ایالات متحده بارهای گوجه فرنگی را از مزارع مکزیکی که متهم به سوء استفاده هستند مسدود می کند

[ad_1]

یک نیروگاه صادراتی که بسیاری از سبزیجات آمریکا را تامین می کند، صنعت تولید مکزیک از برخی اصلاحات وعده داده شده در سال های اخیر برای جلوگیری از سوء استفاده کارگران کشاورزی پیروی کرده است. اما اقدام اخیر دولت بایدن برای متهم کردن دو شرکت بزرگ کشاورزی مکزیکی به سوء استفاده از کار اجباری منجر به بازنگری جدید در صنعت شده است.

طبق یک “حکم بازداشت” که در اواخر اکتبر توسط گمرکات و گارد مرزی ایالات متحده صادر شد، دولت تمامی تحویل گوجه فرنگی از تجارت کشاورزی مستقر در ایالت سن لوئیس پوتوسی مکزیک را مسدود کرده است.

طبق تحقیقات تایمز، شرکت‌های Agropecuarios Tom و Horticola Tom در سال گذشته میلیون‌ها پوند گوجه‌فرنگی را به توزیع‌کنندگان مستقر در ایالات متحده که سوپرمارکت‌های سراسر کشور از جمله Walmart و Albertsons عرضه می‌کنند، تحویل داده‌اند.

طبق گفته گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، دو شرکت کشاورزی هدف، دستمزدها را کاهش داده اند و کارگران را در معرض شرایط کار و زندگی بد، از جمله تخلفات دیگر، قرار داده اند.

آنا هینووسا، مدیر اجرایی بخش کار اجباری آژانس، در مصاحبه ای گفت: “امید این است که این امر منجر به آگاهی بیشتر از شرایط وحشتناکی شود که این کارگران با آن روبرو هستند.”

اقدام بی‌سابقه دولت تنها بخش کوچکی از صادرات گوجه‌فرنگی مکزیکی را به صنعتی با صدها تولیدکننده مسدود کرده است، اما نشان‌دهنده رویکرد تهاجمی‌تر برای اجرای قانون کار علیه شرکای تجاری ایالات متحده است. تابستان امسال، دولت همچنین محدودیت‌های تجاری را بر یک تولیدکننده سیلیس چینی که متهم به سوء استفاده از کار اجباری علیه کارگران قومی اویغور بود، اعمال کرد.

به گفته مدیران شرکت‌های کشاورزی، سازمان‌دهندگان کارگری، گروه‌های تجاری صنعتی و گروه‌های نظارت بر زنجیره تامین، به نظر می‌رسد شرایط کارگران کشاورزی مکزیکی در سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی بهبود یافته است که بخشی از آن به دلیل تحقیقات لس‌آنجلس تایمز در سال ۲۰۱۴ است که منجر به افزایش چشمگیر در استفاده از سازمان های مستقلی که استانداردهای کار را تحمیل می کنند، مانند تجارت منصفانه ایالات متحده آمریکا.

اما اقدام ایالات متحده نشان می دهد که سوء استفاده از نیروی کار ادامه دارد. این صنعت که به سرعت در حال رشد است، با ده ها مجتمع بزرگ کشاورزی و صنعتی، همراه با صدها اپراتور کوچکتر در شمال و مرکز مکزیک، بیش از نیمی از کل گوجه فرنگی مصرف شده در ایالات متحده را تامین می کند.

شرکت‌های کشاورزی مکزیکی، که مقامات آمریکایی گفتند دارای ساختار مالکیت مشترک هستند، به چندین درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

تشخیص زنجیره‌های تامین از مزارع مکزیکی تا میزهای شام آمریکایی، که اغلب از شبکه‌های غیرشفاف بازیکنان همیشه در حال تغییر تشکیل شده‌اند، دشوار است. گوجه‌فرنگی‌هایی که توسط کارگران مزرعه‌دار مکزیکی از باغ‌های انگور برداشت می‌شوند، می‌توانند پنج یا شش بار دست خود را عوض کنند، زیرا با کامیون به توزیع‌کنندگان در ایالات متحده منتقل می‌شوند و به رستوران‌ها، شرکت‌های مواد غذایی و خرده‌فروشان تحویل می‌شوند.

اکثر خرده فروشان و توزیع کنندگان می گویند مزارع تامین کننده آنها عاری از کار اجباری است، اما استفاده از استانداردهای اصلی، از طریق بازدیدها و ممیزی در محل، متفاوت است و منتقدان تعهد برخی شرکت ها به مسئولیت اجتماعی را زیر سوال می برند.

این تجارت کشاورزی هدفمند، که از اکتبر 2020 حدود 20 میلیون پوند گوجه فرنگی به ایالات متحده تحویل داده است، اولین حلقه در زنجیره تامین با روشی نسبتا آسان برای ذخیره سازی قفسه ها در ایالات متحده بود.

طبق داده‌های وارداتی از تایمز، دل کامپو سوپریم، توزیع‌کننده‌ای در آریزونا که شعارش «اول مردم» است، بیشتر تولید را دریافت کرد. مشتری دیگر، طبق داده ها، Mastronardi Produce، بزرگترین توزیع کننده گوجه فرنگی گلخانه ای در آمریکای شمالی است که گوجه فرنگی را تحت برچسب Sunset خود می فروشد.

مقصد دقیق گوجه فرنگی در زنجیره تامین عظیم توزیع کنندگان مشخص نیست. بر اساس منابع صنعتی و وب سایت های شرکت، هر دو شرکت مشتریانی در ایالات متحده دارند.

به گفته منابع صنعتی، زنجیره تامین Del Campo Supreme در سال گذشته شامل Walmart و Albertsons می شود. مدیر کل دل کامپو سوپریم، دیگو لی، از اظهار نظر در مورد اینکه آیا خرده فروشان در سال گذشته مشتری بوده اند یا خیر، خودداری کرد. آلبرتسون، او گفت، مشتری فعلی نیست.

او گفت که Horticola Tom تنها بخش کوچکی از گوجه‌فرنگی‌هایی را که توزیع می‌کرد تهیه کرده بود و به‌عنوان تامین‌کننده کنار گذاشته شد.

لی گفت که بقیه موجودی گوجه فرنگی Horticola Tom نابود شده است. ما این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم… در آینده، اگر دل کامپو از تامین‌کنندگان شخص ثالث استفاده کند، به نظارت و ممیزی مستقل نیاز خواهیم داشت.

Mastronardi اکثر خرده فروشان عمده را در ایالات متحده تامین می کند – از جمله Walmart. هدف؛ Kroger، که شامل Ralphs Grocery و Food 4 Less است. و آلبرتسونز، شرکت مادر Safeway و Vons.

کارگران کشاورزی در کامیونی با تخت باز ایستاده اند.

کشاورزان پس از چیدن گوجه فرنگی در تمام روز در سینالوآ، مکزیک، با یک کامیون روباز به کمپ باز می گردند.

(دان بارتلت / لس آنجلس تایمز)

این شرکت از پاسخگویی به سوالات مربوط به زنجیره تامین خودداری کرد و هنوز مشخص نیست که آیا خرده فروشان گوجه فرنگی را از مزارع مکزیکی دریافت کرده اند یا خیر. در بیانیه ای، این شرکت گفت که برای تامین کنندگان خود یک کد رفتاری دارد. این شرکت در بیانیه ای در انتاریو، کانادا گفت: “ما در تعهد خود برای اطمینان از اینکه با کارگران با احترام و وقار رفتار می شود و شرایط کاری در سراسر زنجیره تامین ما ایمن است، تزلزل ناپذیریم.”

مقامات آمریکایی گفتند که مشکلات کارگری برای اولین بار در اکتبر 2020 توسط مقامات مکزیکی کشف شد. آنها ماهیت عملیات را با جزئیات توصیف نمی کنند. اما هینووسا، یک مأمور گمرک و مرزبان، گفت که این تخلفات مشابه مواردی است که در سریال «محصولات مکزیکی» تایمز در سال 2014 فاش شد.

این سریال نشان داد که تولید غذای مکزیک تا حدی از طریق سیستمی که برخی از فقیرترین شهروندان این کشور را استثمار می کند، به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده است و آنها را صدها مایل از خانه هایشان می برد تا در اردوگاه های کار ناچیز با جیره های ناچیز و آذوقه های گران قیمت زندگی کنند.

جدی ترین سوء استفاده، و یکی از مواردی که بیشتر به کار اجباری شباهت دارد، عملی کردن دستمزد کارگرانی است که بدون پول و دور از خانه، اساساً در اردوگاه ها حبس شده اند. نرده های بلند، سیم خاردار و امنیت بیشتر کارگران را از ترک مجتمع ها در طول مدت قراردادشان که معمولاً سه ماه است، منصرف می کند.

اقدام گمرک در ماه اکتبر برخی از رهبران صنعت را شگفت زده کرد. پس از تحقیقی که توسط روزنامه تایمز در سال 2014 انجام شد، گروه‌هایی در صنعت تولید آمریکای شمالی دستورالعمل‌هایی را به نام منشور اخلاقی تدوین کردند که برای ارتقای استانداردهای کارگران طراحی شده بود. این منشور توسط بیش از 350 خرده فروش، تولید کننده و توزیع کننده تایید شده است.

رهبران صنعت گفتند، اما اتهامات اخیر نشان می دهد که برخی از شرکت ها هنوز به اندازه کافی کار نمی کنند.

تام استنزل، رئیس United Fresh Produce Assn، یک گروه تجاری نماینده صنعت تولید آمریکای شمالی، گفت: «این زنگ خطر دیگری برای همه است که کوشاتر باشند.» «وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، تکرار می‌شود. مردم به سختی شروع به جستجو می کنند… و باید.»

به گفته توزیع کنندگان محصولات، سازمان دهندگان نیروی کار، مدیران شرکت های کشاورزی، گروه های نظارتی و تحلیلگران صنعت، در سال های اخیر، برخی از بازیگران صنعت به وعده های خود برای بهبود زندگی کارگران مکزیکی عمل کرده اند.

مهم ترین اصلاحات در رشد چشمگیر شرکت های کشورهای ثالث که استانداردهای کار را نظارت می کنند منعکس شده است. شرکتی که با Costco، Equitable Food Initiative همکاری کرده است، پس از پخش سریال The Times، برنامه صدور گواهینامه خود را از یک به 26 مزرعه افزایش داده است.

یکی دیگر از شرکت های صدور گواهینامه، تجارت منصفانه ایالات متحده آمریکا، که دارای سخت ترین استانداردها است، به گفته کارمندان این سازمان، از سال 2014، هشت برابر رشد کرده است، از 10 به 84 مزرعه.

صدها مزرعه برای صادرات وجود دارد، اما گروه‌های صدور گواهی بر ده‌ها مجتمع بزرگ کشاورزی و صنعتی که بیشتر گوجه‌فرنگی را در ایالات متحده تامین می‌کنند، تمرکز کرده‌اند. بسیاری از آنها باقی مانده اند، به ویژه مزارع که همچنان به کارگران سایه بان تکیه می کنند که با مصونیت از مجازات در مناطق دورافتاده مکزیک کار می کنند، جایی که کارگران استخدام می شوند.

پرورش دهندگان گوجه فرنگی در فلوریدا، که مدت هاست از تجارت کشاورزی مکزیک انتقاد کرده اند، می گویند که همچنان برای رقابت با مزارع مکزیکی که هزینه های نیروی کار آنها بسیار پایین تر است، ادامه می دهند.

کشاورزان در فلوریدا از طریق یک برنامه غذایی منصفانه انقلابی که دستمزدها را افزایش داده و دستورالعمل های سختی را علیه کار اجباری وضع کرده است، شرایط کار را بهبود بخشیده اند. برخی کشاورزان می گویند، در مقابل، مزارع مکزیکی همچنان از نظارت و پاسخگویی برخی از توزیع کنندگان و شرکای ایالات متحده اجتناب می کنند.

زنی گوجه‌فرنگی‌های رم را در مزرعه‌ای در سینالوآ، مکزیک حمل می‌کند.

زنی گوجه‌فرنگی‌های رم را در مزرعه‌ای در سینالوآ، مکزیک حمل می‌کند.

(دان بارتلت / لس آنجلس تایمز)

مایکل شادلر، معاون اجرایی بورس گوجه‌فرنگی فلوریدا، انجمن کشاورزان فلوریدا، گفت: «این غیرقابل قبول است که چنین رویدادهایی هنوز در کشوری اتفاق بیفتد که بخش قابل توجهی از میوه‌ها و سبزیجاتی را که آمریکایی‌ها می‌خورند تأمین می‌کند. «اگرچه برخی اصلاحات در مکزیک انجام شده است، این رویداد اخیر به وضوح نشان می دهد که اقدامات بیشتری لازم است.

والمارت که در سال 2015 وعده اصلاحات را داده بود، اما جزئیاتی در مورد این اقدامات ارائه نکرد، از پاسخ دادن به سؤالات خاص در مورد اینکه چگونه تأمین کنندگان مسئول را متهم به سوء استفاده از کار اجباری نگه می دارد، خودداری کرد. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که “از کسانی در زنجیره تامین ما که به ما کمک می کنند تا محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه را به مشتریان خود ارائه دهیم، سپاسگزاریم.”

در بیانیه آمده است: «ما تأمین‌کنندگان خود را مطابق استانداردهای تأمین‌کننده خود از استانداردهای بالایی برخوردار می‌کنیم تا تأسیسات خود را به‌طور مسئولانه مدیریت کنند و در عین حال از رفاه کارگران و کارگران خود در برابر تأسیسات و مزارع تأمین‌شده محافظت کنند». بلر کرامول، مدیر ارتباطات مسئولیت جهانی Walmart.

Albertsons که تا ژانویه 2018 شرکت مادر دل کامپو سوپریم بود و شرکت را فروخت، از اظهار نظر خودداری کرد. با توجه به دستورالعمل های پایداری این شرکت، تامین کنندگان آن تشویق می شوند تا “پروتکل های موثری را برای حذف کودکان و کار اجباری اجرا کنند”.

یکی از سخنگویان کروگر در پاسخ به این سوال که آیا کروگر در سال گذشته گوجه فرنگی از شرکت های مورد نظر دریافت کرده است، گفت: «تا آنجایی که ما می دانیم نه.

در مرز، مقامات ایالات متحده می گویند که Horticola Tom سعی کرد حکم بازداشت را دور بزند. مقامات گفتند که در اواخر اکتبر، مأموران گمرک در پل بین‌المللی فار در تگزاس پس از مشاهده یک ناهماهنگی، یک محموله مشکوک گوجه فرنگی را متوقف کردند. اسناد فرستنده را به عنوان شرکتی معرفی می کند که مشمول منع تعقیب نمی شود، اما در بسته ذکر شده Horticola Tom.

کارلوس رودریگز، مدیر بندر انزلدواس در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: مشکلی پیش آمده است. محموله متوقف شد و به مکزیک فرستاده شد.

سیسیلیا سانچز، خبرنگار ویژه تایمز مکزیکو سیتی، در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma