بازتاب اولین کالیفرنیایی که واکسن COVID-19 را دریافت کرد

[ad_1]

هلن کوردووا در این ماه دو واکسیناسیون علیه COVID-19 را در خانواده خود جشن می گیرد.

مادرش در جشن تولد 66 سالگی خود یک غذای تقویتی دریافت کرد، سپس به یک شام مجلل خانوادگی در Chili’s رفت، چیزی که زمستان گذشته که شام ​​در داخل خانه و خارج از خانه ممنوع شده بود، امکان پذیر نبود.

چند روز بعد، خواهرزاده 5 ساله جدید کوردوبا اولین دوز خود را پس از وعده یک آبنبات چوبی دریافت کرد.

این واکسن ها – در میان بیش از 62 میلیون دوز کووید-19 که اکنون در کالیفرنیا موجود است – به قدری آسان به دست می آمد که تقریباً رایج بودند.

از زمانی که کوردوبا، یک پرستار 33 ساله در دره سن فرناندو، واکسن Pfizer-BioNTech خود را دریافت کرد، اوضاع چگونه تغییر کرده است.

یک سال پیش در این ماه، کوردوبا اولین فردی در کالیفرنیا شد که در یک آزمایش بالینی موفق به دریافت واکسن کووید-19 شد، زیرا این واکسن در تاریخ ثبت شد، زیرا این ویروس بیمارستان‌ها را در نوردید و اولین دوزهای ارزشمند را به افراد در معرض خطر محدود کرد: افراد مسن و کارکنان خط مقدم سلامت

هلن کوردووا با کف زدن فرماندار گاوین نیوسام ضربه خورد.

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، هلن کوردووا واکسن کووید-19 Pfizer-BioNTech را در مرکز پزشکی Kaiser Permanente در لس آنجلس، لس آنجلس، در 14 دسامبر 2020 دریافت کرد.

(آسوشیتدپرس)

کوردووا که در آن زمان در بخش مراقبت‌های ویژه Kaiser Permanente در مرکز پزشکی لس‌آنجلس مشغول درمان بیماران کووید-19 بود، گفت: «این امیدی را که هنگام دریافت واکسن احساس کردم، به یاد دارم، زیرا احتمالاً تاریک‌ترین دوره همه‌گیری بود.

روزی که اولین واکسن ها در ایالات متحده تجویز شد، 14 دسامبر 2020، فصل امیدوارکننده جدیدی در همه گیری همه گیر بود.

زمین های توپ و نمایشگاه به سرعت به کلینیک های واکسیناسیون انبوه تبدیل شدند. از آنجایی که تلقیحات بسیار مؤثر به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند، عفونت ها و مرگ و میرها با ماه ها کاهش یافته است. محدودیت های تجاری و اجباری ماسک برداشته شده است. مدارس بازگشایی شدند.

اما سالگرد واکسن تلخ است.

در این ماه، تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده از 800000 نفر فراتر رفته است. موارد و بستری شدن در بیمارستان به دلیل گزینه های دلتا و Omicron دوباره در حال افزایش است. واکسیناسیون، که به دلیل اختلافات سیاسی و اطلاعات غلط گسترده با مشکل مواجه شده است، متوقف شده است.

دکتر تیموتی بروئر، اپیدمیولوژیست UCLA، گفت: «در سال گذشته موفقیت‌های بزرگی به دست آمده است، به ویژه به این دلیل که این واکسن‌ها به طور جهانی در ایالات متحده در دسترس هستند. ما در کمتر از یک سال از شناسایی یک پاتوژن جدید به یک واکسن رسیده ایم. چنین چیزی حتی پنج سال پیش هم بی سابقه بود.»

اما او گفت: «یکی از تراژدی‌های بزرگ همه‌گیری COVID-19 در ایالات متحده، سیاسی کردن ماسک‌ها و واکسن‌ها بود که باعث تسریع بسیاری از بیماری‌ها و مرگ‌های قابل پیشگیری شد.

در کالیفرنیا، 67 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند. میلیون ها نفر از افرادی که واجد شرایط واکسیناسیون هستند حتی یک دوز دریافت نکرده اند – و آنها به طور فزاینده ای تندرو هستند که می گویند هرگز این کار را نخواهند کرد.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، در مصاحبه ای گفت: اما این مهم است که بدانیم همه چیز تا کجا پیش رفته است. به گفته ردیاب واکسن تایمز، بیش از 16 میلیون دوز تنها در شهرستان لس آنجلس تجویز شده است. این عددی است که فرر آن را خیره کننده و حاصل “تلاش های هرکول” نامیده است.

ما در ابتدا کمبودهای زیادی داشتیم. او گفت: “مردم ماه ها منتظر دوزهای مصرفی خود بودند.” “حالا شما به سایت آمدید، لازم نیست منتظر واکسن زدن باشید.

من در دسامبر گذشته بسیار امیدوار هستم و در دسامبر امسال بسیار امیدواریم. ما می دانیم که این واکسن ها حتی با وجود تهدید Omicron بسیار قدرتمند هستند. [and] ما مدیون شجاعت این مردم اصیل هستیم.»

کوردوبا واکسن را در مقابل دوربین های خبری دریافت کرد و فرماندار گاوین نیوسام با ماسک جراحی در کنار او ایستاد.

در ابتدا، او حتی نمی خواست شات را بگیرد، زیرا می ترسید که خیلی سریع ساخته شده باشد.

“فکر کردم خیلی سریع است. باور نمیکنم. چگونه بدانیم که او چه خواهد کرد؟ کوردووا یادآور شد که دیگران می توانند ادامه دهند و من تماشا خواهم کرد.

او پس از صحبت با همکارانش و خواندن داده‌های آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها، نظرش را تغییر داد. و بعد از فکر کردن به جهنمی که در بخش مراقبت های ویژه کووید دید.

در مارس 2020، کوردوبا در حالی که ترم آخر خود را در دانشگاه UCLA شعبده بازی می‌کرد، در کایزر کار می‌کرد، جایی که در حال تحصیل بود تا پرستاری شود.

در ابتدای هر شیفت، او و همکارانش در یک اتاق کنفرانس ملاقات می کردند و تکالیف بیمار خود را دریافت می کردند. یک روز او و چند پرستار دیگر را بازداشت کردند و بقیه رفتند. به آنها گفته شد که در بخش جدید COVID کار خواهند کرد.

“به یاد دارم که کمی شوکه شدم، سپس فقط عصبی و مضطرب شدم زیرا ما چیزی در مورد ویروس نمی دانستیم. صفر، “او گفت.

داستان های روزنامه روی دیوارهای اتاق هلن کوردووا قاب شده است.

اتاق هلن کوردووا از روزی که او اولین فردی در کالیفرنیا بود که در دسامبر 2020 واکسن کووید-19 را دریافت کرد، با داستان‌های روزنامه‌ای پر شده است.

(دانمارک ماکسول / لس آنجلس تایمز)

کوردووا برای مادر و دو برادر بزرگترش اس ام اس فرستاد. برای من دعا کنید، او قبل از بردن به بلوک، که در آن قفل و محافظت شده بود، التماس کرد.

او هرگز اولین بیمار خود را فراموش نخواهد کرد: یک زن میانسال لاتین تبار با سرفه که وقتی کوردووا به او نزدیک شد وحشت کرد و از سر تا پا لباس محافظ پوشیده بود.

وقتی کوردوبا شروع به صحبت کردن با او اسپانیایی کرد، زن آرام شد. از بیمار آزمایش کرونا گرفته شد، اما کیت های آزمایش جدید، کند و کمیاب بودند. او چندین روز را در بخش گذراند – با یک بیمار دیگر که در اتاق کناری دستگاه تنفس مصنوعی داشت – قبل از اینکه متوجه شود منفی است.

این موضوع بر کوردوبا، دختر مهاجران السالوادور تأثیر گذاشت، وقتی دید که واحد کووید پر از لاتین تبارهایی است که به میزان نامتناسبی به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست داده اند.

او گفت: «دلخراش بود زیرا بی اعتمادی زیادی به سیستم مراقبت های بهداشتی وجود دارد. «گاهی اوقات، در یک کپسول از هشت تخت بیمار، هفت نفر لاتین تبار بودند.

کوردووا گفت که او یکی از سه مترجم اسپانیایی تایید شده است در بخش مراقبت های ویژه او دائماً تماس می گیرد تا به بیمار در حال مرگ بگوید که قبل از انتوبه شدن باید با خانواده اش تماس بگیرد. او برای آخرین «دوستت دارم» و «برایت دعا می‌کنم» آی‌پدهای زیادی در دست داشت.

او گفت: “من احتمالاً استرس پس از سانحه درمان نشده ای دارم.” صحبت کردن در مورد آن سخت است.

کوردوبا در دریافت واکسن کووید-19 می خواست نمونه ای برای این بیماران باشد. و برای خانواده اش

کوردووا با مادرش بتی در خانه وینتکا زندگی می کند، جایی که او بزرگ شد. می ترسید او را آلوده کند.

کوردوبا ماه‌ها قبل از ترک بیمارستان حمام کرد و سپس به خانه بازگشت. او دو جفت کفش کار چرخان داشت که آنها را بیرون می گذاشت و بعد از هر شیفت آنها را با سفید کننده خیس می کرد. از مادرش دور ماند.

هر بار که مادرش خرخر می کرد، وحشت می کرد. و او احساس گناه می کرد.

او گفت: “من برای پرستاری ثبت نام کردم.” “این انتخاب من بود. من آن را ضبط نکردم تا در معرض آن قرار بگیرم. من افراد زیادی را در بیمارستان دیدم و بسیاری را دیدم که در غیر این صورت سالم بودند که برای نفس کشیدن تلاش می‌کردند، و اگر مادرم آن را دریافت می‌کرد، کارت‌های کارت روی او انباشته می‌شد.

در سال 2001، بتی فشار خون بسیار بالایی داشت و پزشکان آنوریسم آئورت قفسه سینه را کشف کردند. به او گفته شد که در هفته‌ها قبل از انجام عمل جراحی در صورت انفجار، هر جا که می‌رود، عکس‌برداری از قفسه سینه داشته باشد و خدمات اورژانس باید بدانند چه اتفاقی افتاده است.

در آن زمان کوردوبا یک دانش آموز 13 ساله دبیرستانی بود. اگر بتی برای بردن او دیر می کرد، کوردوبا نگران بود که او مرده باشد.

بتی پس از آنوریسم دوم که سال ها بعد کشف شد، تحت عمل جراحی، سکته مغزی در بیمارستان و جراحی های بیشتری قرار گرفت. به دلیل مشکلات سلامتی مادرش بود که کوردوبا پرستار شد.

در 13 دسامبر 2020، کوردوبا در حال اتمام شیفت کاری خود بود که مدیرش تماس گرفت و از احساس او درباره واکسن پرسید. او گفت که بالاخره تصمیم گرفته است: او آن را خواهد گرفت.

هلن کوردووا در کنار مادرش که در اتاق نشیمن نشسته ایستاده است.

هلن کوردووا با مادرش بتی کوردووا در خانه در 14 دسامبر در دره سن فرناندو.

(دانمارک ماکسول / لس آنجلس تایمز)

“خوب، فردا چیکار میکنی؟” به یاد آورد که از او پرسید.

او به او گفت که بیمارستان برخی از اولین دوزها را دریافت کرده است و می تواند آنها را دریافت کند زیرا او به باز کردن بخش کووید کمک کرده است. او گفت که ممکن است برخی رسانه های داخلی قیصر وجود داشته باشد، اما هیچ چیز خیلی بزرگی نیست.

او گفت: بله. اما وقتی به خانه رسید و به مادرش گفت اعصابش به هم ریخته بود.

بتی کوردووا گفت: «ابتدا خیلی عصبی بودم، خیلی می‌ترسیدم. او نگران بود که چه اتفاقی برای بدن دخترش می‌افتد، اما در همان زمان گفت که “پر از امید و آرامش است”، زیرا می‌دانست که بالاخره چیزی برای مبارزه با ویروس وجود دارد.

کوردووا برای برادرانش پیامی فرستاد و گفت که روز بعد واکسن را دریافت خواهد کرد. یک بار دیگر برای من دعا کرد.

او تمام شب را بیدار ماند و برای دوستانش پیام فرستاد و پرسید که آیا انتخاب درستی کرده است یا خیر.

کوردووا زود از خواب بیدار شد و دوباره تحقیقات فایزر را خواند. قبل از رفتن، بتی به او گفت که تصمیم گرفته است که واکسن را در زمان رسیدن به آن دریافت کند.

وقتی او به محل کارش رسید، شخصی به او گفت که واکسیناسیون او کمی بزرگتر از آن چیزی است که فکر می کردند. اریک گارستی، شهردار لس آنجلس در آنجا حضور خواهد داشت. و اخبار. و تمام اخبار منطقه.

اوه، آنها اضافه کردند، و او اولین کسی در کالیفرنیا خواهد بود که شات را دریافت می کند.

او با خنده گفت: “از من محافظت کن.” درست قبل از اینکه یکی از همکارانش سوزن را در دستش فرو کند در حالی که مردم کف می زدند و دوربین ها می چرخیدند.

تلفن او با پیام های هیجان انگیز دوستان و خانواده که او را در اخبار دیده بودند منفجر شد. اما او همچنین صدها پیام و درخواست دوستی در رسانه های اجتماعی از غریبه ها و مخالفان واکسن دریافت کرد.

او نگاهی به نظرات در یک پست فیس بوک در یک ایستگاه تلویزیونی در مورد واکسن خود انداخت – هلن کوردووا، تو خواهی مرد. هلن کوردووا، شما هرگز صاحب فرزند نخواهید شد. – و من دیگر هرگز نگاه نکردم.

کوردوبا اکنون به عنوان یک پرستار در تارزان کار می کند، شغلی که ساعاتی پس از اولین تزریق او آغاز شد. وقتی از بیماران می پرسد که آیا واکسن زده اند خوشحال می شود و آنها با افتخار اضافه می کنند: “بله، من تقویت شده ام!”

“مثل “بله، این شما هستید!” بله تو هستی!'”

حالا مادرش به همه می‌گوید – در کلیسا، در مطب دکتر، در فروشگاه – که دخترش پرستاری است که اولین واکسن را دریافت کرده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma