این ایالت به کاستی هایی در طرح های آب زیرزمینی در دره سان خواکین اشاره می کند

[ad_1]

مقامات آب کالیفرنیا به آژانس‌های آب زیرزمینی محلی در مناطق کشاورزی در دره سان خواکین هشدار داده‌اند که برنامه‌های آن‌ها برای متعادل کردن سفره‌های زیرزمینی به اندازه کافی به چگونگی کاهش مداوم سطح آب منجر به خشک شدن بسیاری از چاه‌های دیگر نمی‌شود.

وزارت امور خارجه منابع آب این هفته به آژانس‌های شش منطقه دره سان خواکین اطلاع داد که طرح‌های پایداری آب‌های زیرزمینی آنها ناقص است و کاستی‌هایی دارد که باید اصلاح شود. اگرچه جزئیات کاستی‌ها در زمان انتشار تخمین‌ها در ژانویه مشخص خواهد شد، اما وزارتخانه گفت که بسیاری از طرح‌های ارائه‌شده فاقد جزئیات در مورد چگونگی ادامه کاهش سطح آب‌های زیرزمینی احتمالاً منجر به بروز حوادث چاه‌ها، غرق شدن و وخامت در سال‌های آینده هستند. تاثیر بر کیفیت آب آشامیدنی

سازمان‌های محلی مجبور بودند برنامه‌هایی برای مبارزه با پمپاژ بیش از حد مزمن تحت قانون قابل توجه مدیریت آب‌های زیرزمینی کالیفرنیا 2014 یا SGMA طراحی کنند. ایالت 21 حوضه آب زیرزمینی را در وضعیت “اضافه برداشت بحرانی” شناسایی کرده است و این مناطق – بسیاری از آنها در دره مرکزی – تا سال 2040 فرصت دارند تا به اهداف پایداری خود برسند.

قانون ایجاب می‌کند که در حالی که سازمان‌های آب محلی برای این اهداف کار می‌کنند، باید از پیامدهای نامطلوب مانند کاهش “معنای و غیرمنطقی” سفره‌های زیرزمینی، بدتر شدن کیفیت آب یا غرق شدن آب جلوگیری کنند.

پل گوسلین، معاون مدیر خدمات مدیریت پایدار آب های زیرزمینی DWR، گفت: «استاندارد در قانون، اثرات «مهم و غیرمنطقی» است. «من فکر می کنم توجیه خشک شدن چاه ها و قابل توجه و غیرمنطقی نبودن کمی سخت است. من فکر می کنم که اگر آب خود را قطع کنید، این بسیار مهم است.

گوسلین گفت، تجزیه و تحلیل دولت از تعدادی از برنامه ها نشان داد که کاهش پیش بینی شده در سطح آب طی 20 سال آینده “به بی آبی تعدادی از چاه های عمومی یا خانگی منجر خواهد شد.”

گوسلین گفت که اگر مقامات محلی آب قصد دارند اجازه دهند برخی از چاه های کم عمق بالا و خشک باقی بمانند، باید توجیه کنند که به گفته او کار دشواری خواهد بود. از طرف دیگر، برخی از طرح‌ها شامل پروژه‌هایی برای مقابله با حوادث چاه می‌شوند، مانند تعمیق چاه‌ها یا اتصال خانه‌هایی که به منبع آب دیگری نشت می‌کنند.

این ایالت گزارش هایی مبنی بر 969 حلقه چاه خانگی خشک در کالیفرنیا در سال جاری دریافت کرده است که نسبت به سال گذشته ده برابر افزایش یافته است. بسیاری از چاه ها در مناطق کشاورزی دره سان خواکین خشک شده اند، جایی که مزارع بیشتر از چاه ها به پمپاژ آب روی آورده اند زیرا منابع آب رودخانه در یکی از بدترین خشکسالی های تاریخ کاهش یافته است.

SGMA با انتقاد طرفدارانی مواجه شده است که می‌گویند زمان طولانی به آژانس‌های محلی اجازه می‌دهد تا گام‌های کاهش پمپاژ را کاهش دهند.

گوسلین گفت که طبق قانون، آژانس‌ها می‌توانند «مسیری لغزشی» را طی کنند که در آن سطح آب‌های زیرزمینی پیش از تثبیت تدریجی کاهش می‌یابد. با این حال، به گفته او، اگر آب در برخی مناطق به کمتر از حد تاریخی برسد، می‌تواند سایر مشکلات کیفی آب را تشدید کند.

در جوامع روستایی در دره سان خواکین، بسیاری همچنان به چاه‌ها برای پمپاژ آب آلوده به نیترات‌های خطرناک از کودهای کشاورزی و آلاینده‌های طبیعی مانند آرسنیک متکی هستند. هنگامی که سطح آب کاهش می یابد، آنچه در سفره آب باقی می ماند ممکن است حاوی سطوح بالاتری از آلاینده ها باشد.

گوسلین گفت: “برخی از طرح ها به طور کامل به تمام مشکلات کیفیت آب در استخر رسیدگی نمی کنند.” او گفت: اگر اجازه داده شود که سطح آب به سطوح پایین تاریخی کاهش یابد، “پس ما می‌خواهیم آنها نگاهی دقیق‌تر داشته باشند تا نظارت کنند و تعیین کنند که چگونه می‌تواند بر برخی از این جت‌ها یا مشکلات کیفیت آب تأثیر بگذارد.»

هنگام بررسی برنامه ها، کارکنان بخش همچنین در نظر می گیرند که آیا انحرافات را به اندازه کافی برای مقابله با مشکلات غرق شدن محدود می کنند یا خیر. هنگامی که آب از سفره های زیرزمینی تخلیه می شود، زمین می تواند غرق شود و فضاهایی باقی بماند که فرو می ریزند.

طبق گزارش اخیر ایالتی، زمین در بخش‌هایی از دره سان خواکین جنوبی 1.5 فوت در سال فرو می‌رود. زمین در حال فروریختن زیرساخت ها را تحت تاثیر قرار داده و ظرفیت آب قنات کالیفرنیا، کانال دلتا مندوزا و کانال های دیگر را کاهش می دهد که نیازمند تعمیرات پرهزینه است.

گوسلین گفت: «برخی از برنامه‌ها، زمانی که آنها را بررسی کردیم، نشان دادند که ممکن است در 20 سال آینده یک غرق طولانی مدت وجود داشته باشد. «قانون ایجاب می کند که فرونشست یا به حداقل برسد یا حذف شود. بنابراین ما این را به آنها نشان دادیم.”

آژانس ها موظف بودند برنامه های خود را تا سال 2020 ارائه کنند و دولت دو سال فرصت داشت تا آنها را بررسی کند. هنگامی که ارزیابی های نهایی ایالت در ماه آینده انجام شود، آژانس های محلی 180 روز فرصت خواهند داشت تا کاستی ها را اصلاح کنند.

این قانون سازمان‌های محلی تازه تأسیس را مسئول مدیریت آب‌های زیرزمینی قرار داد، اما به تنظیم‌کننده‌های ایالتی نقش پشتیبان داد. اگر برخی از آژانس ها به نگرانی های کارمندان دولتی رسیدگی نکنند، ممکن است برنامه های آنها ناکافی اعلام شود. و این روندی را آغاز می کند که در آن تنظیم کننده های شورای دولتی کنترل منابع آب دخالت خواهند کرد.

وزارت منابع آب نامه هایی را به مدیران آب ارسال کرده است که 28 طرح پایداری آب زیرزمینی را برای شش منطقه در مناطق کشاورزی دره سان خواکین، از جمله حوضه های دلتا مندوتا، کاویا، شهرستان کرن، کینگز، دریاچه تولار و دریاچه تول تهیه کرده اند. 61 آژانس آب زیرزمینی محلی در این مناطق وجود دارد.

جاستین ماسی، یک مسئول سیاست غیرانتفاعی در مرکز عمومی آب، گفت که “نامه های هشداردهنده” ایالت گامی در مسیر درست است و صاحبان چاه های محلی و جوامع کوچک نباید عواقب مدیریت ناپایدار آب را متحمل شوند.

مسی گفت: «به طور خاص از مصرف کنندگان آب خانگی خواسته شده است که در اساسنامه SGMA در هنگام تنظیم برنامه ها مورد توجه قرار گیرند و این چیزی نیست که تاکنون در سطح محلی دیده ایم. تا حد زیادی در این حوضه‌ها چاه‌های داخلی را به درستی در نظر نگرفته‌اند و اجازه می‌دهند در صورت رسیدن به حداقل آستانه که پایین‌ترین حد مجاز است قبل از اینکه نتیجه نامطلوب تلقی شود، اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها خشک شوند.»

هنگامی که چاه ها خشک می شوند، بسیاری از خانواده ها برای یافتن راه حل تلاش می کنند، اغلب مخازن نصب می کنند و برای تامین آب آشامیدنی به کامیون ها تکیه می کنند. مناطقی که در طول خشکسالی 2012-2016 و امسال به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند، شامل جوامع عمدتاً آمریکای لاتین است که بسیاری از آنها کارگران کشاورزی هستند.

در همین حال، عملیات کشاورزی بزرگ تولید آجیل، میوه و سایر محصولات بدون محدودیت به پمپاژ ادامه می‌دهد.

ماسی گفت: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چاه‌ها به مدت 20 سال خشک شوند و انتظار داریم برخی محدودیت‌های پمپاژ در پایان کار اعمال شود تا تعادل استخر را حفظ کند.» “SGMA باید به تدریج پایداری را برای ما به ارمغان بیاورد، اما در طول مسیر آنها باید پیشرفت کنند. و آنها نمی توانند فقط آب آشامیدنی را برای به حداکثر رساندن سود حاصل از پمپاژ قربانی کنند.

توده ها و دیگر مدافعان می گویند که حقوق صاحبان چاه های محلی و جوامع روستایی باید رعایت شود – به خصوص که در سال 2012 دولت دسترسی به آب را برای همه به عنوان یک حقوق بشر به رسمیت شناخت.

در ماه های اخیر، کارمندان ملکی در حال ارزیابی مشکلات در طرح های محلی بوده اند.

ناتالی استورک، رئیس برنامه آب های زیرزمینی برای هیئت آب ایالتی، در ماه اوت به وزارت امور خارجه منابع آب نامه نوشت تا در مورد طرح حوضه فرعی دریاچه تولار ابراز نگرانی کند. استورک گفت که این طرح “بدون هیچ برنامه ای برای کاهش اثرات بالقوه بر چاه های خانگی یا سیستم های آب آشامیدنی، ادامه اضافه برداشت از آب های زیرزمینی را امکان پذیر می کند.”

در ماه نوامبر، DWR به آژانس‌ها در چهار منطقه دیگر دره سان خواکین اطلاع داد که برنامه‌های آنها ناقص است و برای رسیدگی به اثرات کاهش مزمن آب‌های زیرزمینی و خطرات ناشی از خشک شدن چاه‌های بیشتر، نیاز به تغییراتی دارد.

در مطالعه ای در سال گذشته، محققان دریافتند که هزاران چاه خانگی در معرض خشک شدن در دره مرکزی هستند.

در گزارش دیگری از موسسه اقیانوس آرام، محقق دارسی بوستیک آسیب‌پذیری چاه‌هایی را که آب آشامیدنی عمومی را به دره سن خواکین تامین می‌کنند، بررسی کرد. Bostik 1200 چاه را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که 42٪ احتمالاً طبق برنامه های ارائه شده توسط سازمان های دولتی محلی به طور جزئی یا کامل خشک می شوند.

زمانی که محدودیت‌های پمپاژ در نهایت طبق قانون اجرایی شود، انتظار می‌رود برخی از زمین‌های کشاورزی خشک بماند و کنار گذاشته شود. محققان موسسه سیاست عمومی کالیفرنیا تخمین زده‌اند که مقابله با کمبود آب زیرزمینی در دره سان خواکین می‌تواند مستلزم حذف حداقل نیم میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی و احتمالاً بسیار بیشتر باشد.

محققان این مؤسسه همچنین هشدار دادند که برخی آژانس‌ها ممکن است اضافه برداشت را دست کم بگیرند، نقصی که با تشدید خشکسالی‌ها در غرب با تغییرات آب و هوایی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

جفری مونت، کارشناس ارشد مرکز سیاست آب این موسسه گفت: «ما باید اجرای قانون مدیریت پایدار آب های زیرزمینی را تسریع کنیم. ماونت گفت که این قانون برای دو دهه اجازه می دهد و آژانس های محلی برنامه ریزی می کنند تا سال ها اجازه پمپاژ ناپایدار را بدهند تا زمانی که شروع به کاهش قابل توجه پمپاژ کنند.

مونت گفت: «و این به معنای برخی از پیامدهای واقعا بد است، از جمله خشک شدن چاه های بیشتر و فرونشست بیشتر.

مونت گفت: “این مجموعه ای واقعی، دشوار و دردناک از تصمیم گیری است که باید در مورد چگونگی ایجاد تعادل اتخاذ شود.” اما او گفت که این امر بسیار مهم است، زیرا گرمایش جهانی فشار فزاینده ای را بر تامین آب کالیفرنیا وارد می کند.

او گفت: “آب های زیرزمینی بهترین محافظت ما در برابر این اقلیم گرم و خشک است.”

مونت گفت که با پیگیری پروژه هایی برای گرفتن آب های سیلابی و استفاده از آنها برای تغذیه سفره های زیرزمینی، ایالت می تواند تامین آب خود را افزایش دهد. اما حفاظت از آب‌های زیرزمینی به حرکت سریع‌تر برای مدیریت ذخایر زیرزمینی نیز نیاز دارد، او گفت: “تا این حوضه‌ها سریع‌تر پایدار شوند.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme