آیا پاساد رز رز رای دهندگان را از حقوقشان محروم می کند؟

[ad_1]

برای دهه‌ها، هر یک از محله‌های شورای شهر پاسادنا، بلوار کلرادو، مسیر رژه جهانی معروف رز و قلب اقتصادی، سرگرمی و مدنی شهر را لمس کرده‌اند.

اما این سنت باعث شد تا کارشناسان و فعالان منطقه را به سمتی سوق دهند که مدعی شوند 7 ناحیه به گونه ای تحریف شده است که می تواند رای دهندگان آمریکای لاتین را از حق رای خود محروم کرده و آرای ساکنان مرکز را مخدوش کند.

ساکنان مرکز شهر بین بسیاری از محله‌ها تقسیم شده‌اند، که منجر به شکایت می‌شود که هیچ یک از اعضای شورای شهر واقعاً منافع آنها را در مسائلی مانند توسعه، حمل‌ونقل و راحتی عابران پیاده نشان نمی‌دهند.

مارشا راد، معاون رئیس محله پاسادنا اسن که ماه گذشته نامه ای به مقامات شهری نوشت، گفت: “اگر همه پاسخ دهند، هیچ کس پاسخ نمی دهد.” هیچ کس مشکلات ما را تحمیل نمی کند. هیچ کس. آنها برای ما نمی جنگند.»

کارشناسان توزیع مجدد می گویند تقسیم این محله می تواند ناقض قانون نقشه های صادقانه ایالتی باشد، که کارکنان را ملزم می کند مناطقی را که از نظر جغرافیایی مجاور هستند مشخص کنند و از تقسیم محله ها یا جوامعی که منافع اجتماعی یا اقتصادی مشترک دارند اجتناب کنند.

برخی دیگر نگران این هستند که مناطق در حال کاهش حجم صداهای آمریکای لاتین هستند.

به درخواست تایمز، شرکت مت رکسرود، متخصص تغییر مسیر GOP، نقشه پیشنهادی پاسادنا و داده‌های سرشماری را بررسی کرد. این شرکت دریافت که اگرچه هیچ حوزه انتخابیه فعلی یا پیشنهادی شامل اکثریت شهروندان آمریکای لاتین در سن رای دادن نمی‌شود، اما با چنین جمعیتی می‌توان دو حوزه را «به راحتی» کنار گذاشت.

Rexroad با استناد به قانون قابل توجه انتخابات فدرال که تبعیض نژادی در رأی گیری را ممنوع می کند، از جمله محو کردن قدرت رأی اقلیت ها، گفت: «این شهر برای یک چالش قانونی بر اساس قانون حق رأی آماده است.

مشاوران مشاوره شهری می گویند نقشه ها منصفانه هستند و نتایجی را به همراه داشته اند: رهبری منتخب پاسادنا متنوع است، با یک شهردار آمریکای لاتین و شورایی که شامل سه آمریکایی سیاه پوست، یک آمریکایی لاتین و یک آمریکایی ژاپنی است.

داگلاس جانسون، رئیس شرکت ملی دموگرافیک و دیوید الی، مالک Compass Demographs، می‌گویند که رأی‌دهندگان آمریکای لاتین این فرصت را دارند که در سه حوزه انتخابیه نامزدهای خود را انتخاب کنند. و آنها می گویند ایجاد تغییرات بزرگ در نقشه اثرات موجی خواهد داشت که سیاهپوستان مختلط و جوامع آمریکای لاتین که سابقه همکاری دارند را مختل می کند.

جانسون گفت: “کارت ها کار می کنند.” زمانی که ولسوالی ها کار می کنند و به اهداف قانون رای می رسند، سعی می کنیم آنها را منفجر نکنیم.»

شورای شهر پاسادنا مانند بسیاری از نهادهای دولتی منتخب، در بحبوحه توزیع مجدد قرار دارد و هر دهه یک بار خطوط سیاسی را ترسیم می کند، زیرا اداره سرشماری ایالات متحده آمارهای جدید جمعیت را منتشر می کند.

در سطح ملی، تمرکز لیزر بر پیکربندی مجدد مناطق کنگره است که بر کنترل اتاق پس از انتخابات 2022 تأثیر خواهد گذاشت.

توجه کمتری به ترسیم مجدد خطوط منطقه ای برای شوراهای شهر، شوراهای ناظر ناحیه، شوراهای ناحیه مدارس برای آموزش و پرورش و سایر شوراهای دولت محلی شده است.

در پاسادنا، شورای شهر قرار است در مورد نقشه پیشنهادی روز دوشنبه رای گیری کند.

شورای شهر می گویند که هر محله به دلیل اهمیت تاریخی بزرگراه به عنوان مرکز تجارت، مدیریت و تفریح ​​در شهر و نه به خاطر رژه رز، بلوار کلرادو را لمس می کند.

اولین بار در سال 1890 برگزار شد، این رژه برای نشان دادن آب و هوای معتدل کالیفرنیای جنوبی به ساکنان غرب میانه و ساحل شرقی که از زمستان های سرد و برفی رنج می برند، ایجاد شد. این رژه، همراه با بازی فوتبال کالج، رویدادهای پیشرو در پاسادنا و مایه افتخار ساکنان آن هستند.

جانسون گفت که هنگام صحبت در مورد مرزهای نواحی، مسیر رژه را ذکر کرده است، “اما این یک خط دور انداختن برای ثبت تصویر بسیار بزرگتر است.”

او گفت: “بله، من می گویم که این چیزی است که برای افراد در شورا اهمیت چندانی ندارد، اما مطمئناً بزرگترین دغدغه آنها نیست و قطعاً دلیل ترسیم ولسوالی ها به این سمت نیست.”

تکرار خطوط منطقه ای پیشنهادی نزدیک به سه دهه است که وجود داشته و موضوع دعوی قضایی نبوده است. الی که از اوایل دهه 1990 بر روی جابجایی پاسادنا کار کرده است، گفت که آنها به عنوان تلاشی برای اصلاح محرومیت تاریخی اقلیت ها در بخش شمال غربی شهر ایجاد شدند. پیش از این، قدرت در شهر در جنوب بلوار کلرادو متمرکز بود و بزرگراه 210 جوامع اقلیت را از بقیه شهر جدا می کرد.

الی گفت: «در دهه‌های اخیر، نقشه منطقه راهی برای حفظ آسیبی که بزرگراه به این جوامع شمال غربی وارد کرده است – نه اینکه خود را از مرکز پاسادنا، از مناطق تجاری پاسادنا منزوی کند، بوده است.

او همچنین گفت که نقشه پیشنهادی شامل سه منطقه است که لاتین‌تبارها در آن‌ها نقش مهمی در نمایندگی دارند. اگرچه هیچ یک از آنها جمعیتی بیش از 50 درصد از اسپانیایی‌های اسپانیایی تبار ندارد، اما تعداد آنها بسیار بیشتر از سایر بلوک‌ها است.

الی گفت: “اعداد به گونه ای است که اگر جامعه آمریکای لاتین در یکی از این شهرستان ها از نمایندگی خود ناراضی باشد و بخواهد به شدت با نامزد دیگری مخالفت کند، مطمئناً می تواند برنده شود.”

اعضای گروه تغییر مسیر که وظیفه تهیه نقشه برای ارائه به شورای شهر را بر عهده داشتند، در یادداشتی در توصیف مناطق پیشنهادی، موفقیت انتخاباتی نامزدهای مختلف را به عنوان دلیلی بر عدم نقض حقوق رای دهندگان اقلیت ذکر کردند.

در یادداشت آمده است: «سه استان «در طول 20 سال گذشته اقلیت‌هایی را که کمتر از آنها نمایندگی می‌کنند در شورا انتخاب کرده‌اند، بنابراین هرگونه استدلالی مبنی بر وجود یک اثر تبعیض‌آمیز نژادی تحت VRA در پاسادنا را تضعیف کرده‌اند».

مانند بسیاری از مناطق کالیفرنیای جنوبی، الگوهای رفت و آمد سیاهپوستان آمریکایی و رشد جمعیت آمریکای لاتین و آسیایی-آمریکایی به طور قابل توجهی جمعیت شناسی پاسادنا، شهری با حدود 140000 نفر را تغییر داده است.

در دهه اول این قرن، جمعیت سیاه پوست پاسادنا با 24 درصد کاهش به حدود 14650 نفر رسید. بر اساس سرشماری، اکنون آنها کمی بیش از 12500 نفر هستند.

لاتین تبارها حدود 46000 نفر از ساکنان شهر را تشکیل می دهند که 4 نفر از آنها 5 نفر رای می دهند. آسیایی ها حدود 26500 نفر را تشکیل می دهند که حدود 90 درصد آنها واجد شرایط رای دادن هستند.

سایر نگرانی هایی که ساکنان مرکز و کارشناسان جابجایی با مسئولان شهر مطرح کرده اند، بر اساس نژاد نیست.

پل میچل، کارشناس تغییر مسیر از حزب دموکرات، گفت: “این به جامعه ای از علایق نیاز دارد – ساکنان نگران ترافیک، سر و صدا، افراد مست، جرم و جنایت – و آنها را بین بسیاری از اعضای شورای شهر تقسیم می کند، که همگی منطقه خود را سرگرم کننده می دانند.” . اما هیچ یک از آنها نباید نگرانی این ساکنان را دغدغه اصلی خود قرار دهند.

راد، 77 ساله، موافقت کرد. مستمری بگیر از سال 1361 در شهرستان شروع به کار کرد و نقل مکان کرد او در ابتدا در حومه پاسادنا زندگی می کرد، اما در سال 2000 به این مرکز نقل مکان کرد. شیوه زندگی فعلی او – پیاده روی برای خرید مواد غذایی یا تماشای یک فیلم – با ساکنان محله های کمتر شهری پاسادنا متفاوت است. او گفت که این شهر. .

راد گفت: “ما جامعه ای از منافع هستیم که با هر بخش دیگری از پاسادنا متفاوت است.”

علاوه بر این، بسیاری از توسعه‌هایی که در شهر اتفاق می‌افتد در مرکز انجام می‌شود. راد گفت که توسعه دهندگان با جیب های عمیق به بسیاری از اعضای هیئت مدیره کمک می کنند، در حالی که ساکنان یک عضو هیئت مدیره مسئول نگرانی های خود ندارند.

میچل گفت که این یک ساختار مشکل ساز است.

او گفت که اعضای شورا “از کمک کنندگان سود می برند، اما از ساکنان شاکی که تحت تاثیر توسعه هستند، منفی دریافت نمی کنند.” این منجر به سناریویی می‌شود که «به همه اجازه می‌دهیم به غار دسترسی داشته باشند، اما کسی را نداشته باشیم که واقعاً از افرادی که باید در آنجا زندگی کنند مراقبت کند».

الی گفت که او و دیگرانی که روی پیشنهاد جابجایی کار کرده بودند، معتقد بودند که تجمیع مرکز شهر در یک منطقه “بسیار مخرب” است و به طور بالقوه منطقه ای با جمعیت اقلیت زیادی را از بین می برد. او همچنین گفت که می تواند صدای ساکنان مرکز را کاهش دهد.

او گفت: “اگر انتخاب سیاست در این منطقه با سایر اعضای شورا متفاوت بود، شما نماینده ای خواهید داشت که همیشه بازنده است.”

جانسون اضافه کرد که ضروری است که همه اعضای شورا در مرکز شهر منافع خاصی داشته باشند.

«این مرکز اقتصادی است. او گفت: «علاوه بر این، البته، مرکز دولتی، مرکز فرهنگی شهر، همه در کلرادو است. این “به طوری که هیچ محله ای اساساً توسط قلب شهر رها شده احساس نمی شود.”

خوزه دل ریو 3، مدافع تجدید ساختار گروه اصلاحات غیردولتی کالیفرنیا، گفت که منطق شهر برای گنجاندن هر قسمت از بلوار کلرادو به اولویت های قانونی که باید در هنگام تهیه نقشه جدید در نظر گرفته شود، بی ربط است، به ویژه ایجاد نقشه جدید. مناطق مساوی بدون رقیق کردن رای دهندگان اقلیت و حفظ جوامع مشابه با هم.

او گفت: «هر کس یک تکه از کلرادو دارد ملاک نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme