ستون: سفر ویسنته فرناندز سفر پدر و مادر ما بود. زنده باد

[ad_1]

این پاییز فصل مرگ برای مردم زادگاه من خرز، زکاتکاس بود.

دختر یکی از همکلاسی های دبیرستان من از آناهیم ماه گذشته درگذشت. لس آنجلس شرقی افسانه ای chorizero – تهیه کننده Chorizo ​​- هفته گذشته نبرد خود را با سرطان از دست داد. پدر یکی از دوستان عزیز خانواده همین چهارشنبه درگذشت.

مرگ بر پدرم سنگینی می کند، که اکنون در مراسم تشییع جنازه شرکت می کند و در راهی که برای غسل تعمید و کونسانا رفته بود از خواب بیدار می شود. هرزانوس هزاران نفر در کالیفرنیای جنوبی وجود دارند و به نظر می رسد پاپ همه آنها را می شناسد. او اکنون 70 ساله است، در پاییز زندگی‌اش، زمانی مردی بود، حالا خاکستری‌تر، لاغرتر، کندتر و آرام‌تر.

پس از مرگ مادرم دو سال پیش بر اثر سرطان تخمدان، پاپی برای روزی که ما را ترک کرد، سعی کرد همه چیز را مرتب کند. بنابراین وقتی امروز صبح با او تماس گرفتم تا او را از مرگ ویسنته فرناندز، نماد موسیقی و فیلم مکزیکی مطلع کنم، نمی دانستم چه انتظاری داشته باشم.

مرگ فرناندز تکان دهنده نبود. میلیون ها هوادار در ایالات متحده، آمریکای لاتین و فراتر از آن از ماه اوت، زمانی که مردی به نام چنته در مزرعه خود در ایالت Jalisco مکزیک سقوط کرد و ستون فقرات خود را زخمی کرد، هوشیار بودند.

این پایان یک دوره است، مطمئنا. فرناندز در یک رژه هیت ده‌ها ساله، در مقایسه با آهنگ آمریکایی فرانک سیناترا، فاصله بین بت‌های اصلی مکزیکی و ستاره‌های امروزی را پر کرد. اما وقتی این خبر را به پدرم گفتم این میراث در ذهن پدرم نبود.

او هرگز بزرگترین طرفدار نبوده است – در خانواده ما، آنتونیو آگیلار همکار کادت، پادشاه بود. یادم نمی آید آخرین باری که پدر موسیقی اش را نواخت. با این حال، وقتی من این خبر را دادم، پدرم مطیع بود.

پاپی به آرامی گفت: “چقدر غم انگیز است.” لحظه ای سکوت کرد. وقتی دوباره حرف زد صدایش لرزید. “روحش شاد“پاپی گفت. باشد که در آرامش باشد.

پاپی عزادار فرناندز و همچنین خود و نسلش از مهاجران مکزیکی در ایالات متحده است.

آنها Cente را نه تنها به عنوان یک آواتار برای آن می دیدند مکزیکی بودن، مانند یک ماچوی بی پروا با سبیل قدرتمند و صدایی که می تواند دیوارهای جریکو را خراب کند. بنابراین نسل من از آمریکایی‌های مکزیکی و جوان‌تر از من فرناندز را به یاد خواهند آورد.

سنته بیش از یک کاریکاتور از والدین ما بود، به خصوص پدران و عموهای ما – او در هر مرحله از زندگی آنها در ایالات متحده بود، جایی که در نهایت محبوبیت بیشتری نسبت به مکزیک پیدا کرد.

یک دقیقه بعد از بسته شدن ما، پاپی دوباره به من زنگ زد (او همیشه این کار را می کند). حالا لحنش شادتر بود. او ناگهان 18 ساله شد، او خودش را توصیف کرد مرطوب – پشت خیس – که تازه در سال 1969 به شرق لس آنجلس رسیده بود تا به برادرانش در کشوری جدید بپیوندد. موسیقی متن تمام میله‌های بلوار المپیک و ویتیر؟ چنته

“آنها حجم را باد می کنند رادیولا!» پدرم با خوشحالی گفت: نام غذاخوری‌های گمشده‌ای را که مدت‌ها پیش دنبال کرده بود – ال هرناندز، لا ایندیا بونیتا، مسافرخانه فلامینگو- و آهنگ‌های بزرگ چنته در آن زمان، Tu Camino y El Mío و El Remedio را بر زبان آورد. پاپی به خاطره خندید، سپس گفت: “و ما مستها فریاد می زدیم و خود را عقب می انداختیم. آبجو و با هم بخوانیم.”

چیزی که پدرم و دوستانش را به‌ویژه هیجان‌زده می‌کرد این بود که چگونه سنته همیشه دهکده خود یعنی ونتینتان، جالیسکو را فریاد می‌زد. در زمان و مکانی که آمریکایی‌ها و حتی آمریکایی‌های مکزیکی از مهاجران مکزیکی دوری می‌کردند، پدرم و همسالانش احساس می‌کردند دیده می‌شوند و شیوه زندگی آنها تثبیت می‌شود.

پیروزی‌های چنته به پیروزی‌های پدرش و نسل او تبدیل شد، زمانی که آنها موفقیت خود را پیدا کردند. این خواننده از کنسرت در کاخ های فیلم قدیمی در مرکز شهر لس آنجلس به عرصه ها و استادیوم ها در جنوب کالیفرنیا و فراتر رفت. پدر و برادرانم از تخت های مشترک به خرید خانه های حومه شهر خود رفتند.

ستاره و طرفدارانش او را فتح کردند شمال پایبندی به آزادی خواهی دامداری، فلسفه ای که فردگرایی اصلی را به گونه ای تجلیل می کند که آین رند را شبیه هیپی هایی می کند که در یک کمون زندگی می کند. ملودی های او درد و غرور را که او و طرفدارانش در طول زندگی خود تجربه کرده اند را به تصویر می کشد. هیچ وقت برای مشکلات عذرخواهی نشده است – فقط به اینکه می توانم بر آنها غلبه کنم افتخار می کنم.

اسپانیایی ها با نسل سنتا به بزرگترین اقلیت ایالات متحده تبدیل شدند و پدرم بزرگتر شد. مال خودم نسل از گوش دادن به Chente به عنوان یک موسیقی متن اجباری به آخر هفته های ما – حتی وقتی از والدینمان التماس می کردیم که اجازه دهند نیروانا یا 2Pac را به ما بدهند – در رادیو ماندگار شد – به یک عمل نوستالژیک. او، مانند والدین ما، به قلمرو اسطوره نقل مکان کرد تا اینکه آنها دیگر کاملاً انسانی نبودند، بلکه یادگارهای زنده بودند.

سبک آنها از مکزیکی بودن الان زمستان است ماخیسم، کد اخلاقی که برای قرن‌ها مردانگی مکزیکی را تعریف کرده است، دیگر چشمک نمی‌زند یا پذیرفته نمی‌شود. مهاجران از Zacatecas و Jalisco دیگر بر زندگی اجتماعی و فرهنگی کالیفرنیای جنوبی تسلط ندارند – اکنون آنها مردمی از Sinaloa، Oaxaca، مکزیکو سیتی هستند. موسیقی سنته در حال حاضر عمدتاً تشریفاتی است، نه معاصر.

و با پایان یافتن این روزها، بازنگری آنها در حال انجام است. در حال حاضر در رسانه های اجتماعی، منتقدان اشتباهات سنته را فهرست می کنند – ارائه او در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در سال 2000، نظرات همجنسگرا هراسی و جنسیتی در طول دهه ها. فرناندز در ماه ژانویه زمانی که عکسی از او در حال دست زدن به یکی از طرفدارانش در فضای مجازی پخش شد، دچار مشکل شد، جنایتی که این کودک هشت ساله به خاطر آن عذرخواهی کرد، حتی زمانی که سعی کرد آن را به عنوان چیزی ترسناک نشان دهد.

هیچ کس این لحظه ها یا جهان بینی را که آنها را تحمل کرده از دست نخواهد داد. اما این عیب ها یادآور این نکته نیز هستند که کل زندگی فرد باید اشتباهاتش را جبران کند. زندگی چنته روشی است برای نگریستن به والدینمان آنگونه که هستند و هستند – افراد دارای معلولیت، که سوء استفاده هایشان به ما انگیزه می دهد که به جای تقلید از کاستی های آنها، سعی کنیم قد آنها را با هم هماهنگ کنیم.

به همین دلیل است که موسیقی متن این یکشنبه در جنوب کالیفرنیا چنته است و تا چند روز آینده نیز چنین خواهد بود. من قبلاً شنیده ام که همسایه های طبقه متوسطم یعنی چیکانو، آنهایی که اسپانیایی شان بدتر از من است، با موسیقی او منفجر می شوند. تاکسی رستوران همسرم و ماشین های عبوری هم همینطور.

من همچنین سنته را بازی می کنم تا به میراث او احترام بگذارم، اما همچنین بزرگان جامعه خود را که در چند هفته گذشته از دست داده ایم و در سال های آینده از دست خواهیم داد. بیایید پایان یک دوره را علامت گذاری کنیم و به آنچه در پیش است فکر کنیم.

من سنته را منفجر خواهم کرد و به پدرم فکر خواهم کرد، مردی ناقص که با این وجود به دستاوردهای بزرگی دست یافته و اکنون منتظر است تا روزش فرا برسد. آهنگ بازپخش “Paloma Errante” (“کبوتر سرگردان”) است، آهنگی در سال 1970 که درست پس از آمدن پدرم به شرق لس آنجلس در صدر جدول قرار گرفت.

سنته در حالی که تقریبا گریه می کرد می خواند: «دعاهایم را به بهشت ​​برمی خیزم / برای تسکین رنجم». «خدایا ازلی، مرا رها مکن / شادی و آینده را به من عطا کن».

روحش شاد، چنته من.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme