سواحل کالیفرنیا از عکس های کودکان مبتلا به کووید استقبال می کند. مناطق داخلی این کار را نمی کنند

[ad_1]

تحلیل داده‌های تایمز نشان می‌دهد که تقاضای اولیه برای واکسن کووید-19 برای کودکان خردسال به طور شگفت‌آوری در کالیفرنیا نابرابر است، به طوری که برخی مناطق واکسن‌ها را دریافت می‌کنند و برخی دیگر آن‌ها را بسیار کندتر دریافت می‌کنند.

این مدلی است که برای کارشناسان نگران کننده است و می تواند پیامدهای جدی برای چگونگی انتشار هجوم زمستانی ویروس کرونا به مناطق مختلف ایالت داشته باشد.

در سانفرانسیسکو، 30 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله پس از مجاز شدن واکسیناسیون برای گروه سنی سه هفته پیش، یک تزریق واحد دریافت کردند. در شهرستان سانتا کلارا، جایی که دره سیلیکون واقع شده است، این رقم 28 درصد است و در شهرستان مارین، که زمانی کانون احساسات ضد واکسیناسیون بود، بر اساس تجزیه و تحلیل داده های ایالتی از تایمز، این رقم حیرت آور 46 درصد است.

این نرخ ها بسیار بالاتر از نرخ ملی 12 درصد و نرخ ایالات متحده 13 درصد است. شهرستان های لس آنجلس و اورنج گزارش می دهند که 12 درصد از کودکان در گروه سنی تا حدی واکسینه شده اند. شهرستان سن دیگو 13 درصد و شهرستان ونتورا 10 درصد گزارش شده است.

با این حال، استفاده از واکسن برای کودکان در کالیفرنیا با 5 درصد در شهرستان های سن برناردینو و کرن، 6 درصد در شهرستان ریورساید و 7 درصد در شهرستان فرزنو عقب مانده است.

دکتر رابرت کیم فارلی، اپیدمیولوژیست UCLA، می گوید: «به یک معنا، سطوح بالاتر واکسیناسیون بین سنین 5 تا 11 سالگی تا حدودی یک معیار جایگزین برای واکسن ها در تمام سنین است.

به طور کلی، مناطق کالیفرنیا با کمترین نرخ واکسن – مناطق روستایی کالیفرنیای شمالی و دره مرکزی – مکان‌هایی هستند که بالاترین نرخ بستری شدن در بیمارستان برای COVID-19 را دارند.

دکتر جورج رادرفورد، اپیدمیولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: «یک جهش زمستانی رخ خواهد داد. “چیزی که من را بیش از همه نگران می کند دره مرکزی است، در مناطق روستایی کالیفرنیا، جایی که سطح واکسیناسیون کمتر از سایر نقاط ایالت است و در حال حاضر نرخ انتقال بالایی دارد.

چشم انداز برای منطقه خلیج سانفرانسیسکو که بالاترین نرخ واکسیناسیون در ایالت و پایین ترین میزان بستری شدن در بیمارستان COVID-19 را دارد، خوش بینانه ترین است.

در بخش‌هایی از کالیفرنیا با سطوح بالاتر واکسیناسیون، من فکر می‌کنم که می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پرش زمستانی خفه‌تر باشد. ما می توانیم از آن اجتناب کنیم. رادرفورد گفت: «ممکن است گمان نکنم که این فقط در سطح پایین تری باشد.

آینده برای شهرستان های ساحلی در جنوب کالیفرنیا چندان روشن نیست. رادرفورد گفت، ممکن است سطح واکسیناسیون، به علاوه مصونیت طبیعی به دست آمده از پرش زمستان گذشته، بزرگترین ایستگاه‌های مترو در جنوب کالیفرنیا را “معقولانه محافظت” کند.

دکتر کرستن بیبینز-دومینگو، رئیس بخش اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو، گفت: در مناطق متنوعی مانند شهرستان لس آنجلس، احتمالاً مناطقی با سطوح مختلف واکسیناسیون علیه کووید-19 وجود دارد.

«به هر حال، تجربه سطوح واکسیناسیون بسیار محلی است. بنابراین چگونه توسعه خواهد یافت – ممکن است میانگینی از دو حد در منطقه خلیج فارس و دره سان خواکین باشد، اما احتمالاً بیشتر [likely]بیبینز-دومینگو گفت، مشخص خواهد شد که برخی از جوامع واقعاً محافظت بیشتری خواهند داشت، و برخی از آنها پتانسیل این را خواهند داشت که سطوح انتقال بسیار بالاتری داشته باشند، به خصوص زمانی که نوبت به تعطیلات می رسد.

اینلند امپراتوری در حال حاضر از سطوح بسیار بدتری از بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 نسبت به شهرستان های ساحلی کالیفرنیای جنوبی رنج می برد. شهرستان ریورساید دو برابر شهرستان لس آنجلس، میزان بستری شدن در بیمارستان COVID-19 دارد، در حالی که شهرستان سن برناردینو سه برابر این میزان است. در سن برناردینو، تعداد بیماران روزانه حدود 34 درصد از اواسط اکتبر افزایش یافته است.

در شهرستان های سن برناردینو و ریورساید، کمتر از 55 درصد از ساکنان در تمام سنین به طور کامل واکسینه شده اند، در مقایسه با حدود 65 درصد در شهرستان های لس آنجلس و اورنج و بیش از 75 درصد در چندین شهرستان در منطقه خلیج فارس.

کیم فارلی گفت: «آنها در فصل زمستان و تعطیلات به دلیل نرخ نسبتا پایین واکسیناسیونشان در وضعیت بسیار بدتری قرار دارند – نه تنها برای کودکان 5 تا 11 ساله، بلکه برای همه گروه های سنی».

کودکان آلوده می توانند بازیگران مهمی در گسترش نوع دلتا ویروس کرونا باشند. اخیراً، کودکان 5 تا 11 ساله گاهی اوقات بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در میان تمام گروه های کودکان در لس آنجلس و اورنج کانتی داشته اند. کودکان خردسال نه تنها خودشان در معرض خطر بیماری هستند، بلکه می توانند ویروس را به بستگان بزرگتر منتقل کنند که حتی در صورت واکسینه کامل، در صورت آلوده شدن ناگهانی، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری جدی خواهند بود.

بر اساس تجزیه و تحلیل آکادمی آمریکایی، در سطح ملی، موارد جدید هفتگی ویروس کرونا در میان کودکان در تمام سنین از ابتدای ماه حدود 32 درصد افزایش یافته است که منجر به بیش از 140,000 کودک مبتلا به عفونت تایید شده در دوره هفت روزه منتهی به پنجشنبه شده است. در بیمارستان اطفال و کودکان اصفهان. اکنون 25 درصد موارد جدید گزارش شده در کشور را کودکان تشکیل می دهند.

اپیدمیولوژیست ها می گویند در حالی که برخی از مردم خاطرنشان می کنند که احتمال ابتلای کودکان به بیماری شدید COVID-19 نسبت به بزرگسالان کمتر است، اما همچنان ضروری است که واکسینه شوند. تعداد افراد 5 تا 11 ساله ای که در یک دوره یک ساله بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند – 66 نفر – کووید-19 را معادل هشتمین علت مرگ و میر در این گروه سنی می کند.

برخی از پزشکان همچنین نگران اثرات درازمدت احتمالی کووید در کودکان، مانند سطوح بالاتر افسردگی یا اضطراب، مشکل در تمرکز در مدرسه، یا سردردهای طولانی مدت هستند. کودکان همچنین در معرض خطر نادری برای ابتلا به سندرم التهابی چند سیستمی مرتبط با COVID-19 هستند که می تواند منجر به بیماری جدی و مرگ شود.

رادرفورد گفت: “واکسیناسیون کودکان بخش مهمی از افزایش دامنه کلی واکسیناسیون و محدود کردن انتقال است.” «واکسیناسیون بالا معادل انتقال کم است. واکسیناسیون کم باعث انتقال زیاد می شود.

بیبینز-دومینگو گفت که مقامات باید بپذیرند که دسترسی به واکسن های کودکان در برابر کووید-19 برای افراد در جوامع کم درآمد احتمالا دشوارتر است.

وقتی به دره مرکزی نگاه می‌کنید، من نگران تردید هستم و اینکه آیا منابع لازم برای دسترسی به همه جوامع در آن مناطق را داریم یا خیر. … ما چقدر در رساندن واکسن به همه جوامعی که نیاز دارند موثر هستیم؟» او گفت.

مقامات شهرستان لس آنجلس نگران هستند که سیاه پوستان و لاتین تبارهای بین سنین 5 تا 11 سال و کسانی که از خانواده های کم درآمد هستند کمتر احتمال دارد واکسینه شوند.

اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس روز سه شنبه اعلام کرد که احتمال واکسینه شدن کودکان سفیدپوست سه برابر بیشتر از سیاه پوستان و کودکان آمریکای لاتین است. در حالی که 13 درصد از سفیدپوستان، 14 درصد از آمریکایی های آسیایی و 12 درصد از بومیان آمریکا در این گروه سنی واکسیناسیون دریافت کردند، تنها 4 درصد از سیاه پوستان و 3 درصد از کودکان اسپانیایی تبار این واکسن را تا 14 نوامبر انجام دادند.

کودکان در این گروه سنی که در نیازمندترین محله‌ها زندگی می‌کنند با یک سوم افراد در جوامع ثروتمندتر واکسینه می‌شوند: 3.9% در مقابل 12.5%.

باربارا، مدیر بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، گفت: «اگر ما همچنان شاهد تفاوت‌هایی در واکسیناسیون کودکان باشیم که کودکان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار را در معرض خطر بالاتری در هنگام افزایش انتقال قرار می‌دهد، می‌توانیم دوباره وضعیتی را ببینیم که این جوامع در طول رشد بیشترین آسیب را می‌بینند.» فرر در بیانیه ای سه شنبه.

هفته گذشته، فرر گفت تفاوت در واکسیناسیون نشان می‌دهد که باید «با اطمینان از اینکه والدین اطلاعات خوبی دارند، به سؤالاتشان پاسخ می‌دهند و می‌دانند برای واکسینه کردن فرزندشان کجا مراجعه کنند، اعتماد به نفس و کارآمدی واکسن کودکان ایجاد شود.» «فرر» گفت.

فرر گفت که شهرستان لس آنجلس در حال تلاش برای بهبود دسترسی به واکسن برای کودکان در مناطقی است که مشکل بوده است. از هفته گذشته، بیش از 700 سایت در سراسر شهرستان وجود داشت که دوز را برای کودکان 5 تا 11 ساله تجویز می کردند. انتظار می رود که صدها نفر دیگر در هفته های آینده این کار را آغاز کنند.

دلیل خوبی برای بسیاری از کارشناسان وجود دارد که انتظار داشته باشند یک جهش زمستانی به کالیفرنیا برسد.

در سطح ملی، موارد جدید کروناویروس روزانه 30 درصد در ماه گذشته افزایش یافته است و از حدود 72000 به 94000 رسیده است. بستری شدن در بیمارستان با کووید-19 در دو هفته گذشته 15 درصد افزایش یافته است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده معتقد است که کالیفرنیا دارای انتقال “قابل توجه” در جامعه است که دومین دسته بدترین در مقیاس چهار درجه ای آن است.

کالیفرنیا شاهد افزایش هم در موارد هفتگی و هم در بستری شدن در بیمارستان در اواخر اکتبر بود. با این حال، در دو هفته گذشته هر دو تعداد کاهش یافته است.

با این حال، این کشور با نرخ نسبتا بالایی روبرو شده است. تعداد موارد گزارش شده روزانه بیش از چهار برابر بیشتر از اواسط ژوئن است، زمانی که کشور اقتصاد خود را بازگشایی کرد و اکثر محدودیت های مربوط به بیماری همه گیر را در فضاهای عمومی لغو کرد. بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 در حال حاضر سه برابر بیشتر از چیزی است که ایالت در حال حاضر تجربه می کند.

علائم هشداردهنده در سایر ایالت ها نیز مشهود است که ویروس کرونا دوباره بیداد می کند. نرخ کلی واکسیناسیون کامل در کالیفرنیا تقریباً مشابه کلرادو، مینه سوتا و نیومکزیکو است که همگی با پرش و ازدحام بیش از حد بیمارستان مواجه هستند.

رادرفورد در مورد میزان واکسیناسیون در کالیفرنیا گفت: «63 درصد ما اگرچه عالی است، اما کافی نیست.

در شهرستان فرزنو، بیمارستان‌ها دائماً با ظرفیت کار می‌کنند و آمبولانس‌ها قبل از اینکه بتوانند بیماران را در اتاق‌های اورژانس کامل پیاده کنند، مجبور می‌شوند خارج از بیمارستان‌ها بیکار باشند.

دکتر رئیس وهرا، یک کارمند بهداشتی موقت در شهرستان فرسنو، گفت: «ما بیمارستان های کافی برای خدمت به مردم و نیازها نداریم.

شان گرین و توماس سو لادر، مقامات تایمز در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme