خشونت های اسلحه در سال 2021 در لس آنجلس به بالاترین حد خود در 15 سال گذشته نزدیک می شود

[ad_1]

شان رینولدز تقریباً به خاطر پلی استیشن جان خود را از دست داد.

این دانش آموز 17 ساله دبیرستانی ترتیبی داد تا کنسول بازی خود را از طریق برنامه OfferUp بفروشد و با خریدار – نوجوان دیگری – در نزدیکی یک مجتمع مسکونی عمومی در واتس ملاقات کند. او قصد داشت در پاییز امسال پولی را که در هزینه های دانشگاه به دست آورده بود پس انداز کند.

در عوض، یکی از دو نوجوانی که در آن روز گرم ماه مه با رینولدز در ماشینش ملاقات کرد، اسلحه‌ای را بیرون آورد و به او شلیک کرد، گلوله از ران او بیرون آمد و شکمش را شکست. او گفت در حالی که روی زمین دراز کشیده بود و خونریزی می کرد، نوجوان دوم از اولی خواست دوباره شلیک کند.

او شنید که پسر گفت: «تمامش کن».

رینولدز که اکنون 18 ساله است، در مصاحبه اخیر خود با تایمز به یاد می آورد: «شکه شدم. پردازش زیاد بود.»

رینولدز، که به شدت مجروح شد، در میان بیش از 1400 بازمانده تیراندازی لس آنجلس در سال 2021، دومین سال متوالی خشونت‌های مسلحانه در شهر است.

اگر اوضاع به گونه‌ای دیگر پیش می‌رفت – و با توجه به جراحات شدید او به راحتی می‌توانستند پیش می‌رفت – رینولدز در میان تقریباً 400 نفری بود که امسال در لس‌آنجلس کشته شدند، با افزایش بیش از 50 درصدی قتل‌ها در سال 2019.

کیانو ویلیامز، مادر رینولدز می گوید: «ما انواع مختلفی از جراحان را دیده ایم. پس از خواندن مدارک پزشکی او، همه به او مانند یک معجزه در حال راه رفتن نگاه می کنند.

شان رینولدز 18 ساله با مادرش کیانو ویلیامز دیده شد

شان رینولدز، 18 ساله، اعتراف می کند که مادرش، کوانا ویلیامز، پس از کشته شدن او در ماه مه در جنوب لس آنجلس، در حدود 12 عمل جراحی به او کمک کرد.

(میونگ جی چون / لس آنجلس تایمز)

در میان یک بیماری همه‌گیر که ذخایر مالی و عاطفی مردم را ویران کرده و ابتکارات دیرینه برای پایان دادن به خشونت را تضعیف کرده است، خانواده‌هایی مانند رینولدز از طریق جراحی، فیزیوتراپی و کار عاطفی پایداری کرده‌اند و تلاش می‌کنند پس از کور شدن توسط گلوله، زندگی خود را بازیابند.

خانواده های دیگر – بیش از هر سال دیگری در لس آنجلس از سال 2007 – مجبور شده اند مراسم خاکسپاری را برنامه ریزی کنند و اولین فصل تعطیلات خود را بدون پسر، دختر، خواهر و برادر و والدینی که عمدتاً توسط مردان مسلح کشته شده اند، انجام دهند.

این شهر در اواخر سال 2021 شاهد نزدیک به 400 قتل بوده است، که یک فقدان خیره کننده پیشرفت در کاهش چنین خشونتی در 15 سال گذشته است. تا 29 دسامبر، 392 قتل رخ داده است – بیشترین قتل از سال 2007.

جوانان اسپانیایی تبار و سیاهپوستان همچنان بیش از حد حضور دارند. برخی از محله‌هایی که بیشترین ضربه را از جنگ‌های باندهای مرگبارتر دهه 1990 متحمل شدند، بار دیگر ضربه سختی خوردند. مناطقی که خشونت در آن‌ها از لحاظ تاریخی کمتر دیده می‌شود نیز شاهد جهش بوده‌اند.

تجزیه و تحلیل قتل‌های کانتی تایمز لس آنجلس در 11 ماه اول سال 2021، افزایش شدید محله‌هایی مانند واتس و همسایه فلورانس-فایرستون، هر کدام با بیش از 20 قتل، و همچنین شهرهای دیگر در منطقه وسیع‌تر را نشان داد. لس آنجلس از جمله کامپتون و لانگ بیچ که هر کدام بیش از 30 عدد داشتند.

هالیوود در 11 ماه اول سال 10 قتل را تجربه کرده است، در مقایسه با چهار قتل در سال قبل، به گفته اداره کرونری منطقه. هاید پارک در سال 2020 با 13 مورد در مقایسه با چهار مورد، و ال سرنو با هشت مورد در مقایسه با سه سال قبل از آن شاهد بودیم. قتل‌ها نیز در محله‌هایی مانند مید ویلشر و پارک اکو در حال افزایش است، البته به تعداد کمتر.

علل پیچیده و دشوار است، و سیاسی – اغراق آمیز یا به حداقل رساندن – برای مطابقت با داستان مردم از پلیس، عدالت جنایی، و بهترین راه رو به جلو. سایر بخش‌های کشور نیز شاهد افزایش قتل‌ها بوده‌اند که برخی بدتر از لس آنجلس هستند.

با این حال، تأثیرات خشونت واضح و غیرقابل انکار است – آنها از حوادث فردی تقریباً در هر گوشه شهر نشأت می‌گیرند تا نه تنها قربانیان و مجرمان، بلکه خانواده‌های بزرگ، همسایگان و مشاغل محلی، کارکنان اورژانس، سیاستمداران و پلیس را نیز تحت تأثیر قرار دهند. مسئله یافتن راه حل است.

برخی در لس آنجلس امسال از نظر اجتماعی هم از غم و هم از شرافت بیماری همه گیر فاصله گرفته اند، زیرا ویرانی آنها انزوا را در طول سال پیچیده می کند. گوشه و کنار خیابان ها برای مرده ها در شمع های بداهه در مقابل بقایای بناهای تاریخی گذشته روشن می شد. پزشکان و پرستاران که قبلاً از شروع COVID-19 خسته شده بودند، وحشت های جدیدی را در چهره کودکانی دیدند که با شلیک گلوله به بخش های بیمارستان منتقل شدند.

تینا باسکز 13 سال گذشته را در همان خانه در سن پدرو گذرانده است، اما در سال 2022 به دنبال مکان جدیدی برای زندگی خواهد بود. به مکانی بدون پله نیاز دارد.

در ماه ژوئیه، پسر 24 ساله او، وینسنت، که چهار سال فوتبال کالج را در دبیرستان سن پدرو بازی می کرد، بر اثر تیراندازی که خانواده اش را متحیر کرد، فلج شد. پلیس او را با گروهی از افراد دیگر مرتبط کرد که به گفته دادستان ها کار مردی بود، مردی جوان با ارتباط باندی که در پرونده های دادگاه با نام مستعار “هاروستر” شناخته می شد.

هنگامی که باسک در شب تابستان تیراندازی پسرش به بیمارستان رفت، پروتکل های COVID-19 مانع از ورود او به جایی شد که فکر می کرد وینسنت در حال مرگ است یا قبلاً مرده است. او در پارکینگ رنج می برد تا اینکه سرانجام یک جراح بیرون آمد و به او گفت که وینسنت زنده است اما به شدت مجروح شده است.

از آن زمان، باسکز از خانه خود به بیمارستان و مرکز توانبخشی رفت و آمد کرده است، جایی که پسرش اکنون در آنجا اقامت دارد، که به گفته او نمی‌خواهد در این باره اظهار نظر کند. او در تلاش است تا راهی برای جمع آوری پول کافی برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای نقل مکان به خانه بیابد – از جمله یک تخت مخصوص موتوردار که هزاران دلار به فروش می رسد.

مانند مادر رینولدز و بسیاری دیگر از خانواده‌های قربانیان تیراندازی لس‌آنجلس، باسکز یک صفحه GoFundMe راه‌اندازی کرد تا از دوستان و غریبه‌ها بخواهد تا هزینه‌های غیرقابل تصور چنین خشونتی را پوشش دهند. برخی برای تامین هزینه های پزشکی یا حقوق از دست رفته بستگان مجروح نیاز به کمک دارند. برخی برای پرداخت هزینه مراسم خاکسپاری به کمک نیاز دارند.

باسکز گفت از اینکه پسرش جان سالم به در برده است متشکر است، اما از جراحاتش غمگین است، مادران دیگری که می‌شناخت در سن پدرو که پسرانشان برای همیشه ناپدید شده‌اند، ویران شده است، و از کم‌توجهی به این تیراندازی‌ها در شهر ناامید شده است. آنها شامل کودکان سیاه پوست و آمریکای لاتین می شوند و در بخش های ثروتمندتر شهر نیستند.

او گفت: «احساس می‌کنم که دارم یک کابوس می‌بینم، مثل اینکه یک روز از خواب بیدار می‌شوم و امیدوارم که تمام شود. “این فقط یک ضرر بزرگ است.”

دکتر کنجی اینابا، رئیس بخش تروما و مراقبت های ویژه جراحی در مرکز پزشکی کانتی لس آنجلس-USC، گفت County-USC – یکی از بیش از 12 مرکز تروما در شهرستان لس آنجلس – 398 قربانی را با جراحات گلوله درمان کرده است. سال، افزایش بیش از 30 درصدی نسبت به 296 مورد درمان شده در سال 2019.

اینابا که هنوز اطلاعات کاملی برای سال 2021 ندارد، گفت: امسال این بیمارستان تاکنون 381 قربانی را با سلاح گرم تا پایان ماه اوت درمان کرده است و از مجموع آن از پایان سال 2020 تا سپتامبر پیشی گرفته است.

او گفت: «اعداد قطعا در حال افزایش است. هر روز می‌توانیم یک گلوله را عمل کنیم و به معنای واقعی کلمه پیجرها – حالا تلفن‌ها – روشن می‌شوند و یک گلوله یا دو یا سه گلوله دیگر ممکن است وارد شود.»

او گفت که این کار دشوار و رضایت‌بخش است، اما همچنین بسیار دشوار است، به‌ویژه از آنجایی که کووید-19 قبلاً کارگران بیمارستان را “از لحاظ روحی و جسمی خسته” کرده است.

اینابا گفت که در مورد زخم های گلوله، تیم های جراحی باید با سرعت رعد و برق “پیدا کنند که چه چیزی اشتباه است، چه چیزی باعث از بین رفتن زخم گلوله شده و چگونه می توان آن را بازگرداند”.

او گفت که اینابا زمانی که چندین بار در ماه به عنوان افسر ذخیره LAPD کار می کند، زمانی که به تماس های گشت زنی پاسخ می دهد، و به طور مستقیم نوع نمایش و خشم انسانی را که باعث تیراندازی می شود می بیند، این دانش را با آنچه می بیند ترکیب می کند.

او نمی‌پرسد اگر دیگران آنچه را که او می‌دید ببینند، تکثیر اسلحه را در لس آنجلس و جاهای دیگر در ایالات متحده جدی‌تر می‌گرفتند.

اینابا گفت: «هرگز نباید به هیچ کس تیراندازی شود، و با این حال ما شاهد تیراندازی صدها و صدها نفر از این بیماران هستیم.»

در اطراف این قربانیان – و عاملان – هزاران نفر دیگر هستند که زندگی آنها متزلزل شده است.

لیندسی راتکوویچ نه چندان دور از خواربارفروشی رالفز در مید ویلشایر زندگی می‌کند، جایی که اغلب تا تابستان گذشته در آنجا توقف می‌کرد تا با اوا فکته، زنی حدوداً 70 ساله که بیرون از ماشینش و گاهی اوقات در چادر با همراهش زندگی می‌کرد، صحبت کند. مردی مسن‌تر. او به شدت دفاع کرد

راتکوویچ گفت که این زوج هرگز مشکلی نداشته اند و بسیاری از افراد همسایه از آنها استقبال کرده اند. راتکوویچ گفت که فکته نام همسایه ها را به یاد آورد و در مورد زندگی و فرزندانشان با آنها صحبت کرد و همسایه ها به دنبال او گشتند و برای او و همراهش غذا، لباس های تمیز و سایر ملزومات آوردند.

سپس، یک روز در ماه ژوئن، ظاهراً فکته یک مرد بی خانمان 40 ساله را قبل از بلند شدن در ماشینش تیراندازی کرد و کشت. راتکوویچ گفت که فکته در حالی که او در حال فرار بود با او تلفنی تماس گرفت، اما او به یک دوست نیاز داشت که فقط در خط باشد.

راتکوویچ گفت، کمی قبل از تیراندازی، امنیت اجتماعی و پول برای کمک به یک بیماری همه گیر از فکته به سرقت رفت، و او معتقد است که فکته برای دفاع از خود در هنگام تلاش برای سرقت یا حمله به مرد جوان تیراندازی کرد. با این حال، فکته دستگیر شد و به قتل متهم شد. او اقرار به بی گناهی کرد.

این قتل یکی از ده ها قتل امسال در لس آنجلس بود که قربانیان در آن اسکان داده نشدند. همچنین، در ذهن راتکوویچ و در ذهن بسیاری از همسایگان دیگر که از آزادی فکته حمایت می کردند، یک حادثه غم انگیز بود که آسیب پذیری جمعیت بی خانمان لس آنجلس را از بسیاری جهات آشکار کرد.

راتکوویچ در مورد تیراندازی گفت: می دانم که دفاع شخصی بود. «از بین همه افرادی که پرتاب و دور انداخته شده اند، قابل درک نیست که حوا را جنایتکار بزرگ بدانیم.

راتکوویچ گفت این حادثه ایمان او را به لس آنجلس و رهبران آن متزلزل کرده است.

برای رینولدز، که برای پلی استیشن خود تیراندازی شد، خشونت سال 2021 زخم های ماندگاری بر جای گذاشت – و نه فقط فیزیکی – بلکه او را به جلو سوق داد.

رینولدز یک دانشجوی افتخاری بود که قبلاً اعتبارات دانشگاهی را به دست آورده بود و به زودی با شلیک گلوله به دانشگاه ایالتی پن می رفت. بالاخره بچه خوبی است. مدیر آن زمانی که پلیس برای سوال پرسیدن آمد، او را ضمانت کرد و اکنون پلیس او را تضمین می کند.

Emada Tingyrides معاون رئیس LAPD، که ریاست دفتر مشارکت امنیتی LAPD را بر عهده دارد، گفت: “شان مرد جوان شگفت انگیزی است که وعده های زیادی دارد.” .

معاون رئیس LAPD Emada Tingirides و Sean Reynolds

Emada Tingyrides معاون رئیس پلیس لس آنجلس در کنار شان رینولدز 18 ساله ایستاده است که پس از اصابت گلوله در جنوب لس آنجلس در مسیر بهبودی خود تحت 12 عمل جراحی قرار گرفته است.

(از فیل تینگیریدس)

او گفت که با این حال، پس از تیراندازی، رینولدز باعث شد مردم – حتی یک معلم – حدس بزنند که او باید در یک باند بسته شده باشد تا تیراندازی شود. دیگران، از جمله کادر پزشکی، معتقدند که او یک استثنا در میان قربانیان تیراندازی است، زیرا او کودک خوبی است.

این واکنش ها برای رینولدز و مادرش باقی مانده است که سیاه پوست هستند و آنها را نژادپرست می دانند.

رینولدز گفت: “از آنجایی که او یک مرد سیاهپوست است، آنها می پذیرند که این کاری است که من ممکن است برای تحریک تیراندازی انجام داده باشم.”

مادرش با تعجب گفت: “چرا او فقط یک قربانی نیست، که اگر یک پسر جوان آفریقایی-آمریکایی نبود، چنین می شد؟”

رینولدز گفت که تا حدی به دلیل چنین تصورات غلطی، او از صحبت کردن با مردم در مورد تیراندازی که در آن نوجوانان 14 ساله و 16 ساله به جرم سرقت محکوم شدند و بهبودی خود خسته شده بود. او مشتاقانه منتظر روزی است که بتواند به جای سایر دستاوردهایش – که قبلاً برنامه ریزی کرده است – به آنها بگوید.

یک روز بعدازظهر با لبخند گفت: با توجه به تمام دوره‌های دانشگاهی که در دوران نقاهتش ادامه می‌داد، او اکنون با رسیدن به کالجی که امیدوار است در سال 2022 باشد، از کلاس بالایی برخوردار خواهد بود.

از آنجا، هدف او ورود به یک دانشکده حقوق درجه یک – و سپس یک شرکت حقوقی پیشرو است.

رینولدز درباره فیلمبرداری خود گفت: “دوست دارم این بخش کوچکی از زندگی من باشد و بقیه چیزها مثبت تر باشد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme