اخترشناسان و روانشناسان خود را در اینستاگرام معرفی می کنند

[ad_1]

اواخر یک شب، استلا پرمو پیامی مرموز در اینستاگرام دریافت کرد که به نظر می رسید از طرف آجا داشور، یک رسانه و مشاور معنوی ساکن لس آنجلس باشد.

پیام مستقیم شروع شد: “خیزش بزرگ”. “برای خواندن و راهنمایی شما توسط معشوق 💕💕 جذب شما شده ام. تو آمرزیده شدی. “

پرمو که در ساکرامنتو یوگا تدریس می کند، از شنیدن مستقیم داشور متعجب شد – او فقط حدود یک هفته بود که او را دنبال می کرد – اما او پاسخ داد که قصد دارد به زودی با این رسانه تماس بگیرد. او پروژه بزرگی در پیش داشت و می توانست از راهنمایی های الهی بهره مند شود. بعد گوشیش را گذاشت و به رختخواب رفت.

اما هرچه پریمو بیشتر در مورد آن فکر می کرد، DM عجیب تر به نظر می رسید. صبح روز بعد، او یک اسکرین شات از صرافی گرفت و آن را به حساب اصلی Daashur فرستاد.

پرمو نوشت: “ببخشید که مزاحمتون شدم، اما آیا شما دو اکانت دارید؟” «اخیراً پیامی از حساب دیگری با همین اطلاعات دریافت کردم. … اگر شما هستید، لطفاً به من اطلاع دهید.»

این یکی از صدها گزارش مشابهی بود که داشور و دیگران مانند او در هفته‌های اخیر از طرفداران سردرگم شنیده‌اند.

داشور نوشت: «این یک کلاهبرداری است. “لطفا گزارش دهید و مسدود کنید.”

روان‌شناسان، تاروت‌خوان‌ها، اخترشناسان و سایر متافیزیک‌دانان می‌گویند در چند ماه گذشته سیل کلاهبردارانی را تجربه کرده‌اند که اکانت‌هایشان را شبیه‌سازی می‌کنند و از شباهت‌های آن‌ها برای درخواست پرداخت از پیروان خود برای شهادت دروغ استفاده می‌کنند. آنها گفتند در حالی که برخی از روحانیون سفیدپوست فریب خورده اند، به نظر می رسد این مشکل در بین تمرین کنندگان سیاه و قهوه ای بدترین مشکل است.

کیرا تابرن، استاد طالع بینی لس آنجلس و یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن Cusp Astrology، می گوید: «از ماه سپتامبر حداقل هفته ای یک بار این اتفاق برای من می افتد. “آنها پروفایل من را کپی می کنند، سپس یک دسته از فالوورهای من آنها را دنبال می کنند و می گویند: “اجداد من مرا به سمت شما کشانده اند، آیا می توانم به شما براش بدهم؟”

تصویر جزوه کیرا تابرن، استاد طالع بینی در لس آنجلس

کایرا تابرن، استاد طالع بینی لس آنجلس و یکی از بنیانگذاران طالع بینی کاسپ، می گوید که کلاهبرداران “نمایه من را کپی می کنند، سپس تعدادی از فالوورهای من را دنبال می کنند و به آنها نزدیک می شوند و به آنها می گویند: “اجدادم مرا به سمت شما جذب کردند، شاید من بده تا بخوانی

(کیرا تابورن)

اگر فرد «بله» بگوید، کلاهبردار برای او حسابی در PayPal، Venmo یا Cash App ارسال می‌کند. پس از اینکه شخص پول را پرداخت کرد، کلاهبردار معمولاً آن را در اینستاگرام مسدود می کند.

روحانیون می گویند که فریب خوردن از این طریق به ویژه دردناک است زیرا کار آنها مدت هاست که به عنوان یک فریب غول پیکر محکوم شده است.

داشور گفت: «از لحاظ تاریخی، افرادی که در سلامت و معنویت کار می کنند، به عنوان کلاهبردار و متقلب مورد تمسخر قرار گرفته و به معنای واقعی کلمه در آتش سوزانده شده اند. ما در کاری که انجام می‌دهیم صداقت زیادی داریم، اما نشانه‌ای آسان هستیم.»

مارسلا کرول، هنرمند، خالق و خواننده عرشه تاروت، با این موضوع موافقت کرد.

او گفت: «من خیلی سخت کار کردم تا کارم را قانونی کنم. “من تمام تلاشم را می کنم تا بالا و بالا باشم. من تمام مالیاتم را می دهم، گواهینامه دارم. این کمکی نمی کند.”

اینستاگرام به ابزاری قدرتمند برای متخصصان متافیزیک برای تبلیغات و ایجاد مشتریان جدید تبدیل شده است، اما اکثر آنها می گویند که از بستر اجتماعی برای جستجوی مستقیم کار استفاده نمی کنند.

مشترکین زودتر به این داستان دسترسی دارند

ما به مشترکین LA Times اولین دسترسی به بهترین روزنامه نگاری خود را پیشنهاد می کنیم. از حمایت شما متشکرم

موفق ترین آنها زمان ندارند: داشور فقط چهار بار در سال جلسات جدید را می پذیرد و آنها معمولاً فقط در 15 دقیقه پر می شوند. تابورن چنان مشغول مشاوره و تدریس شد که از دادن شهادت انفرادی دست کشید. کرول یک ماه قبل رزرو می شود.

میزبان ScammerAlertPage@، صفحه اینستاگرامی که در ماه سپتامبر برای ردیابی حساب های کلاهبردار راه اندازی شد، نوشت: «معنویت گرایان واقعی مایل به خواندن تاروت، خواندن کف دست یا هر نوع طلسم در پیام های مستقیم شما نیستند. “اگر پیام مستقیمی از شخصی دریافت کردید که از شما می خواهد با او کتاب مطالعه کنید، مراقب باشید!”

شناسایی حساب‌های جعلی در ابتدا دشوار است، به‌ویژه برای افراد آسیب‌پذیر که شدیداً به مشاوره معنوی نیاز دارند. نام در حساب معمولاً فقط کمی تغییر می کند – دسته Daashuur @thespiritguidecoach با یک “c” اضافی به عنوان مثال یا “thespriteguidecoach” تبدیل می شود. آواتار، بیوگرافی تمرین‌کنندگان و ده‌ها نشریه آنها نیز کپی شده است.

با این حال، چیزی که کلاهبرداران نمی توانند آن را کپی کنند، زبانی است که پزشکان استفاده می کنند.

تابور گفت: «همه چیز زبان بسیار مشابهی دارد و همیشه «افتخار» یا «عشق» زیادی وجود دارد. من فکر می‌کنم بسیاری از آنها انگلیسی هستند یا در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که توسط بریتانیا مستعمره شده‌اند، زیرا از کلمه “ou” در “مورد علاقه” و “رنگ” استفاده می‌کنند.

مانند Premo، اکثر افرادی که کلاهبرداران با آنها تماس می گیرند، در نهایت قبل از تحویل پول خود متوجه می شوند که مشکلی وجود دارد. اما نه همه.

سانیا ناگندا

سانیو ناگندا که با نام سانیو استل به عنوان فالگیر، تاروت خوان و جادوگر کار می کند، گفت که یکی از مشتریانش 500 دلار برای شخصی که در اینستاگرام خود را به عنوان او نشان می دهد ارسال کرده است.

(سانیو ناگندا)

سانیو ناگندا که با نام سانیو استل به عنوان فالگیر، تاروت خوان و جادوگر کار می کند، گفت که یکی از مشتریانش 500 دلار برای شخصی که در اینستاگرام خود را به عنوان او نشان می دهد ارسال کرده است. در مقابل، مشتری یک ویدیوی 15 دقیقه ای از یک شمع در حال سوختن دریافت کرد.

ناژندا وحشتناک بود.

او گفت: “من حتی گزینه خواندن 500 دلاری در سایت خود ندارم.” و اگر این کار را می‌کردم، مطمئناً بیش از 15 دقیقه طول می‌کشید.»

هنگامی که یک جعل هویت دیگر اخیراً شروع به تماس با فالوورهای خود کرد، ناگندا عکس آواتار خود را با عبارت “من به دنبال مشتری نیستم” جایگزین کرد.

او گفت: “من به خصوص آزرده ام زیرا من یک فالگیر هستم – تجارت من حقیقت است.”

کرول به طور موقت حساب کاربری خود را غیرفعال کرد زیرا از افرادی که با استفاده از نام و شباهت او او را کلاهبردار خطاب می‌کردند غرق شده بود.

او گفت: “برای باز کردن صندوق ورودی خود و دریافت بیش از 100 پیام از طرف افرادی که با من عصبانی هستند زیرا می ترسند فریب نخورند، من را در یک حمله پانیک کاملاً هشدار دهنده قرار دهید.”

اما بستن حساب اینستاگرام او مستلزم هزینه های مالی است.

او هر هفته یک تاروت خوانی جمعی انجام می دهد که به صورت رایگان آن را در حساب خود به اشتراک می گذارد، اما او به توصیه هایی که برای این خواندن ها دریافت می کند برای کمک به پرداخت هزینه های مواد غذایی تکیه می کند.

او گفت: «نداشتن این حمایت اضافی باعث استرس مالی من می شود.

برخی از حساب‌های جعلی حذف شده‌اند، اما پزشکان متافیزیک می‌گویند که از حمایت کافی از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی برخوردار نشده‌اند.

داشور گفت: «این کلاهبرداران افراد آسیب پذیر و نیازمند را تعقیب می کنند و اینستاگرام هیچ کاری انجام نمی دهد.

سخنگوی متا، شرکتی که قبلاً با نام فیس‌بوک شناخته می‌شد (مالک اینستاگرام)، گفت که جعل هویت در این سایت قابل تحمل نیست و این شرکت تیمی برای شناسایی و مسدود کردن این نوع کلاهبرداری‌ها دارد.

«فکر نمی‌کنم اینستاگرام بخواهد ما را بگیرد، اما احساس می‌کنم که آنها به دلیل ماهیت کار ما اهمیتی نمی‌دهند.

کیرا تابورن، یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن Cusp Astrology

اما این شرکت این مشکل را رد نکرد.

سخنگو گفت: “ما می دانیم که هنوز کارهایی برای انجام دادن در اینجا وجود دارد، بنابراین به کار خود برای جلوگیری از سوء استفاده و حفظ امنیت جامعه خود ادامه می دهیم.”

لورا املر، سخنگوی FBI در جنوب کالیفرنیا، گفت که آژانس هیچ شکایتی در مورد این کلاهبرداری دریافت نکرده است، اما از وقوع آن تعجب نکرده است.

او گفت: «کلاهبرداران از آسیب پذیری مردم سوء استفاده می کنند. «اگر بدانند که فردی به تاروت یا روانخوانی حساس است، از آن استفاده خواهند کرد. اگر بدانند کسی سگ را دوست دارد، از آن استفاده خواهند کرد. اگر بدانند کسی می خواهد برای نوه هایش لانه بگذارد، از آن هم استفاده می کنند.

تابورن چندین راه را برای مبارزه با مقلدان خود امتحان کرده است. او به دنبال‌کنندگانش گفت که آن‌ها را در اینستاگرام گزارش کنند و آن‌قدر به آنها سفارش دهند تا حساب Venmo، Cash App یا PayPal خود را دریافت کنند تا بتوانند آن‌ها را به این برنامه‌ها گزارش دهند.

او گفت: «این واقعاً هرگز کاری انجام نمی دهد. “شما می توانید آنها را گزارش دهید، اما آنها هرگز با شما تماس نمی گیرند.”

او حتی با چندین نفر از کلاهبرداران خودش در تماس بود.

مردی گفت: تو نمی فهمی. باید این کار را بکنم. من به پول نیاز دارم، “او گفت. آنها بی رحم هستند و متوقف نخواهند شد.»

فالوورهای تابورن پیشنهاد کردند که حساب اینستاگرام او را تایید کنند، به این معنی که حساب رسمی او یک علامت کوچک آبی در کنار آن خواهد داشت که قابل کپی نیست. او چندین بار تلاش کرد، اما همیشه رد شد.

او گفت: “فکر نمی‌کنم اینستاگرام بخواهد ما را بگیرد، اما احساس می‌کنم که آنها به دلیل ماهیت کار ما اهمیتی نمی‌دهند.”

بهترین استراتژی که او برای بستن یک حساب جعلی ارائه کرده است این است که از طریق یک فرآیند چند مرحله ای گزارش در مورد نمایندگی هویت به طور مستقیم در اینستاگرام انجام شود. او برای آسان‌تر کردن کار برای دیگر روح‌پرستان، راهنمای ایجاد کرده است که با دیگران به اشتراک می‌گذارد. در پایان، تمرین‌کننده در نهایت عکسی از خودش به همراه کارت شناسایی عکس‌دار برای شرکت ارسال می‌کند.

تابورن گفت: «این بسیار زیاد است، اما صادقانه بگویم بسیار سریع است، و برای تمام حساب‌های جعلی که من داشته‌ام کار می‌کند.

برخی رویکردهای دیگری دارند.

زمانی که مارک نیوتن چند هفته پیش از شخصی که خود را کرول می‌کرد، DM دریافت کرد، بلافاصله به او مشکوک شد. او بیش از یک دهه است که کرول را می شناسد و می داند که او نمی خواهد بخواند.

او برای کرول اس ام اس فرستاد و با هم تصمیم گرفتند که باید با هم بازی کنند.

مارسلا کرول، خالق و خواننده عرشه تاروت

مارسلا کرول، خالق و خواننده عرشه تاروت، گفت: «من خیلی سخت کار کردم تا کارم را قانونی کنم.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

DM اصلی گفت: “روح به من دستور داده است که پیامی از قلمرو جهان به شما بدهم، و این بسیار مهم است.” “لطفا برای رزرو مطالعه و دریافت پیام مستقیماً به من پیام دهید.”

“بیا! خیلی باحال است!” نیوتن پاسخ داد: “آیا در حال مطالعه شخصی هستید؟ من دوست دارم خانواده ام به پایان برسد.”

کرول جعلی پیشنهاد خواندن از طریق متن، تلفن یا FaceTime را ارائه کرد.

نیوتن گفت که “احساس معنوی زیادی ندارد” و از او پرسید که آیا دفتری در لس آنجلس دارد که در آن ملاقات حضوری داشته باشند.

«من به افراد حاضر در دفترم اجازه نمی‌دهم این را بخوانند [sic] چرا من به شما گفتم که می توانیم از طریق FaceTime این کار را انجام دهیم، عزیزم، “کلاهبردار نوشت.

نیوتن برای کرول جعلی از 350 تا 60 دلار معامله کرد و سپس حساب نقدی خود را مطالبه کرد. از آنجا، او توانست به این نتیجه برسد که این حساب برای شخصی در اوگاندا ثبت شده است.

سپس از تظاهر دست کشید.

او نوشت: «مارسلای واقعی برای من خانواده است. “شما [messed] با افراد اشتباه شما نفرین شده اید که یک زندگی وحشتناک داشته باشید. موفق باشی، ای آشغال کثیف، ما تو را بدون توجه به جایی که پنهان می‌شوی، می‌بینیم و تا ابد تو را تعقیب خواهیم کرد.

“این چیه؟” کرول جعلی پاسخ داد.

نیوتن نوشت: «این نفرین یک جادوگر واقعی است. “مارسلا کرول.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme