اطلاعات نادرست مانع از مبارزه با کووید در دره مرکزی کالیفرنیا می شود

[ad_1]

در حالی که ماریسا زندهاس منتظر بود تا اولین واکسن کووید-19 خود را در مقر بنیاد کشاورزان کالیفرنیا دریافت کند، این زن 27 ساله از داستان های طولانی تکان خورد. او از افرادی که می شناسد شنیده است و اینترنت برای اینکه چرا نباید.

Zendeas گفت: “زندگی شما در صورت واکسینه شدن کوتاه تر می شود.” «به همین دلیل است. یا عقیم می شوید و دیگر فرزندی نخواهید داشت.

با خجالت خندید و سرش را تکان داد. چیزهای زیادی در گردش است و مردم می ترسند.»

مایکل رودریگز 35 ساله در همان نزدیکی گفت که در TikTok دیده است که همه گیری یک توطئه ایجاد شده توسط دولت است. او در ماه فوریه COVID-19 را دریافت کرد، اما گفت که علائم خفیف بود.

رودریگز برای تماشای کنسرت کارین لئون ستاره موسیقی منطقه ای مکزیکی در بیکرزفیلد به اجازه نیاز داشت. همسرش ماه ها پیش واکسینه شده بود، اما به عنوان مدرک ورود نیاز به آزمایش منفی داشت.

یک دست باندپیچی که می گوید "من واکسن COVID-19 را دریافت کردم"

بزرگسالان و کودکان در مقابل COVID-19 در دلانو، کالیفرنیا واکسینه شدند.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

او گفت: “من از واکسیناسیون می ترسم زیرا ممکن است اتفاقی برای من بیفتد.” ویدیوهایی از تزریق و مریض شدن افراد وجود دارد.

آن دو در یکی از بنیادهای کشاورزان کالیفرنیا حاضر شدند، اما در نهایت هیچکدام از آنها استقبال نکردند شات از COVID-19.

Zendejas برنامه ریزی شده است ملاقاتی برای پدرش، و او نیز در شرف ثبت نام بود، تا اینکه همان موج ناامنی که در سال 2021 احساس می کرد، او را فرا گرفت و بازنشسته شد.

این نقطه قوت وظیفه است که به یک ضربه بالقوه نجات بخش می رسد.

در طول یک سال و نیم گذشته، کووید-19 دره سن خواکین را به عنوان چندین منطقه در کالیفرنیا تکان داد. شهرستان کرن، که شامل دلانو است، یکی از پایین ترین سطوح واکسیناسیون را در کالیفرنیا دارد. در حالی که حدود 64 درصد از مردم کالیفرنیا در تمام سنین به طور کامل واکسینه شده اند، تنها حدود 48 درصد از ساکنان شهرستان کیرن به طور کامل واکسینه شده اند. به طور کلی، تقاضا برای واکسن های تقویت کننده کم است، که مسئولان بهداشت عمومی را نگران می کند که جهش زمستانی اجتناب ناپذیر است.

مشکل کمبود جلسات یا واکسیناسیون در دسترس نیست. مؤسسات دولتی و خصوصی با سازمان‌های غیرانتفاعی همکاری می‌کنند تا آزمایش‌ها، واکسیناسیون‌ها و اطلاعات مبتنی بر حقایق را در مورد همه‌گیری، از ویران‌ترین محله‌های شهری گرفته تا بی‌نظیرترین مزارع کشاورزی ارائه دهند.

انریکه کورتس از دلانو شاهد دریافت یک آمپلی فایر برادرش آرماندو کورتس است

در مرکز، انریکه کورتس از دلانو، برادرش آرماندو کورتس را تماشا می کند که توسط پرستار ماروین پرز تزریق تقویت کننده دریافت می کند.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

بازدید از دو کلینیک جداگانه آزمایش و واکسیناسیون که توسط بنیاد کشاورزان کالیفرنیا و ناحیه مدرسه دلانو یونیون سازماندهی شده بود، مقصر واقعی را بررسی کرد: اطلاعات غلط.

آرنالدو گونزالس، متخصص حوزه کالیفرنیا، گفت: “من مردی را داشتم که به من گفت: “اگر کارکنان بهداشتی برای دریافت نکردن واکسن مایلند شغل خود را از دست بدهند، در مورد افرادی که آن را دریافت می کنند چه می گوید؟” بنیاد مزرعه‌کار، که داده‌های حکایتی در مورد جوانان و واکسیناسیون در شهرستان‌های کرن و تولار در چند ماه گذشته جمع‌آوری کرده است و برنامه‌هایی برای گسترش آن در سراسر ایالت دارد.

هرنان هرناندز، مدیر اجرایی این بنیاد، گفت: آنچه به آن مربوط می شود، “ترس از ناشناخته ها” است. اما او اطلاعات نادرست را که عمدتاً توسط فیس بوک تقویت می شود، به عنوان یکی از مقصران اصلی بسیاری از سرزمین هایی که دیگر منابع کافی ندارد، ذکر می کند.

او گفت: “شما چیزی می شنوید، هر هفته چیز جدیدی می بینید.” «به همین دلیل است. متوقف نشده است.”

برای چندین دهه، دره سان خواکین از نابرابری های بهداشتی رنج می برد که فقر و وسعت آن تشدید شده است. بنابراین هنگامی که این همه گیری برای اولین بار در سال 2020 شیوع پیدا کرد، کارکنان بهداشتی برای بدترین شرایط آماده شدند – و با این حال از اینکه چقدر بد بوده و باقی مانده است شگفت زده شدند.

ربکا پیمنتل 10 ساله علیه کووید-19 واکسینه شده است

ربکا پیمنتل 10 ساله از شافتر، کالیفرنیا، واکسن COVID-19 را از داروساز دانیل کولایکو در دلانو دریافت کرد.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

هرناندز که از سال 2016 این بنیاد را اداره می‌کند، گفت: «ما واقعاً از همان ابتدا احساس می‌کردیم که این یک نقطه داغ خواهد بود. ما ده‌ها هزار کشاورز را در اینجا واکسینه کردیم، اما در پایان این واقعاً کاری است که دولت می‌تواند برای آن انجام دهد. آینده، دره.”

برای کمک به مهار اطلاعات نادرست، بنیاد کشاورزان کالیفرنیا مدلی را توسعه دادند که در آن کارگران کشاورزی را استخدام کردند و آنها را با فرزندان کارگران کشاورزی که به تازگی از کالج فارغ التحصیل شده بودند جفت کردند. این دو به میدان می‌روند، به محل کار و محله‌ها تا از طریق پرسش و پاسخ، تجربه واکسیناسیون اول شخص و جزوه‌ها، اسطوره‌ها را از بین ببرند.

هوگو مورالس، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران Radio Bilingüe، یک شبکه رادیویی عمومی ملی آمریکای لاتین که به زبان های اسپانیایی، انگلیسی و Mixteco پخش می شود، گفت. که بی اعتمادی بسیاری از لاتین تبارها ناشی از سوء ظن تاریخی به سیستم مراقبت های بهداشتی در مکزیک است، که همیشه اینطور نبوده است. منافع آنها را تامین کند. مورالس گفت در مکزیک نیز افرادی هستند که داروهای تقلبی را در خیابان می فروشند.

او گفت: “این اینجا در فیس بوک ترجمه شده است، جایی که مردم چیزهایی را پست می کنند که موثر نیستند یا مردم می گویند که پس از دریافت واکسن مرده اند.” “این درست نیست، اما یک پست در جایی وجود دارد.”

بسیاری از ساکنان دره سان خواکین که در مقر سازمان برای غیرانتفاعی یا بازدید از یک کلینیک واکسن پاپ آپ در منطقه مدرسه دلانو یونیون در این ماه مورد آزمایش قرار گرفتند، موافقت کردند. چند نفر افسانه هایی را گفتند که از همکارانشان هنگام کار در مزرعه یا از اعضای خانواده شنیده بودند.

کسانی که می‌گفتند برای واکسینه شدن تردید ندارند، دست اول با این ویروس برخورد کرده‌اند یا اعضای خانواده بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند.

انریکه کورتس، 53 ساله، در مقابل ناحیه مدرسه دلانو یونیون، در محاصره برادر کوچکتر و دامادش، به نرده تکیه داد. هر سه نفر در آخرین بعدازظهر روز هفته در سکوت ایستاده بودند، با ماسک صورت، در حالی که افراد بیشتری برای واکسینه کردن فرزندان خود حاضر می شدند.

اگرچه همه حاضران از ماسک استفاده می‌کردند، اما کورتس نمی‌توانست از خود بپرسد که آیا کسانی که در صف بودند ویروس را می‌پوشیدند یا خیر. مردان، زنان، کودکان.

کورتس در ماه فوریه COVID-19 را دریافت کرد. او گفت که روزها در بیمارستان بستری بوده است، اما افسردگی و اضطراب ناشی از ویروس بیشتر از همه او را افسرده کرده است. او به عنوان سرپرست کارگران کشاورزی اجازه داد که شایعات درباره واکسن اعصابش را متزلزل کند.

او به زبان اسپانیایی گفت: «بسیاری از ما افکار منفی داریم. ما می ترسیم، اما باید بپذیریم که این اتفاق می افتد و باید از خود دفاع کنیم.

تجربه کورتس با این ویروس باور او را تأیید کرد که واکسیناسیون می تواند از او و دیگران محافظت کند. او در آن روز برادر کوچکترش را همراهی کرد تا تقویت کننده را بردارد زیرا می گفت برای انجام این کار به تنهایی خیلی عصبی است.

پسر کوچک او واکسینه شده است، اما دختر بزرگش درخواست های او را رد کرده است. او گفت که او تأثیر مشابهی روی او ندارد زیرا او تنها زندگی می کند.

او گفت: «اگر می توانستم 10، 15 نفر را با خود بیاورم، این کار را انجام می دادم. “من تا آنجا که ممکن است مردم را خواهم آورد. و من همیشه می پرسم: “آیا این را فهمیدی؟” اینگونه احساس امنیت می کنم.

تعداد انگشت شماری از کسانی که برای اولین واکسیناسیون خود در منطقه مدرسه دلانو حاضر شده بودند، این کار را از روی هوس انجام دادند. دیگو پرز شب قبل تصمیم گرفت که به دو دختر کوچکش که از قبل واجد شرایط دریافت واکسن هستند، بپیوندد، وقتی یک بروشور مدرسه را برای این رویداد دید.

بی خیال به دوست دخترش گفت که آنها را می برد و او را هم می برد. او گفت: “دوستم برای من خوشحال بود – او بیشتر از من هیجان زده بود.”

دو دختر او شاهد بودند که پدرشان، یک راننده تراکتور 30 ​​ساله که کلاه مشکی بر سر داشت، دست چپ خود را برای دریافت گلوله انتخاب کرد.

پرز شک داشت، اگرچه مادر فرزندانش واکسن را در اوایل امسال دریافت کرد. او گفت که توسط او نظرسنجی شده است او شنید: “چیزهای دیوانه کننده.” برای واکسنی که حامل تراشه ردیابی انسان است.

او در حالی که بیرون نشسته بود تا 15 دقیقه منتظر بماند، گفت: “منتظر می مانم و می بینم.” “مطمئن نبودم. اما در پایان روز، کاری را که باید انجام دهید، انجام می دهید. من متعهد هستم.”

وقتی واکسن‌ها در دسترس بودند، ماریا اس. گارسیا به خود گفت که برای فکر کردن وقت می‌گذارد. سپس متوجه شد که به آن نیاز دارد زیرا می خواهد سفر کند در ایالت سن لوئیس پوتوسی مکزیک، جایی که او متولد شد.

گارسیا گفت: «مسئله این است که ما خیلی چیزها می شنویم.

جمع کننده انگور گفت که اکثر همکارانش در این زمینه واکسینه شده اند. مرتباً از او می پرسیدند که چه زمانی مال خود را می گیرد. “به زودی، به زودی” او در نهایت تبدیل به “دیر، دیرتر” شد.

پس از دریافت ضربه او، گارسیا به دیگران پیوست. تلفن همراهش زنگ خورد و بلافاصله به کسی گفت که تازه واکسینه شده است. مرد طرف مقابل نفس نفس زد و گارسیا خندید.

او در فکر به تعویق انداختن واکسن آنفولانزا بود. اما فقط فکر قطع و اخراج شدن به خاطر این بیماری باعث شد که دوباره به تعویق انداختن کار فکر کند.

گارسیا با آهی گفت: “فکر می کنم، من هم آن را می گیرم.”

کارمند Times Rong-Gong Lin II در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme