بومیان آمریکا به دنبال تغییر نام Squaw Valley هستند

[ad_1]

همانطور که ساکنان سفیدپوست راه خود را به سمت غرب طی کردند، کلمه squo نیز افزایش یافت.

در نهایت، او در نزدیک به 100 نام در کالیفرنیا ریشه گرفت، احتمالاً بیشتر – Squaw Creek، Squaw Peak، Squaw Hollow، Squaw Flat.

برای یک پیست اسکی تاریخی که میزبان بازی‌های المپیک زمستانی 1960 بود و زمانی به نام دره Squaw شناخته می‌شد، این محاسبه سال گذشته انجام شد. بازدیدکنندگان در حال حاضر با تابلوهایی استقبال می کنند که از آنها به Palisades Tahoe استقبال می کند.

در یکی دیگر از دره‌های Scuo، منظره‌ای از تپه‌ها در نیمه راه بین فرزنو و پارک ملی Kings Canyon، بحث بر سر انتخاب نام جدید، فعالان هندی را در مقابل یک ناظر شهرستان سفید پوست قرار داده است.

در قلب نبرد این است که squo به چه معناست و چه کسی تصمیم می گیرد که آیا تهاجمی است یا خیر.

رومن رین تری، یکی از اعضای گروه دانلپ از هندی‌های تک هندی، برای تغییر نام سرزمینی که اجدادش برای نسل‌ها در آن زندگی می‌کردند، از دره اسکواو به دره نووم کمپینی می‌کند.

Nuum در زبان مونو غربی به معنای “مردم” است.

ناتان مگسیگ، سرپرست کانتی فرسنو، که در نوجوانی به منطقه اورنج کانتی نقل مکان کرد، رین تری و برخی از حامیانش را متهم کرد که «بیگانه» هستند.

برای راین تری 30 ساله که حدود نیم ساعت در فرزنو زندگی می کند، squo یک نفرین زشت برای واژن است.

او می گوید: «وقتی مردم می گویند خب تو اینجا زندگی نمی کنی و من ناراحت می شوم، می گویم «ولی تو در زمین دزدی زندگی می کنی».

Magsig استدلال می کند که هیچ ممنوعیت کاملی برای کلمه وجود ندارد.

مگیگ گفت: «آنچه چیزی را نفرت انگیز می کند، زمینه و چگونگی قلب فردی است که این اظهارات را بیان می کند.

برخی از محققان بر این باورند که “squo” از زبان Algonquin می آید که توسط بسیاری از قبایل در ساحل شرقی صحبت می شد و در اصل به معنای “زن” بود.

منطقه Squaw Valley در کالیفرنیای مرکزی

نمایی از منطقه Squaw Valley در کالیفرنیای مرکزی، جایی که تلاش‌هایی برای تغییر نام دره Nuum در حال انجام است.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

اما در زبان های اروپایی این کلمه به چیزی تیره تر تبدیل شده است. در نهایت به مناطق غربی گسترش یافت، جایی که قبایل بومی به زبان های غیر مرتبط با آلگونکوین صحبت می کردند.

سوزان شاون هارجو، رئیس موسسه مورنینگ استار و یکی از مدافعان برجسته حقوق هند، گفت که squo توسط تله‌گذاران فرانسوی و بریتانیایی که زنان بومی را در اوایل دهه 1600 به عنوان برده استخدام می‌کردند، رواج یافت.

هارجو که از دهه 1960 درگیر دعوا برای تغییر نام های توهین آمیز بوده است، می گوید: «آنها را «واژن» نامیدند و حتی بدتر از آن ها نام بردند.

مونتانا، اورگان، مین و مینه سوتا از جمله ایالت هایی هستند که «squo» را در نام مکان ها ممنوع کرده اند.

شش پیشنهاد برای جایگزینی squo توسط کمیته مشورتی نام‌های جغرافیایی کالیفرنیا فهرست شده است، از جمله دریاچه Damalusung برای دریاچه Skuo و Paak Kyu̱vu̱hü̱k برای Skuo Tank.

در ماه نوامبر، دب هالند، وزیر کشور ایالات متحده، هندی، اصطلاح “squo” را تحقیرآمیز اعلام کرد و یک گروه کاری برای یافتن نام مکان ها در ایالت های فدرال تشکیل داد.

بر اساس پایگاه داده ای که توسط هیئت نام های جغرافیایی نگهداری می شود، بیش از 650 مکان در زمین های فدرال وجود دارد که حاوی این اصطلاح هستند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «این اصطلاح در طول تاریخ به عنوان توهین به توهین‌های قومی، نژادی و جنسیتی، به‌ویژه به زنان بومی استفاده می‌شده است».

طبق گزارشی که توسط کارکنان کتابخانه فرزنو تهیه شده است، اولین ظهور مستند نام “دره اسکوو” در شهرستان فرسنو به 8 آگوست 1871 برمی گردد، زمانی که ناحیه مدرسه دره اسکواو تاسیس شد.

این گزارش به داستانی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد این نام از اثری به شکل مقرنس زنانه در سنگ گرانیتی رو به دره الهام گرفته شده است.

آ "به Squaw Valley خوش آمدید" تابلو جاده 180.

به Squaw Valley در جاده ایالتی 180 خوش آمدید. اولین ظهور مستند یک squo در شهرستان فرزنو به 8 اوت 1871 برمی گردد.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

داستان دیگری ادعا می کند که دو شکارچی در سال 1851 پس از اینکه تنها زنان و کودکان را در دره پیدا کردند و مردان به جنگ رفتند، این نام را به این نام دادند.

برای پیست اسکی، که قبلا به نام دره اسکوو شناخته می‌شد، یک داستان اصلی که در مقاله‌ای در روزنامه ثبت شده است به قتل یک زن بومی اشاره می‌کند.

امروزه دره اسکو در شهرستان فرسنو حدود 3600 نفر جمعیت دارد.

Rain Tree که با قبیله Choinumni نیز ارتباط دارد، تابستان های خود را در کودکی در خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود می گذراند.

در بزرگسالی، Rain Tree ضبط کرد که پدربزرگش به زبان مونو صحبت می کرد.

در ابتدا پیرمرد از صحبت کردن باز ماند. او مجبور شد در یک مدرسه شبانه روزی تحصیل کند که در آن زبان مادری اش ممنوع بود. اما به زودی کلمات به جملات روان بازگشتند.

Rain Tree در فرزنو به دنیا آمد و بزرگ شد. اما مادرش، جینا چارلی، به او گفت که این دره بخشی از DNA اوست. هنگامی که او را حامله بود، از میوه های ترش و بلوط های کاشته شده در آنجا می خورد.

تابلویی که بازی‌های المپیک زمستانی 1960 را نشان می‌دهد، از بالابر پیست اسکی سابق Squaw Valley در دریاچه تاهو دیده می‌شود.

تابلویی که بازی‌های المپیک زمستانی 1960 را نشان می‌دهد، از بالابر پیست اسکی سابق Squaw Valley در منطقه دریاچه تاهو دیده می‌شود. استراحتگاه و منطقه اطراف آن در سپتامبر 2021 به Palisades Tahoe تغییر نام دادند.

(هون دیلی / آسوشیتدپرس)

Rain Tree یک پیوند قبیله ای برای Seeds of Sovereignty است، شرکتی که او با همسرش برای کمک به اعضای قبیله هایی مانند او که به رسمیت شناختن فدرال ندارند، تأسیس کرد.

به عنوان رهبر ائتلاف تغییر نام شهرستان فرزنو در دره S-Valley، Rain Tree تالارهای مجازی برگزار کرد و بیش از 35000 امضا برای یک طومار آنلاین جمع آوری کرد. ACLU یکی از گروه های ملی مدافع است که حمایت خود را اعلام کرده است.

در عکسی در وب سایت ائتلاف، درخت باران در مقابل پس زمینه تپه های قهوه ای پوشیده از درخت ایستاده است.

در کنار او، دخترش لولا، که در آن زمان 10 سال داشت، تابلویی را در دست دارد که روی آن نوشته شده بود: «من اهل شرم نیستم».

در اوایل ماه جاری، Rain Tree و ائتلاف تغییر نام خود را به دولت فدرال ارائه کردند.

برای ثبت:

8:55 صبح در 18 ژانویه 2022نسخه قبلی این داستان می گوید که دره یاکوچ نام جایگزین دره اسکوو در نظر گرفته می شود. املای صحیح Yokutch Valley است.

علاوه بر دره Nuum، دره کوه خرس و دره یوکوچ، نام خانوادگی نیز امکان پذیر است.

Magsig تنها رهبر محلی نیست که در مورد تغییر نام محفوظ است.

ارنست “بادی” مندز، ناظر شهرستان فرسنو، که نماینده بخش جنوب غربی این شهرستان است، گفت: “عملاً هیچ کس” در این دره خواستار تغییر نام نیست.

او با توهین گفت که برایش اهمیتی ندارد که وزیر امور خارجه چه فکری می کند. او گفت که تمام حمایت ها از درخت باران خارج از منطقه است.

او گفت که مردم محلی “متعجب هستند که چرا یکی از بیرون می خواهد نام را تغییر دهد.”

همه افراد قبیله Rain Tree، که حدود 125 عضو دارد و دهه ها برای به رسمیت شناختن فدرال مبارزه می کنند، به تغییر نام نپیوستند.

شرلی گوارا با دخترش تائوئا گارسیا اقامت دارد.

شرلی گوارا، چپ، و دخترش تائوا گارسیا، هر دو از اعضای سرخپوستان دانلپ مونو، از تغییر نام دره اسکوو حمایت می کنند.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

شرلی گوارا، نایب رئیس هندیان دانلپ مونو، گفت: عدم اجماع در شورای قبیله ای ناشی از پذیرش “سلسله مراتب محلی” است – و این اعتقاد که مردم علی رغم زبانی که می توانند استفاده کنند، خوب فکر می کنند.

چه گوارا، 71 ساله، گفت که شخصاً از تغییر نام “به عنوان یک پیر و یک زن” حمایت می کند.

Squaw Valley او را به یاد برنامه های تلویزیونی قدیمی غربی می اندازد که در آن با هندی ها – به ویژه زنان – بد رفتار می شد.

“اسکواها از سگ بدتر بودند” [who] گوارا که در همسایه دانلپ زندگی می کند، گفت: می توان از آن استفاده کرد و قاچاق کرد، کشت و شلیک کرد.

چه گوارا بر سطوح بالای خشونت علیه زنان بومی در ایالات متحده و کانادا تاکید کرد، سوالی که توسط دیگر حامیان تغییر نام مطرح شد.

Tavea Garcia، دختر Gevera، گفت که حفظ این اصطلاح در نام مکان ها باعث تشویق نژادپرستی علیه زنان بومی آمریکا می شود.

گارسیا، 45 ساله، گفت: “من بسیار احساساتی می شوم زیرا این فقط برای ما نیست. ما این کار را برای اجدادمان انجام می دهیم.” ما این کار را برای نسل های آینده انجام می دهیم.»

بدون حمایت مقامات محلی، تغییر نام می تواند نبرد دشواری باشد.

الکس دیماس گفت که شورای نام‌های جغرافیایی فدرال، که ممکن است یک سال طول بکشد تا تصمیم بگیرد، توصیه‌هایی را از هیئت ناظران شهرستان فرسنو و کمیته مشورتی نام‌های جغرافیایی کالیفرنیا و همچنین نظرات همه 574 قبیله فدرال به رسمیت شناخته شده را درخواست خواهد کرد. …، سخنگوی سازمان زمین شناسی ایالات متحده.

جنیفر رانون، محقق در هیئت نام‌های جغرافیایی، در ایمیلی به Rain Tree گفت که هیئت معمولاً مشارکت‌های مقامات محلی را به عنوان نماینده مؤلفه‌های خود می‌داند.

دره اسکواو از جاده جورج اسمیت و مسیر ایالتی 180 قابل مشاهده است.

منظره ای از جاده جورج اسمیت و مسیر ایالتی 180 در دره اسکوو، شهری با جمعیت تقریباً 3600 نفر.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

او نوشت که هیئت از مشکلات ائتلاف با مقامات شهرستانی آگاه است و سهم آنها “یکی از عوامل تصمیم گیری” خواهد بود.

او افزود: «البته ما خیلی دوست داریم که از سوی دولت محلی حمایت شود.

Magsig، سرپرست بخش، گفت که او از Rain Tree و حامیانش خواسته است تا با ساکنان دره ملاقات کنند.

Rain Tree از Magsig می‌خواهد جلسه را اداره کند و می‌گوید این وظیفه او به عنوان یک مقام منتخب است و منابع بیشتری برای حفظ یک محیط امن در برابر COVID-19 در اختیار دارد.

بن چارلی، رئیس قبیله، گفت که به مگسیگ گفته است که “ما نام “squo” را برای زنان سرخپوست آمریکایی ما توهین‌آمیز و زشت می‌دانیم.

ماگزیگ گفت که بیانیه وزیر کشور هالند در مورد “squo” یک “اشتباه” بود زیرا بسیار گسترده بود. او برای جایگزینی دوین نونز، جمهوری خواه که در ژانویه از سمت خود کناره گیری کرد و ریاست یک شرکت رسانه های اجتماعی را که توسط دونالد ترامپ تأسیس شده بود، در کنگره نامزد شد.

ترافیک در جاده دولتی 180 در دره Skuo.

ماشین‌ها در مسیر State Route 180 در Squaw Valley حرکت می‌کنند. بر اساس پایگاه داده ای که توسط هیئت نام های جغرافیایی نگهداری می شود، بیش از 650 مکان در زمین های فدرال وجود دارد که حاوی عبارت “squo” هستند.

(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز)

چارلی، عموی Rain Tree، در ایمیلی از 7 ژانویه به اعضای قبیله به Magsig گفت: «راستش، او باید قبل از موافقت با تغییر نام، خواست ساکنان و مشاغل را در نظر بگیرد. و او گفت که جامعه باید به نام جدید متعهد باشد.

اندکی قبل از مرگ مادرش، در سال 2013، Rain Tree از او پرسید که آیا این قبیله هرگز با نام “Squaw Valley” به رسمیت شناخته می شود یا خیر.

او نه گفت و او را به انجام کاری دعوت کرد.

او به او گفت: “اگر فکر می کنی می توانی آن را تغییر دهی، پس به آنها نشان بده که قلم از شمشیر قوی تر است.”

ممکن است نبردهای دیگری با قلم Rain Tree انجام شود. دریاچه Skuo و دریاچه Skuo دره نیز در شهرستان فرزنو هستند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort