جوانان لاتین تبار به میزان بالایی در کالیفرنیا بر اثر کووید جان خود را از دست می دهند

[ad_1]

به زبان اسپانیایی بخوانید

سرجیو آیالا هر روز صبح موهای دخترانش را دو بافته شانه می کرد، آنها را در مدرسه رها می کرد و سر کار می رفت.

او عاشق کارش به عنوان ناظر میدانی در شرکت کنترل آفات دامادش بود. اما او می خواست کسب و کار داشته باشد و در حال تحصیل در رشته آرایشگری بود. او امیدوار بود که برای سه دختر و فرزند خردسالش صندوق پس انداز دانشگاهی راه اندازی کند.

در ژانویه، این رویا بر باد رفت. خانواده او بر این باورند که او در حین تمرین مهارت های آرایشگری خود در خانه های مردم به ویروس کرونا مبتلا شده است.

آیالا در سن 37 سالگی بر اثر کووید-19 درگذشت.

شریک زندگی او لیزت سانچز نگران است که نتواند کفش های او را پر کند.

سانچز گفت: «فکر می‌کنم، خدای من، چه می‌شود اگر نتوانم تحصیلاتی را که پدرشان برایشان می‌خواست به آنها بدهم؟» “اگر من فقط می توانستم یکی از آنها را بپردازم چه؟” این مرا می ترساند.”

کوین و نیدیا کامپوس چکمه های سرخیو آیالا فقید را در دست دارند.

کوین و نیدیا کامپوس، صاحبان Pestcal Exterminators، چکمه های سرجیو آیالا، برادر نیدیا کامپوس و کارمند قدیمی این شرکت در هالیوود شمالی را در دست دارند. آیالا در 3 ژانویه بر اثر کووید-19 درگذشت.

(نیک آگرو / برای تایمز)

در کالیفرنیا، لاتین‌های جوان‌تر با نرخ بسیار بالاتری نسبت به همتایان سفیدپوست و آسیایی خود بر اثر کووید-19 جان خود را از دست می‌دهند. سیاهپوستان جوان نیز با سرعت بالایی در حال مرگ هستند، اما این اختلاف برای لاتین‌تبارها بیشتر است.

همانطور که افراد بیشتری واکسینه می شوند، محدودیت های همه گیر برداشته می شود و اقتصاد بهبود می یابد، خانواده های لاتین تبارهای جوانی که جان خود را از دست داده اند، برای دهه های آینده این فقدان را احساس خواهند کرد – نه تنها غم و اندوه، بلکه مشکلات مالی طولانی مدت.

تحصیل و تحرک رو به بالا برای فرزندانشان دشوارتر خواهد بود، که به طور بالقوه شکاف طبقاتی را در دهه های آینده بیشتر خواهد کرد.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط دپارتمان پزشکی پیشگیرانه USC انجام شد، در کالیفرنیا، اسپانیایی‌های 20 تا 54 ساله بر اثر کووید-19 با بیش از هشت برابر درصد سفیدپوستان در همان گروه سنی جان خود را از دست دادند.

بسیاری، مانند آیالا، قبل از اینکه واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گیرند، جان خود را از دست دادند.

کریستینا رامیرز، استاد آمار زیستی در UCLA می گوید: «لاتینی ها از همه جهات تحت تأثیر قرار می گیرند. این برای نسل های آینده احساس خواهد شد.»

آیالا توسط مادری مجرد، مهاجری از السالوادور، در آپارتمانی کوچک در شمال هالیوود بزرگ شد.

کارمندان PestCal Exterminators از کنار یک پرتره یادبود با لباس فرم قاب شده عبور می کنند.

مقامات از کنار یک پرتره یادبود و یونیفرم در قاب سرجیو آیالا می گذرند که پس از مرگ آیالا در PestCal Exterminators به ​​نمایش گذاشته شد.

(نیک آگرو / برای تایمز)

با سود خود از PestCal Exterminators، او به اندازه کافی پس انداز کرد تا جایی در پانوراما سیتی بخرد. این خانه شهری با سقف های بلند – چیزی که او همیشه می خواست – و به اندازه کافی بزرگ برای خانواده در حال رشدش بود.

او علاوه بر تامین بیشتر مخارج خانه و وام مسکن، با توزیع موثر برنامه صبحگاهی پس از اینکه سانچز زود به سر کار رفت، از دختران مراقبت می کرد. تقریبا هر روز آنها را با یک خوراکی یا اسباب بازی از فروشگاه دلار نوازش می کرد.

پس از گرفتن مرخصی زایمان، سانچز برای کار در یک شرکت تجهیزات پزشکی بازگشت. پس از اینکه آیالا یک آرایشگر تمام عیار شد، او مشتاق بازگشت به مدرسه و دریافت مدرک خود در رشته جامعه شناسی بود.

«به همین دلیل است [the benefits of] کار سخت، “او گفت.

فرزندان آیالا – جانلی و ملانی، هر دو 10 ساله، لیانا، 7 ساله و سرجیو، 2 ساله – بسیار جوان هستند تا بفهمند که وقتی بزرگ شوند، زندگی آنها چگونه متفاوت خواهد بود.

اما اواخر شب، سانچز گفت، دختران بیدار دراز کشیدند و به خدا فریاد زدند: “چرا او؟ چرا شخص دیگری نه؟”

کابین سرجیو آیالا در PestCal Exterminators

یک ماه پس از مرگ او، کابین گوشه سرجیو آیالا مملو از وسایلش در PestCal Exterminators بود. پدر چهار فرزند در رشته آرایشگری درس خوانده است.

(نیک آگرو / برای تایمز)

زندگی برایانا ترجو 23 ساله پس از مرگ هر دو والدینش، سیندی و روبن ترجو، بر اثر کووید-19، به طرز چشمگیری تغییر کرد.

او در آپارتمانی در اینگلوود با آنها، مادربزرگ و عمه اش زندگی می کرد، در حالی که در کالج ساوث وسترن در لس آنجلس در رشته انسان شناسی تحصیل می کرد.

پدرش با بیماران روانی کار می کرد و مادرش در بیمارستان بستری بود. پدر و مادرش با هم بیشتر کرایه و قبوض خانه را پرداخت کردند.

والدین او قصد داشتند سال آینده خانه ای بخرند، شاید در آریزونا یا نوادا. ترژو می خواست به یک کالج چهار ساله منتقل شود.

روبن 51 ساله در 12 ژانویه درگذشت. سیندی 47 ساله روز بعد درگذشت. روبن اولین دوز واکسن خود را چند روز قبل دریافت کرده بود.

برایانا، خاله و مادربزرگش هنوز در یک آپارتمان زندگی می کنند، اما همه آنها برای تامین هزینه ها افزایش یافته اند. او یاد می گیرد که چگونه رتبه اعتباری خود را ایجاد کند و از تجملات مانند اشتراک خانوادگی در نتفلیکس دست بکشد.

او شروع به احساس فشار برای ادامه زندگی و کسب شغل کرد، اما اندوه او مهربان نبود. در کلاس، او گاهی اوقات دلتنگ یکدیگر می شد و به همه چیزهایی که برای مرتب کردن خانه نیاز داشت فکر می کرد.

در ماه اوت، او از مدرسه استراحت کرد تا بر سلامت روان خود تمرکز کند. او برای یک شغل اداری درخواست می دهد، اما هنوز آن را دریافت نکرده است.

او به والدینش گفت: «آنها واقعاً کسانی بودند که فهمیدند چگونه همه صورت حساب ها را متعادل کنند. «به همین دلیل است. من باید در عرض یک سال بزرگ می شدم.”

محققان مدت‌هاست پدیده‌ای به نام پارادوکس لاتین را مشاهده کرده‌اند. امید به زندگی در میان لاتین تبارها با وجود دسترسی ضعیف به مراقبت های بهداشتی و سطح بالای فقر و دیابت، طولانی تر از سفیدپوستان است.

“این به ما ضربه سختی زد، به خصوص به این دلیل که او خیلی جوان بود و تلاش زیادی برای خودش داشت. او برای انجام کارهای بسیار دیگری کار کرد که نتوانست انجام دهد.”

نیدیا کامپوس

به قدری بسیاری از لاتین تبارها در جوانی بر اثر کووید-19 مرده اند که محققان در تعجب هستند که آیا این پارادوکس همچنان ادامه خواهد داشت.

جی سو، محقق آمار زیستی UCLA، گفت که در مجموع، لاتین تبارها در کالیفرنیا حدود 370000 سال از عمر بالقوه خود را از COVID-19 از اول دسامبر از دست دادند.

محققان بر این باورند که آسیب پذیری لاتین تبارهای جوان در برابر COVID-19 ناشی از تلفیقی از عوامل اجتماعی-اقتصادی و بهداشتی است.

ریتا حمد، دستیار مدیر مرکز عدالت سلامت در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو، گفت که فقدان بیمه درمانی یا پوشش ضعیف با پرداخت‌های مشترک بالا می‌تواند باعث شود مردم مراجعه به بیمارستان را به تاخیر بیندازند و احتمال مرگ و میر را افزایش دهند.

اسپانیایی‌ها بیشتر در خانه‌های چند نسلی پرجمعیت با اقوام مهاجر مسن‌تر زندگی می‌کنند، دسترسی ضعیفی به مراقبت‌های بهداشتی دارند و در صنایع بزرگی کار می‌کنند که نیاز به حضور حضوری دارند.

به گفته محققان، علاوه بر این، احتمال بیشتری دارد که در محله‌های به شدت آلوده زندگی کنند و نرخ‌های بالاتر دیابت، فشار خون و چاقی – شرایط مرتبط با موارد شدید کووید-19- دارند.

اسپانیایی‌ها پایین‌ترین نرخ واکسیناسیون را در بین جمعیت‌های دیگر کشور دارند، و اسپانیایی‌های جوان‌تر بسیار عقب‌تر هستند.

دلایل آن عبارتند از اطلاعات نادرست در رسانه های اجتماعی و برنامه های کاری غیر قابل انعطاف که زمان کمی برای جلسات باقی می گذارد. کارشناسان بهداشت عمومی و حامیان جامعه در تلاشند تا به مردم آمریکای لاتین بفهمانند که آنها به واکسن نیاز دارند، به ویژه به این دلیل که قبلاً تعداد زیادی از ویروس را از دست داده اند.

اثرات ضربان دار هر مرگی عمیق است. برخی از اسپانیایی‌های جوان برای چندین نسل از خانواده‌های خود، چه در اینجا و چه در خارج از کشور، فراهم کرده‌اند.

هر دو هفته یکبار، خورخه اورتگا، 38 ساله، گاهی اوقات در نیمه شب، کار خود را به عنوان راننده زایمان ترک می‌کرد و سه ساعت رانندگی می‌کرد تا دوست دخترش، ویویانا سگرو گایتان، و پسر تازه متولد شده‌شان را ببیند.

در طول 48 ساعت با هم بودن، این زوج از هر لحظه لذت خواهند برد، حتی زمانی که فقط روی کاناپه نشسته و تمام روز فیلم تماشا می کنند.

وقتی تعطیلات آخر هفته تمام شد، اورتگا صبح زود دوشنبه به موقع برای کار به لس آنجلس بازگشت.

او پس از یک شیفت 12 ساعته به آپارتمان خود در لس آنجلس رفت و در آنجا با مادرش یولاندا اورتگا و پسر 14 ساله اش زندگی می کرد.

اورتگا در هر دو خانه اجاره پرداخت می کرد و برای دو زن مهم زندگی خود خواربار و سایر ملزومات خرید.

در ژانویه، اورتگا به طور ناگهانی بر اثر COVID-19 درگذشت. همانند آیالا و ترجوس، واکسن‌ها هنوز به طور گسترده برای گروه سنی او در دسترس نبودند.

سگورو گایتان، 38 ساله، گفت: “او می خواست یک روند قانونی را برای تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده آغاز کند.” ما قرار بود ازدواج کنیم و با هم زندگی کنیم. قرار بود خانه بخریم. برای کودکان.”

زنی یک جفت دستکش کار در دست دارد

نیدیا کامپوس از PestCal Exterminators، دستکش های کاری برادرش سرجیو آیالا، با نام مستعار “Surge” را با حروف گرافیتی در ماه فوریه در دست دارد.

(نیک آگرو / برای تایمز)

حضور آیالا هنوز در دفتر PestCal در شمال هالیوود احساس می شود.

یک ماه پس از مرگ او، غرفه گوشه اش پر از وسایلش بود، از جمله پیام یکی از دخترانش که روی یک یادداشت زرد نوشته بود: “سلام، نام من ملانی آیالا است.”

چکمه‌های کار و دستکش‌های لاتکس سبز او که به سبک گرافیتی «Surge» نامیده می‌شوند، بالای یک سوله فرود آمدند.

در اتاق استراحت، داماد آیالا، کوین کامپوس، به یک پرتره یادبود با هاله ای زرد رنگ که بالای سر آیالا آویزان شده بود نگاه می کرد.

پس از رکود اقتصادی 2008، کامپوس آیالا را استخدام کرد تا به او در راه اندازی PestCal کمک کند. کامپوس به یاد می آورد که این دو مرد اغلب هنگام جذب مشتری درها را جلوی صورت خود می کوبیدند.

قبل از اینکه از رویاهای دامادش در مورد کوتاه کردن مو مطلع شود، قصد داشت به آیالا شعبه ای از شرکت بدهد.

کامپوس چهره ای صاف و لحن بی دغدغه ای را در دفتر حفظ می کند. او می خواهد سنگی برای خانواده اش باشد.

او به این فکر می کند که اگر ناگهان بمیرد چه بلایی سر زن و پسرش می آید. او برنامه بیمه عمر و پرتفوی بازنشستگی خود را برای هر موردی بهبود بخشیده است. گاهی تنها به اتاق برمی گردد تا گریه اش را نبینند.

فرزندان آیالا اغلب آخر هفته ها را با کامپوس و خانواده اش می گذرانند. همسرش نیدیا کامپوس خواهر آیالا است.

او گفت: “این به ما ضربه سختی زد، به خصوص به این دلیل که او خیلی جوان بود و تلاش زیادی برای خودش داشت.” او برای انجام کارهای خیلی بیشتری کار می کرد که نمی توانست انجام دهد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter penetrasyon testiEv eşyası depolamaistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmecidiyeköy escortsmm panelşehirlerarası evden eve nakliyat