خرید کتاب از آمازون

به نقل از ایران پیپر – سود یک مطالعه آماری در فرانسه نشان می دهد مطالعه تحت عنوان یک عمل فرهنگی در فرانسه بیشتر از دیگر فعالیت‌ها و سرگرمی‌های دیگر مثل گوش دادن به آوا و یا این که بازی‌های ویدئویی طرفدار داشته و از هر روستا فرانسوی‌ 8 نفر در روزهای قرنطینه به صورت میانگین یک کتاب خوانده‌ و 34 درصد هم گفته‌اند در قرنطینه بیشتر توانسته‌اند کتاب بخوانند و خرید کتاب از آمازون انجام دهند .

علی‌رغم کاهش خرید نسبی کتاب در فرانسه , 15 , 5 میلیون کتاب میان 16 مارس تا 10 می در‌این میهن به فروش رفته که کتاب‌های داستانی خرید کتاب از آمازون و در فرمت جیبی در حین هشت هفته قرنطینه بیشترین طرفدار خرید کتاب از آمازونو خواننده را داشته است .

مطالعه‌ای که از 8 تا 11 ماه می بر روی4107 فرد فرانسوی بالای 18 سال از روش وب انجام یافته نشان اعطا کرد که 85 درصد از ف رانسوی‌ها در طی 12 ماه آتی قصد دارا هستند کتاب خریداری نمایند و از این فی مابین 88 درصد کتاب‌های کاغذی را برای خرید کتاب از آمازون ترجیح میدهند .

دربین نویسندگان فرانسوی کتاب‌های گیوم موسو علی الخصوص کتاب داستان آخرش که در فرمت جیبی و با تیتر «زندگی اسرارآمیز نویسندگان» در فرانسه عرضه شد بیش تر از از سایر نویسندگان در فرانسه خواننده داشته و پرفروش‌ترین کتاب روزهای قرنطینه در فرانسه بوده است . کتاب داستان بعدی این تالیف کننده که «زندگی یک کتاب داستان است» اسم داراست قرار است روز 26 می راهی کتابفروشی‌های فرانسه خرید کتاب از آمازون شود .

میشل بوسی دیگر تالیف کننده فرانسوی است که بعداز موسو کتاب‌هایش در روزهای قرنطینه به وسیله فرانسوی‌ها خوانده شده و نهایی اثرش «مجبورم خیلی مشقت بار رویا ببافم» در مرتبه دوم پرفروش‌ها در فرانسه قرار رفته است . میشل بوسی تا به امروز پیروز شده سه توشه دربین بیست تالیف کننده پرفروش در خرید کتاب از آمازون فرانسه قرار بگیرد .

و اورلی ولونی با کتاب «گیلاس روی کیک» در درجه سوم پرفروش‌های قرنطینه در فرانسه قرار گرفته است . دیگر کتاب داستان این تالیف کننده برنا فرانسوی با تیتر «زاده شده پایین ستاره‌ای خوش» هفتمی کتاب پرفروش در روزهای قرنطینه در خرید کتاب از آمازون فرانسه بوده است .

نهایی کتاب لیلا سلیمانی با تیتر «سرزمین دیگران» هم که یک‌سری روز پیش از قرنطینه از طرف انتشار گالیمار در فرانسه منتشر شد جايگاه دهم پرفروش‌های فرانسه را به خویش اختصاص داده است .

پی‌یر لومتر با اثر «آینه دردهای ما» و انیس لودیگ با کتاب داستان «سرانجام به نیز گفتن» هم هرمورد خوانند‌گان خویش را پیدا کرده و به ترتیب در مرتبه 13 و 14 پرفروش‌های خرید کتاب از آمازون قرار گرفته‌اند .

تیم کمیک آستریکس که پرفروش‌ترین کتاب در فرانسه در سال 2019 بوده در قرنطینه هم به اندازه قابل توجهی بوسیله فرانسوی‌ها خریداری شده‌است . نهایی خصوصی این موسسه ماجراهای گولوآ که عمل مشترک آلبرت اودرزو و رنه گوسینی است صرفا کتاب کمیک دربین پرفروش‌هاست که در مرتبه بیستم این فهرست خرید کتاب از آمازون قرار گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *