باران در کالیفرنیا از 2021 فراتر رفته است. آیا هنوز در خشکسالی هستیم؟

[ad_1]

تپه‌های غبارآلود پارک گریفیث با سایه‌های سبز منفجر شده‌اند. در پاسادنا، آب از میان آرویو جریان می‌یابد که همین چند هفته پیش پخته و خشک شده بود. و از منظره ای ایده آل در مرکز شهر، کوه های دور سان گابریل با تاج های برفی می درخشند.

پس از یکی از خشک ترین سال های اخیر، لس آنجلس – و کالیفرنیا – شروع به خیس شدن ویژه ای کرده اند. سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد که این ایالت در سه ماه آخر سال 2021 بارندگی بیشتری نسبت به 12 ماه قبل داشته است.

در سراسر کشور، 33.9 تریلیون گالن آب از آغاز سال آبی که از 1 اکتبر تا 30 سپتامبر ادامه دارد، برای تطبیق با ماه های مرطوب زمستان و رواناب های بهاری کاهش یافته است. این عدد سه ماهه قبلاً از 33.6 تریلیون گالن 12 ماهه در سال آبی گذشته فراتر رفته است. در مقایسه، دریاچه تاهو حاوی حدود 40 تریلیون گالن است.

کوری مولر، هواشناس سرویس هواشناسی ساکرامنتو می گوید: «این یک شروع عالی برای سال آب بود. «بیشتر مناطق قبلاً آنچه را که در سال آبی گذشته دیده‌اند دیده‌اند و سپس برخی دیگر، فقط برای سه ماهی که داشتیم.»

نقشه نشان دهنده درصد بارش نرمال برای سال آبی تاکنون.

شواهدی از رودخانه های جوی که در پاییز و زمستان امسال به کالیفرنیای شمالی رسیدند در این نقشه بارش مشهود است.

(پل دوگینسکی / لس آنجلس تایمز)

اما در حالی که این همه رطوبت انگیزه لازم را به شرایط خشکسالی در سراسر ایالت داده است، مولر و سایر کارشناسان تاکید کرده اند که کالیفرنیا برای خروج از فصل خشک باید این روند مرطوب را حفظ کند. سال آبی 2021 خشک ترین سال آبی در یک قرن در کالیفرنیا بود و بیش از نیمی از سال های آبی این ایالت از سال 2000 تاکنون سال های خشک یا خشک بوده است.

نوآ دیفنباو، اقلیم شناس دانشگاه استنفورد، می گوید: «نداشتن حقوق به مدت سه ماه و سپس دریافت حقوق عادی، حساب بانکی شما را به حالت عادی باز نمی گرداند.

همین امر در مورد خشکسالی در کالیفرنیا نیز صدق می کند.

“اینها [precipitation] دیفن باو گفت: «کسری‌ها در بسیاری از ایالت‌ها آنقدر شدید است که رفع آن بیش از یک سال عادی طول می‌کشد، و ما نمی‌دانیم که امسال چگونه در نهایت پیشرفت خواهد کرد.» او گفت که شروع بسیار دلگرم کننده ای بود.

در واقع برخی از پیشرفت های امیدوار کننده وجود دارد.

نقشه پایش خشکسالی ایالات متحده – که مدتهاست شرایط خشکسالی شدید، شدید یا شدید را در بسیاری از کالیفرنیا نشان داده است – پس از طوفان های اولیه کمی کمتر نگران کننده به نظر می رسید.

بر اساس تحلیل تایمز، از 30 نوامبر تا 28 دسامبر، بخش‌های بزرگی از ایالت – از جمله لس آنجلس و بیشتر سیرا نوادا – حداقل یک سطح از بهبود را تجربه کردند. تقریباً هیچ منطقه ای در رده “خشکسالی شدید” وجود ندارد.

براد پو، هواشناس اداره ملی اقیانوسی و جوی که به مدیریت نقشه پایش زمین کمک می کند، گفت: باران های اخیر خشکسالی را به طور کامل از بین نبرده است. «هنوز کسری بلندمدت بارش نسبت به دو سال پیش وجود دارد. اما مطمئناً به بهبود شرایط خشکسالی کمک کرده است.”

بخش اعظم ایالت هنوز در رده خشکسالی “شدید” قرار دارد.

اما پیو گفت که برخی از پیش بینی های فصلی در جهت مثبت تغییر می کنند. در ماه اکتبر، پیش‌بینی NOAA از زمستانی خشک‌تر از معمولی حمایت کرد، پیش‌بینی‌ای که در دسامبر محقق نشد.

پیو گفت که آخرین پیش بینی بارندگی سه ماهه آژانس در حال حاضر “احتمال برابر بارندگی کمتر، نزدیک یا بالاتر از حد نرمال” را در بیشتر شمال کالیفرنیا در این فصل نشان می دهد و افزود: “این یک چشم انداز کمی مرطوب تر است.”

نقشه هایی که بهبود شرایط خشکسالی کالیفرنیا را در پایان سال نشان می دهد.

اگرچه این کشور همچنان در خشکسالی به سر می برد، بارندگی های ماه دسامبر منجر به بهبود چشمگیر شرایط شد.

(پل دوگینسکی / لس آنجلس تایمز)

حتی یک چشم انداز کمی مرطوب تر به عنوان یک تغییر خوشایند برای وضعیت خشک شده است. در سال 2021، گرما و خشکی بی سابقه به فصل ویرانگر آتش سوزی جنگل ها کمک کرد که بیش از 2.5 میلیون هکتار را سوزاند و هزاران خانه را ویران کرد.

شرایط به حدی تیره و تار بود که مقامات دولتی مجبور شدند به دلیل سطح پایین رودخانه ها ماهی آزاد را از دره مرکزی به اقیانوس آرام منتقل کنند. بعداً رگولاتورها مجبور شدند برای اولین بار یک نیروگاه برق آبی بزرگ در دریاچه اورویل را به دلیل سطح پایین آب تعطیل کنند.

و دریاچه مید – که مدت‌ها به عنوان یک راه نجات برای آب در غرب به حساب می‌آمد – به سطوح پایین تاریخی کاهش یافته است و یک “حلقه حمام” شفاف در اطراف محیط خود باقی می‌گذارد تا دلیلی باشد بر اینکه چقدر اوضاع بد پیش رفته است.

بیل پسرت، اقلیم شناس بازنشسته در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، گفت طوفان های اخیر به مخازن در منطقه کمک کرده اند، اما بیشتر آنها هنوز مفقود هستند.

پاسرت گفت: «مخزن‌ها، به‌ویژه دریاچه‌های مید و پاول، بسیار تخلیه شده‌اند، آب‌های زیرزمینی و سفره‌های زیرزمینی به‌طور خطرناکی خارج می‌شوند، و در SoCal، بیشتر این باران شگفت‌انگیز به اقیانوس آرام ختم می‌شود.

به گفته اداره احیای ایالات متحده، دریاچه مید روز سه شنبه حدود 34 درصد از ظرفیت خود را داشت. دریاچه اورویل حدود 39 درصد است.

در یک به روز رسانی در پایان سال، مقامات وزارت آب کالیفرنیا گفتند که طوفان های دسامبر “نور امید” را به همراه داشت، اما “قبل از اینکه بتوانیم در مکانی باشیم که شرایط خشکسالی دیگر نگران کننده نیست” به موارد بیشتری نیاز است. .

این آژانس گفت که سال آبی 2020-212020 با هم به عنوان دو سال خشک ترین سال در رکورد بارندگی در کل کالیفرنیا رتبه بندی می شود و حتی از سال های خشک تاریخی 1976-1977 نیز پیشی می گیرد.

پاسرت گفت: «حتی اگر در سه ماه آینده خیس شویم و برف بباریم، اثرات دو دهه دیگر، دوباره – عمدتاً دوباره – دوباره باران و برف از بین نخواهد رفت.»

لازم به ذکر است که بیشتر نزولات جوی از اول اکتبر به صورت برف باریده است که هم به عنوان منبع آب و هم به عنوان سیستم ذخیره آب در این ایالت بسیار ارزشمند است. پوشش برفی که در طول ماه‌های گرم بهار و تابستان ذوب می‌شود، در زمانی که بارندگی متوقف می‌شود و تقاضا شروع به افزایش می‌کند، جریان بیشتری از آب را فراهم می‌کند.

به گفته مقامات، آزمایشگاه برفی UC Berkeley Central Sierra در Donner Pass برفی ترین دسامبر خود را در تاریخ با ارتفاع 214 اینچ یا بیش از 17 فوت ثبت کرد.

انبوه گرد و غبار همچنین رکورد 51 ساله آزمایشگاه 260 اینچ از اکتبر تا دسامبر را که در سال 1970 ثبت شده بود، با 268 اینچ کاهش در این سه ماهه امسال شکست.

اندرو شوارتز، مدیر ایستگاه گفت: «برای یک نوامبر بسیار خشک و اوایل دسامبر بد نیست.

بر اساس رکوردهای سال 1895، نوامبر 2021 هفتمین گرم ترین و هشتمین آبان ماه خشک در ایالات متحده بود که بر اساس گزارش NOAA، 46 ایالت از 48 ایالت همسایه شاهد بارندگی کمتر از حد متوسط ​​بودند. کالیفرنیا، به ویژه کالیفرنیای جنوبی، همراه با سایر مناطق جنوب غربی، در میان مناطق بدون باران این کشور برجسته است.

اما در پایان دسامبر، رطوبت به طور قابل توجهی بهبود یافته بود. مقامات اولین بررسی برف فصل را در ایستگاه فیلیپس در نزدیکی دریاچه جنوبی تاهو انجام دادند و دریافتند که طوفان در طول ماه باعث شد پوشش برفی در کوه‌های این ایالت به حدود 160 درصد از میانگین آن زمان از سال برسد.

رطوبت حتی در کالیفرنیای جنوبی نیز فراوان بود. حداقل 9 رکورد بارندگی روزانه در منطقه لس آنجلس در 30 دسامبر شکسته شد، از جمله رکورد 85 ساله 2.34 اینچ در مرکز شهر لس آنجلس.

شان دو گوزمن، مدیر تحقیقات آب، مدیر تحقیقات برف این مطالعه، گفت: «آغاز مرطوب سال به این معنی نیست که این سال بالاتر از میانگین به پایان خواهد رسید، وقتی همه چیز گفته و انجام شود».

کارلا نمث، مدیر آژانس افزود: «ما در زمستان و بهار امسال به طوفان‌ها و دمای متوسط ​​بیشتری نیاز داریم و نمی‌توانیم از آمدن آنها مطمئن باشیم».

او گفت: “مهم است که ما به سهم خود برای صرفه جویی ادامه دهیم – تابستان امسال به این آب نیاز خواهیم داشت.”

خیلی چیزها به آنچه در بقیه فصل ارائه می شود بستگی دارد. به گفته کارشناسان، اینکه ژانویه، فوریه و مارس به اندازه دسامبر مرطوب خواهد بود به عواملی مانند شرایط لا نینا و سیستم های فشار ساحلی بستگی دارد.

مدل La Niña در حال حاضر در اقیانوس آرام استوایی نگهداری می شود و پیش بینی ها انتظار دارند که در زمستان قبل از تغییر به مدل خنثی در بهار امسال حفظ شود. این مدل معمولاً خشک‌تر از زمستان معمولی در جنوب غربی است، همانطور که در سال 2021 اتفاق افتاد.

طبق گفته پاتزرت، 84 درصد از سال 1950 لانینیا خشک تر از میانگین لس آنجلس بوده است.

گرمایش جهانی ناشی از تغییرات آب و هوایی نیز نگران کننده است. دیفنبائو، اقلیم شناس استانفورد، گفت که بارش گرم به جای برف مانند باران می بارد و حتی می تواند برف ارزشمند را آب کند.

دیفن باو گفت: “وضعیت خشکسالی قریب الوقوع است” و تا حدی بستگی به این دارد که “در ماه های آینده چه تعداد طوفان خواهیم داشت، چقدر گرم هستند و چقدر باران و برف به کدام بخش از ایالت می رسد.” “

سال 2012 که ممکن است سرنخ هایی را در مورد اینکه ماه های آینده ممکن است به همراه داشته باشد ارائه دهد، زمانی که کالیفرنیا بیش از میانگین بارندگی و برف در دسامبر داشت. مقامات دولتی گفتند که بقیه سال آبی امسال به پایان رسید و منجر به اولین سال خشکسالی شد که تا سال 2017 ادامه داشت.

بر اساس گزارش NOAA، چشم انداز کوتاه مدت به نفع بارندگی کمتر از حد نرمال و دمای غیرعادی در غرب تا اواسط ژانویه است.

در حالی که انتظار می رود ساکرامنتو و برخی از مناطق شمالی این ایالت شاهد طوفان های بیشتری در این هفته باشند، مناطق دیگر از جمله لس آنجلس آماده آفتابی و خشک ماندن هستند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme