جوانانی که نمایش کووید را در جنوب کالیفرنیا اجرا می کنندکالیفرنیای جنوبی در بحبوحه افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا از نوع Omicron وارد سال 2022 شد، به طوری که بزرگسالان 18 تا 49 ساله با سرعت بالایی ویروس را منتقل می‌کنند و مقامات از مردم می‌خواهند که تجمعات تعطیلات را محدود کنند تا به کندی رشد کمک کنند.

شهرستان لس آنجلس بیش از 27000 مورد جدید را در آخرین روز سال 2021 ثبت کرد که بسیار بالاتر از میانگین اوج سال گذشته 16000 مورد در روز بود. به گفته مقامات، تقریباً از هر 4 نفر یک نفر از نظر ابتلا به ویروس کرونا مثبت است.

تعداد روزانه موارد جدید کروناویروس هر دو روز دو برابر می شود. 9473 مورد در روز سه شنبه گزارش شد. چهارشنبه 16510; پنجشنبه 20198; و جمعه 27091. درصد مثبت بودن تست در هفت روز گذشته 22.4 درصد است، دو برابر هفته منتهی به کریسمس که 11.4 درصد بود.

بیش از 70 درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان لس آنجلس از 22 دسامبر تا 28 دسامبر در میان بزرگسالان زیر 50 سال است. در طول جهش زمستان گذشته، بزرگسالان در این گروه سنی 55 درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا را تشکیل می دادند. درصد موارد در هر 100000 نفر در این گروه سنی سریعترین افزایش را داشته است.

درصد در میان جوانترین بزرگسالان – افراد 18 تا 29 ساله – بیش از هشت برابر بیشتر از یک ماه پیش است. و در میان بزرگسالان 30 و 40 ساله، بروز شش برابر بیشتر است.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، این هفته گفت: “بسیاری از افراد در این گروه سنی اعضای مهم نیروی کار ما هستند.”

فرر افزود: “و اینها نیز افرادی هستند که به احتمال زیاد برای اوقات فراغت بیرون می روند.” «اغلب این گروه سنی بدترین پیامدهای افزایش انتقال را تجربه نمی کنند. و گاهی اوقات، هوشیاری مردم را در مورد لزوم هوشیاری در مورد رعایت تمام اقدامات ایمنی بهداشت عمومی دشوار می کند.”

درصد موارد برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله دو برابر و برای بزرگسالان ۶۵ تا ۷۹ ساله سه برابر شد.

دکتر رجینا چینشیو کوونگ، معاون بهداشت، گفت که در اورنج کانتی، افراد 18 تا 44 ساله کسانی هستند که منجر به انتقال ویروس کرونا می شوند.

مدل ایالتی COVID-19 تخمین می زند که در جنوب کالیفرنیا و منطقه خلیج سانفرانسیسکو، هر فرد آلوده ویروس را به طور متوسط ​​به 1.5 نفر دیگر منتقل می کند، که به این معنی است که گسترش ویروس به سرعت در حال افزایش است. این درصدها حتی در شهرستان های لس آنجلس، اورنج و سانفرانسیسکو که تعداد آنها 1.7 تخمین زده می شود، بیشتر است.

میزان بروز ویروس کرونا در میان افرادی با تمام وضعیت‌های واکسیناسیون در حال افزایش است، اما هنوز هم افرادی که واکسینه نشده‌اند به احتمال زیاد آزمایششان مثبت است. در هفته منتهی به 18 دسامبر، 375 نفر از 100000 ساکن شهرستان لس آنجلس واکسینه نشده مثبت شدند. درصد برای کسانی که واکسینه شده اند اما واکسن اضافی دریافت نکرده اند 173 در 100000 است. درصد در میان جمعیت تقویت شده 65 در 100000 است.

علیرغم افزایش تعداد مبتلایان، بیماران بسیار کمتری با این پنجمین افزایش نسبت به دو پرش اخیر تاکنون به دلیل ابتلا به کووید-19 در بیمارستان بستری شده اند.

مقامات بهداشتی خوشبین هستند که علائم در موارد مرتبط با Omicron نسبت به نسخه های قبلی کمتر است. این ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که اگرچه به نظر می رسد Omicron برای مجاری هوایی مسری تر است، اما به نظر می رسد که برای بافت ریه کمتر مسری باشد، جایی که عفونت ها باعث مشکلات تنفسی و مرگ می شوند.

همچنین این احتمال وجود دارد که شدت بیماری به طور کلی کمتر باشد، زیرا افراد زیادی واکسینه شده اند. در طول پرش زمستان گذشته، تعداد بسیار کمی از مردم به دلیل محدودیت عرضه واکسینه شدند.

با این حال، افزایش شدید موارد جدید کروناویروس، متخصصان مراقبت های بهداشتی را به نگرانی واداشته است که بیمارستان ها – به ویژه در مناطقی با نرخ واکسیناسیون پایین – ممکن است با ازدحام بیش از حد آسیب ببینند، در صورتی که انتقال بسیار زیاد باقی بماند و ویروس در تعداد زیادی یافت شود. افراد واکسینه نشده. کسانی که هیچ واکسنی دریافت نکرده‌اند، در معرض بالاترین خطر ابتلا به بیماری شدید COVID-19 هستند.

از 23 دسامبر، زمانی که 850 نفر در بیمارستان بستری شدند، بستری شدن در بیمارستان کووید-19 در شهرستان لس آنجلس 72 درصد افزایش یافته است. آخرین داده های موجود نشان می دهد که تعداد آنها در روز پنجشنبه به 1464 افزایش یافته است. با این حال، این تعداد یک پنجم تعداد سال قبل است، زمانی که شهرستان لس آنجلس 7628 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ها داشت. این نزدیک به بالاترین سطح همه‌گیری 8098 بیمار بستری مبتلا به کووید-19 بود که در 5 ژانویه ثبت شد، زمانی که سردخانه‌های بیمارستان‌ها بیش از حد شلوغ بودند.

در سراسر کالیفرنیا، 5433 بیمار مبتلا به کووید-19 روز پنجشنبه در بیمارستان بستری شدند که نسبت به هفته قبل 48 درصد افزایش داشت. اما، مجدداً، تعداد بیمارستان‌های این ایالت بخشی از سال گذشته بود، زمانی که 20640 نفر مبتلا به کووید-19 در بیمارستان‌های سراسر ایالت بستری بودند و به اوج ثبت شده 21938 نفر در تاریخ 6 ژانویه نزدیک می‌شدند.

بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در ماه گذشته در کالیفرنیای جنوبی و منطقه خلیج سانفرانسیسکو به طور چشمگیری افزایش یافته است، جایی که داده ها تقریباً دو برابر شده است، و به طور قابل توجهی در منطقه بزرگ ساکرامنتو، جایی که این میزان حدود 30 درصد افزایش یافته است، افزایش یافته است.

کالیفرنیای جنوبی اکنون بدترین میزان بستری شدن در بیمارستان COVID-19 را در این ایالت دارد.

به ازای هر 100000 ساکن کالیفرنیای جنوبی، 16 بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان بستری می شوند. مناطق ساکرامنتو بزرگ و دره سن خواکین، 14; منطقه روستایی کالیفرنیای شمالی، 12; و منطقه خلیج، 7. درجه 5 یا بالاتر یک نگرانی در نظر گرفته می شود.

در جنوب کالیفرنیا، امپراتوری داخلی با 27 بستری شدن در بیمارستان به ازای هر 100000 ساکن در شهرستان سن برناردینو و 19 مورد در شهرستان ریورساید یکی از بدترین ها است. شهرستان سن دیگو دارای درصد 15 در هر 100000 است. شهرستان لس آنجلس و اورنج، 14; و شهرستان ونتورا، 12.

فرر گفت تمام تلاش ها باید برای محافظت از بیمارستان ها از شلوغی بیش از حد انجام شود.

وی روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «از آنجایی که اکثر افراد مبتلا به کووید شدید در بیمارستان‌های ما واکسینه نشده‌اند، کسانی که هنوز واکسینه نشده‌اند یا تقویت نشده‌اند باید تا حد امکان از دیگران دوری کنند تا از ابتلا یا آلوده کردن دیگران جلوگیری کنند.»

تصور می شود که نوع Omicron دو تا چهار برابر بیشتر از نوع دلتا مسری است. افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن های تقویت کننده هستند اما هنوز آن را دریافت نکرده اند در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند.

داده‌های آفریقای جنوبی و بریتانیا نشان می‌دهد که اثربخشی واکسن در برابر عفونت برای دو دوز واکسن mRNA تقریباً 35 درصد است. در بیانیه ای از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمده است که دوز تقویت کننده واکسن کووید-19 اثربخشی واکسن در برابر عفونت را تا 75 درصد بازیابی می کند.

فرر گفت: ارقام اخیر در شهرستان لس آنجلس افزایش کارکنان بهداشتی آلوده به ویروس کرونا را نشان می دهد که انتظار می رود “در سیستم های بهداشتی ما استرس ایجاد کنند.”

فرر گفت که ساکنان شهرستان لس آنجلس 80 ساله و بالاتر “اکنون بیشترین افزایش بستری شدن در بیمارستان را در دو هفته گذشته در مقایسه با سایر گروه های سنی داشته اند.” در اورنج کانتی، 87 درصد از افرادی که با کووید-19 در بیمارستان بستری شده‌اند، واکسینه نشده‌اند.

فرر گفت، برآورد روزانه بیمارستان‌های اطفال جدید COVID-19 در لس آنجلس در اوایل دسامبر صفر تا یک بود و اخیراً به حدود پنج تا هفت در روز افزایش یافته است.

فرر گفت: «ممکن است افزایش داشته باشد، اما می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که مجموع هنوز نسبتاً کم است.

با افزایش شدید تعداد کل موارد، مقامات دولتی و محلی گفتند که نیازی به دستورات جدید برای تعطیلی برخی مشاغل یا الزام مردم به ماندن در خانه وجود ندارد، اما آنها در شرایط خاص شرایط را برای واکسیناسیون یا آزمایش‌های منفی کروناویروس تشدید می‌کنند.

روز جمعه، دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا دستور جدیدی را اعلام کرد که بر اساس آن افرادی که در رویدادهای بسته با 500 شرکت کننده یا بیشتر شرکت می‌کنند، باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون کامل یا آزمایش ورودی منفی اخیر نشان دهند. این دستور از 15 ژانویه اجرایی می شود. در حال حاضر، فقط رویدادهای داخلی با 1000 بازدیدکننده یا بیشتر مورد نیاز است.

این ایالت همچنین تشدید شرایط واکسیناسیون و آزمایش را برای افرادی که می خواهند از خانه های سالمندان بازدید کنند، اعلام کرده است. از 7 ژانویه، بازدیدکنندگانی که مایل به بازدید از داخل خانه هستند، باید از واکسیناسیون کووید-19 خود، از جمله یک تقویت کننده در صورت واجد شرایط بودن، آگاه باشند و شواهدی مبنی بر منفی بودن آزمایش کروناویروس اخیر ارائه دهند.

بازدیدکننده‌ای که این شرایط را برآورده نمی‌کند همچنان می‌تواند با ساکنان یک خانه سالمندان در این مرکز ملاقات کند، اما باید با آنها در فضای باز ملاقات کند و همچنان باید شواهدی مبنی بر منفی بودن آزمایش کروناویروس ارائه دهد.

اگر ساکن نتواند اتاق خود را ترک کند و با مهمان در فضای باز ملاقات کند، بازدید ممکن است برای بازدیدکنندگانی که نمی توانند تاییدیه واکسن یا آزمایش منفی را ارائه کنند، در داخل خانه برگزار شود، اما ممکن است در یک منطقه مشترک یا در خانه ساکنان انجام نشود. . اتاق، در صورت حضور هم اتاقی. این دستور مهمانانی را که برای دیدن بیماری که در شرایط بحرانی است و ممکن است بمیرد عجله کنند آزاد می کند.

روز پنج‌شنبه، کالیفرنیا توصیه‌های جدیدی برای جداسازی افراد آلوده به ویروس صادر کرد، دستورالعمل‌هایی که سخت‌تر از دستورالعمل‌هایی است که در اوایل هفته توسط CDC ارائه شده بود.

کالیفرنیا توصیه می کند که افراد بدون علامت آلوده به ویروس کرونا در روز پنجم پس از مثبت شدن آزمایش، از ایزوله خارج شوند، اما تنها در صورت منفی بودن آزمایش.

در مقابل، توصیه های CDC نیازی به آزمایش منفی بعدی ندارد. این آژانس توصیه می کند کسانی که به قرنطینه پایان می دهند تا پنج روز دیگر از ماسک استفاده کنند.

فرر گفت: «روزهای آینده برای همه ما بسیار سخت خواهد بود، زیرا با تعداد بسیار بالایی از موارد که منعکس کننده انتقال گسترده ویروس است، روبرو هستیم. “برای اطمینان از اینکه مردم می توانند کار کنند و به مدرسه بروند، همه ما باید مسئولانه عمل کنیم.”
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر