بهترین معماری برای سال 2021: سال چادر مهمانی

[ad_1]

در یک سال گذشته، من در چادر مهمانی انچیلادا می خوردم. من برای کووید در چادر مهمانی آزمایش کردم. یک شب را در یک چادر مهمانی با موسیقی هاوس رقصیدم. من دیده ام که چادرهای مهمانی مانند مغازه ها، کشتی های کلیسا، سالن های ورزشی، و سالن های استراحت در فضای باز دو برابر شده اند. من چندین بار دیده ام که از آنها برای مهمانی های واقعی استفاده می شود.

سال گذشته، زمانی که همه‌گیری ما را در پیله‌های خانه مربوطه‌مان منزوی کرد، طراحان از اتوکد خود برای تصور دنیای جدید و جسورانه‌ای از طراحی «راه‌حل‌ها» برای همه‌گیری استفاده کردند. اینها شامل حمل سپرهایی برای فاصله اجتماعی از سر تا ران و مخروط‌های ایمنی عصر فضا برای میز شام (پدیده‌ای که منتقدان کیت واگنر آن را «تاج‌گذاری» می‌نامد) است. در نگاهی به گذشته، بیهوده است که فکر کنیم معماری ممکن است توسط یک طرح بسیار مفهومی که از جدول طراحی بیرون نیامده است دوباره کشف شده باشد – یا حتی اندکی بازاندیشی شده باشد. ما بی نهایت بیشتر در مورد چگونگی بازنگری در طراحی ساختمان هایمان از برجسته ترین اسب کاری این بیماری همه گیر آموختیم: چادر مهمانی.

یک چادر مهمانی سفید در پیش‌زمینه تابلوی مدرنیستی یکپارچهسازی با سیستمعامل ال کویوتی که بر فراز ساختمان بلند شده است دیده می‌شود.

نمایی از چادر ناهار خوری در ال کویوت، که منطقه ای را اشغال می کند که زمانی برای خدمتکار استفاده می شد.

(کارولینا ای. میراندا / لس آنجلس تایمز)

چادر مهمانی، مانند مدل قبلی خود، چادر – طرحی که هزاران سال است با بشریت به شکلی بوده است – بی نهایت انعطاف پذیر است. می توان آن را در زمین آویزان کرد یا به سنگفرش چسباند. ساده ترین مدل ها، یک سایبان استاندارد، می توانند از شما در برابر نور خورشید محافظت کنند. دیوارهای محافظ بیشتر با دیوارهای تاشو عرضه می شوند که می توانند در صورت نیاز با آب و هوا سازگار شوند. آنها اغلب سفید هستند، اما می توانند با رنگ ها و آرم ها سفارشی شوند. قیمت یک مدل پایه در Target کمتر از 200 دلار است.

چادر مهمانی نمادی از تمام معماری‌های موقت دیگری است که در طول همه‌گیری پدیدار شدند: پارکینگ‌ها به محل غذاخوری با چراغ‌ها و چترهای درخشان تبدیل شده‌اند. سکوهای تغذیه چوبی ساخته شده از تخته سه لا و دو در چهار. ایزاکایا از La Brea، که دیوارهای تاشو در واقع پرده های دوش شفاف هستند. در پارک اکو، میستی منصوری، صاحب کافه لیدی برد، یک مثلث بتنی غیر عملی در ملک خود را با کمک مهربانی از مجموعه‌ای جوشان از درختان کریسمس و گلخانه‌های قابل حمل که به‌عنوان گزینه‌های غذاخوری فردی استفاده می‌شوند، به یک فضای غذاخوری در فضای باز تبدیل کرد.

سازه‌های موقتی را می‌توان حتی در تکرارهای هایپرگلم یافت – مانند اتاق غذاخوری تهویه‌شده عصر فضا در ولفگانگ پاک اسپاگو در بورلی هیلز. یک اتاق ناهار خوری مدولار 6500 فوت مربعی که در وسط Canon Drive ساخته شده است، توسط VX Design Solutions، یک استودیوی تولید سفارشی، و Choura، یک شرکت تولید رویداد، ایجاد شد و در کمتر از یک هفته مونتاژ شد. این سازه درهای خود را در مارس 2021 باز کرد و همچنان مستحکم است. استیو اسکات اسپرینگر، مدیر کل رستوران گفت: «ما هر روز آن را پر می کنیم.

مهمانان در شب در یک ماژول پلاستیکی تغذیه می شوند که توسط درختان و اسکلت سازه احاطه شده است.

نمایی از اتاق غذاخوری مدولار اسپاگو در بورلی هیلز

(اریک دنک / اسپاگو بورلی هیلز)

چادرهای مهمانی ممکن است دوام چندانی نداشته باشند، اما ویژگی هایی دارند که ارزش ادغام در چشم انداز سخت شهرهای ما را دارد. آن‌ها انعطاف‌پذیری و نفوذپذیری را ارائه می‌دهند و یادآوری می‌کنند که در آب و هوای معتدل کالیفرنیای جنوبی، همیشه لازم نیست خود را به سلول‌های HVAC مهر و موم شده محدود کنیم. اگر مشکلات طراحی ساختمان‌های خوب مانند هوای تازه و نور خورشید قبل از همه‌گیری محبوبیت پیدا می‌کرد، COVID-19 و انواع مختلف آن آن را به یک مسئله فوری تبدیل می‌کرد.

معمار Oonagh Ryan، بنیانگذار ORA، یک استودیوی مستقر در لس آنجلس که به طور گسترده در بخش های خرده فروشی و مهمان نوازی کار می کند، گفت: «توانایی باز کردن درها باعث می شود افراد داخل آن درب احساس بسیار بهتری داشته باشند. “و ویندوزهای کار، کلید هستند.”

یکی از جدیدترین پروژه‌های ORA طراحی آگنس است، یک پست غذای راحتی محبوب در پاسادنا که یک فروشگاه پنیر نیز دارد. این رستوران که در اصطبلی متعلق به دهه 1920 قرار داشت و زمانی توسط آتش نشانی پاسادنا استفاده می‌شد، بیشتر طراحی این رستوران قبل از کووید-19 طراحی شده بود، اما تعدادی از انتخاب‌های برنامه‌ای که از زمان همه‌گیری انجام شد به پایدارتر شدن فضای آن کمک کرد.

مشرف به حیاط غذاخوری آفتابی شامل میزهای پیک نیک زیر یک توری فولادی است

منطقه غذاخوری حیاط خلوت در آگنس در پاسادنا، طراحی شده توسط استودیوی معماری ORA مستقر در لس آنجلس، استفاده از هوای تازه را به حداکثر می رساند.

(یوشیهیرو ماکینو)

کلید انعطاف پذیری است.

طرف رو به طرف دارای پنجره های کار است و پشت اتاق غذاخوری درهای کشویی دارد که می توان آنها را باز کرد تا به حیاط خلوت متصل شود و هوای تازه را از داخل ساختمان بکشد. یک اتاق غذاخوری خصوصی نیز به روی عناصر باز می شود. حیاط، که دارای صندلی اضافی است، توسط یک سایبان ضد آب و هوا محافظت می شود که می تواند در زمانی که هوا معتدل است، عقب کشیده شود. این یک فضای بیرونی است که می تواند در باران یا درخشش استفاده شود. و مبلمان ثابت نیست، بنابراین می توان آن را در تراکم های مختلف دوباره پیکربندی کرد. رایان می گوید: «همه صندلی های ما را می توان مرتب کرد. میزهای پیک نیک را می توان با هم جابه جا کرد و از هم جدا کرد.

«اغلب این کوچه ها و فضاهای پشتی فراموش شده در شهر وجود دارد و در اروپا اغلب از آنها برای تأثیرگذاری خوب استفاده می شود. ما باید از آنها در ایالات متحده بهتر استفاده کنیم.”

اونا رایان، معمار

هنگامی که رستوران در ژوئن افتتاح شد، افزایش عفونت‌های COVID-19 کاهش یافت و غذا خوردن در داخل خانه از سر گرفته شد. اما همه‌گیری ماه‌های آینده را به شدت نامشخص کرده است، به این معنی که طراحی باید با دستورالعمل‌های بهداشتی در حال تغییر مطابقت داشته باشد. رایان گفت: «اگر همه‌گیری ادامه پیدا کند، ما برنامه‌ای داشتیم که همه چیز را به خرده‌فروشی بیشتر تبدیل کنیم.»

رستورانی مانند اگنس دارای متراژ لوکس است: حدود 5000 فوت مربع فضای داخلی و خارجی – بدون احتساب پیاده روهای اضافی جلو. اما گاهی اوقات تنها چیزی که لازم است یک قطعه فضای بیرونی است تا ساختمان را کاربردی تر کند – و صادقانه بگویم، زندگی در داخل و اطراف آن لذت بخش تر است.

رایان در هنگام طراحی فروشگاه و بار شراب استر در سانتا مونیکا، که در مساحتی بسیار کوچکتر 1600 فوت مربع واقع شده است، می گوید که او و تیمش کفپوشی را که بین ساختمان و خط ملک قرار داشت، اضافه کردند – نزدیک به چهار ده مکان در فضای باز اضافه کردند. در این فرآیند او گفت: «ما همیشه تا زمانی که بتوانیم تکه‌های دیگر زمین را تصاحب می‌کنیم.

چادر مهمانی تا حد زیادی به ما این امکان را می دهد که همه این فضاهای بینابینی را تجسم کنیم – فضاهایی که در طول تاریخ به ماشین ها داده شده یا بدون استفاده مانده اند. رایان می گوید: «اغلب این کوچه ها و فضاهای پشتی فراموش شده در شهر وجود دارد و در اروپا اغلب از آنها برای تأثیرگذاری خوب استفاده می شود. ما باید از آنها در ایالات متحده بهتر استفاده کنیم.»

مردی در یک سالن ورزشی در فضای باز زیر یک چادر با یک دستگاه بیضوی در فضای باز تمرین می کند.

جیم ساواس در ماه اوت در مرکز تناسب اندام TriFit در سانتا مونیکا بر روی یک دستگاه بیضوی در فضای باز تمرین کرد.

(میونگ جی چون / لس آنجلس تایمز)

چالش در حال حاضر این است که برخی از این فضاهای پاپ آپ را دائمی تر کنیم، در حالی که انعطاف پذیری آنها را در طول همه گیری بسیار کاربردی کرده است.

بسیاری از شهرها در حال حاضر به سمت تبدیل پارک ها به بخشی دائمی از چشم انداز حرکت می کنند. آژانس های شهری در لس آنجلس در حال بررسی راه هایی برای تبدیل LA Al Fresco، برنامه غذاخوری در فضای باز، با توجه بیشتر به دسترسی هستند. نیویورک برنامه رستوران‌های باز خود را در سال گذشته دائمی کرد و در ژوئیه سانفرانسیسکو ساختارهای غذاخوری در فضای باز خود را دائمی کرد – اگرچه با قوانین و مقررات بسیار، بسیاری از شرکت‌ها باید از همان ابتدا این فضاها را دوباره طراحی کنند.

بخشی از راه حل می تواند به شکل طرح های مدولار باشد که می توانند از قبل تایید شده و با هم به عنوان مجموعه ای از قطعات مونتاژ شوند. استودیوی طراحی Fantástica در نیویورک دقیقاً روی همین موضوع کار می کند.

به رهبری جی. Manuel Mancilla که یک مرد است، Fantástica یک پارکت استاندارد به نام Fast Casual ایجاد کرده است که به راحتی با مجموعه ای از قطعات قابل نصب است و استاندارد بالایی از ایمنی را ارائه می دهد. در امتداد محیط هر فضا، Fantástica از موانع آبی استفاده می کند، که شبیه موانع بتنی مورد استفاده در ساخت و ساز جاده ها (معروف به ریل K) هستند، اما در عوض از پلاستیک سبک وزن ساخته شده اند. حمل و نقل آسان است، آنها پس از مرتب شدن با آب پر می شوند. وقتی سیر می شود، هر کسی می تواند نزدیک به 1000 پوند وزن داشته باشد.

مانسیلا می گوید: «مجموعه ای از موانع آب برای منحرف کردن وسیله نقلیه در حال حرکت طراحی شده است. “این به آن یکپارچگی ساختاری بسیار بیشتری نسبت به دو در چهار که روی پیاده رو میخکوب شده می دهد.

سپس آنها به مجموعه ای از بست های ساخته شده از مواد صنعتی مجهز می شوند: صندلی ها، رومیزی ها و سایبان ها، که همگی توسط Speed-Rail پشتیبانی می شوند، یک نرده صنعتی تولید شده توسط Hollander مستقر در اوهایو، که در حال حاضر به طور گسترده در مناطق عمومی استفاده می شود. . علاوه بر این، موانع آب را می توان با یک سیستم حفاری بذر تکمیل کرد که سبزی را اضافه می کند و حتی داخل را روشن می کند و در شب آنها را بیشتر نمایان می کند.

Manzila توضیح می دهد: “این طراحی شده است تا قابل انطباق و شخصی سازی توسط کاربر باشد.”

در شب می توانید پارکت هایی را ببینید که با حفاظ های آبی نورانی به رنگ اسطوخودوس طراحی شده اند

طراحی پارکت مدولار Fantástica شامل موانع آبی است که با نور LED روشن می شوند و توسط مته بسته می شوند.

(خارق العاده)

فراتر از طراحی، پارکت‌هایی با این طبیعت می‌توانند از نظر برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر باشند – برای غذاخوری و همچنین برای ایجاد میدان‌های عمومی استفاده می‌شود. مانسیلا می‌گوید: «آنها باید کمتر گسترش دهنده یک رستوران باشند، که خصوصی‌سازی فضای عمومی است».

مجموعه ای از پارکت ها که به طور متوالی در یک خیابان قرار می گیرند، می توانند راهی آسان برای شهر برای بازگرداندن یک خیابان از ترافیک باشند. (تصور کنید خیابان اسپرینگ یا برادوی در مرکز شهر لس آنجلس را برای یک مرکز خرید موقت عابر پیاده ببندید.)

مانسیلا گفت: «من فکر می‌کنم یکی از بزرگترین مزایایی که همه‌گیری نشان داده است این است که فعال‌سازی این فضاها برای کل شهر چقدر عالی بوده است. زندگی بسیار زیادی در خیابان ریخته می شود.

مردم روی نیمکت های سایه دار در یک کف پارکت کوچک که در موانع آب قرار دارد می نشینند

از پارکت های مدولار می توان برای غذاخوری یا ایجاد فضاهای عمومی کوچک مانند پارکت طراحی شده توسط Fantástica استفاده کرد.

(خارق العاده)

بعید است زندگی به حالت قبل از همه گیری بازگردد.

“در طول کووید، ما اینطور بودیم، چرا آیا شام در فضای باز بیشتر نیست؟» اسپرینگر به اسپاگو گفت. این مسیر طراحی ما را تغییر داد.»

فضای ناهار خوری در فضای باز رستوران تا ماه مارس در بورلی هیلز مجاز بود، اما اسپرینگر امیدوار است که پس از آن آن را حفظ کند (به ویژه از آنجایی که ساخت خط بنفش در ویلشر در این نزدیکی ترافیک را مسدود کرده است). ولفگانگ دوست دارد او را تا زمانی که ممکن است نگه دارد.

آنها همچنین در مورد به روز رسانی Spago صحبت می کنند تا در برابر عناصر بازتر شود. این رستوران در حال حاضر دارای یک پاسیو کوچک با 11 میز است. برنامه توسعه این است.

اسپرینگر می‌گوید: «ولفگانگ دوست دارد سقف اتاق غذاخوری اصلی ما را باز کند و ما می‌خواهیم نما را به سمت پیاده‌رو اصلی باز کنیم. “این دیدگاه ما را در مورد استفاده از جریان هوا و آب و هوا کاملاً تغییر داده است.”

یک روز چادرهای مهمانی فرو می ریزد. ما امیدواریم که آنچه آنها نشان می دهند در زندگی روزمره جا افتاده باقی بماند.

دو زن در کافه لیدی برد نشسته اند در یک گلخانه ناهار خوری احاطه شده توسط درختان کاج پوشیده از برف تقلبی

نمایی از تراس ناهار خوری در کافه لیدی برد در پارک اکو، که در آن از سازه های گلخانه ای قابل حمل به عنوان کپسول های تغذیه فردی استفاده می شود.

(کارولینا ای. میراندا / لس آنجلس تایمز)[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme