خریداران جمعه سیاه با کمبود عرضه و خطرات COVID دست و پنجه نرم می کنند

[ad_1]

اشتون کائودیلو صبح جمعه با پدرش رفت به وستفیلد سانتا آنیتا در آرکادیا، مدتها قبل از افتتاح مرکز خرید در ساعت 7 بعد از ظهر، به دنبال یک پلی استیشن 5 که به سختی پیدا می شود. چیزی که آنها پیدا کردند آنها را شگفت زده کرد: فقط تعداد انگشت شماری از خریداران دیگر.

پدر این جوان 20 ساله، لارنس، خاطره روشنی از گذشته جمعه سیاه دارد، زمانی که انبوهی از مردم تجربه را لذت بخش نمی کردند، بنابراین او شکایت نکرد.

«جمعه سیاه مانند دیزنی لند بود که ۴۵ دقیقه در صف منتظر ماند تا پول خرج کند. من ترجیح می دهم به پای خودم شلیک کنم تا این کار را انجام دهم. پس این خوب است، “کائودیلو مسن تر با لبخند گفت. “من عاشق زمانی هستم که افراد زیادی در اطراف نباشند.”

در مصرف‌گراترین کشور روی زمین، جمعه سیاه در ایالات متحده برای مدت طولانی بهترین شیشه در نظر گرفته می‌شود که همه خوبی‌ها، بدی‌ها و همین‌طور خود را در بزرگترین اقتصاد جهان منعکس می‌کند.

به نظر می رسد امسال پیام این است: جمعه سیاه آن چیزی نیست که قبلا بود. تعدادی از عوامل دست به دست هم داده اند تا نحوه خرید آمریکایی ها را تغییر دهند: تغییر تاریخی به خریدهای اولیه تعطیلات و فروش آنلاین، همه گیری مداوم، عدم اطمینان در مورد بحران زنجیره تامین و افزایش قیمت ها.

در اطراف شهرستان لس‌آنجلس، ترافیک عابران پیاده در مراکز خرید و مغازه‌ها، که مدت‌هاست برای حمله به مصرف‌کنندگان جمعه سیاه آماده می‌شوند، برای بزرگترین روز خرید سال – بر اساس گزارش‌هایی که از سایر نقاط کشور منتشر شده، نسبتا کند به نظر می‌رسید.

Vivek Pandya، تحلیلگر ارشد در Adobe Digital Insights، گفت: “به نظر می رسد محرک اصلی این است که شما هزینه های بسیار اولیه ای دارید.”

همچنین ممکن است امسال خرید از فروشگاه به دلیل تنگناهایی در زنجیره تامین که منجر به کمبود کالا شده است، با پایان یافتن بسیاری از کالاها و انتخاب برخی از مشتریان برای استراحت مواجه شده باشد. و بزرگترین جذابیت روز – تخفیف ها – تا حد زیادی ناامید کننده بود، زیرا تورم در بالاترین حد خود در 30 سال گذشته، معاملات محدود بود.

“فروش وحشتناک است. شلبی کلمن، که صبح جمعه با دو دوستش در مرکز مد دل آمو در تورنس خرید می کند، گفت: «این شبیه جمعه سیاه نیست.

او و دوستانش که عادت داشتند از مرکز خرید بیرون بیایند و کیسه های خرید به هر بازو آویزان شده بود، دست خالی رفتند.

کمتر از 15 نفر در بالدوین هیلز کرنشاو پلازا یک ساعت قبل از افتتاح آن در ساعت 10 صبح در صف ایستاده بودند، در حالی که تمام ردیف های پارکینگ دو طبقه هنوز خالی بودند که درها باز شد.

ازدحام جمعیت نیز کمتر از حد معمول صبح جمعه در مقابل Best Buy در مرکز امپراتوری Burbank بود. تردد عابران پیاده در صبح به همان اندازه ضعیف بود خارج از JCPenney در Glendale Galleria، اگرچه ترافیک در مرکز خرید بعداً در مقصد اصلی جمعه سیاه افزایش یافت.

«راستش را بخواهید، ما از دیدن چنین مشارکت حداقلی بسیار شگفت زده شده ایم. ما قطعاً انتظار داشتیم که افراد بسیار بیشتری اینقدر زود اینجا حضور داشته باشند. ما متوجه شدیم که واقعاً نباید به همین زودی ها می رفتیم.»

در نهایت، آنها در صف کمتر از 100 نفر به مقام دوم رسیدند، به سختی آنقدر که خود را در گوشه فروشگاه بپیچند.

در آرکادیا، کسب‌وکار وستفیلد پس از ساعت‌ها افزایش یافت، اما آن تجربه‌ای نبود که کارگران مرکز خرید انتظار داشتند. این یک سورپرایز خوشامدگویی برای میشل اوریبه، یکی از همکاران فروش Hot Topic بود، که گفت آن روز “مثل یک روز معمولی در مرکز خرید” بود.

او گفت: “من در یک فروشگاه مواد غذایی کار می کنم و به تازگی شلوغ ترین روز سال خود را مدیریت کرده ام.” “این کمی فاصله از جمعیت است.”

فدراسیون ملی خرده‌فروشی انتظار دارد که کل خرده‌فروشی تعطیلات بین این دو رشد کند 8.5% و 10.5% از مدت مشابه سال گذشته – برای شکستن رکوردهای تمام دوران کافی است – اما این ارقام نشان دهنده فروش در دو ماه کامل نوامبر و دسامبر است.

این منعکس کننده پنجره وسیع تری برای خرید درجه یک تعطیلات است که از زمان همه گیری پدیدار شده است. به طور سنتی، خرید فصلی به طور جدی با جمعه سیاه شروع می‌شود، اما با بسته شدن فروشگاه‌های COVID-19 در سال گذشته و خرده‌فروشان که زودتر قیمت‌های آنلاین را معرفی کردند، اکنون عجله چند هفته زودتر آغاز می‌شود.

خرید آنلاین از اول نوامبر تا 23 نوامبر نسبت به سال قبل 19.8 درصد افزایش یافته است. با توجه به شاخص اقتصاد دیجیتال Adobe. انتظار می‌رود برای فصل خرید کامل تعطیلات، که ماه‌های نوامبر و دسامبر است، فروش آنلاین با 10 درصد رشد نسبت به سال گذشته به رکورد 207 میلیارد دلار برسد.

رشد به خرید ترکیبی کمک کرده است. اگرچه ازدحام جمعیت در مقابل فروشگاه JCPenney گالریا هنگام افتتاح آن در ساعت 5 صبح کم بود، کارگران داخل آن مشغول آماده سازی سفارشات خرید آنلاین بودند.

برت وولور، مدیر کل فروشگاه، گفت: بین چهارشنبه، زمانی که معاملات جمعه سیاه این فروشگاه کاهش یافت، و جمعه، این مکان سفارش‌هایی برای دریافت “صدها بالا” دریافت کرد. کارکنان از ساعت 1 صبح برای آماده سازی سفارشات کار می کردند.

همه گیری ادامه دار کمکی نکرد. نوع دلتا ویروس کرونا و مقاومت در برابر واکسیناسیون نیز خطرات سلامتی را برای خریداران محتاط افزایش داده است. خبر یک نسخه جدید که به نظر می رسد در سراسر جهان پخش می شود، بی میلی خاصی را برای رفتن به مغازه ها دامن زد.

در Glendale Galleria، اتاق‌های رخت‌کن خرده‌فروش نوجوان Q Fashion در جمعه سیاه به روی خریداران بسته شد، که این ادامه اقدامات ایمنی COVID-19 است که فروشگاه برای ماه‌ها اجرا کرده است. سایر برندهای بزرگ پوشاک مانند American Eagle نیز تمرینات خود را تعطیل کردند، اگرچه به ترافیک سنگین در جمعه سیاه اشاره کردند که باعث کندی خرید می شود.

آنهایی که صبح روز جمعه بیرون آمدند، آرزو داشتند احساس کنند که اوضاع قبلاً چگونه بود. خیلی ها این را گفتند آنها خوشحال بودند که از پشت کامپیوترهای خود بیرون می آیند.

کریستینا پرز که در مقابل تارگت در مرکز خرید وست ولی در تریسی، شهرستان سن خواکین صف می‌کشد، گفت: «این برای ما به نوعی بازگشت به حالت عادی است. ساعت 6:45 صبح حدود 40 نفر منتظر افتتاح فروشگاه در ساعت 7 صبح بودند. “ما در دو سال گذشته نتوانسته ایم این کار را انجام دهیم. ما فقط عاشق تعامل هستیم.”

فروشگاه‌های سیتادل یک جریان ثابت از مشتریان در فروشگاه‌های تخفیف‌دار درجه یک داشتند که بازار را به خود جذب می‌کردند. برخی از فروشگاه های گران قیمت، از جمله کوچ، صف های طولانی تشکیل دادند.

فیبی تورس، 28 ساله، اهل کارسون، که از ساعت 10 صبح با خانواده‌اش خرید را آغاز کرد، از تخفیف 50 تا 60 درصدی خوشحال بود و قبل از ظهر کیف‌هایی را در کیف حمل می‌کرد. پس از خرید آنلاین در سال گذشته، او از بازگشت خوشحال است: “فراموش کردم حضوری خرید کنم و در فروشگاه ها معاملات بهتری نسبت به آنلاین وجود دارد.”

خرده فروشان بزرگی مانند Walmart و Target گزارش شده که شارژ خوبی دارد برای جمعه سیاه و بقیه فصل خرید، اما خرده‌فروشان کوچک‌تر که بار کرایه حمل‌ونقل دریایی کامل را ندارند نیز با این کار کنار نمی‌آیند.

اگرچه نشانه هایی وجود دارد گلوگاه در تجارت بین المللی غلبه بر کندی زنجیره تامین به زمان نیاز دارد و کارشناسان انتظار بازگشت کامل به حالت عادی را تا سال آینده ندارند.

لوئیس لینز، مدیر فروشگاه T-Mobile در West Hollywood Gateway، گفت: “من فکر می کنم این اولین سالی است که سفارشات ممنوع می شود.”

البته کمبود عرضه فقط مایوس کننده نیست. بر اساس گزارش ادوبی، پیام‌های آنلاین خارج از انبار در این ماه افزایش یافته‌اند که نسبت به نوامبر ۲۰۱۹ ۲۶۱ درصد افزایش یافته است.

یکی دیگر از موانع اصلی برای خرده فروشان و خریداران: کاهش تعداد افرادی که مایل به کار در صنعتی هستند که ساعت های طولانی روی پای خود کار می کنند و با مشتریانی که اغلب عصبی هستند کار می کنند – تجربه ای که در جمعه سیاه به 10 نفر افزایش می یابد.

کارگران در صنایع مختلف، به ویژه در مشاغل سخت، از جمله خرده فروشی و رستوران ها، در طول همه گیری همه گیر سهام را بررسی کردند. با نگاهی جدید به زندگی و کار، برخی مشاغل خود را ترک کردند و بسیاری نیز زودتر بازنشسته شدند.

برخی دیگر که توسط یک جنبش شدید کارگری قدرت یافته بودند، خواهان افزایش دستمزد از کارفرمایان خود شدند. با این حال، بسیاری از مشاغل خرده‌فروشی خالی هستند و برخی از فروشگاه‌ها را برای فصل خرید تعطیلات در وضعیتی نامطمئن قرار می‌دهند.

Glendale Galleria درهای خود را روز جمعه افتتاح کرد مدیریت گفت: دو ساعت دیرتر از سال گذشته، در ساعت 9 صبح، حداقل تا حدی به دلیل کمبود کارگر.

کنت وونگ، مدیر مرکز کار UCLA گفت: «مردم راه‌های مختلفی برای زنده ماندن پیدا کرده‌اند، از جمله تکیه بر سایر اعضای خانواده، کاهش شدید هزینه‌ها، کار در اقتصاد کنسرت، یافتن جای خالی اینجا و آنجا». این بدان معناست که کارگران می توانند کمی گزینشگرتر در مورد کاری که می خواهند انجام دهند رفتار کنند.

فروم Reddit که بین افرادی که شغل خود را ترک می کنند محبوبیت دارد، 1 میلیون عضو خود را فراخواند تحریم آمازون در جمعه سیاه برای ابراز نارضایتی از این شرکت، اگرچه هیچ نشانه ای از تحریم یا تجمع گسترده در تاسیسات آمازون مشاهده نشد.

با این حال، کار نکردن تجملی نیست که همه از آن لذت ببرند و برخی از کارمندان خود را برای شلوغ ترین روز خرید سال آماده کرده اند. مجموعه ای از سرقت های اخیر در فروشگاه های گران قیمت در شمال و جنوب کالیفرنیا کارگران خرده فروشی را نیز به لبه پرتگاه کشانده است.

جفری کلر که در این شرکت کار می‌کرد، می‌گوید: «وقتی افراد زیادی برای دزدی می‌آیند، کمتر نگران کسانی می‌شوید که ماسک دارند یا نه، زیرا سعی می‌کنید مراقب باشید تا مطمئن شوید که آنها برای دزدی نیستند.» Big Lots در شمال هالیوود در دو ماه گذشته. کلر در محل کار نیز نگران سلامتی خود است.

کوین کانگ، 35 ساله، فروشنده ای در فروشگاه Verizon در کره تاون پلازا، اولین خرید تعطیلات خود را سپری می کرد. او سال گذشته به عنوان آشپز سوشی در رستورانی در خیابان ورمونت اخراج شد. یک ماه بعد، او کار را در خانه پیدا کرد.

فروشگاه او در مرکز خرید کره‌تاون در وسترن آونیو، تبلیغاتی را در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار کرد که در صورت خرید و فروش تلفن‌های دست دوم، به خریداران 800 دلار اعتبار می‌دهد.

کان گفت که ترجیح می دهد در خانه باشد و با پسر 10 ساله خود بازی های ویدیویی انجام دهد.

او گفت: من فقط می خواهم استراحت کنم.

اشلی براون، کنان دراگورن، جیسون سانچز و جونا والدز از کارکنان تایمز در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme