با این واکسن، روز شکرگزاری در خانه های سالمندان “به زندگی باز می گردد”

[ad_1]

بیش از 100 نفر اتاق غذاخوری پرستاران آرارات را برای جشن شکرگزاری پر کردند.

بچه ها و نوه ها عزیزانشان را در آغوش گرفتند. دوستان روی ویلچر کنار هم نشستند و به زبان ارمنی گپ زدند. ساکنان از روی صندلی‌های خود برخاستند تا با «هی جان قاپاما»، یک آهنگ ارمنی که برای یک غذای کدو حلوایی نوشته شده بود، برقصند.

بر سر یکی از میزهای خانه سالمندان میشن هیلز، آنائیت پاپیریان 82 ساله تا جایی که می توانست از روی صندلی چرخدار خود رقصید، دستانش را در هوا بلند کرد و آنها را از این طرف به طرف دیگر چرخاند. او گاهی دست نوه اش روزانا گریگوریان را می بوسید.

پاپیریان به زبان ارمنی به مرد 34 ساله گفت: “تو نور زندگی من هستی.” پاپیریان، اهل ایروان، بیش از 30 سال پیش به ایالات متحده مهاجرت کرد.

گریگوریان که برای محافظت از مادربزرگش ماسک جراحی آبی رنگی به تن کرده بود، گفت: “تو قلب منی.”

صحنه شکرگزاری بسیار متفاوت از سال گذشته بود، که شامل بازدیدهای محدود در فضای باز و تماس های خارج از پنجره برای محافظت از ساکنان آسیب پذیر آسایشگاه در بحبوحه افزایش موارد COVID-19 بود.

واحد کووید که زمانی ده‌ها نفر را در خود جای داده بود، ناپدید شد و همراه با آن تاریکی که به دنبال مرگ 36 نفر از ساکنان و دو کارمند بود، ناپدید شد. به گفته مارگاریتا کچیچیان، مدیر اجرایی این مرکز، آزمایش یک ساکن در آرارات از 20 دسامبر مثبت نشده است.

مناسر یادگاریان با موسیقی سنتی ارمنی می رقصد.

مناسر یادگاریان، 88 ساله، که در مرکز پزشکی آرارات زندگی می کند، در روز شکرگزاری روز پنجشنبه با موسیقی سنتی ارمنی می رقصد.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

“در طول همه گیری هیچ زندگی وجود نداشت. این دیوارها دیوارهای مرده بودند و اینجا زندگی وجود نداشت. سوزان یرانیان، مدیر خدمات بالینی گفت: فقط انزوا بود، فقط ترس و غم بود، شادی نبود. “امروز، در مقایسه با سال گذشته، این گواه بر این است که ما در حال بازگشت به زندگی هستیم… سال گذشته فرصتی برای جشن گرفتن، شکرگزاری و تفریح ​​نداشتیم.”

در آرارات 96 درصد جمعیت و 100 درصد کارکنان واکسینه شده اند. مدیران تخمین می زنند که حدود 70 درصد از ساکنان واکسن های اضافی دریافت کرده اند.

بر اساس آمارهای دولتی، در سراسر ایالت، 88 درصد از ساکنان خانه سالمندان و 94 درصد از کارکنان واکسینه شده اند.

علیرغم سطوح بالای واکسیناسیون، برخی از کارشناسان نگرانند که تعطیلات ممکن است با کاهش ایمنی منجر به شیوع جدیدی شود.

دکتر مایکل واسرمن، رئیس سابق کالیفرنیا اسن، گفت: “ما با هیچ تخیلی از جنگل بیرون نیستیم… ما باید هوشیار باشیم.” داروی مراقبت طولانی مدت، که نماینده پزشکان، پرستاران و سایر افراد شاغل در خانه های سالمندان است. “اگر در حال ملاقات با یکی از عزیزان خود در خانه سالمندان هستید، از وضعیت زندگی خود در هنگام بروز یک بیماری همه گیر آگاه باشید.

خانه‌های سالمندان برای همه‌گیری ایالات متحده صفر است و نسبت خیره‌کننده‌ای از مرگ و میر ناشی از COVID-19 وجود دارد. تا روز دوشنبه، 9343 مورد مرگ ناشی از کووید در پرستاران واجد شرایط در کالیفرنیا وجود داشت.

برای مبارزه با این بیماری، خانه های سالمندان قفل شدند و دسترسی ساکنان به خانواده و دوستان برای محافظت از آنها قطع شد. با افزایش تعداد واکسیناسیون ها، بازدیدها به حالت عادی بازگشتند.

نوئم گادیان، از بالا، با ساکن سیروارت آبادجیان می خندد.

نوئم گادیان، یک متخصص برجسته غنی سازی زندگی، در طول جشن شکرگزاری در پرستاران آرارات، با یکی از ساکنان سیروارت آبادجیان می خندد.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

در حالی که واسرمن گفت که از بازدیدهای افتتاحیه از ساکنان خانه سالمندان که “ویروس را متحمل شده اند” حمایت می کند، او نگران این بود که تعطیلات ممکن است با جمع شدن خانواده و دوستان در داخل خانه چه به همراه داشته باشد.

وی به پرش زمستانی سال گذشته اشاره کرد که هزاران نفر از ساکنان خانه سالمندان را به کام مرگ کشاند.

واسرمن گفت: “اگر ویروس وارد خانه سالمندان یا خانه های ساکنان واکسینه شده شود، مرگ و میر نباید به اندازه زمانی که آنها واکسینه نشده بودند زیاد باشد.” با این حال، مرگ و میر صفر نیست و قابل توجه است. این هنوز هم ویروسی است که افراد مسن نمی خواهند به آن مبتلا شوند.”

مرکز پزشکی آرارات هیچ ریسکی نمی کند.

بیش از ده ها تابلو به بازدیدکنندگان قبل از ورود به داخل خانه هشدار می دهد و به آنها یادآوری می کند که ماسک بپوشند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و اگر در 48 ساعت گذشته احساس بیماری کردند، وارد نشوند. هیچ ورودی بدون اثبات واکسیناسیون یا آزمایش منفی انجام شده در 72 ساعت وجود ندارد. اعضای کارکنان هر هفته آزمایش می شوند.

در اوایل این هفته، ساکنان اولین جشن شکرگزاری خود را با موسیقی، رقص و آزمایش کووید-19 برای خواننده قبل از ورود او برگزار کردند.

کچیچیان، مدیر اجرایی این مرکز گفت: «تقریبا عادی بود. “واقعا خوب بود.”

تا ساعت 10 صبح پنجشنبه، بیش از 100 نفر از ساکنان در بزرگترین اتاق غذاخوری تأسیسات، جایی که برگ های پاییزی دیوارها را زینت داده بودند، برای دومین جشن جمع شده بودند. لیوان‌های کریستالی روی میز پر از دستمال‌های نارنجی بود و جلوی هر کدام یک بسته پای سیب بسته‌بندی شده بود.

برخی از زنان برای گرم نگه داشتن آن ها پتو بر روی پاهای خود و روسری بر روی شانه های خود داشتند. همه به جز ساکنان ماسک زده بودند.

به عنوان بخشی از یک کلاس آشپزی برای جشن گرفتن جشن ها، مارینا ترتریان کدو تنبلی را بیرون آورد تا گاپاما درست کند.،، غذای سنتی ارمنی این مرد 37 ساله قصد دارد آن را با برنج، زردآلو خشک، آلو و کشمش، همراه با گردو، بادام و اسپند پر کند.

اگرچه برخی از خانواده ها این غذا را در خانه تهیه می کنند، ترتریان گفت که این غذا در میان نسل های جوان ارمنی ها کمتر محبوب است. حتی یک آهنگ پاپ در مورد این غذا نوشته شده است، “هی جان گاپاما”.

ترتریان گفت: “تمام ماموریت من روشن کردن داستان های بزرگان ارمنی و انتقال فرهنگ این نوع سنت است.” “برای من واقعاً مهم است که دوباره این سنت را کشف کنم و مردم را نسبت به آن هیجان زده کنم.

کچیچیان تخمین می زند که حدود 90 درصد ساکنان این خانه ارمنی هستند. او با خنده گفت 10 درصد دیگر «ارمنی های افتخاری» هستند. در لابی هم پرچم ارمنستان و هم پرچم آمریکا وجود دارد.

لیلی سوادیان در حالی که از دست در دست هم رقصیدن ساکنان و کارکنان فیلم می گرفت اشک در چشمانش حلقه زده بود. سوادیان در حال دیدار با مادر 96 ساله خود بود که بیش از 10 سال است در آرارات زندگی می کند.

او گفت که کارکنان، ساکنان را “درست مانند پدربزرگ و مادربزرگشان، درست مانند خودشان” در آغوش گرفتند.

سوادیان با صدایی لرزان گفت: «آنها را برای خود خانه کردند. “خیلی برای تشکر وجود دارد.”

سیرانوش حلاجیان، رئیس شورای محلی، آخرین روز شکرگزاری را به خوبی به یاد می آورد که در اتاقش به تنهایی یک بوقلمون خورد. امسال، پسرش قصد داشت او را برای جشن گرفتن با خانواده ببرد.

این پیرمرد 88 ساله گفت: «ما ماه‌ها در اتاق‌هایمان حبس شده بودیم و به خاطر امنیت آنجا را ترک نکردیم. “اکنون فوق العاده است زیرا می توانم بازدید کننده داشته باشم. فرزندان و نوه های من می توانند بیایند.»

بعد از اینکه کدو حلوایی چرب شد و آماده پخت در فر شد، جرانیان از ترتریان برای کلاس تشکر کرد و برای ساکنان “روز شکرگزاری مبارک” آرزو کرد.

به زودی کارکنان بشقاب های بوقلمون، پوره سیب زمینی، کرن بری و سالاد را برای ساکنان بیرون آوردند.

“شکرگزاری روزی است برای شکرگزاری از خدا و شکرگزاری برای همه چیزهایی که داریم. جرانیان به ساکنان گفت: ما هنوز زنده ایم. ما باید برای آن قدردان باشیم.»

روی میز گوشه، ویکتور گورگی یک کولر پر از موارد مورد علاقه مادرش را باز کرد: پنیر سفید از گرینلند، استانبول، نان پای و کیک با موس شکلاتی.

این مرد 59 ساله پس از اینکه مادرش در سال گذشته از یک حمله کووید-19 جان سالم به در برد احساس قدردانی کرد. سطح اکسیژن او به حدی کاهش یافت که به مدت چهار هفته در بیمارستان بستری شد.

او در حالی که با لبخند به ژوزفین برزی 89 ساله نگاه می کند، گفت: “اما او اکنون عالی است.”

وقتی پاپیرین رقصیدنش را تمام کرد، گریگوریان با مادر، خاله ها و عمه هایش در فیس تایم تماس گرفت تا به او سلام کند. پاپیریان که گاهی گوشی را در آغوش می گرفت به خانواده اش می گفت که نگران او نباشند و او سالم و خوشحال است.

گاهی اوقات پاپیرین که به زوال عقل مبتلاست، فکر می کرد خانواده اش به ارمنستان بازگشته اند. آنها به طور دوره ای نام همه و اینکه چه کسی بودند را به او یادآوری می کردند.

گریگوریان گفت: «این تلخ است زیرا او با ما در خانه نیست. اما من احساس امنیت و خوشحالی می کنم زیرا می دانم پرستاران چقدر از او مراقبت می کنند.

قبل از بسته شدن خانواده، پاپیرین یک لیوان پر از آب سیب را جلوی دوربین بلند کرد و برای تعطیلات نان تست فرستاد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme