ستون: پس از دو سال، COVID-19 هنوز یک تهدید است، اما دلیلی برای امیدواری وجود دارد

[ad_1]

هنگامی که دومین منطقه بزرگ مدارس کشور برای کسب و کار بازگشایی شد، با وجود ده ها هزار آزمایش مثبت ویروس کرونا در بین دانش آموزان و کارکنان، همه چیز تغییر کرد.

زمانی که ایالت کالیفرنیا، که به این کشور هشدار داد، به کارکنان بهداشتی که آزمایش آنها مثبت بود، گفت اگر بدون علامت بودند به سر کار بازگردند، اوضاع تغییر کرد.

وقتی به پادکست NPR «On Point» گوش می‌دهید و می‌شنوید که پزشکان می‌گویند در میان پرش Omicron و خستگی بیمارستان، دلایلی برای خوش‌بینی وجود دارد و اینکه «اگر واکسینه شوید، می‌توانید زندگی خود را دوباره شروع کنید»، چیزهایی وجود دارد. تغییر کرده اند.

ما دو سال است که در یک بیماری همه گیر هستیم که حدود 5.5 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته و زندگی را به روش های بزرگ و کوچک تغییر داده است. ژانویه گذشته، ستونی نوشتم که در آن تصور می‌کردم امیدی برای یک چرخش وجود دارد، زیرا بهترین داروی موجود – واکسن – به همه جا پمپاژ می‌شد.

خب الآن کجاییم؟

من سعی کردم این را بفهمم و می خواهم پاسخ قطعی به شما بدهم. اما در آینده، ویروس ظاهر جدیدی به ما خواهد داد و ما باید خود را وفق دهیم.

به طور کلی، وضعیت ما نسبت به دو سال پیش بسیار بهتر است. و وضعیت بهتری نسبت به یک سال پیش، زمانی که دریافت واکسن شامل یک مبارزه دیوانه‌وار برای گرفتن صف در داروخانه یا سوپرمارکت بود.

دکتر کیمبرلی شرینر، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان هانتینگتون در پاسادنا گفت: «من بسیار خوشبین هستم.

اما این را به عنوان یک دعوت برای سازماندهی یک مهمانی تلقی نکنید و همه کسانی را که می شناسید دعوت کنید.

شراینر افزود: «ما باید در حضور این ویروس بسیار متواضع باشیم.

فروتنی چیزی نیست که بسیاری از رهبران ملی در روزهای اولیه همه‌گیری شاهد آن باشیم. حتی در حال حاضر، پس از بیش از 800000 مرگ در ایالات متحده، این بیماری همه گیر در بسیاری از محافل سیاسی شده و علم مورد تحقیر قرار گرفته است.

و ما افراد بانفوذ ناشناخته ای مانند کوارتربک گرین بی پکرز آرون راجرز و ستاره تنیس نواک جوکوویچ داریم که این پیام را ارسال می کنند که هیچ کس در قبال هیچ کس دیگری مسئول نیست.

تکان دهنده است که در این مرحله باید چیزهای بدیهی را تکرار کنیم.

دکتر رابرت کیم فارلی از دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ UCLA گفت: “کسانی که واکسینه شده و تقویت شده اند، در برابر بیماری های جدی و مرگ محافظت می شوند.”

واکسن از عفونت جلوگیری نمی کند، همانطور که واکسن آنفولانزا لزوما از شما در برابر آنفولانزا محافظت نمی کند. اما احتمالا راحت تر زنده خواهید ماند.

یکی دیگر از پیشرفت‌های کلیدی، راه‌اندازی دارویی برای درمان COVID-19 به نام Paxlovid است که کیم فارلی آن را تغییر دادن بازی نامید. وی گفت که بلافاصله استفاده شده است، “88 درصد کاهش در بستری شدن و مرگ و میر وجود دارد.”

کیم فارلی گفت: ما اکنون یک آزمایش سریع برای آنتی ژن داریم و “این یک سال پیش وجود نداشت.” اما ما به تعداد بیشتری از آنها نیاز داریم تا به ما کمک کنند بفهمیم آیا ما برای دیگران مسری هستیم یا خیر.

تصمیم ناحیه یونایتد مدرسه لس آنجلس برای بازگشایی مدارس منجر به بیش از اندکی هرج و مرج در این هفته شد و 62000 دانش آموز و کارمند پس از مثبت شدن آزمایش آن را ترک کردند. این منطقه در روز سه شنبه حدود 135000 دانش آموز غیبت کرده است.

اما کیم فارلی تصمیم برای بازگشایی را تایید کرد.

کیم فارلی می‌گوید: «ما می‌دانیم که بچه‌ها اگر در کلاس نباشند رنج می‌برند و آموزش از راه دور، اگرچه بهتر از هیچ است، جایگزین خیلی خوبی برای ماندن در کلاس نیست». ما همچنین ابزارهای جدیدی برای دانش آموزان در دست داریم، از جمله واکسن هایی که اکنون می توانیم به آنها بدهیم.»

کیم فارلی گفت، اگر مدارس در همه جا بتوانند تست های هفتگی بیشتری انجام دهند و بتوانند به سرعت سیستم های تهویه و فیلتر هوا را بهبود بخشند، خطرات بیشتر به حداقل می رسد.

در مورد ایالتی که به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که آزمایش مثبت دارند اما بدون علامت هستند می‌گوید در محل کار خود بمانند، این گزینه بدون خطر نیست. مانند بازگشایی مدارس، کالیبراسیون شرارت کوچکتر است. ظهور Omicron و هجوم بیمارانی که عمدتاً واکسینه نشده اند به بیمارستان ها خطوط مقدم را ویران کرده است.

شرینر به هانتینگتون گفت: «ما تعدادی کارمند آلوده داریم، اما هنوز به نقطه‌ای نرسیده‌ایم که افراد آلوده را بازگردانیم.

بیمارستان او در حال حاضر توسط حدود 100 بیمار مبتلا به COVID-19 اشغال شده است. شراینر گفت، اگر صحبت از وضعیتی باشد که زندگی بیماران در خطر است، کارکنان بدون علامت مبتلا به کروناویروس مثبت فراخوان خواهند شد.

او گفت: “اگر برای نجات جان ها به تجربه آنها نیاز دارید، آنها را برگردانید.”

او افزود که اگر “عزیز خودم” چنین بیمار نیاز به مراقبت های ویژه دارد، او دوست دارد کارمندان “خود را مبدل کنند، وارد آنجا شوند و جان ها را نجات دهند”.

آخر هفته گذشته، یادآوری شخصی دریافت کردم که این زمان چقدر می تواند برای هرکسی که مشکلات پزشکی دارد، خسته کننده و ترسناک باشد، از جمله مسائلی که ربطی به COVID-19 ندارند. دخترم برای یک عفونت به سرعت در حال بدتر شدن نیاز به توجه داشت، و ما باید در نظر می‌گرفتیم که آیا رفتن به بخش اورژانس در بحبوحه رشد COVID-19 خطرناک‌تر است یا اینکه یک روز صبر کنیم و سعی کنیم به پزشکش مراجعه کنیم.

به اورژانس رفتیم و در آنجا تحت درمان قرار گرفت و با نسخه مرخص شد. دو شب بعد با ترسی جدید تصمیم گرفتیم به اورژانس برگردیم اما یکی از کارمندان گفت بیمارستان زیر آب رفته است.

رفتن به اورژانس باید آخرین راه حل باشد و ما نمی‌خواستیم بار بیماران یا کارکنان که به شدت بیمار هستند را تحمل کنیم. اما من وانمود نمی کنم که از طرف همه کسانی که دسترسی آنها به مراقبت به خطر افتاده است عصبانی نشده ام، زیرا سیستم مملو از گروه های واکسینه نشده است.

اگر اجازه بدهم ذهنم به تاریک ترین مکان ها برود، می ترسم از آنجایی که بسیاری از نقاط جهان واکسینه نشده اند، ممکن است گزینه های بعدی را در سرتاسر جهان یکی پس از دیگری ببینیم، و نمی دانیم که آیا گزینه بعدی مرگبارترین خواهد بود یا خیر. . من همچنین نگران حمله مداوم به پروتکل های بهداشت عمومی و تحقیر کارشناسان هستم.

کیم فارلی این ویروس را “حمله خارجی به بشریت” خواند و از راه هایی که پیام های سیاسی و “تهاجمی ضد علمی” توانایی کشور و جهان برای متحد شدن در برابر تهدید را از بین برده است ناامید است. او گفت که در یک فضای سالم تر، ما این واقعیت را جشن می گیریم که یک رئیس جمهور جمهوری خواه به سرعت برای تولید واکسن اقدام کرده است و جانشین او، حزب دموکرات، این کار را انجام داده است تا آن را برای همه در دسترس قرار دهد.

وقتی با شرینر صحبت کردم، او به تازگی بیماران در کلینیک لانگ کووید هانتینگتون را بررسی کرده بود.

او گفت: «کوچک‌ترین بیمار ما 26 سال، مسن‌ترین بیمار 70 ساله است و کووید درازمدت – که به عنوان اثرات پس از حاد کووید هم شناخته می‌شود – در کودکان مشاهده شده است. بیماران او لخته خون، التهاب مغز، قلب و ریه دارند. برخی مه مغزی دارند، برخی بهبود یافته و به سر کار بازگشته اند، برخی نه.

حتی دلیل بیشتری برای واکسینه کردن، ماسک کردن و فاصله گرفتن و لذت بردن از آزادی هایی که با این اقدامات احتیاطی همراه است، بیشتر است.

از شراینر پرسیدم که چند وقت یکبار دوستان، خانواده یا همکارانش از او در مورد کارهایی که انجام می دهد و کارهایی که نباید انجام دهد راهنمایی می خواهند. او گفت که هر روز به مردم می گوید که وانمود کنند 10 کارت ریسک دارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا باید در چادر پارکینگ رستورانی نزدیک بیمارستانش غذا بخورم، گفت: “شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید از یکی از این کارت ها استفاده کنید یا خیر.”

به او گفتم باورم نمی‌شود چند بار بازی توپ را از تلویزیون تماشا کرده‌ام، و متوجه شدم که بیشتر بینندگان ماسک ندارند. حتی هنگام بازی در فضای باز، ایمن است؟

شراینر گفت: “اگر می خواهید در یک بازی فوتبال یا بیسبال شرکت کنید، باید بپرسید که آیا می خواهید کارت ریسک را در آنجا خرج کنید.” «سفر کردن در حال حاضر بسیار خطرناک است، اما برخی افراد مجبورند. اگر عزیزی دارید که در وضعیت بدی قرار دارد، ممکن است لازم باشد از یک کارت برای آن استفاده کنید.”

شراینر به من گفت که اگر بیرون از خانه سگش را راه می‌اندازد، ماسکش را کنار می‌گذارد. اما اگر کسی نزدیک شود، او را عقب می کشد.

“من از مدرسه نمی آیم. همه آن را دریافت خواهند کرد.” من نمی خواهم آن را بگیرم. شراینر گفت: به نظر سرگرم کننده نیست. من زندانی نخواهم شد، اما منطقی خواهم بود. … من فکر می کنم ما می توانیم امیدوار باشیم زیرا در گذشته بر همه موانع غلبه کرده ایم. این فقط زمان، صبر، عدالت و از خودگذشتگی می خواهد.»

بنابراین شاید بتوانید کمی راحت تر از اوایل سال 2020 یا 2021 نفس بکشید.

اما باز هم هوشیاری خود را رها نکنید.

Steve.lopez@latimes.com[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma