ستون: درمان های جدید امیدی را برای بیماران فلج فراهم می کند

[ad_1]

ایگناسیو مونتویا می ایستد، قدرت جمع می کند، قدمی برمی دارد.

سپس یکی دیگر، و دیگری.

مونتویا با کمک یک واکر، یک لباس اسکلت بیرونی و پاهای رباتیکی که به پاهای خودش وصل شده بود تا او را به جلو براند، از کوچه در امتداد لبه آب در استخر قایق مارینا دل ری به سمت Merchant Joe بالا و پایین رفت.

رگی ادگرتون، دانشمند دانشگاه UCLA که با این بازیگر فقید کار می کرد و اکنون هر حرکت مونتویا را دنبال می کند، می گوید: «کریستوفر ریو شگفت زده خواهد شد.

راه رفتن بدون کمک بعید به نظر می رسد به زودی، اگر هرگز، برای کسانی که آسیب های ستون فقرات شدید دارند. اما برخی بهبودها در عملکرد که تا سال های اخیر غیرممکن تلقی می شد، اکنون در حال اجرا هستند.

مونتویا در سال 2012 زمانی که یک مینی ون از مسیر او عبور کرد در حالی که سوار موتورسیکلت خود بود تقریباً کشته شد. در آن زمان، مونتویا در دانشگاه ایالتی جورجیا و فناوری جورجیا تحصیل می کرد – و همچنین در یک بانک کار می کرد و در برنامه ROTC نیروی هوایی تحصیل می کرد.

در این برخورد شدید اعصاب گردن مونتویا پاره شد. ریه هایش فرو ریخت. کمرش شکسته بود. آسیب به نخاع باعث فلج شدن یک دست و هر دو پا او شد. به مونتویا، که یک روز قبل از مصدومیتش 22 ساله شد و اکنون 30 ساله است، گفته شد که او احتمالاً 1 درصد شانس دارد تا کمی احساس را به دست آورد.

اما مونتویا، که خانواده‌اش در شش سالگی پس از برنده شدن در قرعه‌کشی ویزا از کوبا به ایالات متحده آمدند، یکی از افرادی است که فکر می‌کنند شانس صددرصدی دلیلی برای خوش‌بینی است. او یک سال پس از این حادثه مدرک بازرگانی خود را به پایان رساند و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی زیست پزشکی گرفت. او سپس تصمیم گرفت تا وضعیت درمان ضایعات نخاعی را در سراسر جهان مطالعه کند و مصمم شد پیش آگهی اشتباه خود را ثابت کند.

این او را در تابستان 2019 به آزمایشگاه UCLA در ادگرتون برد، مردی که عزم بی‌امانش ارتباط خوبی با مونتویا ایجاد کرد. ادگرتون در یک پسر جوان در کارولینای شمالی فلج اطفال داشت، اما بیسبال و بسکتبال بازی می کند. او می‌گوید که می‌خواست به‌عنوان یک کودک دیگر دیده شود و به طور مساوی با او رفتار شود.

دکتر UCLA رجی ادگرتون با ایگناسیو مونتویا کار می کند.

دکتر رجی ادگرتون، دکتر UCLA می گوید ایگناسیو مونتویا در حال پیشرفت قابل توجهی است.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

ادگرتون در حالی که مونتویا را در امتداد تفرجگاه تماشا می کند به من می گوید: “من 81 سال دارم.” ادگرتون بالاخره مزایای تحقیقات سخت‌کوشی را می‌بیند که او و تعداد انگشت شماری از دانشمندان دیگر در سراسر جهان تلاش کرده‌اند تا مرزها را در پیش بگیرند.

کار تامین مالی تا حدی با تلاش‌های فعال ریو امکان‌پذیر شد – که پس از سقوط از اسب در سال 1995 فلج شدند و در سال 2004 مردند. – ادگرتون راه‌هایی را کشف کرد که در آن مغز و نخاع می‌توان برای کار کردن با هم دوباره آموزش داد. با بهبودهای تدریجی، به ویژه در چند سال گذشته، او می گوید که دیده است بیماران با کمک ایستاده و حرکت می کنند، حس اندام تحتانی را دوباره به دست می آورند و کنترل مثانه و فعالیت جنسی را بهبود می بخشند.

ادگرتون گفت: «من همین کار را با بچه‌های فلج مغزی شروع کردم و نمی‌خواهم آن را اغراق کنم، اما آنچه می‌بینیم واقعاً خارق‌العاده است.

ادگرتون در اوایل زندگی حرفه‌ای خود هیچ کمبودی از نظر پزشکان بدبین نداشت و برخی حتی نظریه‌های او را به سخره گرفتند.

دکتر ریچارد لیبر، مدیر ارشد علمی آزمایشگاه توانایی شرلی رایان در شیکاگو گفت: «او همیشه کمی ضد فرهنگی بوده است. «در اصل، او کریستوفر ریو را وادار کرد که بایستد، و این واقعاً مکان را تکان داد.

لیبر، که به تحقیقات در حال انجام توسط دانشمندان دیگر اشاره کرد، گفت که درمان ادگرتون “برای همه جواب نمی دهد.” اما AbilityLab در سال 2019 از ادگرتون به خاطر آنچه که لیبر «تاثیر ماندگار او در زمینه‌های فیزیولوژی عصبی عضلانی و توانبخشی» نامید، تقدیر کرد.

او می‌گوید ادگرتون “یک صنعت کامل توانبخشی را به دنیا آورد و من می‌توانم بگویم این یکی از امیدوارکننده‌ترین درمان‌ها برای آسیب‌های نخاعی در زمان ما است.”

دکتر چارلز تاتور، جراح مغز و اعصاب و محقق در تورنتو، می گوید که چندین دهه پیش درمان های مشابهی را امتحان کرده است، اما موفقیت چندانی نداشته است. او اکنون معتقد است که ادگرتون پیشرفت هایی داشته است که می تواند روزی نه تنها برای بیماران فلج مغزی، بلکه برای بیماران مبتلا به سکته مغزی نیز به چنین درمانی منجر شود.

تاتور می گوید: «رجی سعی می کند سیستم عصبی آسیب دیده را بیدار کند و کارهایی را انجام دهد که بدون ترفندهای جدید امکان پذیر نیست. “من فکر می کنم او یک پیشگام واقعی است.”

اما این به همان اندازه صبر و استقامت نیاز داشت.

حدود 10 سال پیش، پس از سال‌ها تحقیق روی پستانداران، ادگرتون از روشی استفاده کرد که در آن الکترودهایی با جراحی در نخاع برای تحریک سیستم عصبی مرکزی کاشته شدند. او می گوید حتی با آسیب شدید نخاعی، برخی از مسیرهای عصبی در جای خود باقی می مانند.

در سال‌های اخیر، او با اتصال الکترودهایی به پوست بالای ستون فقرات کمری، به شکل ساده‌تر و کم‌تهاجمی‌تر از همان مفهوم حرکت کرده است.

ادگرتون، که هنوز پتانسیل کامل یا محدودیت‌های چنین درمان‌هایی را نمی‌داند، گفت: «احتمالاً نیمی از آزمودنی‌های ما که کاملاً مجروح شده‌اند، طوری ساخته شده‌اند که بتوانند در عرض چهار تا هشت هفته تمرین بمانند». او می گوید که وضعیت درمان نخاع تقریباً همان مرحله ای است که برادران رایت برای اولین بار پرواز کردند.

*

    ایگناسیو مونتویا لبخند می زند.

ایگناسیو مونتویا در یک تصادف با موتورسیکلت دچار آسیب نخاعی کامل شد و 9 سال پیش از قفسه سینه به پایین فلج شد.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

مونتویا فرار خود از کوبا را در کودکی به یاد می آورد. با اینکه تنها 6 سال دارد، احساس رهایی و همچنین آغاز آرزویش برای خلبان شدن و خدمت به کشور مورد قبول خود را به یاد می آورد. در طول سال های کالج و آموزش ROTC، هدف او تبدیل شدن به یک خلبان جنگنده F-16 بود. سپس حادثه پیش آمد.

مونتویا که به من گفت در بخش اورژانس احیا شده است، گفت: «معروف به مرگ من شد. زمانی که دچار آسیب نخاعی شدید، با ویلچر به خانه فرستاده می شوید. فرقی نمی کند در کجای آمریکا یا جهان هستید. اگر خوش شانس باشید می توانند یک ماه، دو ماه، سه به شما درمان بستری کنند. و اگر خوش شانس باشید، می توانید درمان سرپایی دریافت کنید.

اما تو را با امید زیادی به خانه نمی فرستند.

ادگرتون گفت: «پزشکان احساس می کنند موظف هستند به آنها بگویند که دیگر راه نخواهند رفت. “این یکی از اولین چیزهایی است که آنها می شنوند.”

ادگرتون می‌گوید، اجماع رایج این است که یک سال پس از یک آسیب شدید نخاعی، حتی حداقل بهبودی اگر غیرممکن نباشد، بسیار بعید است.

ادگرتون گفت: دریافت بیمه برای پوشش هر نوع درمانی تقریبا غیرممکن است.

او خطر ایجاد امید کاذب در بیماران را درک می کند، اما خطر امید ندادن را نیز درک می کند، به ویژه با افزایش تعداد ابزار پزشکی و همچنین بانک دانش در مورد چگونگی کنترل حرکت توسط سیستم عصبی.

او اکنون سه بیمار دیگر دارد که تحت همان رژیم درمانی مونتویا هستند، که سه روز در هفته و دو روز دیگر در هفته در آزمایشگاه ادگرتون UCLA در مارینا تمرین می‌کند.

در آزمایشگاه، مونتویا بدون وزن روی تردمیل آویزان می شود و الکترودهایی به ستون فقراتش متصل می شود تا سیستم عصبی او را تحریک کند.

مونتویا می‌گوید: «مغز من این احساسات را تفسیر می‌کند» و با کمک درمانگران، حتی پس از برداشته شدن تحریک الکتریکی، می‌تواند ماهیچه‌های خود را منقبض کند و پاهایش را حرکت دهد.

سپس به یک طرف دراز می کشد، دوباره آویزان می شود و می تواند به طور داوطلبانه ماهیچه ها را منقبض کند تا پاهای خود را به گونه ای حرکت دهد که گویی در حال رکاب زدن بر روی یک چرخ است.

مونتویا گفت، احساساتی که او تجربه می کند، مشابه آنچه قبل از تصادف تجربه می کرد، نیست. اما تحریک الکتریکی – و افزایش آگاهی از ارتباط بین مغز، نخاع و عضلات – حرکت را ممکن می کند. گویی او یاد می گیرد مکالمه بین مغز و سیستم عصبی خود را استراق سمع کند و از این هوش برای شروع یادگیری نحوه بازیابی کنترل استفاده کند.

مونتویا گفت: “شما نمی توانید منفعل باشید.” “شما باید واقعاً، واقعاً سخت در مورد هر ماهیچه کوچک و هر حرکت کوچک فکر کنید، و وقتی تمرکز می کنید، می توانید آن اعصاب محیطی را لمس کنید. و سپس می توانید ماهیچه ها را منقبض کنید.”

ادگرتون می‌گوید که در مورد کنترل مثانه، بیمار مبتلا به آسیب نخاعی «می‌داند که مثانه باید تخلیه شود، حتی اگر سیگنال متفاوت احساس شود».

پروفسور رجی ادگرتون، که کریستوفر ریو را درمان می کند، با ایگناسیو مونتویا کار می کند.

پروفسور رجی ادگرتون، که کریستوفر ریو را درمان می کند، با ایگناسیو مونتویا کار می کند.

(کارولین کول / لس آنجلس تایمز)

مونتویا می گوید که او توانسته است عضلات اندام تحتانی و شکم خود را منقبض کند که به او کمک می کند نفس بکشد. او می گوید این تمرینات منجر به احساس کلی عملکرد فیزیولوژیکی بیشتر شده است. همچنین به نظر می رسد درد مزمن شدید در بازو را تسکین می دهد و تراکم استخوان آن به حد طبیعی رسیده است.

مونتویا می گوید: «من توانستم ضربان قلبم را تسریع کنم که به نوبه خود گردش خون را افزایش می دهد و می توانم از شر درد عصبی خلاص شوم. “من می توانم دمای بدنم را تنظیم کنم، برای اولین بار هنگام تمرین عرق می کنم و در واقع دوباره احساس گرسنگی و تشنگی می کنم.

«یعنی انقلابی است، زندگی‌ها را تغییر می‌دهد و من آن را می‌بینم و شاهد هستم. و برای کسی که در هشت سال گذشته، تقریباً نه سال، فلج شده است، احساس می کنم. و برای من گفتن این کلمات شگفت انگیز است.»

به همان اندازه شگفت انگیز است که مونتویا چقدر انرژی دارد. علیرغم الزامات جلسات درمانی وقت گیر خود، او همچنین در دانشگاه ایالتی کال در لس آنجلس برای دنبال کردن یک مدرک کارشناسی ارشد دیگر، یکی در حرکت شناسی، شرکت کرد، بنابراین او بهتر می توانست بهبودی خود را درک کند و با شرکتی که کار می کرد به او مزیت بدهد. به عنوان سرپرست ارشد تحقیقاتی

HINRI، موسسه سلامت برای توانبخشی عصبی و نوآوری، یک سازمان غیرانتفاعی است که مأموریت آن مطالعه اکتشافات پزشکی – به ویژه در درمان فلج – و ایجاد حمایت از محققان با دادن منابع مورد نیاز برای تسریع درمان‌های جدید است.

مونتویا می‌گوید: «هرچه بیشتر برنامه‌ام را تنظیم کنم و مشغله بیشتری داشته باشم، عملکرد بهتری دارم.

مونتویا، مانند ادگرتون، نمی داند که او قادر به بهبودی بیشتر است. هنوز زود است که بدانیم، و این وعده با واقعیت کمرنگ شده است. مونتویا گفت که هیچ درمانی برای صدمات شدید نخاعی وجود ندارد. اما مداخلاتی مانند مداخلاتی که او انجام می دهد وجود دارد که می تواند به درمان «فلج روانی» و همچنین فلج فیزیکی کمک کند. «فلج روانی ناشی از بی امیدی».

وقتی صحبت از پرواز به میان می آید، مونتویا در حال حاضر تنوعی از رویای اصلی خود را دارد. با گسترش سفرهای فضایی اخیرا، او دست خود را برای یک مکان در پرتاب بعدی بالا می برد، به امید فرصتی برای تبدیل شدن به آنچه که او آن را “سفیر دسترسی” برای افراد دارای معلولیت می نامد.

مونتویا می گوید که از الهام گرفتن ادگرتون و فرصتی برای کمک به “ادامه میراث کریستوفر ریو” سپاسگزار است. و از زندگی در کالیفرنیا لذت می برد.

در لبه آب، تماشاگران کنجکاو مونتویا را مطالعه می کنند که نسخه کوتاهی از داستان زندگی خود را برای کسانی که می پرسند تعریف می کند. او با برداشتن یک قدم، سپس قدمی دیگر و سپس قدمی دیگر “موفق” می شود.

مونتویا گفت: «به رجی گفتم تا زمانی که روی پاهایش نباشد، اینجا را ترک نمی‌کنم.

Steve.lopez@latimes.com[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme