اختلاف در واکسن‌های کووید-19 یک نگرانی در کالیفرنیا است

[ad_1]

نگرانی ها در مورد تداوم سطوح پایین واکسیناسیون در میان سیاه پوستان و لاتین تبارها در شهرستان لس آنجلس در حالی افزایش می یابد که کالیفرنیا در آستانه زمستانی است که با موج جدیدی از ویروس کرونا مواجه است و برای ظهور نوع Omicron آماده می شود.

تعداد واکسیناسیون ها در شهرستان لس آنجلس در جوامع رنگین پوست اکنون به مراتب از چندین شهرستان در منطقه خلیج سانفرانسیسکو – از جمله سانفرانسیسکو، آلامدا و سانتا کلارا – عقب است، علی رغم آنچه مقامات منطقه لس آنجلس به عنوان پوشش تهاجمی توصیف می کنند. محله های آمریکای لاتین

از زمانی که واکسن ها ظاهر شدند، مقامات با این اختلاف مبارزه می کردند. اما با افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در هفته‌های اخیر و ظهور نسخه‌ای از Omicron که به سرعت در حال گسترش است، وضعیت در حال فوری‌تر شدن است. واکسیناسیون یک استراتژی اصلی برای مبارزه با هر دو گزینه دلتا و Omicron است که افراد را به دریافت اولین دوزها و همچنین تقویت کننده ها سوق می دهد.

مقامات بهداشتی در کالیفرنیا هشدار داده اند که موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر ایالت در دو هفته گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است و بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 نزدیک به 15 درصد افزایش یافته است. نرخ واکسیناسیون در سراسر ایالت، اگرچه نسبت به بسیاری از نقاط بهتر است، اما هنوز با ایده آل فاصله زیادی دارد: 65٪ از مردم کالیفرنیا در تمام سنین کاملاً واکسینه شده اند و تنها حدود 30٪ از بزرگسالان کاملاً واکسینه شده یک واکسن اضافی دریافت کرده اند.

درصد عفونت‌های کروناویروس، بستری شدن در بیمارستان و مرگ‌ومیرها به طور نامتناسبی بر جوامع سیاه‌پوست و آمریکای لاتین در طول موج‌های قبلی COVID-19 تأثیر گذاشته است. مقامات بهداشت عمومی می گویند که این ساکنان به احتمال زیاد مشاغلی دارند که آنها را مجبور می کند به طور فیزیکی به سر کار بروند و در خانه های شلوغ زندگی کنند و خطر قرار گرفتن در معرض ویروس و عفونت را افزایش دهند.

در میان ساکنان شهرستان لس آنجلس 5 ساله و بالاتر، تنها 56 درصد از سیاه پوستان حداقل یک دوز واکسن دریافت کردند و 61 درصد از اسپانیایی ها. در مقابل، 74 درصد از سفیدپوستان، 77 درصد از هندی ها و 83 درصد از آسیایی ها حداقل یک دوز دریافت کردند.

در اورنج کانتی، تنها 48 درصد از اسپانیایی ها حداقل یک دوز دریافت کردند، در مقایسه با 69 درصد از سیاه پوستان، 70 درصد از سفیدپوستان، 73 درصد از هندی ها و بیش از 90 درصد از آسیایی ها.

دکتر مونتو دیویس، یک مقام بهداشتی در شهرستان لس آنجلس، گفت که سوالات زیادی از سوی افرادی که هنوز واکسن های خود را دریافت نکرده اند پرسیده می شود، از جمله: آیا واکسن ها موثر هستند؟ آیا مردم قبل از واکسینه شدن باید منتظر باشند تا واکسن جدید بیرون بیاید؟ آیا افرادی که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده اند باید واکسینه شوند؟

دیویس گفت که سایت‌های واکسیناسیون سیار این شهرستان با همکاری گروه‌های اجتماعی و سازمان‌های مذهبی، نرخ واکسیناسیون را افزایش داده‌اند. او گفت که کارمندان برای ایجاد اعتماد به گفتگو ادامه خواهند داد و با افراد واکسینه نشده صحبت خواهند کرد تا متوجه شوند که این بخش چه کارهای متفاوتی می تواند انجام دهد. او همچنین گفت که این وزارتخانه بهبود برنامه های خود را برای سفیران و جوانان جامعه بررسی خواهد کرد تا افراد بیشتری بتوانند در مورد واکسیناسیون کووید با دیگران صحبت کنند.

دیویس گفت: «اگرچه شکاف‌ها کم نمی‌شوند، اما ما همچنان شاهد افزایش واکسیناسیون بین گروه‌های نژادی و قومی هستیم. “این چیز خوبی است، اما افراد زیادی هستند که کارهای سخت زیادی را روی زمین انجام می دهند تا مردم را واکسینه کنند و در برابر آنچه ما می بینیم محافظت کنند.”

روشن نیست که چرا برخی از مناطق خلیج فارس واکسیناسیون بالاتری را در جوامع رنگی به دست آورده اند.

مقامات در هر دو منطقه با سازمان های محلی مورد اعتماد مبتنی بر جامعه برای ترویج واکسیناسیون همکاری می کنند. هر دو منطقه می گویند که باید با اطلاعات نادرست در مورد واکسن ها مقابله کنند، مانند ادعای نادرست که واکسن ها بر باروری تأثیر می گذارد.

اما اعداد خیره کننده هستند.

در سانتا کلارا، پرجمعیت‌ترین شهرستان کالیفرنیای شمالی، سیاه‌پوستان، اسپانیایی‌ها و سفیدپوستان نرخ واکسیناسیون بسیار نزدیک‌تری دارند: 69 درصد سیاه‌پوستان و 73 درصد از اسپانیایی‌ها در تمام سنین حداقل یک واکسن دریافت کرده‌اند، در مقایسه با 74 درصد سفیدپوستان، 88 نفر. درصد هندی ها و بیش از 90 درصد آسیایی ها.

در سانفرانسیسکو، سیاه پوستان و سفیدپوستان اساساً درصد یکسانی از دریافت حداقل یک دوز واکسن دارند: 76 درصد سیاه پوستان واکسینه شده اند و 75 درصد از سفیدپوستان این واکسن را انجام داده اند. قیمت‌ها در گروه‌های دیگر حتی بهتر است: 87٪ از آمریکایی‌های آسیایی حداقل یک دوز دریافت کردند و بیش از 90٪ از اسپانیایی‌ها و هندی‌ها.

و در شهرستان آلامدا، خانه اوکلند، تفاوت ها همچنان باقی است، اما نسبت به شهرستان لس آنجلس بسیار کمتر است. در میان ساکنان تمام سنین، 67 درصد سیاه پوستان و 68 درصد از اسپانیایی ها حداقل یک دوز دریافت کردند، در حالی که 76 درصد سفیدپوستان، 88 درصد آسیایی ها و بیش از 90 درصد هندی ها حداقل یک دوز دریافت کردند.

دکتر مارتی فنسترشیب، افسر واکسن و آزمایش در شهرستان سانتا کلارا، گفت که این شهرستان تجزیه و تحلیلی از سطح سرشماری انجام داده است تا مشخص کند که کجا باید برود – شناسایی محله هایی که میزان بروز در آن بالا و سطح واکسیناسیون ها پایین است، سپس طرفداران را جذب کند. واکسیناسیون این منطقه و پیگیری تلاش ها با کلینیک واکسیناسیون.

مقامات همچنین گروهی از سهامداران جامعه را تشکیل دادند که به صورت هفتگی ملاقات می کردند، جایی که شهرستان می توانست به سرعت به نگرانی های خاص ابراز شده در میان ساکنان پاسخ دهد. این شهرستان در تلاش است تا گروه‌هایی از اسپانیایی تک زبانه آموزش دیده را به جامعه بفرستد تا خانه به خانه به سؤالات واکسیناسیون پاسخ دهند و آزمایش‌های ویروس کرونا را ارائه دهند.

نواحی مدارس نیز با ایجاد سالن‌های شهری مجازی که در آن والدین می‌توانند سؤالات خود را توسط مقامات بهداشت عمومی بپرسند، با اتاق‌هایی که به زبان‌های دیگر از جمله اسپانیایی و ویتنامی تقسیم شده‌اند، به این اقدام ملحق شده‌اند. مقامات سایت های بزرگ واکسیناسیون را در مناطقی که بیشترین نیاز را دارند راه اندازی کرده اند و یک تیم بزرگ واکسیناسیون سیار دارند که می تواند در مکان هایی مانند مراکز خرید، کلیساها و مدارس راه اندازی شود.

کار خوب و صبر لازم است. حتی افرادی که به کلینیک های واکسن مراجعه می کنند می توانند بدون دریافت واکسن ترک کنند. فنسترشیب موقعیتی را بازگو کرد که در آن یکی از اعضای تیم واکسن نیم ساعت را با یک نفر در حال پاسخگویی به سؤالات گذراند. او در نهایت مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

دپارتمان بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس ابتکارات متعددی دارد، از جمله همکاری با 59 سازمان مبتنی بر جامعه، استفاده از واتس اپ برای ارتباط با لاتین ها و سیاه پوستان و همکاری با آرایشگاه های محلی. دیویس گفت که سازمان‌های اجتماعی بازخورد داده‌اند که خانواده‌های رنگارنگ بیشتری که منتظر بوده‌اند تا همه اعضای خانواده‌شان واجد شرایط شوند، می‌خواهند همراه با ارائه‌دهنده‌ای که به آنها اعتماد دارند واکسینه شوند.

دیویس گفت: “به خودی خود تردید چندانی وجود ندارد، اما هنوز سوالات و تمایل به انجام کارها با هم به عنوان یک خانواده و انجام آن نه تنها برای خود، بلکه برای کل خانواده وجود دارد.”

او گفت که وقتی اطلاعات بیشتری در مورد نوع Omicron در دسترس قرار گیرد، مهم است که ببینیم آیا افراد قبل از دریافت اولین دوز خود منتظر واکسن دیگری هستند یا خیر.

مقامات بهداشتی فدرال از مردم خواسته اند منتظر واکسیناسیون تئوریک آینده نشوند که Omicron را هدف قرار می دهد و می گویند که واکسیناسیون ها و تقویت کننده های فعلی همچنان محافظت قابل توجهی در برابر بیماری های جدی و مرگ ایجاد می کنند، حتی اگر گزینه جدید منجر به کاهش اثربخشی در برابر بیماری های علامتی شود. مقامات همچنین می گویند که مهم است که حتی برای افرادی که قبلاً آلوده شده اند واکسینه شوند، زیرا قدرت سیستم ایمنی بدن در نتیجه عفونت ممکن است به مرور زمان ضعیف شود.

دیویس در پاسخ به سوالی در مورد تلاش های شهرستان های خلیج فارس برای از بین بردن تفاوت های نژادی با سطح واکسیناسیون، گفت: شهرستان لس آنجلس افراد بیشتری را در نظر دارد، به عنوان مثال، جمعیت بیش از 10 میلیون نفر را مدیریت می کند، در مقایسه با نزدیک به 2 میلیون نفر در شهرستان سانتا کلارا و سانفرانسیسکو. 870000 نفر او گفت که نمی‌تواند کاری را به خاطر بیاورد که این شهرستان‌ها انجام داده‌اند که قبلاً شهرستان لس آنجلس انجام نداده بود و “شنیدن از جامعه خودمان واقعاً بهترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.”

«اگر می خواهید بگویید که ما موفق نشده ایم، فکر می کنم اشتباه است. آیا ما به هدف نهایی یعنی پر کردن شکاف بین همه اقوام نژادی خود رسیده ایم؟ نه نداریم. و این چیزی است که ما در بسیاری از اقدامات بهداشتی مختلف با آن مبارزه می کنیم. اما ما همچنان اینجا هستیم، به کار خود ادامه می دهیم و به تلاش برای پیشرفت ادامه می دهیم.

گاهی اوقات ممکن است گیج کننده باشد که چرا شهرستان های مختلف نتایج متفاوتی دارند. آیا برخی از استان ها سرسخت تر از سایرین هستند؟ آیا این امکان وجود دارد که رهبران جامعه در برخی مناطق بیشتر از مناطق دیگر طرفدار واکسن باشند؟

گاهی اوقات توضیحات واضح تر است. حامیان کارگران کشاورزی در حال مبارزه با اطلاعات نادرست واکسن در دره سان خواکین هستند، اما در دره کواچلا و شهرستان امپریال نرخ واکسیناسیون پس از مرگ یک کشیش کاتولیک محبوب – قبل از اینکه واکسن‌ها به طور گسترده در دسترس باشد – بر اثر کووید-19 درگذشت و ساکنان در او واکسینه شدند، افزایش یافت. افتخار و احترام.

دکتر رجینا چینکسیو-کوانگ، معاون افسر بهداشت در اورنج کانتی، گفت که او خوشبین است که تلاش‌های ترویجی همچنان ادامه دارد، از جمله تقاضای مناسب برای کلینیک‌های واکسن در مناطق شدیداً آمریکای لاتین.

یکی از عوامل سطح بسیار پایین واکسن‌های گزارش‌شده در میان جمعیت آمریکای لاتین در اورنج کانتی ممکن است این باشد که لاتین‌های این کشور در هنگام دریافت واکسن کمتر احتمال دارد نژاد و قومیت خود را آشکار کنند. چینشیو-کوانگ گفت که سطوح نسبتاً بالایی از عدم پاسخ به این سوال در میان ساکنان مناطق بسیار آمریکای لاتین وجود دارد.

اما هیچ پاسخ ساده ای برای توضیح اینکه چرا شهرستان های اورنج و سن دیگو چنین سطوح متفاوتی از واکسیناسیون بر اساس نژاد و قومیت دارند وجود نداشت. اگرچه اورنج کانتی نرخ واکسیناسیون گزارش شده پایینی در میان لاتین تبارها و سطوح بالایی در میان سیاه پوستان و بومیان آمریکا دارد. در شهرستان سن دیگو، اسپانیایی‌ها نرخ واکسیناسیون بالایی دارند، اما سیاه‌پوستان و بومیان آمریکا بسیار عقب هستند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme