در صورت مثبت بودن تست کرونا چه کار کنم؟موج ویروس کرونا در زمستان رو به وخامت است و تعداد موارد در کالیفرنیا و سراسر کشور به بالاترین سطح در یک بیماری همه گیر تقریباً دو ساله رسیده است.

اما به همان اندازه که این مقادیر درمان نشده برای عفونت ها هشداردهنده است، برخی از مقامات بهداشتی می گویند شاخص دیگری حتی هشدار دهنده تر است: درصد تست های مثبت.

مقامات گفتند که این رقم در شهرستان لس آنجلس از اواسط دسامبر بیش از سه برابر شده است که “نمایش رو به رشدی را نشان می دهد.”

تا روز سه شنبه، میانگین نرخ مثبت هفت روزه در شهرستان 14.5 درصد بود. در سراسر کشور، میانگین نرخ مثبت هفت روزه از 2.3 درصد فقط دو هفته پیش به 9.7 درصد افزایش یافت.

از آنجایی که این انتقال گسترده است، مقامات می گویند که اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از ابتلای احتمالی دیگران ضروری است.

اگر آزمایش مثبت شد چه باید کرد؟

این توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده برای همه اعمال می‌شود، خواه واکسینه شده باشند یا نباشند:

  • حداقل پنج روز در خانه بمانید.
  • اگر هیچ علامتی نداشتید، می توانید بعد از روز پنجم پس از مثبت شدن آزمایش خانه را ترک کنید.
  • استفاده از ماسک را تا پنج روز دیگر ادامه دهید.

اگر علائم دارید، قوانین انزوا متفاوت است.

به گفته اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، اگر علائمی دارید و آزمایش کووید-19 مثبت بود یا پزشک فکر می کند که مبتلا به کووید-19 هستید، باید تا زمان زیر در خانه بمانید:

  • حداقل 10 روز از شروع علائم می گذرد
  • حداقل تا 24 ساعت تب ندارید (بدون استفاده از دارویی که دما را کاهش می دهد)
  • علائم شما در حال بهبود است

مقامات بهداشتی همچنین می گویند کسانی که آزمایش آنها مثبت است باید علائم خود را از نزدیک تماشا کنند. اگر مجبورید خانه خود را ترک کنید، مقامات می گویند که باید از حمل و نقل عمومی اجتناب کنید.

در اینجا چند نکته دیگر از بخش جداسازی سلامت عمومی آورده شده است:

  • اگر شخصی خارج از خانواده شما برای شما خرید می کند، از او بخواهید که غذا و سایر لوازم را در خانه شما بگذارد و بعد از رفتن آن شخص آنها را تحویل بگیرد.
  • اگر بی خانمانی را تجربه می کنید یا نمی توانید به طور ایمن خود را در خانه منزوی یا قرنطینه کنید، با خط اطلاعات COVID به شماره (833) 540-0473 تماس بگیرید.
  • برای بازگشت به محل کار یا مدرسه نیازی به داشتن یک آزمایش منفی یا نامه ای از اداره بهداشت عمومی ندارید.

قوانین انزوای محلی ممکن است سخت تر از دستورالعمل های فدرال باشد. کالیفرنیا دستورالعمل های جدید CDC را پذیرفته است.

آیا مدیریت تغییر کرده است؟

مقامات فدرال این هفته دوره توصیه شده ایزوله و قرنطینه را برای مبتلایان به ویروس کرونا اما بدون علامت از 10 روز به 5 روز کاهش دادند.

CDC گفت: “این تغییر با انگیزه علم است که نشان داده است که بیشتر انتقال SARS-CoV-2 در اوایل دوره بیماری رخ می دهد، معمولا یک تا دو روز قبل از شروع علائم و دو تا سه روز پس از آن.” در یک بیانیه. “بنابراین، افرادی که آزمایش آنها مثبت است باید به مدت پنج روز ایزوله شوند و اگر در آن زمان بدون علامت باشند، اگر بتوانند به مدت 5 روز به پنهان کردن خود ادامه دهند تا خطر ابتلا به دیگران را به حداقل برسانند، می توانند ایزوله را ترک کنند.

CDC توسط برخی از پزشکان مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا افراد آلوده بدون علامت را ملزم به منفی شدن با آزمایش سریع در صورتی که بخواهند انزوای خود را پنج روز پس از اولین آزمایش مثبت خود پایان دهند، انجام نداده است.

دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، در مصاحبه با CBS Mornings، گفت که آژانس او ​​چنین آزمایشی را برای پایان دادن به انزوا در روز پنجم پس از اولین آزمایش مثبت توصیه نمی کند، زیرا مشخص نیست که آیا یک تست سریع منفی اطلاعات معنی داری در مورد اینکه آیا یک فرد دیگر مسری نیست او گفت که می توان با پوشیدن ماسک بین روز ششم تا دهم پس از اولین آزمایش مثبت، شانس اندک ابتلا به دیگران را محدود کرد.

والنسکی گفت: استفاده از یک آزمایش PCR که نیاز به سواب بینی یا بزاق برای فرستادن به آزمایشگاه برای به دست آوردن نتایج دارد، نیز گزینه ای برای تعیین اینکه آیا فردی دیگر آلوده نیست، نیست. نتایج آزمایش PCR به قدری حساس است که می تواند نشان دهد که یک فرد برای ویروس مثبت است، شاید تا 12 هفته پس از عفونت اولیه، مدت طولانی پس از قطع عفونت.

اگه با یکی دیگه زندگی کنم چی؟

شما باید تا حد امکان از افراد دیگر و حیوانات خانگی در خانه خود دوری کنید. متخصصان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که در یک اتاق جداگانه بمانید و در صورت امکان از حمام جداگانه استفاده کنید و زمانی که در اطراف دیگران هستید از ماسک استفاده کنید.

کسانی که اخیراً آزمایش آنها مثبت شده است باید به تماس های نزدیک خود نیز بگویند که ممکن است در معرض قرار گرفته باشند.

علاوه بر این، اگر در محیطی کار می کنید یا تحصیل می کنید که ممکن است به COVID-19 مبتلا شوید یا آن را به دیگران منتقل کنید، باید مدرسه یا محل کار خود را مطلع کنید تا بتوانند به دیگران توصیه کنند آزمایش کنند و/یا خودشان را قرار دهند. طبق گفته اداره بهداشت عمومی منطقه لس آنجلس ضروری است.

اگر در معرض فردی قرار بگیرم که تست کرونای او مثبت شده است، چه باید بکنم؟

اگر در تماس نزدیک بوده اید – در فاصله 6 فوتی با شخصی به مدت 15 دقیقه یا بیشتر به مدت 24 ساعت – باید حداقل به مدت 5 روز قرنطینه شوید تا ببینید اگر واکسینه نشده اید یا این که آیا این بیماری را دریافت نکرده اید یا خیر. یک واکسن تقویت کننده و واجد شرایط برای یک واکسن هستند، همانطور که CDC توصیه می کند.

اگر هنوز علائمی در شما ایجاد نشده است، در صورت استفاده از ماسک در حدود پنج روز دیگر، می توانید قرنطینه را ترک کنید.

اگر قرنطینه پنج روزه امکان پذیر نباشد، فرد در معرض تماس باید به مدت 10 روز پس از قرار گرفتن در معرض ماسک محکم در اطراف دیگران استفاده کند.

CDC می گوید افرادی که تقویت کننده دریافت کرده اند نباید پس از قرار گرفتن در معرض ویروس قرنطینه شوند، بلکه باید به مدت 10 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس از ماسک استفاده کنند.

CDC پیشنهاد می کند که هر فردی که در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است، در روز پنجم پس از قرار گرفتن در معرض، آزمایش کرونا را انجام دهد. در صورت بروز علائم، باید فورا آنها را جدا کرد.

دستورات قرنطینه محلی ممکن است با توصیه های فدرال متفاوت باشد.

چگونه می توانم آزمایش بدهم؟

کسانی که ممکن است در معرض قرار گرفته باشند یا معتقدند که ممکن است در معرض قرار گرفته باشند، می توانند یک سایت آزمایش در covid19.ca.gov/get-tested پیدا کنند. بسیاری از داروخانه های خرده فروشی نیز قرارهای آزمایشی را ارائه می دهند.

این هفته، رئیس جمهور بایدن گفت که دولت او همچنین “با گوگل کار کرده است، بنابراین اکنون می توانید برای یافتن مکان “تست کووید نزدیک من” در گوگل جستجو کنید.

بسیاری از سایت‌های آزمایش، آزمایش‌های PCR را ارائه می‌دهند که شامل جمع‌آوری سواب‌ها از بینی یا بزاق و ارسال آن‌ها به آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل است. نتایج معمولاً یک یا دو روز بعد برمی گردند.

در اینجا اطلاعات بیشتر برای تست در:

آزمایشات در خانه چطور؟

بسیاری از داروخانه‌ها و خرده‌فروش‌ها آزمایش‌های آنتی‌ژن بدون نسخه را می‌فروشند که می‌توان آن را در خانه مصرف کرد و در حدود 15 دقیقه نتیجه می‌دهد.

چنین آزمایشات سریعی دقیقاً قبل از ورود به یک مهمانی تعطیلات یا گردهمایی دیگر – از جمله در میان افراد واکسینه شده که در معرض خطر عفونت های منتقله از طریق Omicron هستند، توصیه می شود.

با این حال، تقاضا برای این آزمایش‌ها همراه با کیس‌ها افزایش یافته است، که یافتن کیت‌ها را در فصل تعطیلات دشوار می‌کند و باعث می‌شود برخی از فروشندگان میزان خرید یکباره مشتری را محدود کنند.

دکتر داون تراشیتا، معاون مدیر برنامه کنترل بیماری‌های عفونی حاد شهرستان لس آنجلس در تالار شهر اخیر، گفت: اگر آزمایش سریع مثبت باشد، “باید خود را آلوده بدانید و فورا خود را ایزوله کنید.”

تراشیتا گفت که آزمایش‌های سریع می‌تواند منجر به این شود که تعداد کمی از افراد در حالی که واقعاً مثبت هستند، نتیجه آزمایش منفی دریافت کنند. وی گفت: “اگر نگرانی در مورد احتمال منفی کاذب بودن آزمایش وجود داشته باشد، آزمایش ممکن است 24 ساعت بعد تکرار شود.”

افرادی که علائم دارند و از آزمایش سریع کرونا نتیجه منفی می‌گیرند، باید دوباره آزمایش کنند و آزمایش کنند [PCR] تراشیتا گفت: آزمایشی برای تایید اینکه شما کووید ندارید.

تراشیتا گفت: آزمایشات PCR اغلب برای تأیید نتایج آزمایش سریع استفاده می شود و احتمال کمتری دارد که منجر به نتایج نادرست شود.

وضعیت همه گیری چگونه است؟

موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده دوباره در حال افزایش است.

CDC روز سه شنبه اعلام کرد که میانگین تعداد موارد روزانه در سراسر کشور در هفته گذشته به 240,000 افزایش یافته است و از 160,000 مورد در طول پرش تابستانی دلتا فراتر رفته و به بالاترین میزان گزارش شده از 250,000 در زمستان گذشته نزدیک شده است.

برای دوره هفت روزه که روز دوشنبه به پایان رسید، کالیفرنیا 133610 مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرد – بیش از هر دوره هفت روزه در طول پرش تابستانی دلتا که به 107000 مورد گزارش شده در یک هفته رسید.

شهرستان لس آنجلس حداقل 6500 مورد جدید در هر روز در هفته گذشته گزارش کرده است، از جمله 9473 مورد در روز سه شنبه.

بستری شدن در بیمارستان COVID-19 نیز در کالیفرنیا در حال افزایش است. تا روز سه‌شنبه، ۴۷۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر کشور بستری شده‌اند که نسبت به یک هفته گذشته تقریباً ۳۳ درصد افزایش داشته است.

اگرچه همه ما می‌خواهیم سال 2022 بدون تراژدی مداوم بیماری‌های جدی مرتبط با کووید و مرگ و میر آغاز شود، اما در عوض با چشم‌انداز افزایش هشداردهنده‌ای مواجه هستیم که همه را ملزم می‌کند عمداً عمل کنند: واکسن بزنید و تقویت کنید، آزمایش کنید و لطفا همیشه از یک لباس استفاده کنید. باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، در بیانیه ای گفت. “اینها ابزارهایی هستند که باید از آنها برای محافظت از یکدیگر در طول تعطیلات استفاده کنیم.

کالین شالبی، کارمند تایمز در این گزارش مشارکت داشت.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر