خرس های سیاه در جاده های کالیفرنیا به تعداد بی سابقه کشته شدند

[ad_1]

چه بر روی پرچم کالیفرنیا به تصویر کشیده شود و چه در یک افسانه توصیف شود، خرس به عنوان نمادی قدرتمند از شجاعت و قدرت است – تجسم شدید بیابان آمریکای شمالی.

با این حال، در واقعیت، خرس آسیب پذیر است.

کارشناسان می گویند که نزدیک به یک قرن پس از شکار خرس گریزلی کالیفرنیا تا انقراض، خرس سیاه خرس خرس خرس کمتر تهاجمی آن به تعداد بی سابقه ای در بزرگراه های کالیفرنیا کشته شد.

زیست شناسان می گویند که جهش بی سابقه در حملات مرگبار وسایل نقلیه احتمالاً نتیجه فرار خرس ها از آتش سوزی های عظیم جنگلی در سیرا نوادا و همچنین تأثیرات خشکسالی است. خرس‌ها با خشک شدن یا زغال‌ساختن زمین‌های تغذیه سنتی در اثر شعله‌های آتش، به ارتفاعات پایین‌تری می‌روند و به دنبال غذا می‌روند و در تماس خطرناک با بشریت قرار می‌گیرند.

فریزر شیلینگ، مدیر مرکز زیست محیطی جاده UC Davis، گفت: “نمی توانم وضعیت بدتری را برای حیات وحش تصور کنم – خرس ها برای زندگی از آتش فرار می کنند و سپس با ماشین ها برخورد می کنند.” “این یک تراژدی بیولوژیکی است که با این واقعیت پیچیده می شود که مردم مسئول تغییرات آب و هوایی هستند که زمینه را برای این آتش سوزی های فزاینده و مرگبار جنگل ها فراهم می کند.

به دلیل عدم اطلاع رسانی هماهنگ، تعداد خرس ها در سراسر کشور مورد اصابت قرار گرفته و کشته شده اند. اما محققان کالترانس و مرکز محیط زیست جاده در حال نظارت بر امتداد 108 مایلی US 395 در شرق سیرا هستند و می گویند که نشان می دهد زنان باردار و جوانان با مشکلات شدیدی روبرو هستند.

کیتی رودریگز، زیست شناس ارشد در Caltrans مستقر در بیشاپ اینیو کانتی، گفت: «از زمانی که درگیری های خرس رکوردشکنی در سال 2002 آغاز شد، ما مانند سال 2021 اوج درگیری ها را نداشتیم.

در سال 2019، چهار خرس کشته شده در بزرگراه گزارش شده و در سال 2020 هیچ خرس مرده ای گزارش نشده است. اما سال گذشته، 13 خرس توسط وسایل نقلیه مورد اصابت قرار گرفتند و کشته شدند – 10 خرس در ماه های سپتامبر و اکتبر، زمانی که حیوانات خستگی ناپذیر در جستجوی غذا هستند و ناامیدانه سعی می کنند قبل از خواب زمستانی چاق شوند.

تا قبل از سال 2021، بیشترین تعداد خرس‌هایی که توسط ترافیک در بزرگراه 395 مورد اصابت قرار گرفته و کشته شدند، 9 نفر بود. که در سال 2007 و 2018 اتفاق افتاد. با این حال، زیست شناسان هشدار می دهند که تعداد اجساد خرس در آن زمان بسیار کمتر از اکنون دقیق بود.

زیست شناسان ایالتی گفتند که شش خرس از 10 خرسی که در ماه های سپتامبر و اکتبر مورد اصابت قرار گرفتند ماده، دو خرس نر و دو خرس ناشناخته بودند. دو تن از زنان، هر دو جوان، در روزهای متوالی در دره رودخانه کنیون در شمال بریجپورت کشته شدند.

زیست شناسان می گویند که کودکان یتیم که قادر به مراقبت از خود نیستند، نزدیک مادران مرده خود می مانند و صداهایی را تولید می کنند که بسیار شبیه صدای گریه نوزادان انسان است. در مورد دو توله که در 6 سپتامبر پیدا شد، چنین بود. مقامات گفتند که آنها دستگیر و به یک مرکز حیات وحش ایالتی در ساکرامنتو منتقل شدند و انتظار می رود در بهار در طبیعت رها شوند.

خرس به تنه درخت می چسبد

لحظاتی پس از انتشار آن در دریاچه تاهو به عنوان بخشی از یک تلاش هماهنگ برای به دام انداختن، برچسب زدن و مه آلود شدن بین اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا و پارک های ایالتی کالیفرنیا.

(تراویس ونزانت / اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا)

مایکل براون، دانشمند محیط زیست در اداره شیلات و طبیعت وحشی کالیفرنیا، گفت: با این حال، کودک کوچکی که روز بعد در نزدیکی مادر مرده‌اش پیدا شد، تنها چند مایل پایین تر از جاده، “پراکنده شد و دیگر هرگز دیده نشد.”

هیچ یک از خرس‌های کشته شده قلاده نداشتند و زیست‌شناسان این نظریه را مطرح می‌کنند که این خرس‌ها از جمله تلاش‌های بی‌شماری برای فرار از دیوارهای شعله‌های آتش و دود خفه‌کننده آتش‌سوزی‌های فاجعه‌بار در تاماراک، کالدور و دیکسی در تابستان گذشته بودند.

در مجموع، آتش‌سوزی‌های جنگلی نزدیک به 2 میلیون هکتار از زیستگاه‌های اصلی را از ژوئیه تا 26 اکتبر از بین برد و خرس‌ها را در جستجوی منابع جدید غذا و آب قرار داد.

مشترکین زودتر به این داستان دسترسی دارند

ما به مشترکین LA Times اولین دسترسی به بهترین روزنامه نگاری خود را پیشنهاد می کنیم. از حمایت شما متشکرم

به گفته استیو سرلز، محلی که شغلی به عنوان یک «خرس زمزمه‌گر» – شخصی که وظیفه حفاظت از دهکده اسکی در برابر حیوانات را بر عهده دارد – در اواخر تابستان 2021، “انبوهی از خرس‌های آواره به دریاچه‌های ماموت هجوم می‌آورند.” .

سرلز گفت: “من می دانستم که این خرس ها از جای دیگری هستند.”

تازه واردها که با حس بویایی 100 برابر تیزتر از انسان ها، جذب بوی غذای سگ، دریاچه هایی که با آن ها، ظروف رستوران های پر از زباله، و چمن ها و باغ های نگهداری شده بودند جذب شدند. سرلز آنها را “بازمانده های شاد” جنگل های سوخته در شمال نامید.

وی گفت: “اما ما هرگز از تعداد خرس هایی که توسط ماشین ها، کامیون ها و واگن ها مورد اصابت قرار گرفته اند، نخواهیم فهمید.”

رودریگز زیست شناس Caltrans با آن بحث نمی کند.

رودریگز گفت: «چندین عامل می تواند درگیری بین خرس ها و وسایل نقلیه را در شرق سیرا، به ویژه در ماه های سپتامبر و اکتبر افزایش دهد، از جمله نیاز آنها به مصرف بیش از 20000 کالری در روز قبل از خواب زمستانی، خشکسالی طولانی مدت در زیستگاه های معمولاً مرطوب و آتش سوزی در جنگل ها. منابع غذایی فصلی را حذف کنید.

اما سال گذشته، او افزود، “خرس‌های سیاه احتمالاً برای یافتن منابع بیشتر از حد معمول سفر کردند و بیشتر با جاده‌ها و بزرگراه‌ها برخورد کردند.”

بسیاری از خرس‌هایی که در حال حرکت هستند، ماده‌های باردار هستند که در زمین‌های ناآشنا به دنبال غذا و آب هستند. در پایان دسامبر، منطقه به طور ناگهانی در یک رکورد 17 فوت یا بیشتر برف مدفون شد.

فعالان حیات وحش با آسیب روحی شدیدی روبرو هستند.

آن برایانت، مدیر اجرایی انجمن غیرانتفاعی Bear Education Aversion Response League و یک دختر 35 ساله گفت: “برای درک این وضعیت، باید خود را در ذهن یک خرس مادر قرار دهید که در شرایط اضطراری در حالت زنده ماندن کامل است.” ساکن دریاچه تاهو. .

او گفت: «خرس‌های سیاه معمولاً در تابستان تولید مثل می‌کنند. سپس رشد تخم‌های بارور شده ماده متوقف می‌شود تا زمانی که در ماه‌های نوامبر و دسامبر، در طول خواب زمستانی، در دیواره رحم کاشته شوند. این چرخه که کاشت تاخیری نامیده می‌شود، تضمین می‌کند که بچه‌ها در بهار زمانی که غذا فراوان است از لانه‌شان بیرون بیایند.

برایانت افزود: “اما اگر زن باردار به اندازه کافی وزن اضافه نکند، تخمک ها کاشته نمی شوند و او بچه به دنیا نمی آورد.” “این من را نگران می کند زیرا آنچه که ما در فصل تولید مثل گذشته دیدیم خرس های ماده زیادی بودند که دور از خانه بودند و به شدت به دنبال غذا و غاری بودند که در آن نسل جدیدی از جوان به دنیا بیاید.”

در طول فصل قبل از زمستان، خرس ها معمولاً 22 ساعت در روز تغذیه می شوند. اگرچه نابینا به دنیا می‌آید، تقریباً بدون مو و طول آن بیش از 9 اینچ نیست، وزن ماده‌ها در بزرگسالی به حدود 200 پوند می‌رسد و نرها بلندتر هستند و برخی به 600 پوند می‌رسند.

دانشمندان و حافظان محیط زیست اکنون منتظرند ببینند که آیا تعداد قابل توجهی از خرس های زمستان گذران در مونو کانتی از تازه واردان در بهار استقبال خواهند کرد یا خیر.

شیلینگ گفت: «بسیاری از خرس‌های ماده در منطقه سیرا نوادا سال گذشته توسط تمام نیروهایی که علیه آنها کار می‌کردند از خدمت خارج شدند. بی دلیل نیست که تعجب کنیم که آیا این تلفات می تواند بر جمعیت خرس سیاه در سیرا نوادا برای چندین سال آینده تأثیر بگذارد.

تا کنون، جمعیت خرس سیاه کالیفرنیا پایدار و سالم بوده و در 25 سال گذشته تقریباً سه برابر شده است. اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا تخمین می زند که 30000 تا 40000 خرس سیاه در ایالت پرسه می زنند که بیشترین تعداد در کشور و دو برابر بیشتر از مونتانا است.

برای کاهش قتل عام خرس‌ها و دیگر حیات‌وحش‌ها که برای اکولوژی، فرهنگ و اقتصاد منطقه مهم هستند، کنسرسیومی از آژانس‌های تحت رهبری Caltrans قصد دارند یک شبکه 17 میلیون دلاری از گذرگاه‌های ایمن بسازند که «نقطه برخورد وسایل نقلیه و حیات‌وحش در نزدیکی تقاطع 395» را پوشش دهد. و جاده ایالتی 203، بین جوامع دریاچه کراولی و دریاچه ماموت. اینجا جایی است که تیم های مسافرتی Caltrans هر سال به طور متوسط ​​لاشه چندین خرس سیاه و 140 آهو قاطر را تمیز می کنند.

در همین حال، تیم‌های دولتی به استفاده از حفارها برای جمع‌آوری بقایای خرس‌ها، گوزن‌ها و دیگر گونه‌های کشته شده توسط خودروها و کامیون‌ها، پرتاب آن‌ها در فرورفتگی‌های بزرگراه‌ها و پوشاندن آنها با خاک ادامه خواهند داد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort