برای یکی از محله های پاسادنا، خشونت با اسلحه بی امان است

[ad_1]

وقتی جمال پترسون اکتبر گذشته برای تماشای «فوتبال دوشنبه شب» به خانه مادرش رفت، خیابان‌ها با باران در شمال غربی پاسادنا لغزنده بود.

این مرد 24 ساله بعد از پایان مسابقه به همراه دو مرد دیگر روبروی خانه مادرش در ماشین نشسته بودند که شخصی به سمت ماشین شلیک کرد. پترسون با دوستانش در ایوان مادرش می نشست، اما باران اخیر همه چیز را مرطوب کرده بود.

پترسون، پدر دو فرزند، سه روز بعد در بیمارستان هانتینگتون مموریال درگذشت.

یک ماه بعد و در یک بلوک از خیابان ریموند، ایران مورنو 13 ساله در حال انجام بازی های ویدئویی در خانه بود که توسط فردی تیراندازی از خیابان کشته شد. او به سرعت به همان بیمارستان پترسون منتقل شد و اواخر همان شب درگذشت.

«همیشه تیراندازی در اطراف وجود دارد، همیشه خشونت راهزنان. آنها همیشه بی گناه ترین مردم را آزار می دهند.»

ساکنان و فعالان مدنی در پاسادنا در تظاهرات صلح در مقابل تالار شهر پاسادنا شرکت کردند.

ساکنان و فعالان مدنی در پاسادنا در تظاهرات صلح در مقابل تالار شهر پاسادنا شرکت کردند. این تجمع در واکنش به افزایش جنایات خشونت آمیز در شهر پاسادنا برگزار شد.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

طبق گفته اداره پلیس، تیراندازی در پاسادنا بین سال‌های 2020 تا 2021 22 درصد افزایش یافته است و از 60 به 73 رسیده است. هفت نفر در سال 2020 و شش نفر دیگر در سال گذشته کشته شدند.

افزایش – بخشی از افزایش قتل‌های شهرستان لس آنجلس – باعث غم و اندوه، درد و خشم در شهری شده است که محله‌های مجلل زیادی دارد و همچنین محله‌های کم‌درآمدی که جرم و جنایت در آن مدت‌ها مشکل بوده است و برخی از ساکنان می‌گویند که شهر رهبران آنها به اندازه کافی برای امن تر کردن شرایط انجام نمی دهند.

تیراندازی ها در پاسادنا در بخش شمال غربی شهر، جایی که اکثر سیاه پوستان و لاتین تبارها زندگی می کنند، متمرکز شده است. در پاسخ، رهبران شهر و پلیس گشت‌زنی‌های خود را در محله‌هایی که بیشترین آسیب را از خشونت اسلحه دیده‌اند افزایش داده‌اند و متعهد شده‌اند که برنامه‌های بعد از مدرسه را افزایش داده و در فناوری ShotSpotter سرمایه‌گذاری کنند.

ShotSpotter، یک سرویس تشخیص تیراندازی، هنگامی که فردی با تفنگ نزدیک یک سنسور شلیک می کند، به پلیس هشدار می دهد و شهرهای سراسر کشور این فناوری را به عنوان راهی برای کاهش زمان بین گزارش آتش سوزی و رسیدن پلیس به صحنه اتخاذ کرده اند.

با این حال، این فناوری برای برخی سیاه‌پوستان و لاتین تبارها که با وجود افزایش گشت‌های پلیس در اطراف محله‌هایشان، شاهد تیراندازی‌های بیشتری هستند، به نظر می‌رسد.

ایوان تریس به طور احساسی در مورد از دست دادن پسرش صحبت می کند.

ایوان تریس با صدای مادر، با احساسی در مورد از دست دادن پسرش بر اثر خشونت در یک تجمع صلح در مقابل تالار شهر پاسادنا صحبت می کند. پسر تریس، مونت راسل، در سال 2015 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

فلورانس آنانگ، سازمان‌دهنده جامعه در سازمان غیرانتفاعی Pasadenans Organizing for Progress، گفت: «این فناوری برای کمک به پلیس پس از تیراندازی طراحی شده است، و تنها زمان نشان می‌دهد که چقدر در پاسادنا مؤثر است.» اما چه فایده ای برای امنیت مردمی که در محله ها زندگی می کنند و با شنیدن صدای شلیک گلوله باید به طور مداوم خم شوند؟ برای آنها خیلی دیر شده است زیرا گلوله ها قبلاً از تفنگ خارج شده اند.

آنانگ و دیگر ساکنان شمال غربی پاسادنا پیش‌بینی می‌کنند که حضور گسترده‌تر پلیس منجر به پروفایل نژادی می‌شود، زیرا سیاه‌پوستان و لاتین تبارها استدلال کرده‌اند که ممکن است تنها به دلیل محل زندگی‌شان با این باند مرتبط باشند.

شهردار ویکتور گوردو از ShotSpotter حمایت می کند که سال گذشته توسط شورای شهر تصویب شد. او همچنین از افزایش اقدامات برای درگیر کردن باندهایی که کودکان را در درازمدت درگیر می‌کنند، همراه با گشت‌های پلیس بیشتر حمایت می‌کند.

“من فکر نمی کنم ما باید خجالت بکشیم. گوردو گفت: «اینها افرادی هستند که به طور غیرقانونی به اطراف می دوند و به یکدیگر تیراندازی می کنند. «من نمی‌نشینم و عذرخواهی نمی‌کنم که گشت‌های بیشتری برای بیرون کردن این افراد از خیابان‌های ما و به زندان می‌خواهم.

یک کودک کوچک مادربزرگش را تماشا می کند که عکس پسرش را در کنار یک بنای تاریخی در دست گرفته است.

الکساندر مالدونادو مادربزرگش ماریا خیمنز را تماشا کرد که عکس پسرش ارنستو خیمنز را در دست داشت و در حال تعمیر بنای موقت خود بود، جایی که او بر اثر جراحات گلوله در خیابان پارک در پاسادنا جان باخت. ارنستو خیمنز در نوامبر 2020 هنگام قدم زدن در محله خود چندین گلوله خورد.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

فراخوان های مقامات منتخب برای عدالت، ماریا خیمنز را صدا می کند که پسرش ارنستو خیمنز بیش از یک سال پیش در یک بلوک آپارتمانی به ضرب گلوله کشته شد. دخترش جسیکا والدیویا می گوید که آنها در قتل او دستگیر نشدند و اندوه او در بیشتر نقاط جهان او را فرا گرفته است.

این دومین باری بود که ارنستو 27 ساله، یک مرد معلول ذهنی که اغلب به حمل مواد غذایی به همسایگان کمک می کرد، در تیراندازی در شمال غربی پاسادنا به ضرب گلوله کشته شد. اولین بار در سال 2015 بود که دو بار در خیابان مورد اصابت قرار گرفت.

در 13 نوامبر 2020، ارنستو هنگام پیاده‌روی به سمت پارک ویلا، جایی که اغلب همسایه‌های بی‌خانمان خود را ملاقات می‌کرد و برای آنها غذا می‌برد، 21 گلوله گلوله خورد.

والدیویا گفت که کریستینو مدلین آویلا، 51 ساله، و آرون پرز فلورس، 40 ساله، که هر دو به عنوان کارگر روزمزد کار می کردند، ارنستو را دی جی خود نامیدند، زیرا او اغلب بلندگوی بلوتوث را به ران خود می بست. لیست پخش ارنستو شامل ستاره پاپ اسپانیایی خوان گابریل، کامبیاس و قدیمی به زبان انگلیسی است. اما والدیویا گفت که آهنگ مورد علاقه‌اش آهنگ «I Want to Break Free» از کوئین است زیرا می‌خواست از جراحت خود فرار کند.

در 1 دسامبر 2020، یک روز پس از اینکه خیمنز پسرش را دفن کرد، آویلا و فلورس در ویلا پارک در حالی که روی نیمکت پارک نشسته بودند، کمتر از یک بلوک از جایی که ارنستو درگذشت، هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند.

مردی در مقابل حصار عکس های دو مرد را در دست دارد.

خوزه مادرا از عمویش کریستینو مدلین آویلا، سمت راست، و آرون پرز فلورس، که در نزدیکی پارک در پاسادنا ایستاده بودند، عکس می گیرد، جایی که هر دو در حالی که روی یک نیمکت نشسته بودند هدف گلوله قرار گرفتند و کشته شدند.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

خواهرزاده آویلا، خوزه مادرا، در شمال غربی پاسادنا بزرگ شد و گفت که مرگ عمویش یک سال پیش برای همه اعضای خانواده شوک بود، زیرا او در هیچ باندی دخالت نداشت و مرتباً برای معاشرت به ویلا پارک می رفت.

پس از مرگ عمویش، مادرا، 33 ساله، گفت که دائماً با دوستان آویلا در پارک برخورد می کرد. او گفت که غریبه ها نزد او می آیند تا عمویش را که در پوئبلا مکزیک به دنیا آمده به یاد بیاورند.

Madera به عنوان مدیر برنامه در Adelante Youth Alliance، مستقر در پاسادنا، یک سازمان غیرانتفاعی کار می کند. او گفت: «بسیاری از اعضای جامعه می خواستند پس از تیراندازی به پارک بازگردند تا با مردم ارتباط برقرار کنند. «به اطراف رفتیم و از مردم محله احوالپرسی کردیم. آنها در پارک محله خود چه احساسی دارند؟

او گفت که توافق بر این بود که مردم خواهان گشت های پلیس بیشتر و همچنین برنامه های بعد از مدرسه هستند.

مادرا در جریان بازدید اخیر از نیمکت‌هایی که در آن آویلا مورد اصابت گلوله قرار گرفت، متوجه شد که منطقه با یک حصار زنجیر بسته شده است.

رابین بیوان، که در نزدیکی پارک زندگی می کند، به مادرا گفت که چند هفته قبل از تیراندازی به آویلا و فلورس، با پلیس و شهر تماس گرفت تا از مردمی که در پارک مشروب می نوشند شکایت کند.

بیوان به مادرا گفت: «این صحنه خوبی برای همه افرادی که در خیابان هنگام نوشیدن مشروب استفراغ کردند، نبود.

بیوان از گشت های پلیس تقویت شده استقبال کرد، اما نه از حصار.

جان پرز، رئیس پلیس سابق پاسادنا، که اوایل امسال پس از 36 سال حضور در این اداره بازنشسته می شود، می گوید که شمال غربی پاسادنا با خشونت گروهی و کمبود برنامه های بعد از مدرسه مبارزه می کند. پرز گفت که در غیاب این برنامه ها، پلیس به مجریان قانون متکی است. این به معنای متوقف کردن مردم در محله های با جرم و جنایت است، حتی زمانی که یک کارمند نمی داند که آیا جرمی مرتکب شده است یا خیر.

پرز گفت: “افسران بیچاره ما باید تصمیم بگیرند که جلوی جوانان لاتین و سیاهپوست را بگیرند که فکر می کنند می توانند درگیر شوند.” “حالا من می گویم آنها می توانند فکر کنند زیرا نمی دانند. باز هم، بازگشت به نقطه اصلی، یعنی عدم اطلاع از وقوع جرم، سخت ترین کار در مورد کار پلیس است.”

از آنجایی که شهر همچنان به دنبال راه هایی برای کاهش خشونت است، ساکنان می گویند که حمایت شهر از خانواده های قربانیان جنایت نیز بسیار مهم است.

والدیویا گفت که مادرش از زمانی که پسرش ارنستو را از دست داده است، تقریباً اکثر روزها ناتوان بوده است. او گفت که یک افسر پلیس به مادرش گفته بود که شخصی با او تماس می گیرد تا با مشاور اسپانیایی زبان تماس بگیرد، اما بیش از یک سال بعد تماس دریافت نکرد.

والدیویا گفت: «فقط احساس می کنم مادرم فراموش شده است.

جیمنز، 56 ساله، گفت: “تا زمانی که وجود من تمام شود، به مبارزه برای مرگ پسرم ادامه خواهم داد.” «من اینجا احساس امنیت نمی کنم، اما خاطرات پسرم اینجاست. فکر می‌کنم اگر جایی بروم، اگر به جای دیگری نقل مکان کنم، فکر می‌کنم بیشتر زجر می‌کشم چون پسرم به اینجا رفته است.»

لیزا لوئیس که پسرش جمال پترسون در ماه اکتبر در مقابل خانه‌اش به ضرب گلوله کشته شد، گفت که شهردار گوردو پس از کشته شدن پسرش به دیدار او رفت و از شهر برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای بیوه و دو پسر پترسون برای حمایت از خانواده با هزینه‌های تشییع جنازه حمایت کرد. . گوردو اخیراً گفت که این یک سوء تفاهم بوده است و او فقط لوئیس را به صندوق امداد قربانیان توصیه کرد. او به تایمز گفت: “ما به برقراری ارتباط با قربانیان جنایت ادامه خواهیم داد.”

برای لوئیس، هر سوء تفاهمی که شنید، احساس شخصی می کرد. این احساس نادیده گرفته شدن یا محافظت شدن پس از از دست دادن یکی از عزیزان می تواند به این ناهنجاری بیافزاید.

آنانگ و سایر فعالان از شهر خواسته اند تا یک افسر رابط را برای کار با اعضای خانواده قربانیان جرایم خشونت آمیز استخدام کند، آنها را در فرآیند تشکیل پرونده راهنمایی کند و آنها را به مشاوران سوگواری مرتبط کند.

یک هفته قبل از کریسمس، چندین باشگاه محلی برای پایین‌رانی در مقابل شهرداری پاسادنا گرد هم آمدند تا اسباب‌بازی‌های فرزندان پترسون و برادران و خواهران ایرانی را جمع‌آوری کنند. برگزارکنندگان این راهپیمایی را یک رویداد اتحاد سیاه‌پوستان و لاتین تبارها نامیدند.

میشل آکوستا اوانجلیستا، یک مادر و ساکن پاسادنا، هنگام پیوستن به تظاهرات گفت: «اگر ما صحبت نکنیم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. “امیدوارم امروز کمی به جامعه ما روشن شود. رنگ پوست ما مهم نیست. مهم نیست چه سنی اینجا محل زندگی ماست. اینجا خانه ماست.»

عکس، صلیب و "جمال" با حروف نوشته شده روی سطح می نشیند.

یادبود جمال پترسون در خانه مادرش لیزا لوئیس در پاسادنا قرار دارد.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

لوئیس بنای یادبودی برای پترسون و تیم فوتبال مورد علاقه‌اش LA Rams در خانه دارد. همچنین عکس پسرش به عنوان دانش آموز دبستان روی شمع وجود دارد. لبخند درخشانش می درخشد.

شبی که پسرش به ضرب گلوله کشته شد، لوئیس او را در بیمارستان مموریال هانتینگتون با کمک حیات پیدا کرد.

لوئیس گفت که خم شد و در گوش او زمزمه کرد: “هر بار که نسیم را روی گونه ام حس کنم، می دانم که داری مرا می بوسید.”

کمی بیش از یک ماه بعد، لوئیس گفت که صدای خروشان را جلوی خانه اش شنیده است. کارمندان SWAT با یک مگافون در حال تماس با آپارتمانی آن طرف خیابان بودند.

پلیس یک پسر 16 ساله را به قتل پترسون دستگیر و متهم کرد. پلیس همچنین سیسیلیو هرناندز 24 ساله را به قتل پترسون دستگیر و متهم کرد و آنجل مارتینز 40 ساله نیز به داشتن سلاح گرم توسط یک جنایتکار متهم شد.

در یک بعدازظهر سرد دسامبر، لوئیس جلوی حیاط خانه اش ایستاد و به آن طرف خیابان اشاره کرد که پسرش در آن جا مرده بود.

لوئیس گفت: «من باید هر روز در خانه ام را باز کنم و به محل کشته شدن جمال بروم.

بریتنی مجیا و مالوی مور، کارکنان تایمز در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort