگان به تالاب‌های آن هجوم می‌آورند و آن را به یکی از مهم‌ترین توقفگاه‌های جاده تابستانی اقیانوس آرام برای گونه‌هایی از جمله 90 درصد پلیکان‌های سفید تبدیل می‌کنند.

اما دریای سالتون یک بدنه آبی است که تخلیه نمی‌شود – که این همان چیزی است که آن را از نظر فنی یک دریا است نه دریاچه – بدون توانایی تصفیه. مقامات گفتند که در آب های آن به دام افتاده است، مملو از نمک و رواناب های کشاورزی سلنیوم و همچنین فلزات سنگین رسوب شده در 116 سال گذشته است.

برخی از دانشمندان معتقد بودند که سال 2018 آغاز یک فاجعه عمیق زیست محیطی، بهداشت عمومی و اقتصادی برای کالیفرنیا خواهد بود.

این تغییر برای سال 2003 برنامه ریزی شد، زمانی که قانونگذار ایالتی قول داد که انقباض دریاچه را به عنوان بخشی از تلاش موفقیت آمیز برای متقاعد کردن منطقه آبیاری امپراتوری برای فروش بخشی از آب خود به سن دیگو کند کند. بر اساس این توافقنامه، منطقه ارسال آب شیرین به دریاچه را در 31 دسامبر 2017 متوقف کرد.

با تزریق نسبتاً کمی آب، سطح شوری همچنان در حال افزایش است. مقامات می گویند که اکنون حدود 68 قسمت در هزار است. این تقریباً دو برابر شوری اقیانوس آرام است که حدود 35 قسمت در هزار است.

شوری زیاد سالتون، آن را برای تیلاپیا، منبع اصلی غذا برای پرندگان مهاجر، غیرقابل پذیرش کرد. ماهی تقریباً تولید مثل را متوقف کرده است. بازدید از جمعیت پرندگان بخش کوچکی از چیزی است که قبلا بوده است.

تنها ماهی در دریای سالتون امروزه صحرای اینچ و ماهی تیلاپیا هیبریدی است. دانشمندان می گویند که حتی آنها تنها در نزدیکی دهانه رودخانه ها و کانال ها زنده می مانند، پس از اینکه سطح شوری به 70 قسمت در هزار برسد که در چند سال آینده پیش بینی می شود.

یک مطالعه توسط اداره احیای ایالات متحده به این نتیجه رسید که اگر کاری برای زنده نگه داشتن دریای سالتون انجام نشود، ممکن است نزدیک به 10 میلیارد دلار برای پروژه های کاهش نیاز باشد.

منتقدان به پروژه خلیج رد تپه خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده در دریای سالتون به عنوان نمونه ای از آنچه محقق نشده است اشاره می کنند. برنامه بازسازی برای ایجاد بیش از 500 هکتار زیستگاه دریایی کم عمق برای پرندگان مهاجر ساحلی در انتهای جنوبی دریا در شهرستان امپریال، با استفاده از آب رودخانه مجاور و یک بارج فولادی 183000 پوندی مجهز به پمپ های لنگر انداخته به یک مایل طراحی شده است. از ساحل

6 سال تاخیر به بودجه اولیه 5.3 میلیون دلاری پروژه اضافه شد. اما ممکن است به دلیل یک سری مشکلات پیش بینی نشده که با عقب نشینی دریای سالتون و کاهش جریان های فرعی آن، از خط پایان عبور کند. به عنوان مثال، رودخانه آلامو دیگر منبع آب برای این پروژه در نظر گرفته نمی شود، زیرا نهرهای آن در زیر ورودی قرار گرفته اند که برای هدایت آب به زیستگاه دریایی پیشنهادی طراحی شده است.

سه نفر قایق را به دریاچه می اندازند.

تیم لیونز، چارلی دایموند و کارولین هانگ، محققان دانشگاه UC Riverside، در سمت چپ، قایق را به دریای سالتون پرتاب می کنند.

(عرفان خان / لس آنجلس تایمز)

مقامات فدرال گفتند که از ماه نوامبر، خدمات ماهی و حیات وحش تقریباً 1 میلیون دلار برای کمک های مالی و بودجه برای این پروژه هزینه کرده است. Pam Beers، سخنگوی آژانس فدرال، گفت که کمک مالی 3.3 میلیون دلاری از شورای حیات وحش کالیفرنیا برای کمک به تکمیل کار، به خدمات ماهی و حیات وحش نیاز دارد تا یک قرارداد اجاره 25 ساله با منطقه آبیاری امپراتوری تا 31 دسامبر ارائه کند.

علاوه بر این، یک سال پیش، منطقه کنترل آلودگی هوای شهرستان امپریال با دستور برخورد با گرد و غبار منتشر شده از محل کار، به منطقه آبیاری که مالک این ملک است، سیلی زد. منطقه آبیاری با تکنیک‌های زبری سطحی پاسخ می‌دهد که گرد و غبار را تا 90 درصد کاهش می‌دهد.

تینا شیلدز، مدیر بخش آب آبیاری، گفت: “پروژه خلیج سرخ تپه راه حلی برای مشکلی بود که 15 سال پیش وجود داشت.” طراحی دیگر کار نمی کند زیرا مکانی پویا است و شرایط تغییر کرده است.»

علاوه بر این، CalEnergy Resources Ltd.، یکی از شرکت‌های تابعه Berkshire Hathaway Energy، اجاره‌ای برای کل منطقه پروژه دارد.

در پاسخ اخیر به سؤالات نماینده رائول رویز (D-Coachella)، منطقه آبیاری گفت: «با CalEnergy همکاری خواهد کرد تا برنامه‌های خود را برای توسعه انرژی زمین گرمایی تجاری و توسعه لیتیوم به نفع جامعه محلی و بقیه از کالیفرنیا در بر گیرد. “

دریای سالتون یک منطقه نظامی زیست محیطی است که مانند هیچ منطقه دیگری وجود ندارد. هدف تیم لیون جمع آوری اطلاعاتی است که می تواند به ذینفعان کمک کند تا بهترین تصمیمات آینده را بگیرند.

سرمایه‌گذاری اخیر تیم دریای سالتون او به‌طور نامنظم آغاز شد، زیرا آنها در جلیقه‌های نجات برآمده در یکی از معدود مکان‌هایی که می‌توان قایق را به آب انداخته بودند جمع شدند: یک امتداد دورافتاده از اعماق قوزک‌ها و نهرها.

پس از چند دقیقه هل دادن و کشیدن قایق کوچکشان به داخل آب عمیق تر، سوار شدند و روی آب ملایم چای به راه افتادند. هدف آنها 30 فوت زیر سطح بود.

هونگ گفت: «این زمان هیجان انگیزی برای مطالعه محتوای گلی است که از آب بیرون می آوریم. “این شامل اطلاعاتی است که می تواند به تضمین عدالت زیست محیطی در جوامع محلی کمک کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme