آیا Omicron می تواند از نوع دلتا ویروس کرونا پیشی بگیرد؟

[ad_1]

با تایید چندین مورد در سراسر کشور، واضح است که نسخه هشدار دهنده و جهش یافته Omicron جای پای خود را در ایالات متحده محکم کرده است.

اما اینکه آیا این عفونت‌های اولیه در نهایت ناپدید می‌شوند یا سکوی پرشی برای یک حمله ویروسی جدید خواهند بود تا حد زیادی به این بستگی دارد که چگونه سویه در برابر یک دشمن شناخته شده از قبل شناخته شده است: نوع دلتا.

از زمانی که هفته گذشته رسما وارد صحنه شد، بسیاری از بحث‌ها در مورد نوع ویروس کرونا Omicron بر آنچه دانشمندان اذعان می‌کنند که نمی‌دانند متمرکز شده است – اینکه آیا می‌تواند راحت‌تر از سایر گونه‌ها پخش شود، شدت بیماری را تغییر دهد یا بیشتر. جلوگیری از محافظت از واکسن آسان است.

و با این حال، یک سوال به همان اندازه مهم، جان مور، استاد میکروبیولوژی و ایمونولوژی در کالج پزشکی ویل کورنل، این است: اگر او با شیطانی که ما می شناسیم برابر نباشد، چه؟

مور پنجشنبه در انجمنی که توسط UC San Francisco حمایت می شود گفت: «آیا دلتا می تواند از Omicron پیشی بگیرد یا Omicron در دلتا پیشرفت خواهد کرد؟» “در حال حاضر این کاملاً مبهم است.”

مشخص نیست که Omicron بهترین گزینه در ایالات متحده باشد

نوع دلتا مدت‌هاست که سویه غالب در ایالات متحده در گردش بوده است – و مسئول موج جدیدی از موارد، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در سراسر کشور در طول تابستان بوده است.

اما حتی اصطلاح “مسلط” میزان گسترده بودن دلتا را دست کم می گیرد. تقریباً در ایالات متحده در همه جا وجود دارد.

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، گفت: می‌دانم که اخبار روی Omicron متمرکز است، اما باید به خاطر داشته باشیم که در حال حاضر 99.9 درصد موارد در کشور مربوط به گزینه دلتا است. دلتا همچنان به رسیدگی به موارد در سراسر کشور، به ویژه آنهایی که واکسینه نشده اند، ادامه می دهد.

دلیل برتری سویه ساده است. این قابل حمل ترین نوع ویروس کرونا تا به امروز است.

و به دلیل عفونی بودنش، دلتا توانسته است هر گزینه دیگری را که ممکن است در غیر این صورت گسترده تر باشد را حذف کند.

به بتا نگاه نکنید، که دانشمندان همچنین آن را یک تهدید بالقوه می‌دانند، زیرا ویژگی‌هایی را نشان می‌دهد که برخی نگرانی‌ها می‌توانند اثربخشی واکسن‌های COVID-19 را به خطر بیندازند. دانشمندان نگران این هستند که این گزینه به یک گزینه غالب جدید تبدیل شود.

مور گفت: «این هرگز اتفاق نیفتاد. “بتا توسط دلتا سرکوب شد. خوب، این می تواند با Omicron اتفاق بیفتد.

عدم قطعیت در اطراف سویه جدید می چرخد

هنوز مشخص نیست که آیا Omicron می تواند به راحتی دلتا توزیع شود یا خیر.

با این حال، واضح است که Omicron در تعداد جهش هایی که دارد از هموطن مبتلا به کرونا جلوتر است. دانشمندان هنوز در تلاشند تا عواقب کامل این موضوع را بیاموزند.

Omicron واقعاً در برابر دلتا آزمایش نشده است. به عنوان مثال، رشد آن در آفریقای جنوبی در زمانی اتفاق افتاد که موارد نسبتا کمی در منطقه وجود داشت و دلتا به اندازه اکنون در ایالات متحده تسلیم نمی شد.

مور گفت: “Omicron در آفریقای جنوبی در محیطی که دلتای زیادی برای رقابت با آن وجود نداشت، سرچشمه گرفت.” ما هنوز تعداد زیادی عفونت دلتا داریم و در هفته های آینده بیشتر خواهیم شد.”

هنوز دلیلی برای نگرانی است

این خبر چندان خوبی نیست. اگرچه دامنه خطر بالقوه Omicron هنوز در حال ارزیابی است، دلتا ثابت کرده است که به اندازه کافی قدرتمند است تا از یک شیب ویرانگر در سراسر ایالات متحده عبور کند.

مور گفت، حتی بدون Omicron، “ما در حال حاضر با یک جهش زمستانی ناشی از دلتا روبرو هستیم که 100000 تا 150000 آمریکایی دیگر را می کشد.”

“بیشتر ما فکر می کنیم که زمستان بسیار بد است. پس چقدر می تواند بدتر شود؟ خب، ممکن است خیلی بدتر شود، اما فکر می‌کنم پول من برای دلتا است، که بر همه‌گیری زمستانی مسلط بود.

هر هفته حدود 6000 آمریکایی بر اثر کووید-19 جان خود را از دست می دهند، روندی که CDC پیش بینی می کند در کریسمس ادامه یابد یا حتی بدتر شود. کالیفرنیا به طور میانگین بیش از 500 مرگ و میر ناشی از کووید-19 در هفته دارد، و سناریوهایی وجود دارد که افزایش مرگ و میر هفتگی را در اواخر این زمستان پیش بینی می کند، به خصوص اگر تعداد بسیار کمی از بزرگسالان واکسینه شده واکسن تقویت کننده دریافت کنند زیرا ایمنی آنها ضعیف می شود.

بر اساس داده های CDC، 70.6 درصد از آمریکایی ها در سراسر کشور حداقل یک دوز از واکسن را دریافت کرده اند و نزدیک به 60 درصد آنها کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شوند. در کالیفرنیا، این سهام به ترتیب 79.1 درصد و 63.4 درصد است.

مور گفت: «ما یک گزینه بسیار قابل حمل و خطرناک در دلتا داریم که در حال حاضر در گردش است. بنابراین، مطمئناً، به عنوان یک ملت، ما یک جهش زمستانی بسیار بد را خواهیم داشت – در ژانویه، فوریه – درست مانند سال گذشته که با آلفا دیدیم. اما در یک سوم کشوری که از دفاع از خود سرباز زده است متمرکز خواهد شد.»

تمام داده‌های موجود نشان می‌دهد که افرادی که واکسینه نشده‌اند به‌ویژه در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹ هستند.

مقامات بهداشت عمومی تخمین می زنند که کالیفرنیایی هایی که واکسینه نشده اند هفت برابر بیشتر در معرض ابتلا به کووید-19، بیش از 12 برابر بیشتر احتمال دارد که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند و 15 برابر بیشتر احتمال دارد که بر اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند.

با توجه به شواهدی که تا به امروز وجود دارد مبنی بر اینکه این واکسن‌ها در برابر همه گزینه‌هایی که دیده‌ایم بسیار مؤثر بوده‌اند، تنها قدمی که از همه می‌خواهم انجام دهند این است که اگر واکسینه نشده‌اید واکسینه شوید و در اسرع وقت این تزریق تقویت‌کننده را ادامه دهید. باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی در شهرستان لس آنجلس، گفت.

بهترین و بدترین سناریوها

مور گفت: اگر Omicron به شدت منتقل شود اما باعث بیماری کمتری نسبت به Delta شود، این پیشرفت چیز خوبی خواهد بود.

اما مشخص نیست که آیا چنین وضعیتی به Omicron اجازه می دهد تا دلتا را پشت سر بگذارد یا خیر.

او گفت: “این دوباره ناشناخته است.”

به گفته مور، بدترین سناریو در صورتی است که Omicron به سرعت گسترش یابد و باعث بیماری جدی شود و محافظت از واکسن را به خطر بیندازد. این واقعاً بد است.”

“اما اگر دلتا Omicron را به روشی که آلفا را سرکوب کرده است رانده شود، ما باید از دلتا حمایت کنیم: شیطانی که می شناسید بهتر از شیطانی که نمی شناسید – زیرا می دانیم که واکسن ها می توانند با دلتا مقابله کنند. او گفت: «تعداد بسیار کمی از افرادی که واکسینه می شوند در اثر دلتا جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: اگر Omicron کشنده است، بهتر است دلتا آن را خاموش کند. این یک روش انحرافی برای نگاه کردن به چیزها است … اما اگر احتمالات را بازی کنید … شما چه هستید نه حمایت یک نوع بسیار قابل انتقال و کشنده است که از طریق واکسن ها پخش می شود، زیرا این چیزی است که ما همیشه از آن می ترسیم.

اگرچه گزارش های حکایتی از زمان ظهور این گزینه منتشر شده است، مقامات می گویند هنوز خیلی زود است که بدانیم عفونت Omicron چگونه بر سطوح بیماری تأثیر می گذارد.

دکتر رجینا چینشیو کونگ، معاون افسر بهداشت در اورنج کانتی گفت: «معمولاً زمان می‌برد تا یک بیماری جدی واقعاً نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد. بنابراین، احتمالاً تا دو هفته دیگر متوجه خواهیم شد که Omicron چقدر می تواند روی سیستم سنگین باشد. اما زمان می برد.”

به نظر نمی رسد پزشکان آفریقای جنوبی وحشت زده باشند

بدیهی است که همه چیز می تواند تغییر کند، اما مور گفت که این قابل توجه است که رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی. در روزنامه ای که اوایل این هفته منتشر شد، گفت: “هیچ کس در آفریقای جنوبی شناخته شده نیست که با نوع Omicron در بیمارستان بستری شده باشد.”

“این یک دیدگاه جالب است. ممکن است درست نباشد. مور گفت، اما این دیدگاه شخصی در قدرت در آفریقای جنوبی است که با مجموعه داده ها ارتباط دارد.

“بنابراین این احتمال وجود دارد که هر چیزی که Omicron است یک نسخه بسیار سازگار است که گسترش می یابد اما باعث بیماری جدی نمی شود. ممکن است این حرکتی باشد که این ویروس به سمت یک نوع غیر بیماری زا انجام می دهد که شبیه ویروس های سرماخوردگی معمولی است – کرونا. نمی‌دانم این اتفاق می‌افتد یا خیر.»

همچنین قابل قبول است که Omicron می‌تواند باعث شود افراد آسیب‌پذیر به شدت بیمار شوند و در بیمارستان بستری شوند. بسیاری از افرادی که اخیراً آلوده شده‌اند، افراد جوان‌تر و در غیر این صورت افراد سالم‌تر بوده‌اند که کمتر احتمال دارد به طور جدی به COVID-19 مبتلا شوند.

مور گفت که او داستان های خبری را خوانده است مبنی بر اینکه پرش Omicron در آفریقای جنوبی شامل دانش آموزانی است که در مهمانی ها به مناسبت پایان سال تحصیلی خود جمع می شوند.

مور گفت: “شاید در آفریقای جنوبی، Omicron به خانه سالمندان پر از بیماران مسن و آسیب پذیر نفوذ نکرده است.”

آیا امکان دارد میزان عفونت مجدد با اومیکرون بدتر باشد؟

مور گفت: گمانه‌زنی‌های اولیه مبنی بر اینکه Omicron بهتر می‌تواند افرادی را که از عفونت‌های ویروسی قبلی بهبود یافته‌اند، دوباره آلوده کند.

“این یک اثر بزرگ نیست. اما این از نظر آماری قابل توجه است. “و این با ماهیت بسیار جهش یافته Omicron مطابقت دارد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme