“بدون برف” کالیفرنیا ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنید بیاید

[ad_1]

در Sugar Bowl Resort دمای 55 درجه و یک پنجشنبه آفتابی بود، جایی که روز افتتاحیه فصل اسکی 2021 – که قبلاً به دلیل گرمی هوا به تعویق افتاده بود – هنوز “TBD” نامیده می شد.

مقامات در یادداشتی درباره این تعویق نوشتند: «زمستان هنوز به تاهو نرسیده است. “تیم هر شب کار خواهد کرد و زمانی که مادر طبیعت همکاری کند آماده است تا کلید را روشن کند.

اما کوه تنها جایی نیست که احساس کمبود برف می کند. مطالعه جدیدی که توسط محققان آزمایشگاه ملی لارنس برکلی انجام شد نشان داد که کاهش پوشش برف در کالیفرنیا و غرب ایالات متحده می تواند تا قبل از شروع قرن به طور چشمگیری کاهش یابد – یا در برخی موارد ناپدید شود.

این مطالعه که اخیراً در مجله Nature Reviews Earth and Environment منتشر شده است، تصویر نگران‌کننده‌ای از «پیامدهای بالقوه فاجعه‌بار» آینده‌ای با برف کمتر، از جمله تأثیرات عظیم بر تأمین آب کالیفرنیا و تأثیرات موج‌دار بر خاک، ارائه می‌کند. ، گیاهان، حیات وحش و حتی افزایش فراوانی آتش سوزی در جنگل ها.

اگر انتشار گازهای گلخانه ای به کاهش ادامه یابد، این مطالعه نشان داد که زمستان هایی با برف کم یا بدون برف تنها پس از 35 سال می تواند منظم شود.

آلن رودز، دانشمند هیدروکلیماتیک و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: پیش‌بینی‌ها کمی تکان‌دهنده هستند. به عنوان کودکی که در سیرا بزرگ شده، تصور آینده ای با برف کم یا بدون برف سخت است.

از بسیاری جهات، تغییرات در حال حاضر آغاز شده است. کالیفرنیا امسال گرم‌ترین تابستان تاریخ خود را تجربه می‌کند، در حالی که لس‌آنجلس و سن دیگو خشک‌ترین نوامبر خود را در دهه‌های اخیر تجربه کردند. کل کشور نیز در معرض وضعیت اضطراری خشکسالی قرار دارد.

اریکا سیریل وودبرن، محقق آزمایشگاه برکلی و یکی دیگر از نویسندگان این مطالعه، گفت: اما این سند اولین سندی است که “همه تحقیقات موجود” را در مورد پیش بینی های آینده برف برای ایجاد یک جدول زمانی مطمئن تر ترکیب می کند.

او گفت که بسیاری از بدترین اثرات در کالیفرنیا احساس خواهد شد، جایی که پوشش برف در سیرا نوادا و آبشار ممکن است تا سال 2050 تا 45 درصد کاهش یابد، در مقایسه با حدود 25 درصد در سایر زنجیره های غربی مانند راکی ​​ها و واساچ.

محققان نشان داده‌اند که چگونه محیط کوهستانی در غرب تحت شرایط ثابت کم برف یا بدون برف تغییر می‌کند

محققان نشان داده‌اند که چگونه محیط کوهستانی در غرب تحت شرایط ثابت کم برف یا بدون برف تغییر می‌کند

(بررسی طبیعت و زمین)

جفری مونت، دانشمند آب در مؤسسه سیاست عمومی کالیفرنیا که روی این مطالعه کار نکرد، گفت که سطح ریزش برف می تواند اساساً زندگی در ایالت گلدن را تغییر دهد، جایی که کوه ها از لحاظ تاریخی به عنوان منبع حیاتی برای منابع آب منطقه ای عمل کرده اند. ، ذخیره و رهاسازی رطوبت در پایین دست.

“باور کنید، ما این کار را می کنیم همه چيز آن را بخوانید، “مونت در مورد این مطالعه گفت، و خاطرنشان کرد که” کالیفرنیا یک سیستم تامین آب کامل در اطراف ظاهر مطمئن پوشش برف در کوه‌های ما ساخته است.

او گفت که بسیار مهم است که ذوب مداوم و آهسته برف در هر بهار و تابستان برای مدت طولانی به عنوان رهاسازی زمان عمل کرده و در زمانی که بارندگی متوقف می شود و تقاضا شروع به افزایش می کند، آب بیشتری را فراهم می کند.

طبق گفته اداره منابع آب کالیفرنیا، پوشش برف در اول آوریل، زمانی که معمولا عمیق‌ترین است، تنها 60 درصد از میانگین آن در سال جاری بود.

مونت گفت: «اگر برف در بهار مانند قبل آب نشود، ما در نحوه کار با تانک‌هایمان با چالش‌های بزرگی روبرو هستیم، زیرا همه اینها در اطراف آنها ساخته شده است. همه چیز در اطراف آنها ساخته شده است.”

اما از دست دادن برف نه تنها بر تامین آب تاثیر می گذارد. محققان “آبشاری از پیامدها” را توصیف کرده اند که می تواند خاک، گیاهان و حیات وحش کشور را جابجا کند و همچنین بر بهره وری جنگل ها و سلامت محیط زیست تأثیر منفی بگذارد. آنها گفتند که این امر همچنین می تواند خطر سیل ناگهانی و جریان زباله و همچنین گسترش و شدت آتش سوزی جنگل ها را افزایش دهد.

سیریل وودبرن گفت: «تفکیک این سیستم واقعاً به هم پیوسته از نظر همه این مکان‌های مختلف که آب به بخش‌های مختلف محیط متصل می‌شود، دشوار است. “در واقع این سیستم کل نگر است که ما باید با هم درباره آن فکر کنیم.

محققان “کم برف” را زمانی تعریف می کنند که پوشش برف (یا معادل آب برف) به زیر صدک 30 قله تاریخی می رسد. “بدون برف” زمانی است که این عدد به زیر صدک 10 می رسد.

کالیفرنیا قبلاً شاهد حملات هر دو بوده است، مانند زمانی که پوشش برف سیرا در سال 2015 به میزان بی سابقه 5 درصد کاهش یافت. اما این ایالت ممکن است بلافاصله “دوره های اپیزودیک” – یا پنج سال متوالی – با برف کم یا بدون برف را تجربه کند. همانطور که در اواخر دهه 2040، محققان گفتند.

دوره های دائمی یا 10 سال متوالی برف کم یا بدون برف ممکن است تا دهه 2060 به کالیفرنیا برسد. در سایر نقاط غرب ایالات متحده، دوره های دائمی تا دهه 2070 ظاهر نمی شوند.

رودز گفت: «شاید بتوانیم حدود دو سال، سه سال را با برف کم یا بدون برف تحمل کنیم. استراتژی‌های مدیریت تاریخی که استفاده شده است.»

دلایل ریزش برف بی شمار است، اما بیشتر آنها به تغییرات آب و هوایی مربوط می شوند. رودز گفت که گرم شدن دما به معنای بارش باران بیشتر مانند باران به جای برف است – و باران پتانسیل کمتری برای ذخیره آب نسبت به همتای سردتر خود دارد.

علاوه بر این، بسیاری از طوفان‌هایی که رطوبت را به کالیفرنیا می‌آورند به اقیانوس آرام می‌افتند، در حالی که گروه‌های دیگر مانند کوه‌های راکی ​​طوفان‌های سردتری را دریافت می‌کنند که از شمال قطب شمال حرکت می‌کنند. و با میانگین ارتفاعات پایین تر از سایر زنجیره های غربی، سیرا نیز برای حفظ سطح برف دشوارتر است.

آنها گفتند که محققان امیدوارند یافته های آنها بتواند “فراخوانی برای اقدام” باشد که ساکنان، سیاستمداران و مبتکران را تشویق کند تا از دست دادن برف به سایر خطرات آب و هوایی، مانند افزایش سطح دریا و آتش سوزی جنگل ها که مستعد تبدیل شدن به سرفصل های بیشتر هستند، افزایش دهند.

سیریل وودبرن با اشاره به اینکه پوشش برف منطقه از سال 1950 حدود 20 درصد کاهش یافته است، گفت: این یک آینده فرضی نیست، که معادل ظرفیت ذخیره سازی دریاچه مید، بزرگترین مخزن کشور است. “این چیزی است که در حال حاضر اتفاق می افتد.”

یک مدل آب و هوایی با انتشار بالا که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفت، نشان داد که تنها 8 درصد از سال‌های بین سال‌های 1950 تا 2000 به عنوان برف کم یا بدون برف در غرب ایالات متحده طبقه‌بندی می‌شوند. بین سال‌های 2050 تا 2099، این رقم می‌تواند به 94 درصد برسد.

به گفته محققان، اما راه‌حل‌هایی از جمله صرفه‌جویی در مصرف آب، سرمایه‌گذاری زیرساخت‌ها، نمک‌زدایی و از همه مهم‌تر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای وجود دارد. مدیریت تهاجمی جنگل نیز نقش کلیدی ایفا می کند، زیرا جنگل های متراکم کمتر امکان برف عمیق تری را می دهد.

جان اندرو، معاون مدیر پایداری آب و هوا در دپارتمان منابع آب کالیفرنیا، در ایمیلی گفت که برای کند کردن این روند به یک رویکرد “بیش از همه” نیاز است.

اندرو گفت: “با کشوری به تنوع کالیفرنیا، به سادگی هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد – به مجموعه ای از استراتژی های مختلف، بیشتر در سطح منطقه ای نیاز دارد.”

وی افزود: “با این حال، در حال حاضر به وضوح اولویت بالایی برای پاسخ به خشکسالی وجود دارد، با تمرکز ویژه بر کمک به جوامع کوچک روستایی که به آب آشامیدنی سالم و مقرون به صرفه دسترسی ندارند.”

به گفته محققان، استراتژی‌های سازگاری، از جمله تکنیک‌های ذخیره‌سازی آب‌های سطحی اضافی در زیر زمین برای استفاده بعدی نیز بسیار مهم هستند.

عملیات آگاه از مخزن که از پیش بینی آب و هوا و آب برای تصمیم گیری در مورد حفظ یا رهاسازی آب از مخازن استفاده می کند، نشانه های امیدوارکننده ای از افزایش ذخیره آب در کالیفرنیا را نشان می دهد.

با این حال، هنوز کارهای زیادی باقی مانده است. در ماه سپتامبر، فرماندار گاوین نیوسام بیش از 5 میلیارد دلار از بسته 15 میلیارد دلاری آب و هوایی خود را برای مقابله با خشکسالی و انعطاف پذیری آب اختصاص داد – اما در همان ماه، کالیفرنیایی ها از تلاش های خود برای صرفه جویی در آب عقب نشینی کردند.

اندرو گفت: «کاهش پوشش برف یکی از چندین چالشی است که مدیران آب کالیفرنیا با آن مواجه هستند، از جمله زیرساخت‌های قدیمی و بدتر شدن سلامت اکوسیستم،» و افزود که «حفظ آب باید راهی برای زندگی در کالیفرنیا باشد».

با این حال، محققان گفتند که امیدوارند تحقیقات آنها الهام بخش کمتر “محکوم و غم انگیز” و بحث بیشتر در مورد تصمیمات باشد – به خصوص که یافته های آنها عمدتا بر اساس سناریویی با انتشار بالا است که هنوز اجتناب ناپذیر نیست.

آنها گفتند که مدیران و سیاستمداران آب قبلاً به ترکیب نتایج نظرسنجی در کار خود روی آورده اند.

اما در حالی که می توان بودجه، زیرساخت ها، قوانین و محیط زیست را بهبود بخشید، شرایط مورد نیاز برای این برف در سیرا رودز، جایی که او در کودکی بازی می کرد، در دنیایی که گرم می شود، سخت تر است.

وی گفت: متاسفانه نقطه انجماد آب قابل مذاکره نیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme