این که چه در عمق بیابان و یا در مسافرت با خانواده با خانواده خود کوله پشتی کنید ، یک چادر مسافرتی پناهگاه نهایی قابل حمل است. البته خرید چادر مسافرتی جدید یک سرمایه گذاری بزرگ است. اما اگر از آن سرمایه گذاری مراقبت می کنید ، باید سالها ادامه یابد. در این راهنمای چادر مسافرتی ، ما هر زاویه ای را پوشش خواهیم داد تا به شما در انتخاب آگاهانه کمک کنیم. ما همچنین نکاتی مفید برای کمک به شما در حفظ چادر مسافرتی جدید خود و جلوگیری از مشکلات احتمالی قبل از شروع کار ارائه خواهیم کرد.

چادر مسافرتی اینفوگرافیک
چادر مسافرتی های آزاد در مقابل چادر مسافرتی های غیر آزاده
تقریباً همه چادر مسافرتی ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: آزاد و آزاد.

چادر مسافرتی مستقل نمی طناب، خطوط مرد یا سهام برای حمایت از ساختاری نیاز و خواهد خود را در فقط با استفاده از قطب خود ایستاده است. چادر مسافرتی های گنبدی رایج ترین نمونه طرح آزاد است.
غیر مستقل چادر مسافرتی انجام نیاز به استفاده از طناب، خطوط مرد یا سهام برای حمایت. پس از احداث سایبان و قطب ها ، طناب ها یا خطوط مرد در زمین جمع شده و سفت می شوند تا ساختار چادر مسافرتی حفظ شود. بیشتر چادر مسافرتی های A-frame و outfitter غیر مجاز هستند.

خرید چادر ارتشی


چادر مسافرتی های سه فصل ، چهار فصل و قابل تبدیل
چادر مسافرتی های سه فصل طوری طراحی شده اند که در فصل بهار ، تابستان و پاییز مورد استفاده قرار می گیرند. این چادر مسافرتی ها محبوب ترین و به طور گسترده ای در دسترس است. چادر مسافرتی های سه فصل سبک هستند و ساخته شده اند تا در برابر شرایط باد و بارانی نمانند. اگرچه آنها برای رسیدگی به مقدار قابل توجهی از برف طراحی نشده اند ، اما اکثر آنها می توانند بدون هیچ مشکلی چند اینچ را کنترل کنند.
چادر مسافرتی های چهار فصل برای تحمل شرایط سال طراحی شده اند. این نوع چادر مسافرتی به طور معمول دارای قطب های اضافی است که دیوارهای چادر مسافرتی را تقویت می کند و آنها را در برابر بادهای شدید ، باران های باران و برف سنگین مقاوم تر می کند. سایبانهای چهار فصل مشهای کمتری دارند و به آنها اجازه می دهند گرمای بیشتری را حفظ کنند. بیشتر آنها با استفاده از طرح گنبدی ساخته شده اند ، که از تجمع برف جلوگیری می کند و احتمال سقوط را کاهش می دهد. از آنجا که آنها محکم تر ساخته شده اند ، این نوع چادر مسافرتی ها معمولاً سنگین تر از چادر مسافرتی های سه فصل نسبتاً بزرگ هستند.
چادر مسافرتی های قابل تبدیل در واقع هیبریدی هستند که با از بین بردن قطب ها و صفحه ها می توانند از حالت چهار فصل به سه فصل تبدیل شوند. اگرچه آنها نسبت به چادر مسافرتی های چهار فصل واقعی کمی استحکام دارند ، اما چادر مسافرتی های قابل تبدیل هنوز گزینه خوبی برای افرادی است که در طول سال از کمپینگ لذت می برند.
چادر مسافرتی های دو جداره در مقابل چادر مسافرتی های تک جداره
چادر مسافرتی های دو جداره یک سایبان و یک رنگین کمان ضد آب جداگانه را ترکیب می کنند. سایبان تهویه شده باعث فرار از بخار رطوبت می شود و از ایجاد چگالش اضافی در داخل چادر مسافرتی جلوگیری می کند. پرواز خارجی باد ، باران و برف را مسدود می کند. معمولاً شکافی بین سایبان و پرواز وجود دارد که به گردش هوای تازه اجازه می دهد. بیشتر چادر مسافرتی های گنبدی سه فصل با استفاده از طرح دو جداره ساخته می شوند.
چادر مسافرتی های تک جداره به جای ترکیب یک سایبان تهویه و مگس باران جداگانه با استفاده از یک لایه از مواد قابل تنفس ضد آب ساخته می شوند. چادر مسافرتی های یک جداره گنبدی سبک تر و جمع و جور تر از چادر مسافرتی های گنبدی دو جداره هستند. به همین دلیل ، چادر مسافرتی های تک جداره در درجه اول برای تنظیم اردوگاه های پایه آلپی مورد استفاده قرار می گیرند ، در هنگام کاهش حداقل وزن و فله بسیار مهم است. با این وجود ، رطوبت و گرما ممکن است باعث ایجاد تراکم بیشتر در چادر مسافرتی تک جداره شود.
انواع چادر مسافرتی و پناهگاه

چادر مسافرتی های گنبدی
این طراحی چادر مسافرتی ایستاده و مدرن با استفاده از قطب های انعطاف پذیر و انشعاب پذیر برای حفظ یکپارچگی ساختاری. چادر مسافرتی های گنبدی با سایبان گرد و گنبدی شکل مشخص می شوند که آنها را قادر به تحمل بادهای سنگین تر می کند. همچنین چادر مسافرتی های گنبدی فضای داخلی بیشتری نسبت به چادر مسافرتی با قاب A با اندازه نسبتاً کوچک دارند (اما معمولاً فضای کمتری دارند).

چادر مسافرتی های قاب
چادر مسافرتی های سبک A-frame کلاسیک صدها سال است که می گذرد. چادر مسافرتی های یک فریم معمولاً سریع و آسان تنظیم می شوند. با این حال ، این شکل بیشتر مستعد کمانش در وزش باد شدید است ، به همین دلیل چادر مسافرتی گنبد به یک جایگزین بسیار محبوب تر تبدیل شده است.

چادر مسافرتی های خانوادگی
این چادر مسافرتی ها برای پذیرایی از گروههای بزرگتر (معمولاً چهار یا بیشتر) طراحی شده اند. بیشتر آنها غیر آزاده هستند. برخی از چادر مسافرتی های خانوادگی دارای یک اتاق نشیمن مرکزی با دو اتاق جانبی هستند که از اتاق اصلی جدا شده اند. چادر مسافرتی های بزرگ و خانوادگی معمولاً فقط برای کمپینگ اتومبیل درنظر گرفته شده است ، زیرا بسیار سنگین و حجیم هستند. این چادر مسافرتی ها معمولاً در وزش باد شدید ، برف یا هوای شدید انتخاب مناسبی نیست.

انواع چادر مسافرتی ها

چادر مسافرتی های بیرونی (چادر مسافرتی های دیواری)
چادر مسافرتی های بوم بزرگ که برای سفرهای طولانی طراحی شده اند چادر مسافرتی های دیواری یا چادر مسافرتی های بیرونی گفته می شوند. برخلاف چادر مسافرتی گنبدی ، چادر مسافرتی های بیرونی آزاد نیستند و برای ماندن در حالت ایستاده نیاز به ترکیبی از قطبهای بزرگ ، سهام و طناب دارند. چادر مسافرتی های بیرونی سنگین ، حجیم هستند و زمان لازم برای تنظیم بیشتر طول می کشد. با این حال ، فضای داخلی کافی دارند و برخی از چادر مسافرتی های دیواری بوم حتی می توانند یک اجاق چوب قابل حمل را در خود جای دهند.

چادر مسافرتی های بازوی
چادر مسافرتی های گنبدی تک نفره که دارای اشغال بالا هستند ، غالباً چادر مسافرتی های کمپ پایه نامیده می شوند. این چادر مسافرتی های آزاد به طور معمول به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوانند شش یا چند نفر را در خود جای دهند. اگرچه در قسمت سنگین تری قرار دارند ، اما بیشتر چادر مسافرتی های اردوگاه پایه هنوز سبکتر از چادر مسافرتی های خانوادگی و چادر مسافرتی های بیرونی هستند. آنها همچنین به گونه ای طراحی شده اند که در محیط های خشن ، بادی و برفی ، مانند اردوگاه های پایه کوهستانی ، از پایداری عالی و محافظت در برابر آب و هوا برخوردار شوند.

کیسه بوی
یک کیسه بیوواک یا بویو در اصل یک آستین تنفس ضد آب است که به منظور جابجایی یک کیسه خواب و پد طراحی شده است و محافظت بیشتری در برابر باد ، باران و برف دارد. بر خلاف چادر مسافرتی ، اکثر کیسه های بوویولی دارای ساختار قطبی نیستند و هیچ اتاق اضافی را برای تجهیزات دنده در آن نمی گذارند. با این حال ، برخی از مدل ها شامل یک قطب منفرد هستند که قوس های صورت کاربر را به خود اختصاص می دهد و یک اتاق کوچک اضافی نیز در اختیار شما قرار می دهد.

اسکان قابل حمل
طراحی شده برای محافظت محدود از عناصر ، یک پناهگاه سبک وزن دارای دیوارها نیست و به طور معمول دارای یک ردپای جدا شده یا اصلاً کف نیست. پناهگاه های مینیمالیستی که برای backcountry طراحی شده اند ، در واقع مگس های بارانی هستند که می توانند با قطب های نوردی ، سهام و خطوط مرداب ، مشابه قاب A تنظیم شوند. بعضی از پناهگاه ها نیز می توانند بین دو درخت قرار گیرند. پناهگاه های آفتاب به منظور ایجاد سایه طراحی شده اند و معمولاً برای کمپینگ های شبانه در نظر گرفته نشده اند.

مشخصات چادر مسافرتی
مشخصات چادر مسافرتی
هنگامی که توضیحات یک چادر مسافرتی را بصورت آنلاین می خوانید ، می توانید به راحتی از همه ویژگی ها و مشخصات آن غافل شوید. در اینجا سریع توضیح داده می شود:

مواد چادر مسافرتی
نوع پارچه بکار رفته در ساخت سایبان ، کف و رنگین کمان در برگه مشخصات به تفصیل آمده است. بطور معمول سایبان از نایلون ripstop ، پلی استر یا مش ساخته شده است. کف و رنگین کمان معمولاً از نایلون تافتا یا پلی استر ساخته شده اند.

درها
همه چادر مسافرتی ها حداقل یک درب دارند. چادر مسافرتی هایی که دارای چندین سرنشین هستند ممکن است درب عقب دیگری نیز داشته باشند. داشتن دو درب می تواند یک ویژگی خوب باشد ، به شما این امکان را می دهد تا دنده ها را فقط در خارج از یک درب ذخیره کنید و از دیگری برای ورود و خروج استفاده کنید.

Guy Points و Guy Lines
نقاط خارجی بیرونی حلقه های تقویت شده ای است که به قسمت خارج از دیوار چادر مسافرتی یا رنگین کمان دوخته شده است. این به شما امکان می دهد خطوط مرد را ضمیمه کنید ، که معمولاً شامل آن هستند. خطوط قابل تنظیم پسرانه از تارهای محکم است که به لنگر انداختن چادر مسافرتی به زمین کمک کرده و سایبان یا رنگین کمان را محکم نگه می دارد. خطوط گای مانع از خندق می شوند و چادر مسافرتی را قادر می سازند تا باران و برف را ریخته شود. خطوط پسر نیز در هنگام وزش باد شدید ، ثبات را به شما می دهد.

مساحت طبقه و ابعاد
مساحت طبقه اندازه گیری فیلم مربع در داخل چادر مسافرتی است. ابعاد کف در اینچ اندازه گیری می شود. بعد اول طول و پس از آن عرض است. به عنوان مثال ، چادر مسافرتی با عنوان 100×70 “در 100 سانتی متر از سر تا پا و 70 اینچ در وسیع ترین نقطه آن قرار دارد.

تعداد قطب ها
به طور کلی هرچه قطب چادر مسافرتی بیشتر باشد ، ثبات بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. با این حال ، بسته به شکل ، برخی از چادر مسافرتی های گنبدی تنها با دو قطب کاملا پایدار هستند. چادر مسافرتی های چهار فصل و چادر مسافرتی های کوهنوردی که برای مقاومت در برابر هوای شدید طراحی شده اند ، معمولاً قطبهای بیشتری نسبت به چادر مسافرتی های سه فصل دارند.

اندازه بسته بندی شده
اندازه گیری شده از اینچ اندازه ، این اندازه چادر مسافرتی تاشو و نورد شما است که در داخل کیسه مواد ذخیره می شود. اندازه گیری 10×24 “بدین معنی است که اندازه بسته بندی چادر مسافرتی 10” قطر و 24 “طول دارد.

وزن چادر مسافرتی
این اندازه گیری به کل وزن کل چادر مسافرتی ، از جمله سایبان ، مگس ، قطب ، خط مرد ، سهام (در صورت گنجانده شدن) و کیسه های ذخیره سازی اشاره دارد.

قله قد
این اندازه گیری میزان فضای سر در مرکز چادر مسافرتی شما است. بیشتر چادر مسافرتی های گنبدی که برای دو تا چهار نفر طراحی شده اند ، قله ای بین 42 تا 48 اینچ دارند. ممکن است برخی از چادر مسافرتی های خانوادگی و پایه تابناک به اندازه کافی بلند باشند که در آن بایستند.

ظرفیت چادر مسافرتی
ظرفیت تعیین می کند که چگونه بسیاری از افراد می توانند “راحت” در داخل چادر مسافرتی بخوابند. توجه داشته باشید که بیشتر تولید کنندگان چادر مسافرتی فضای کمتری از تجهیزات دنده اضافی را درون چادر مسافرتی با ظرفیت کامل خالی می کنند. اگر قصد دارید هر دنده ای را درون چادر مسافرتی خود بگذارید ، ممکن است اندازه بعدی را به بالا ترجیح دهید. چادر مسافرتی سه نفره با فضای اضافی برای تجهیزات دنده دو نفر را به راحتی در خود جای می دهد. البته آن چادر مسافرتی سه نفره نیز کمی بیشتر از یک چادر مسافرتی دو نفره از همان مدل وزن خواهد داشت. اگر چادر مسافرتی مورد نظر شما دارای هشتی برای نگهداری وسایل اضافی اضافی است ، شاید به فضای اضافی داخل آن احتیاج نداشته باشید.

هشتی
هشتی یک منطقه پوشیده از خارج از بدنه اصلی چادر مسافرتی است که می تواند از آن برای ذخیره سازی استفاده کند. در چادر مسافرتی دو جداره ، هشتی معمولاً بخشی از پرواز باران است و بنابراین ممکن است کف نداشته باشد. با این وجود ، هنوز فضای بسیار مناسب برای نگه داشتن کوله پشتی و وسایل دیگر بدون فضای اتاق در چادر مسافرتی وجود دارد. بعضی از چادر مسافرتی ها حتی دارای دو هشتی هستند. مساحت هشتی با فوت مربع اندازه گیری می شود.

چیزهایی که باید قبل از خرید چادر مسافرتی در نظر بگیرید
ملاحظات چادر مسافرتی
بعد از اطلاع در مورد انواع مختلف چادر مسافرتی ها و ویژگیها ، اگر هنوز مطمئن نیستید که چه چیزی را بدست آورید ، نگران نباشید. در این بخش ، تمام سؤالاتی را که باید از خودتان بپرسید ، برای شما در انتخاب مطلبی که پاسخگوی نیاز شما باشد ، پوشش خواهیم داد.

زمان سال
آیا در زمستان اردو می کنید؟ اگر چنین است ، شما یک چادر مسافرتی چهار فصل می خواهید.
اگر قصد دارید چادر مسافرتی های خود را در اولین نشانه های بهار بکشید و تا اواخر پاییز آن را از بین نبرید ، هنوز هم می توانید از داشتن یک چادر مسافرتی چهار فصل یا قابل تبدیل استفاده کنید. به این ترتیب ، شما برای هر شرایط جوی در اواخر فصل آماده می شوید.
اگر بیشتر وقت خود را در اردیبهشت و مه سپری کنید ، یک چادر مسافرتی سه فصل راهی است.
تعداد مشاغل
آیا معمولاً با همسر یا دوست خود اردو می کنید؟ چادر مسافرتی دو نفره حداقل مورد نیاز شماست. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، دو نفر در یک چادر مسافرتی دو نفره فضای زیادی برای تجهیزات دنده در داخل نخواهند داشت. اگر علاقه ای ندارید که وزن خود را به کمترین حد ممکن برسانید ، در یک چادر مسافرتی سه نفره شادتر خواهید بود.
شما ترجیح می دهید انفرادی در اردو بزنید؟ همیشه می توانید چادر مسافرتی یک نفره را در نظر بگیرید. با این حال ، اگر ترجیح می دهید هر دنده ای را در داخل خود ذخیره کنید یا یک همراه سگ را همراه خود داشته باشید ، چادر مسافرتی دو نفره بهتر خواهد بود. اگر یک کوله پشتی با استخوان لخت هستید که به دنبال گزینه ای سبک ترین گزینه هستید ، یک کیسه بی نظیر ضد آب یا پناهگاه کالاهای پشت خانه تهیه کنید.
به دنبال این هستید که با خانواده به اردو بزنید و ترجیح می دهید همه را زیر یک سقف بگذارید؟ یک چادر مسافرتی بزرگ کمپینگ خانوادگی برای کمپینگ اتومبیل بسیار مناسب است. اگر قصد تهیه کوله پشتی به محل اردوگاه خود را دارید ، یک چادر مسافرتی گنبدی سبک تر و پر کار در نظر بگیرید.
هرچه ظرفیت سرنشین بالاتر باشد چادر مسافرتی شما سنگین تر خواهد بود. اگر با گروهی کوله پشتی می کنید و همه در یک چادر مسافرتی می مانند ، سایبان را تقسیم کرده ، پرواز کرده و قطبها را در میان گروه خود قرار دهید تا بار شما بیشتر شود.
مقصد
آیا ترجیح می دهید همه چیز را در ماشین بریزید و به سمت اردوگاه مورد علاقه خود سوار شوید؟ هنگام کمپینگ اتومبیل ، وزن و اندازه به بزرگی مسئله نیست. همچنین ممکن است از فضای کمی اضافی لذت ببرید و با چادر مسافرتی کمی بزرگتر بروید.
اگر قصد دارید کوله پشتی را به یک مقصد دور افتاده تر هدایت کنید ، با کمترین گزینه یا یک اندازه از کمترین تعداد سرنشینان بروید.
ردپای چادر مسافرتی
ردپای چادر مسافرتی یک پارچه مخصوص زمین است که برای مطابقت با خطوط کف چادر مسافرتی شما طراحی شده است. ردپای چادر مسافرتی به محافظت از قسمت زیرین در برابر سایش ، سنگهای کوچک و چوب کمک می کند. بدون ردپایی یا تارهای کوچک در زیر چادر مسافرتی شما ، پارچه در قسمت پایین می تواند سریعتر از بین برود و مستعد آسیب بیشتری باشد.
بیشتر ردپاهای چادر مسافرتی دارای حلقه یا قلاب هستند که به قسمتهای چادر مسافرتی وصل می شوند. ردپاها معمولاً جداگانه فروخته می شوند و همراه با چادر مسافرتی شما نیستند. اگر نمی توانید ردپایی برای مدل مخصوص چادر مسافرتی خود پیدا کنید ، می توانید به جای آن از یک برزنت چند لایه یا حتی یک سفره پلاستیکی استفاده کنید.
آستین قطبی یا کلیپ؟
قطب های چادر مسافرتی معمولاً به یکی از دو روش به چادر مسافرتی وصل می شوند: گیره یا آستین. هر کدام جوانب مثبت و منفی دارند.

آستین پایدارترین گزینه در نظر گرفته می شود ، زیرا کلیپ ها می توانند به طور بالقوه خود را از حالت تعلیق خارج کنند یا با گذشت زمان از بین بروند.
با این حال ، کلیپ ها راحت تر استفاده می شوند و زمان تنظیم را سریعتر می کنند. کلیپ ها همچنین معمولاً شکاف بیشتری را بین رنگین کمان و بدنه چادر مسافرتی ایجاد می کنند که باعث می شود چگالش در سایبان به حداقل برسد.
بعضی از چادر مسافرتی ها دارای آستین قطبی “مداوم” هستند ، به این معنی که لازم نیست قطب های خود را از طریق بخش های مختلف آستین های کوچکتر ببندید. آستین های مداوم تنظیم را آسانتر از آستین های تقسیم شده می کنند.
سایر موارد اضافی مفید
درزهای کارخانه دارای یک نوار ضد آب و واضح هستند که به درزها وصل شده اند. درزهای ضبط شده بسیار مقاوم در برابر آب هستند اما لزوما کاملاً ضد آب نیستند. برای اطمینان از بهترین محافظت ، درزهای با ضخامت کارخانه هنوز هم می توانند با دست بسته شوند (برای اطلاعات بیشتر به بخش نکات چادر مسافرتی مراجعه کنید).
کف وان یا فقط “کف وان” نوعی ساخت کف است که قبل از اتصال با دیوارهای چادر مسافرتی ، چندین سانتی متر از طرف چادر مسافرتی امتداد دارد. درزهای کف یک وان معمولاً برای جلوگیری از نشت ، ضبط و یا آب بندی می شوند. از آنجا که بیشتر درزهای چادر مسافرتی از سطح زمین بلند شده است ، کف وان حمام از باران شدید محافظت بهتری می کند.
قطب های بند بند شونده قطب های چادر مسافرتی چند مقطعی هستند که توسط بند ناف و باریک الاستیک نگه داشته می شوند. این بخش های قطب را در کنار هم نگه می دارد و مونتاژ آنها را آسان تر می کند. بیشتر چادر مسافرتی های مدرن دارای این نوع قطب هستند.
قطب ها و کلیپ های رنگی باعث می شوند تا یک قطب چادر مسافرتی با کلیپ های مربوطه برای تراز مناسب تطبیق داده شود.
Gear loft یک لوازم جانبی مانند hammock است که به سقف داخلی چادر مسافرتی متصل می شود. انبار بدون گرفتن فضای بیشتر در چادر مسافرتی ، لباس و سایر وسایل سبک را از دسترس خارج می کند.
زیپ های بدون جیب زیپ هستند که دارای زبانه کششی هستند که به جای فلز از پارچه ساخته شده اند. این امر باعث می شود زیپ های مضاعف در یک شب بادی از یکدیگر خنجر نکنند.
نقاط بازتابنده بازتابنده هاي كوچكي هستند كه ديد چادر مسافرتی شما را افزايش مي دهند و يافتن آن در تاريك تنها با يك چراغ قوه يا چراغ جلو كمك مي كند.
راه اندازی سریع زمین ، همچنین به نام تنظیمات فوق العاده سبک یا تنظیم استخوان های لخت ، از جمله ویژگی هایی است که به شما امکان می دهد تا بدون سایبان ، رنگین کمان ، قطب ها و پا را بکشید و یک پناهگاه پشت پرده مینیمالیستی ایجاد کنید. این هدف برای صرفه جویی در وزن هنگام سفرهای کوله پشتی در هوای ملایم است. با این وجود ، این نوع تنظیمات برای شرایط بسیار بارانی ، بادی و حیله گرایی ایده آل نیست.
نکات و مراقبت از چادر مسافرتی
نکاتی در مورد چادر مسافرتی
بعد از خرید چادر مسافرتی جدید ، مواردی وجود دارد که باید بدانید که می تواند به ماندگاری چادر مسافرتی کمک کند و زندگی شما را در فضای بیرون از منزل راحت تر کند.

درزهای چادر مسافرتی خود را آب بندی کنید
هنگامی که یک چادر مسافرتی به هم بخورد ، روند دوخت هزاران سوراخ سوزن کوچک در امتداد درزها ایجاد می کند. اگر این حفره ها از آب خارج نشوند ، آب می تواند از آن عبور کند و یک گودال را در چادر مسافرتی شما ایجاد کند. بسته به مارک ، برخی از چادر مسافرتی ها ممکن است در کارخانه آب بندی یا ضبط شوند. دیگران ممکن است فقط درزها را در پرواز و کف داشته باشند. برخی از آنها مهر و موم نشده و ضبط نمی شوند.

چادر مسافرتی جدید خود را باز کنید و به درزهای داخلی نگاهی بیندازید. اگر مهر و موم شده باشند ، متوجه لایه ای از چسب خشک شده بر روی بخیه ها خواهید شد. اگر از آنها فیلم برداری شده باشد ، متوجه نوار واضحی خواهید شد که به درزها وصل شده است. توجه داشته باشید که درزهای ضبط شده به اندازه درزهای درزگیر ضد آب نیستند. اگر درزهای چادر مسافرتی شما ضبط شده است ، هنوز ایده خوبی است که از محافظ اورتان بر روی درزهای بیرونی برای محافظت بیشتر استفاده کنید. اگر چادر مسافرتی شما به هیچ وجه مهر و موم نشده یا ضبط نشده است ، مطمئناً می خواهید خودتان آن را ببندید.

در این مرحله ، احتمالاً تعجب می کنید که چرا کسی برای چادر مسافرتی هایی که مهر و موم نشده باشد پول خوبی می پردازد. خوب ، برخی از تولید کنندگان آب بندی یک مرحله اضافی را می دانند و فقط برای هوای شدید ضروری است. آب بندی درزهای چادر مسافرتی شما می تواند یک دردسر باشد ، اما اگر در هنگام ریزش ، خود را در داخل چادر مسافرتی خود محصور کنید ، خوشحال می شوید که مراحل اضافی را برداشته اید. برخی از تولید کنندگان چادر مسافرتی کیت تهیه می کنند ، که شامل لوله ای از سیلانت اورتان ، اپلیکاتور و یک برس کوچک است. اگر اینطور نیست ، می توانید این موارد را بصورت آنلاین انتخاب کنید. Seam Grip by Gear Aid یک گزینه محبوب است. هنگام استفاده از درزگیر ، حتما هر دو طرف درز را با چند میلی متر همپوشان کنید. کامل باشید و درزگیر شما باید چندین فصل دوام داشته باشد.

نکته: برای جلوگیری از پوشاندن سیلانت در چادر مسافرتی جدید خود ، با استفاده از نوار پلاستیکی خمیده ، یک ماده سیلر دقیق را انتخاب کنید. اینها در بیشتر فروشگاههای سرگرمی در بخش مدل سازی یا بصورت آنلاین موجود است.

با استفاده از چادر مسافرتی سهام
دو دلیل وجود دارد که شما همیشه باید چادر مسافرتی خود را پایین بیاورید: 1) سهام باعث می شود چادر مسافرتی شما در وزش باد شدید منفجر نشود. 2) از بین رفتن خطوط چادر مسافرتی و مردانه شما مانع از خیس شدن خواهد شد و احتمالاً نشت چادر مسافرتی خاردار خواهد بود.

مگر اینکه کوله پشتی داشته باشید ، به یاد داشته باشید که یک بازارچه یا چکش برای رانندگی در سهام خود وارد کنید. زمین همیشه نرم نیست ، و جستجوی سنگهای بزرگ می تواند یک دردسر باشد.
همه چادر مسافرتی ها دارای سهام نیستند ، بنابراین حتما آنها را چک کنید. برخی از چادر مسافرتی ها دارای نازکترهایی از جنس آلومینیوم هستند که برای زمینهای نرم طراحی شده اند. اگر زمین سخت یا یخ زده باشد ، سهام ضعیف تر خم شده و بی فایده خواهد شد. ممکن است با سرمایه گذاری در سهام شدیدتر از دردسرهای زیادی جلوگیری کنید.
بعضی اوقات زمین برای ریختن در هرگونه سهام بسیار سخت است. در عوض ، می توانید قطب های نوردی یا شاخه های درخت خود را بگیرید و آنها را از طریق حلقه های شاخه نخ بکشید. در مرحله بعد ، سنگ های سنگین را روی قطب ها یا شاخه ها ترتیب دهید تا وزن آنها پایین بیاید. همچنین می توانید از استیک ها و سنگ های بزرگ برای امنیت خطوط مرد استفاده کنید.
با استفاده از خطوط گای
ایمن سازی مناسب خطوط چادر مسافرتی ، باعث رفع خرابی و مقاومت بیشتر در برابر باد و هوا می شود. اتصال رنگین کمان به خطوط مرد باعث می شود تا در مقابل سایبان قرار نگیرد.

اکثر آبراه ها شامل دو یا چهار خط مرد هستند. مراقب باشید خطوط رنگین کمان یا رنگین کمان را زیاد نکشید ، زیرا این امر می تواند به مرور زمان بخیه را تضعیف کند.
اطمینان حاصل کنید که سهام کافی برای تأمین امنیت سایبان چادر مسافرتی ، رنگین کمان ، هشتی و خطوط مرد دارید.
از کجا می توانید چادر مسافرتی خود را
قبل از برپایی چادر مسافرتی خود ، به دنبال یک قطعه زمین یکنواخت و عاری از ریشه درختان بیرون زده و سنگهای بزرگ باشید. در مرحله بعد ، هر نوع سنگ کوچک ، میله ، پینکون و سایر بقایای آن را جدا کنید. به یاد داشته باشید که یک تپ یا پا را در آن قرار دهید ، و ابتدا آن را پایین بیاورید. معمولاً بهتر است از ریختن مستقیم درخت در زیر درخت خودداری کنید ، زیرا شاخه افتادن یا ریختن شیره می تواند به چادر مسافرتی شما آسیب برساند.

نکته: اگر قصد طلوع آفتاب گذشته را در خواب دارید ، چادر مسافرتی خود را به سمت غرب از هر درخت مستقر کنید. این کار صبح کمی سایه اضافی به شما می دهد.

مراقبت از چادر مسافرتی
با گذشت زمان ، برخی از آسیب ها اجتناب ناپذیر است. با استفاده از نوار تعمیر چسب یا کیت تعمیر چادر مسافرتی ، می توانید سوراخ و اشک را در مزرعه تعمیر کنید. بیشتر چادر مسافرتی ها با کیت تعمیر نمی آیند ، بنابراین شاید شما نیاز به ساختن خود داشته باشید. چند نکته دیگر که باید در نظر بگیرید:

قطب ها: هنگام نصب چادر مسافرتی خود ، ایده خوبی است که ابتدا تمام قطب ها را تنظیم کرده و قبل از شروع کار آنها را کنار بگذارید. دوبار بررسی کنید که تمام بخش های قطب به طور کامل وصل شده باشند. اگر کانکتور به درستی نشسته نباشد ، می تواند خم شود یا شکسته شود.
زیپ ها: مطمئن شوید که تمام درها و پانل ها به طور کامل قبل از اینکه بچرخید ، زیپ شده اند. قلاب زدن با یک زیپ تا حدی باز می تواند استرس را روی زیپ قرار داده و آن را بشکند. سعی کنید زیپ ها را از خاک دور نکنید و سعی کنید روی آنها قدم نگذارید. اگر چادر مسافرتی شما کثیف است ، زیپ را با یک بطری سرنگ در خانه تمیز کنید. گرد و غبار و زباله ها باعث می شوند زیپ شما سریعتر از بین بروند.
محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش: قرار گرفتن در معرض طولانی در معرض نور خورشید می تواند به چادر مسافرتی شما آسیب برساند ، و نور UV با گذشت زمان بیشتر مواد چادر مسافرتی را خراب می کند. اگر در طول روز چادر مسافرتی خود را ترک کرده اید ، سعی کنید آن را در یک منطقه سایه دار قرار دهید. اگر سایه در دسترس نباشد ، ممکن است ارزش داشته باشد که صبح چادر مسافرتی خود را پایین بیاورید و دوباره قبل از غروب آن را تنظیم کنید.
تمیز کردن چادر مسافرتی خود را
اگر چادر مسافرتی شما کثیف ، گل آلود یا گرد و غبار است ، لازم است قبل از قرار دادن مجدد آن ، آن را تمیز کنید.
هرگز چادر مسافرتی خود را در ماشین لباسشویی بشویید و هرگز دستگاه را خشک نکنید.
برای تمیز کردن یک ناحیه خاص ، از اسفنجی خیس شده در آب گرم استفاده کنید.
هنگام تمیز کردن کل چادر مسافرتی ، آن را در وان آب خنک بشویید.
هرگز از آب گرم ، سفید کننده ، صابون ظرفشویی یا پاک کننده های لکه استفاده نکنید. فقط از مواد پاک کننده بدون مواد شوینده استفاده کنید.
چادر مسافرتی خود را کاملاً خشک کنید و با قرار دادن آن در سایه یا خشک کردن آن روی یک خط ، خشک کنید.
ذخیره سازی
هرگز خیس یا کثیف چادر مسافرتی خود را کنار نگذارید. پس از تمیز کردن چادر مسافرتی ، مراحل زیر را قبل از ذخیره سازی بردارید:

چادر مسافرتی خود را تنظیم کنید تا در داخل گاراژ یا در مکان خشک و سایه دار خشک شود. درب های خیمه را باز بگذارید تا جریان هوا مجاز باشد. پرواز را بطور جداگانه با استفاده از خط لباس یا طناب آویزان کنید. به چادر مسافرتی و رنگین کمان اجازه دهید هوا کاملاً خشک شود. خشک کردن چادر مسافرتی شما از شکل گیری بو ، کپک و بو بو جلوگیری می کند.
برای مدت طولانی ، چادر مسافرتی خود را در زیر نور مستقیم آفتاب خشک نکنید.
چادر مسافرتی خود را با دقت جمع کنید و آن را در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید.
خرید چادر مسافرتی