ستون: اجازه دهید فروشندگان خیابانی در لس آنجلس رشد کنندوقتی برای اولین بار در سال 2019 با والتر سوتو ملاقات کردم، این مهاجر مکزیکی کالسکه El Ruso خود را در یک بخش صنعتی از Boyle Heights پارک کرد، جایی که مشتریان به احتمال زیاد بی خانمان بودند مانند عاشقان غذا.

شبه رستوران او کوچک بود – به اندازه یک کولر رستوران – و روزهایی بود که سوتو، غول شاد و سرخ‌مویی که بیشتر شبیه یک مربی فوتبال بود تا آشپز، فکر می‌کرد که چرا شغل خود را به عنوان سرکارگر ساختمانی رها کرده است. .

اما از طریق آشفتگی و دل، سوتو پادشاه غذا در لس آنجلس شد. او به سرعت به سراغ یک تریلر بزرگتر در قسمت بهتر Boyle Heights رفت. تاکوهای او به سبک سونورا – فکر کنید کارنه اسادای چرب، چیچارون خوشمزه، سالسا شدید، هر چیزی که در تورتیلاهای آرد پوسته پوسته شده به اندازه کف دست یا بزرگتر از حلقه بسکتبال پر شده باشد – در نشریات محلی، ملی و بین المللی مورد تحسین قرار گرفته است. نمایش های تلویزیونی

سال گذشته، حتی در آخرین نسخه از لیست 101 LA Times، مجموعه سالانه ما از بهترین رستوران‌های کالیفرنیای جنوبی، جایی پیدا کرد.

ال روسو (“روسی”) اکنون از سه تریلر تاکو در لس آنجلس تشکیل شده است. کشتی مادر به اندازه مینی وینی است که در پارکینگی در بلوار سانست در دریاچه سیلور، پر از نیمکت ها، گیاهان گلدانی و یک آشپزخانه اداری کوچک نشسته است. طرح دومی ساده است – پوسترهایی در قاب هایی که هنوز آویزان نشده اند، یک توالت و یک میز بزرگ که روی آن یک درخت پول میز ایستاده است. اما برای سوتو، این رویای آمریکایی اوست.

این مرد 43 ساله وقتی کارگرانی را دید که با دستانشان به تورتیلاهای آردی دست می زنند، گفت: اینجا می توانم چک بنویسم. او سپس به دختر ۶ ساله‌اش، سوری که در دفترش نشسته بود و ویدیوهای باربی را در یوتیوب تماشا می‌کرد، اشاره کرد. «وقتی باران می‌بارد، دخترم می‌تواند به جای زیر چادر در یک اتاق گرم باشد. اینجا بودن در غروب یک افتخار است، احساس خوبی دارمchingón [badass]”

من نمی توانم نمونه اخیری بهتر از سوتو برای کسی که از خیابان ها برخاست تا موفق شود فکر کنم. به همین دلیل است که می‌خواستم در آغاز سال جدید، در پرتو ماه دسامبر، زمانی که بوروکرات‌های کالیفرنیا آخرین کمپین خود را علیه یکی از قدیمی‌ترین دشمنان خود راه‌اندازی کردند، با او تماس بگیرم: غذای خیابانی.

در شرق لس آنجلس، کارگران بخش حاشیه قسمتی از بلوار ویتیر را برای چند هفته قرمز رنگ کردند تا کامیون‌های تاکو را برای سال‌ها در آنجا پارک کنند. در آناهیم، ​​مقامات شهری با آژانس بهداشت اورنج کانتی همکاری کرده اند تا با آنها مقابله کنند. takeros، tamaleros، fruteros، و hotdogueros که در سال های اخیر صحنه آشپزی زادگاه من را احیا کرده است.

در سانفرانسیسکو، این نمونه هوشیاری، پلیس به فروشندگان مواد غذایی بدون مجوز اتحادیه میدان بلیت فروخت. ایستگاه‌های تلویزیونی از مقامات دولتی فیلم گرفتند که خنک‌کننده‌های تامال را در کامیون‌های شهری می‌ریزند که گویی در حال جابجایی زباله‌های خطرناک هستند.

برای بیش از 140 سال، مقامات گلدن استیت بارها و بارها از طریق قوانین، حملات و کمپین‌ها به دستفروشان خیابانی فشار آورده‌اند و آنها را به عنوان یک نگرانی عمومی شیطانی معرفی کرده‌اند تا فروشندگان را قوی‌تر از همیشه بازگردانند. شبیه آن کارتون کلاسیک از مجله دیوانه جاسوس در مقابل جاسوس است که تنها قربانیان آن کارآفرینانی هستند که به اندازه کافی بدشانس هستند که دستگیر شوند.

و مهم نیست که شما تمام مجوزهای لازم را که سوتو همیشه داشته است داشته باشید.

“با وجود اینکه آنها را دارم، [code enforcement] او به من گفت: “من می توانم با شما معاشرت کنم.” «گاهی اوقات کار آنها برای بهبود جامعه نیست، بلکه صرفاً برای از بین بردن معیشت مردم انجام می شود.

او زمانی را به یاد آورد که قانون مصادره غرفه یک زن آمریکایی لاتین با دو دختر خردسال را که در خیابان از محل اصلی او در ال روسو میوه می فروخت، تحمیل کرد. سوتو با انزجار گفت: «آنها یک انبه کاملاً خوب را جلوی مردم در سطل زباله انداختند. “چرا من با او درگیر هستم؟” انجام این کار بی وجدان است. کمی دل داشته باش.”

بنابراین، برای سال 2022، من از دولت‌های شهر و شهرستان کالیفرنیا می‌خواهم که به فروشندگان خیابانی اجازه دهند یک‌بار برای همیشه یکپارچه کار کنند. قانونی کردن آنها را فراموش کنید – فقط به آنها اجازه دهید کار خود را انجام دهند و اجازه دهید مشتریان تصمیم بگیرند که آیا به طور طبیعی زنده بمانند یا تعطیل شوند.

من هرگز هیچ یک از استدلال های مخالفانم علیه غذاهای خیابانی را نخریده ام. بهداشت؟ به‌عنوان یک منتقد سابق مواد غذایی که در طول حرفه‌اش به راحتی در بیش از 1000 رستوران غذا می‌خورد، فقط از موسسات سطح بالا مسمومیت غذایی دریافت کردم. رقابت ناعادلانه در مکان های معمولی؟ به عنوان مردی که همسرش صاحب رستوران است، می دانم که موفقیت بیشتر نصیب کسانی می شود که به جای ناله کردن، با رقابت روبرو می شوند. فروشندگان بدون مجوز مالیات نمی پردازند؟ میلیاردها دلار در تجارت وجود ندارد – اما من ندیده ام که مقامات به انبارهای آمازون نفوذ کنند و موجودی را در سطل های زباله بیندازند در حالی که این شرکت در سال های 2017 و 2018 مالیات فدرال را پرداخت نمی کند.

علاوه بر این، قلاب‌های غذای خیابانی مانند سوتو، تاریخ عالی کشور برای ثروتمند شدن است. برخی از نمادین ترین چهره های آشپزی در تاریخ کالیفرنیای جنوبی – کارل کارچر از کارلز جونیور، روی چوی از باربیکیو کره ای کوگی، امپراتوری های کینگ تاکو و گلگتز – با چرخ دستی ها یا کامیون هایی شروع کردند که جامعه مودب به آنها نگاه نمی کرد. هیچ داستان دیگری عشق ما به غذا، سرمایه داری، شهرنشینی، راحتی و نوآوری را بهتر ترکیب نمی کند.

سیاستمداران استدلال خواهند کرد که فروش غذاهای خیابانی برای مردم آسان تر از همیشه است.

در سال 2018 فرماندار وقت. جری براون قانون فروش ایمن پیاده‌روها را امضا کرد که قرار بود غذاهای خیابانی را جرم‌زدایی کند، شهرداری‌ها را از هدف قرار دادن تامین‌کنندگان منصرف کند و خروج از سایه‌های ضرب المثل را برای آنها آسان‌تر کند. سوتو از این پیشرفت استقبال می کند و به فروشندگان همکارش اعتقاد دارد باید در چارچوب قانون عمل کنند

او گفت: «من در کشوری هستم که مال من نیست. “بنابراین باید درک کنیم که گاهی اوقات اگر مکانی را تمیز نگذاریم یا جایی را بدون اجازه کسب و کار اطراف آن ایجاد نکنیم، ممکن است آزرده شویم.”

او سپس جمله ای را تکرار کرد که به رئیس جمهور سابق مکزیک بنیتو خوارز نسبت داده شده بود: احترام به حقوق دیگران صلح است. احترام به حقوق دیگران صلح است.

اما سپس سوتو خاطرنشان کرد که تقریباً غیرممکن است که مهاجرانی مانند او به دلیل هزینه ها به سمت راست قانون برسند.

اولین تریلر کوچکی که به یاد دارم 35000 دلار قیمت داشت و او یک وانت 15000 دلاری برای یدک کشیدن آن خرید. در حال حاضر، قیمت فعلی یک کامیون تاکو جدید 130000 دلار است. تنها کالسکه تامال قانونی که در حال حاضر توسط لس آنجلس مجاز است 7500 دلار قیمت دارد – مبلغی پوچ که تعداد کمی از آنها می توانند تامال را در خانه بسازند، آنها را در گلدان بگذارند و از صندوق عقب ماشین خود بفروشند.

و سپس تعداد بسیار زیادی مجوزها و هزینه هایی وجود دارد که شهرداری ها به آنها نیاز دارند.

سوتو گفت: «اگر مردم بدون اجازه بفروشند، اینطور نیست که این کار را برای زیر پا گذاشتن قانون انجام دهند. هر کسی دلایل خود را دارد.

دفتر سوتو را ترک کردم تا چند تاکو با چوریزو و ده ها تورتیلا آردی سفارش دهم. قبل از بسته شدن در، سوتو آخرین فکرش را کرد.

دان آرلانو، من برای انجام این کار به قدرت زیادی نیاز داشتم. “هر کسی که این کار را انجام می دهد به قدرت نیز نیاز دارد. آنها فقط می خواهند امرار معاش کنند. برای کسانی که می خواهند از دستفروشان خیابانی انتقاد کنند، کمی قلب داشته باشند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر