ستون: جستجوی مادام العمر من برای چیلاکیلی عالی

[ad_1]

در دهه 1980، زمانی که گریس و تونی لوپز برای دیدن من در فیلادلفیا در کالیفرنیا سوار هواپیما شدند، آنها در یک خنک کننده آبی و سفید که حاوی ارزشمندترین محموله بود، سفر می کردند.

چیلاکیلس.

این غذای ساده از چیپس تند و فلفل تند در خانه جدید من موجود نبود. بنابراین والدینم به کافه نیو مکه در پیتسبورگ، خلیج شرقی می‌رفتند، جایی که من حدود هزار بار چیلاکی سفارش داده بودم، و یک کیسه چیپس تورتیلا و نیم گالن سس مخفی خریدم.

آنها سسی را که در طول سفرشان به ساحل شرقی ذوب شده بود، منجمد کردند. سپس مادرم این مخلوط معجزه آسا را ​​گرم کرد، آن را روی چیپس های کاملا ترد ریخت و روی آن پنیر پاشید.

Chilaquiles در لاتاری گریل.

Chilaquiles در لاتاری گریل.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

به قول یک فیلادلفیایی، آنقدر خوشمزه بود که تقریباً می خواستم مالیاتم را بپردازم.

دهه ها آمده و رفته است. شیدایی من نیست.

من در هر فرصتی چیلاکی می خوردم و سال ها سعی کردم نسخه کافه مکه جدید را در آشپزخانه خود بازسازی کنم. باید به فکر غذای راحت باشم چون وارد فصل سنتی تمله شده ایم و هرگز به تمله نه نمی گویم.

اما من به عشق اولم وفادارم. و من تصمیم گرفتم که بالاخره زمان آن رسیده است که رنج خود را روشن کنم و برخی از اسرار تجاری را به اشتراک بگذارم که برای همیشه سپاسگزار آن خواهید بود. بله، می دانم که دنیا در خطر است و هرج و مرج حاکم است، موضوعاتی که به مرور زمان به آنها باز خواهم گشت. اما چه زمانی غذای راحت مهمتر از الان بوده است؟

سرآشپز رائول کروز در 10 دسامبر 2021 در Loteria Grill در لس آنجلس چیلاکیلی درست می کند.

سرآشپز رائول کروز در آشپزخانه Lotería Grill.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

خوشبختانه من در سال 1986 در گوادالاخارا به دنیا آمدم و یک رستوران در فیلادلفیا افتتاح کردم و دیگر مجبور نبودم منتظر بمانم تا چیپس هایم را از کالیفرنیا بیاورند. Chilaquiles در منوی تکیلاس نبود، اما مالک دیوید سورو با مهربانی به من پیشنهاد داد که مقداری برای من آماده کند.

او پرسید: پخته شده را چگونه دوست دارید؟

من مطمئن نبودم منظور او چیست. فکر می کردم فقط یک راه برای این کار وجود دارد. سورو که رستورانش هنوز باز است، گفت: نه. همه نوبت خود را می گیرند.

نسخه Surro یک یافته بود، اما هیچ چیز شبیه نسخه سوپ مکه جدید نیست. مادرم از صاحبان مکه در مورد راز آنها سؤال کرد و این راز گفت: از شانه خوک شروع کنید.

از همه چیزهایی که مادرم در طول این سال ها به من داده است، هیچ چیز به اندازه این چهار نصیحت ارزشمندتر یا ماندگارتر از زندگی نبوده است.

گوشت خوک را سرخ کردم و خورش دادم و سعی کردم با اضافه کردن آب گوشت، گوجه فرنگی، فلفل تند، پیاز و سیر بقیه را بفهمم. در قابلمه را ساعت ها روی حرارت ملایم گذاشتم و گوشت خوک را برای بوریتوی روز بعد کنار گذاشتم و سس را روی چیپس ریختم.

بد نیست، عالی نیست و هنوز در حال کار است. باور کن وقتی می گویم هرگز تسلیم نمی شوم.

بیست سال پیش، من به لس آنجلس نقل مکان کردم، و اگرچه چیلاکیل ها انگیزه اصلی نبودند، اما نزدیک به بالای لیست بودند. اگر نیم مایل به هر جهتی در لس آنجلس سفر کردید و نتوانستید آنها را پیدا کنید، به عقب برگردید و دوباره نگاه کنید.

می توانید چیلاکیلی را با سالسا قرمز یا سبز تهیه کنید. می توانید آنها را با تخم مرغ، مرغ، گوشت گاو، آووکادو یا هر چیز دیگری تزئین کنید. هیچ قانونی وجود ندارد، به جز اینکه چیلاکیل در بسیاری از برنامه های رژیم غذایی یافت نمی شود. اگر با خماری از خواب بیدار می شوید، این غذای شماست. اما خود را به مصرف صبحگاهی محدود نکنید. ناهار، ناهار، شام – شما نمی توانید اشتباه کنید.

تاکو دلتا چیلاکیل به دو صورت قرمز و سبز.

تاکو دلتا چیلاکیل به دو صورت قرمز و سبز.

(استیو لوپز / لس آنجلس تایمز)

عشق Chilaquiles چیزی بسیار شخصی است و من و شما ممکن است سلیقه های متفاوتی داشته باشیم. اما دو مورد مورد علاقه من در Tacos Delta در Silver Lake و Lotería Grill در West Pico در Mid-City هستند.

روز جمعه برای صبحانه پیش هر دو رفتم. بله دوبار صبحانه خوردم. این تحقیق است. خدمات عمومی.

سرجیو والدیویا Tacos Delta را در سال 1981 افتتاح کرد.

دخترش ایرما، که به من گفت که خانواده از پنجره‌های رستوران کوچک قرمزشان دنیایی از تغییر را دیده‌اند، گفت: «همه گانگسترها اینجا بودند. اما منو تغییر زیادی نکرده است.

ایرما گفت که پدرش ساعت 4 صبح سر کار می رود تا کارهای مقدماتی را در آشپزخانه آغاز کند. مادرش ماریا استر نیز مانند دو پسر والدیوی و دختر دیگر در آنجا کار می کند. ایرما به من گفت که خانواده ترجیح می‌دهند دستور پخت چیلاکی‌ها را فاش نکنند، اما پدرش به من گفت که او روی نخ‌های پیش‌بند مادرش را سوار می‌کرد، و این کار را به روشی انجام می‌داد که وقتی او در گوادالاخارا بزرگ شد.

سرجیو و ماریا استر والدیویا

سرجیو و ماریا استر والدیویا از سال 1981 در تاکوس دلتا چیلاکیلا درست می کنند.

(استیو لوپز / لس آنجلس تایمز)

او با تفت دادن فلفل تند خشک گفت: گوجه فرنگی را تفت دهید.

من چیلاکیای قرمز سفارش دادم که اینجا محبوبیت بیشتری نسبت به سبزه دارد.

ایرما گفت: «روش سنتی.

اگر در باز کردن چشم مشکل دارید، این مشکل را درمان می کند. من تخم‌مرغم را با تخم‌مرغ گرفتم و می‌خواهم سرجیو والدیویا را نامزد جایزه نوبل کنم.

اما اگر بیشتر به رنگ سبز تمایل دارید، Lotería Grill را پیشنهاد می کنم. چند سال پیش خانواده ام می خواستند بدانند من می خواهم برای تولدم چه کار کنم و من دریغ نکردم. ما به Farmers Market در 3rd و Fairfax رفتیم، جایی که Lotería یک غرفه داشت. کاش تولدهای بیشتری داشتم.

سرآشپز جیمی شاو در Lotería Grill.

سرآشپز جیمی شاو در Lotería Grill.

(جنارو مولینا / لس آنجلس تایمز)

جیمی شاو، صاحب Lotería، به من گفت که وقتی به چیلاکی ها فکر می کند، به بزرگ شدن در مکزیکوسیتی فکر می کند، جایی که تورتیلا توسط مردی سوار بر موتور سیکلت با یک سبد تحویل داده می شد. بیرون رفتی، درپوش را برداشتی و تورتیلاهایت را گرفتی.

او گفت: «Chilaquiles کاری است که با باقی مانده تورتیلای دیروز انجام می دهید.»

و کاری که شما انجام می دهید این است که در یخچال نگاه کنید، کمدها را چک کنید، تورتیلاها را برش دهید و خرد کنید – تورتیلاهای راکد برای چیلیک ها بهتر است – و هر چه را در تابه است بریزید.

شاو که هنوز هم از دستور العمل های سالسای مادرش استفاده می کند، چه از سبزه چه چیلاکیل تهیه کند، می گوید: «به تعداد خانه های مکزیک دستور پخت چیلیکیل وجود دارد.

رستوران های لوتریا در بازار فارمر و هالیوود بسته هستند، اما شاو یکی در لس آنجلس و یک رستوران و پذیرایی خانگی در بلوار پیکو در غرب خیابان آرلینگتون دارد. او گفت این همان آشپزخانه است که در آن زنی برای Trader Joe امپانادا درست می کرد.

شاو روز جمعه مرا به آشپزخانه برد و در حالی که سرآشپز سائول کروز بر روی هنر کبابی خود کار می کرد، درباره این روند به من گفت.

تابه را گرم کرد. او یک سالسا ورده ترش، خامه‌ای و صاف از گوجه‌فرنگی و هالاپینو را با کمی پنیر برای بافت بریزید. او مثلث های طلایی از قبل خرد شده را روی تورتیلا پرت کرد و روی دسته تابه کلیک کرد تا تراشه ها در طراحی رقص عالی مانند یک دسته کارت در یک ترفند جادویی دوام بیاورند.

شاو گفت: “شما می خواهید چیپس با سس دوستانه باشد، اما نمی خواهید ازدواج کنید، زیرا هیچ تراژدی آمریکایی بزرگتر از خیس شدن چیپس چیلاکیل وجود ندارد.”

و یکی از راه‌های اجتناب از آن، شاو گفت، این است که مطمئن شوید از تورتیلای مناسب استفاده می‌کنید. تورتیلاهای ذرت نازک مانند چیپس در سبد می شوند. او گفت، برای چیلاکی یا انچیلادا، یک تورتیلای سالم‌تر و دو لایه می‌خواهید که با آرد ذرت خوشمزه‌تر، مانند ماسکا درست شده باشد.

فقط در چند دقیقه، کروز چیلاکیل ها را در بشقاب ریخت و روی آن ها را با پنیر، گشنیز، پیاز و خامه زیگزاگ تزئین کرد.

اگر روزی وارد مربا شوم و از من خواسته شود آخرین وعده غذایی ام را انتخاب کنم، به جیمی و ساول زنگ می زنم.

تا آن زمان، تحقیقات من ادامه دارد. اگر عاشق chilakile هستید، لطفاً در مورد آن به من بگویید. اگر تغییری در دستور غذا دارید، من آماده شروع ضبط هستم.

اتفاقا من روز قبل با کافه مکه نو تماس گرفتم. ترزا تری مونیس، که هنوز مسئول رستورانی است که او و همسر فقیدش گیلرمو در سال 1964 خریدند، به من گفت که چیلاکیلس هنوز هم محبوب ترین غذا در منو است و دستور غذا همان است.

من در مورد تلاشم برای بازسازی جادو به او گفتم. مونیس گفت: نزدیک بودم، اما چند ماده را کنار گذاشتم، که توضیح می دهد که چرا نمی توانستم طعم دوران کودکی ام را تکرار کنم.

مونیز 82 ساله گفت از پیاز استفاده نکنید. به جای گربه از مونتری جک استفاده کنید. او گفت و ما نیازی به تفت دادن فلفل تند خود نداریم. جعبه اورتگا کار می کند.

و چه مدت گوشت خوک و هر چیز دیگری را روی اجاق می پزید؟

او گفت: برای همیشه و یک روز.

من به آشپزخانه برمی گردم. یکی از همین سالها درستش میکنم

steve.lopez@latimes.com[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme