رکورد برف در سیرا شهرها را مدفون کرده و بزرگراه ها را می بندد

[ad_1]

«برفی» اصطلاحی نبود که استفن کولایک فکر می‌کرد در پایان خشک‌ترین سال یک قرن اخیر در کالیفرنیا بشنود، اما این دقیقاً همان چیزی است که ساکنان سیرا سیتی در این هفته پیدا کردند.

کولیکه، 71 ساله، که کلبه کوهستانی اش بعد از ظهر دوشنبه در زیر حداقل 4 فوت گرد و غبار انباشته شده بود، گفت: “این یک ماگدون برفی است.” رکورد بارش برف در سیرا نوادا فقط نمی توانید باور کنید چقدر برف آمده است.

جامعه کوچکی که او و همسرش جف بیشتر وقت خود را در آن می گذرانند در حدود 50 مایلی شمال غربی دریاچه تاهو در ارتفاع 4100 فوتی از سطح دریا قرار دارد. وی گفت: این منطقه به دلیل طوفان های پی در پی زمستانی روزها صعب العبور بوده و برق از روز یکشنبه قطع شده است.

Kulike، ستون نویس هفته نامه Mountain Messenger، از یک ژنراتور برای برق رسانی به تلفن همراه خود و یک یخچال و شومینه برای گرم نگه داشتن خانه استفاده کرد. اما پس از ماه‌ها آتش‌سوزی جنگل‌ها و خشکسالی، او گفت که برف مداوم یک تغییر خوشایند است.

او گفت: «این برای کالیفرنیا چیز خوبی است. نمی دانیم که دوام خواهد آورد یا نه، اما در حال حاضر در شرایط بسیار خوبی هستیم.”

در پشت برف به سختی می توان یک کابین را دید

استفان کولیکه که کلبه کوهی اش روز دوشنبه با حداقل چهار فوت برف انباشته شده بود، گفت: “این یک ماگدون برفی است.”

(استیون کولایک)

رکورد برف به عنوان یک شگفتی بسیار مورد نیاز برای غرب خشک است، جایی که تنها چند ماه پیش مقامات ساکنان را در شرایط اضطراری در خشکی در شرایط خشکی فزاینده قرار دادند. در طول تابستان گرم طولانی، رودخانه ها و آب انبارها خشک شدند و یک بار مزارع سبز آتش گرفته و تبدیل به گرد و غبار شدند.

اما دسامبر مانند یک شیر غرش کرد و طوفان های پی در پی برف را در سراسر سیرا نوادا و سایر مناطق کوهستانی کالیفرنیا می بارید و باعث بسته شدن جاده ها و سفرهای تعطیلات خروشان شد.

مقامات آزمایشگاه برف مرکزی سیرا در دانشگاه کالیفرنیا برکلی در گذرگاه دانر روز دوشنبه گفتند که کل بارش برف در این منطقه از رکورد 179 اینچی دسامبر گذشته که در سال 1970 ثبت شده بود، فراتر رفت. تا صبح روز سه شنبه، آزمایشگاه 202.1 اینچ برف در ماه دسامبر دریافت کرده بود. – انجامش دادن سومین ماه برفی ثبت شده در آزمایشگاه

درختان پوشیده از برف یک آزمایشگاه هواشناسی را احاطه کرده اند

آزمایشگاه برف مرکزی سیرا در کالیفرنیا در سودا اسپرینگز، رکورد قبلی 179 اینچ برف ثبت شده در دسامبر 1970 را با اندازه کلی جدید 202.1 اینچ شکست.

(UC Berkeley Central Sierra Snow Lab)

اندرو شوارتز، مدیر ایستگاه و دانشمند ارشد آزمایشگاه گفت: «این یک خبر عالی است. اما من فکر می کنم خوش بینی محتاطانه نام بازی در حال حاضر است.

به گفته شوارتز، طوفان های اولیه ماه توسط یک سیستم پرفشار در سواحل کالیفرنیا هدایت شده است. یک سیستم پرفشار دیگر در نزدیکی آلاسکا این هفته “رطوبت” را به این ایالت فرستاد.

او گفت که نتیجه این است که بارش برف در آزمایشگاه از اول اکتبر – آغاز سال آبی در کالیفرنیا – 258 درصد میانگین است. تقریباً همه چیز در دسامبر آمد.

اگرچه خوش آمدید، اما بارش برف باعث آشفتگی شد. با گسترش آخرین طوفان از شمال به جنوب، سنگ ها، بسته شدن جاده ها و انباشته شدن چندین خودرو به ایالت ضربه زد. چندین بزرگراه و گردنه کوهستانی بسته شد، از جمله شریان های بزرگی مانند بین ایالتی 80، که بسته باقی ماند سه شنبه از کولفکس تا مرز نوادا.

مقامات کانتی Placer می گویند که آنها هنوز به دنبال کارمند 43 ساله در یک فروشگاه اسکی تراکیایی به نام روری آنجلوتا هستند که آخرین بار در صبح کریسمس در حال اسکی دیده شد. پرسنل امداد و نجات توسط باد شدید، باد و دمای پایین متوقف شدند.

گروهبان “هوا ابری همراه با برف است و قطعاً نمی توانیم با واحدهای هوایی آنجا پرواز کنیم.” مایک پاورز از دفتر کلانتر شهرستان Placer صبح سه شنبه گفت.

مسافران همچنین با ناامیدی‌های بی‌شماری مواجه شدند، زیرا بسیاری از افرادی که می‌خواهند پس از تعطیلات به خانه بروند، با پروازهای لغو شده، قربانیان طوفان و هجوم جدید موارد کروناویروس ناشی از نوع Omicron مواجه شده‌اند.

کسانی که در بزرگراه ها رانندگی می کنند در میان شرایط خطرناک با محاصره مواجه شده اند و برخی از این موضوع ابراز نگرانی کرده اند نرم افزار نقشه برداری درایورها را ارسال کرد در جاده های کوهستانی خطرناک و نامناسب برای جلوگیری از بسته شدن جاده ها.

روز سه شنبه، مسافران و مردم محلی خسته اما امیدوار در پمپ بنزین والرو در جنوب کولفکس تا خروجی اپل گیت I-80 به امید خوراکی ها و سوخت توقف کردند. اما بدون برق، پمپ ها خاموش و ایستگاه تعطیل شد.

زک استاین، 33 ساله، که در نزدیکی وایمار زندگی می کند، گفت: «از صبح دیروز برق نداریم. درختان فرو ریخته و خطوط برق وجود دارد.

ارین مورگان و همسرش جیمی لابیگا از خانه خود در پتالوما دور شدند، به این امید که با خواهرش سوفی لابیگا و دوستش میگل اسکورکا به خانه ای که در تراکیه اجاره کرده بودند بروند. آنها وقتی صبح سه شنبه منطقه خلیج را ترک کردند بعید می دانستند که موفق شوند، اما می خواستند حداقل برف اسکورکا را نشان دهند.

یک اسکورت که در میامی زندگی می کند، گفت: “من هرگز برف ندیده ام.”

همانطور که آنها از Auburn عبور کردند و در I-80 به سمت شرق ادامه دادند، امید آنها به اینکه هنوز هم ممکن است به آن برسند، افزایش یافت.

مورگان گفت: «ما رانندگی کردیم و نه برفی آمد، نه برف و سپس بام – تن ها برف.

با چرخش ماشین ها، چهار نفر در پمپ بنزین ایستادند تا با گلوله های برفی مبارزه کنند و با یک آدم برفی خالی عکس بگیرند.

مورگان با اشاره به آدم برفی گفت: “بدیهی است که ما تنها کسانی نبودیم که این ایده را داشتیم.” “حدس می زنم ما فقط بعد از آن برگردیم.”

شوارتز گفت، با این حال، حجم عظیم برف هنوز شروعی برای کالیفرنیا است، که باید قبل از اینکه بتواند خشکسالی را از بین ببرد، کمبود شدید رطوبت را جبران کند. اگرچه بارش برف در روز سه‌شنبه سنگین بود، اما هنوز هم تنها 68 درصد از آنچه ایالت هر سال انتظار دارد بود.

او گفت: قطعاً شگفت انگیز است که توانستیم این رکورد را بشکنیم، اما در نهایت هنوز نمی توانیم به او برای انجام کاری در برابر خشکسالی تکیه کنیم.

در اوایل سال جاری، محققان آزمایشگاه ملی لارنس برکلی دریافتند که تغییرات آب و هوایی به کاهش پوشش برف در این ایالت کمک می‌کند و زمستان‌هایی با برف کم یا بدون برف می‌تواند تنها در 35 سال آینده به یک اتفاق عادی در کالیفرنیا تبدیل شود.

این که آیا برف عمیق فعلی تا بهار و تابستان ادامه خواهد داشت – زمانی که تنظیم کننده های آب دولتی معمولاً به آن به عنوان منبع حیاتی تامین اعتماد می کنند – به عوامل مختلفی از جمله دما بستگی دارد.

شوارتز گفت: «ما واقعاً به ماه‌های آینده نیاز داریم که مانند این ماه مرطوب باشیم تا واقعاً از این خشکسالی خلاص شویم.

مردی با تجهیزات اسکی از روی عرشه برفی از طریق پنجره به سمت کودکی تکان می‌دهد.

جرد آبلسون پس از طوفان برفی در تاهو دانر برای پسرش مریک 4 ساله دست تکان می دهد. آبلسون مجبور شد برای سوار شدن بر عرشه از کفش های برفی استفاده کند.

(کاترین دانگ)

برای ساکنانی مانند جرد آبلسون، یک اسکی باز مشتاق با خانه ای در محله تاهو دونر در تراس، برف تا کمر یک جشن بود.

آبلسون 39 ساله گفت: “این احتمالاً یکی از بهترین اتفاقاتی است که می تواند پس از خشکسالی برای ایالت رخ دهد.” “بیشتر آب ما از ذوب برف سیرا می آید، بنابراین ما به آن نیاز داریم. به خصوص بعد از آبان خشک. من برای این چیزها زندگی می کنم.»

آبلسون گفت که او روز یکشنبه به یک فروشگاه مواد غذایی در تراکیه رسید که روی یک ژنراتور کار می کرد و تقریباً مواد مصرفی آن تمام شده بود. او توانست آذوقه کافی برای مخفی شدن در خانه به همراه خانواده هشت نفره خود از جمله همسر، فرزندان و پدرشوهرش فراهم کند.

او گفت، اما پس از وقوع طوفان یکشنبه شب و قطع برق در منطقه، دمای هوا به سرعت به نوجوانان کاهش یافت و تک رقمی شد. همه دور یک شومینه کوچک جمع شدند که چهار روز متوالی کار می کرد.

آبلسون گفت: «ما پتوها را جلوی پنجره‌ها آویزان کردیم، حوله‌ها را دور چهارچوب درها گذاشتیم و پتوهای دیگری را روی زمین گذاشتیم، فقط سعی کردیم گرم شویم.

با این حال، او از معنای برف برای کالیفرنیا خوشحال شد و گفت که خانواده وقت خود را صرف بازی با کودکان 4 و 8 ساله و کفش برفی و بیل زدن کردند.

سرویس هواشناسی ملی روز سه شنبه گفت که هیجان او احتمالاً با برف بیشتری مواجه خواهد شد طوفانی دیگر در این هفته بود به گفته مقامات، ساعات زمستانی و هشدارهای طوفان در سیرا و سایر مناطق کوهستانی به طور دوره ای تا پایان هفته اجرا خواهد شد.

برخی، مانند Kulike در سیرا سیتی، از رطوبت لذت می برند. کولایک گفت که امسال 10 هفته متوالی را صرف نوشتن درباره آتش‌سوزی‌های جنگلی، از جمله آتش‌سوزی دیکسی کرده است، آتش‌سوزی که نزدیک به 1 میلیون هکتار در نزدیکی جایی که کلبه‌اش اکنون زیر کوهی از برف است، سوخت.

“عبارات قدیمی چیست؟” به آنچه می خواهید توجه کنید – می توانید آن را بدست آورید “او به شوخی گفت.

او گفت که شوهرش قبلاً چندین بار او را در اسکرابل کتک زده است، بنابراین او ساعت ها در دفترش مشغول کار بر روی ستون بعدی خود برای روزنامه بود، که در مورد وقایع سال 2021 منعکس خواهد شد.

او در حالی که بارش مداوم برف مقابل پنجره اش را تماشا می کرد، گفت: «این ترسناک است که چگونه طبیعت و یک بیماری همه گیر می تواند ما را به بن بست بکشاند. «ما به گونه‌ای وارد سال جدید می‌شویم که انتظارش را نداشتیم و چالش‌هایی دارد و فرصت‌هایی نیز دارد. و این استعاره خوبی برای زندگی ما به طور کلی در حال حاضر است.”

گوتیرز از اپل گیت، کالیفرنیا، و اسمیت از لس آنجلس گزارش می دهد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma