بیش از 8 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا وجود دارد

[ad_1]

کالیفرنیا در حال حاضر از زمان شروع همه‌گیری از 8 میلیون مورد مجزای ویروس کرونا فراتر رفته است که نتیجه هفته‌ها تکثیر بی‌سابقه ناشی از نوع بسیار مسری Omicron است.

مرحله نهایی، معادل تقریباً 1 نفر از هر 5 نفر آلوده شدن در مقطعی، در بحبوحه نشانه های فزاینده ای رخ می دهد که Omicron سرانجام به اوج خود رسیده است – اما نه قبل از اینکه جوامع در کالیفرنیا را از هم بپاشد. تا سال جدید، 2.5 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا گزارش شده است. این به سرعت به تعداد کل موارد گزارش شده در سال گذشته نزدیک می شود: 3.1 میلیون.

کارشناسان می گویند، اگر هیچ چیز دیگری نباشد، احتمالاً اعداد خیره کننده اخیر دست کم گرفته می شوند، زیرا بسیاری از مبتلایان ممکن است آزمایش نشوند زیرا فقط علائم خفیف دارند یا اصلاً هیچ علائمی ندارند، در حالی که دیگران ممکن است از آزمایش های خانگی گزارش شده خود استفاده کنند که نتایج آنها انجام نشده است. به طور خودکار به کارکنان بهداشت عمومی گزارش شده است.

مرگ و میر روزانه ناشی از COVID-19 نیز در هفته های اخیر در این ایالت افزایش یافته است. در هفته گذشته به طور متوسط ​​139 مرگ در روز گزارش شده است که بیش از اوج میزان مرگ و میر در سراسر ایالت از جهش تابستانی دلتا با 135 مرگ در روز است. این همه گیری تاکنون بیش از 78300 کالیفرنیایی را کشته است.

روز چهارشنبه 91 نفر دیگر در اثر ابتلا به کووید-19 در شهرستان لس آنجلس جان خود را از دست دادند که دومین رقم بالاترین آمار روزانه از زمان پرش Omicron است. یکی از مرگ و میرها یک کودک 15 ماهه بود، کوچکترین کودکی که از زمان شروع همه گیری کووید-19 در این شهرستان جان خود را از دست داده است. مقامات بهداشتی می‌گویند که هنوز شرایط واکسیناسیون را ندارند.

Omicron تا حدودی به دلیل توانایی سالم آن در آلوده کردن مجدد افرادی که قبلاً از گونه های قبلی ویروس کرونا جان سالم به در برده اند بسیار حساس تر است. Omicron همچنین منجر به عفونت های ناگهانی بیشتر در بین افراد واکسینه شده شده است.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، این هفته گفت: “Omicron چشمان خود را باز کرده است، تا حدی به این دلیل که به نظر می رسد افراد آلوده به دلتا تقریباً هیچ محافظتی در برابر Omicron ندارند.” و من فکر نمی کنم که Omicron آخرین گزینه ما باشد.

دکتر سارا کودی، مدیر بهداشت عمومی شهرستان سانتا کلارا، گفت که او معتقد است که امواج جدید ویروس کرونا هنوز در راه است، اما مشخص نیست که موج بعدی چگونه خواهد بود – چه چیزی کوچک باشد یا یک کوه بزرگ دیگر.

«هنوز ابهامات زیادی در پیش است. ما نمی دانیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، “کودی سه شنبه شب به شهرداری گفت. “بزرگترین چالش برای همه ما این است که نمی توانیم هر گوشه ای را ببینیم.”

کالیفرنیا در 10 ژانویه به 6 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا رسید. یک هفته بعد در 17 ژانویه از 7 میلیون گذشت. میلیون بعدی نه روز دیگر طول کشید.

گستره انتقال Omicron به قدری نفس گیر است که به سختی می توان متوجه شد که چند شهروند کالیفرنیایی دیگر در ماه گذشته آلوده شده اند.

تنها در دو هفته گذشته، تعداد عفونت های جدید گزارش شده بیشتر از جمعیت سان خوزه و سان فرانسیسکو بوده است.

در طول هفته منتهی به سه شنبه، کالیفرنیا به طور متوسط ​​روزانه 94000 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد – یک چشم در مجموع بیرون زده، اما کاهش حدود 23٪ از اوج پرش Omicron، زمانی که 122000 مورد در روز بین 10 تا 16 ژانویه گزارش شد.

با این حال، این سطوح عفونت بیش از دو برابر بالاتر از پیک مشاهده شده در زمستان گذشته است که 46000 مورد در روز گزارش شده بود.

اما اگر Omicron در کالیفرنیا همانطور که در جاهای دیگر رفتار می کند، رفتار کند، ممکن است این اعداد رو به کاهش به سرعت به کاهش خود ادامه دهند.

مکان هایی مانند نیویورک و واشنگتن دی سی، که موج زودتر به آنجا رسید، به همان سرعتی که افزایش می یابد در حال کاهش هستند، تجربه ای که در بریتانیا و آفریقای جنوبی نیز به اشتراک گذاشته شده است، جایی که Omicron برای اولین بار رسماً شناسایی شد.

در کالیفرنیا، مقامات تخمین زدند که نرخ موثر انتقال ویروس کرونا در سراسر کشور تا صبح روز چهارشنبه 0.6 بوده است، که به این معنی است که هر فرد مبتلا به طور میانگین به کمتر از یک فرد دیگر ویروس را منتقل می کند.

ضریب به طور قابل توجهی کمتر از 1.0 به این معنی است که شیوع ویروس احتمالاً کاهش می یابد.

حتی امیدوارکننده‌تر این است که همه پنج منطقه تعریف‌شده توسط ایالت – منطقه خلیج سان فرانسیسکو، کالیفرنیای شمالی، ساکرامنتو بزرگ، دره سن خواکین و کالیفرنیای جنوبی – سرعت انتقال را بسیار کمتر از این رقم تخمین زده‌اند که نشان می‌دهد گسترش ویروس در حال کاهش است. در گلدن استیت

فرر در این هفته گفت: «این روند نزولی دلگرم‌کننده است و نشان می‌دهد که ما احتمالاً از اوج انتقال Omicron عبور کرده‌ایم و شاهد کاهش واقعی در تعداد افراد تازه آلوده شده‌ایم.»

این موج سریع برای بیمارستان‌های محاصره‌شده در کالیفرنیا که هفته‌ها تلاش می‌کنند تا سیل بیماران کرونایی را مدیریت کنند و در عین حال با کمبود کارکنان خود به دلیل آلوده شدن کارگران خود مقابله کنند، خبر خوشایندی خواهد بود.

«امیدوارم همه گزارش‌های مربوط به Omicron درست باشد و همچنان کاهش تعداد مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان را نشان دهد. دکتر رجینا چینشیو کوونگ، معاون بهداشت در اورنج کانتی، گفت: اما باید توجه داشته باشید که تعداد موارد کووید با این جهش بسیار بیشتر از هر جهش دیگری است.

پرش‌های قبلی معمولاً حدود دو هفته طول می‌کشید تا موارد را افزایش یا کاهش دهد تا حرکتی مشابه در بستری شدن COVID-19 ایجاد شود. با این حال، با توجه به داده‌هایی که نشان می‌دهد Omicron نسبت به پسر عموی غالب سابق خود، دلتا، کمتر احتمال دارد باعث بیماری جدی شود، ممکن است دوره تأخیر در این زمان کوتاه‌تر باشد.

اکنون به نظر می رسد که تعداد بیماران تحت تأثیر این همه گیری ممکن است شروع به کاهش کند.

تا روز سه‌شنبه، ۱۵۲۷۹ بیمار کرونا در سراسر کشور بستری شده‌اند. این اساساً نسبت به یک هفته قبل بدون تغییر است.

برای مقایسه، بین 11 تا 18 ژانویه، این سرشماری بیمارستان 23 درصد افزایش یافته است. در هفته قبل 53 درصد رشد داشت.

مقامات خاطرنشان می کنند که این ارقام هم شامل کسانی است که به طور خاص به دلیل COVID-19 در بیمارستان بستری شده اند و هم افرادی که ممکن است برای برخی بیماری های دیگر به دنبال مراقبت باشند و آزمایش در هنگام پذیرش مثبت شده است.

اما چه کسی به دلیل بیماری کووید-19 یا مبتلا به آن در بیمارستان بستری شده باشد، مقامات می گویند که آنها برای جلوگیری از انتقال به اقدامات احتیاطی نیازمند منابع زیادی نیاز دارند که فشار بیشتری بر سیستم های بهداشتی وارد می کند.

اگرچه تعداد بیماران دیگر در حال افزایش نیست، بیمارستان ها هنوز هم احساس فشار می کنند.

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده، گفت: «در حالی که به نظر می رسد Omicron باعث ایجاد بیماری کمتر شدید می شود، دلگرم کننده است، اما باید به خاطر داشت که ما هنوز با بار کلی بیماری مواجه هستیم. ایالت ها طی یک جلسه توجیهی در روز چهارشنبه. بستری شدن در بیمارستان در مدت زمان کوتاهی به سرعت افزایش یافته است که بر بسیاری از سیستم های بهداشتی محلی فشار وارد می کند. نکته مهم این است که «سبک‌تر» به معنای «خفیف» نیست و ما نمی‌توانیم فراتر از فشار وارده بر سیستم‌های بهداشتی خود و تعداد قابل توجهی از مرگ و میر… در نتیجه نسخه بسیار قابل حمل Omicron نگاه کنیم.

رئیس آلیس ایسایی گفت که بسیاری از پرستاران در Adventist Health گلندیل مریض یا قرنطینه شده اند که این بیمارستان نمی تواند بیماران را در تمام تخت هایی که دارد قرار دهد زیرا نمی توانند توسط کارگران ضروری از آنها مراقبت کنند.

این بدان معناست که زمان بیشتری برای پذیرش بیماران تحت درمان در بخش اورژانس و زمان بیشتری برای ملاقات با دیگران در بخش اورژانس مورد نیاز است.

این بیمارستان به پرستاران دوره گرد متکی است و به دنبال استخدام کارگران بیشتری است. همچنین برخی از جراحی هایی را که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند دفع می کند.

این گفتگوی روزانه با جراحان و کارکنان ما در اتاق عمل و رئیس بخش جراحی ما است تا مشخص شود که آیا این اتفاق می افتد یا خیر [operation being considered] این واقعاً انتخابی است، اگر بتواند شاید یک هفته، دو هفته یا سه هفته صبر کند، “ایزایا گفت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort