سپاس خداوند را! داستان قابل توجه این کلمه شاد

[ad_1]

با ویولن های باریک و باروک شروع می شود. گروه کر بلند می شود. مخاطب بلند می شود. و قبل از اینکه متوجه شوید، سالن کنسرت، کلیسا، مرکز سرگرمی یا سالن مدرسه مملو از صدای پیروزمندانه یکی از محبوب ترین آثار موسیقی فصل است: گروه کر هندل “Hallelujah”.

در طول چهار دقیقه آینده (و یک شیفت)، گروه کر 48 بار کلمه هاللویا را تکرار می کند، اما به نظر می رسد که مخاطبان و نوازندگان هرگز از آن خسته نمی شوند. ملودی زنده کریت هندل، بلکه قدرت تقریباً عرفانی این ترکیب مصوت و صامت.

هاله لویا!

هاله لویا!

Ha-lei-ai-lu-YAA!

لئونارد کوهن، سمت راست، با کت و شلوار دو سینه خاکستری و کلاه همسان روی صحنه ظاهر می شود

لئونارد کوهن در اپرای انگلیسی در منچستر در سال 2008 نوازندگی کرد. آهنگ 1984 او “Hallelujah” بارها توسط طیف گسترده ای از هنرمندان اجرا شده است.

(Shirley Forest / WireImage)

اما آللویا دقیقاً به چه معناست؟ و چرا هزاران سال پس از اینکه برای اولین بار در کتاب مقدس عبری ظاهر شد، ترجمه نشده همچنان با ما طنین انداز می شود؟

و چه چیزی در مورد هاللویا وجود دارد که آهنگسازان و ترانه سرایان را برمی‌انگیزد تا آن را به دفعات و با احترام از هندل تا ری چارلز و لئونارد کوهن به کار ببرند؟

فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد هللویا را به عنوان “آواز یا فریاد ستایش خدا” تعریف می کند، اما محققان کتاب مقدس به شما خواهند گفت که این در واقع مجموعه ای از دو کلمه عبری است: “hallel” به معنی “ستایش” و “jah” به معنی. یهوه یا خدا

اما این فقط معنای رسمی است. برای گرانت گرشون، کارگردان Master Chorale در لس آنجلس، هاللویا کلمه کاملی است زیرا می تواند معانی مختلفی به خود بگیرد.

او گفت: “این صدا بسیار پر از احتمال است.” “شما می توانید آن را با هر چیزی که برای گفتن یا برقراری ارتباط نیاز دارید پر کنید.”

در گروه کر بزرگ هندل، کلمه شاد، پیروزمندانه، همراه با شیپور و طبل است. با این حال، در بیداری تمام شب سرگئی راخمانینوف، آللویا ارادت آرام تری را منعکس می کند. بارها و بارها تکرار می شود، تقریباً به عنوان یک مانترا عمل می کند.

گرانت گرشون با لباس مشکی صحنه را هدایت می کند

گرانت گرشون، رهبر ارکستر، در مورد کلمه هاللویا می گوید: “این صدا بسیار پر از احتمال است.”

(برایان ون در بروگ / لس آنجلس تایمز)

گرشون گفت: «من یک روسی مسن‌تر را در مقابل نمادی تصور می‌کنم که فقط با خودش زمزمه می‌کند: «هللویا، هاللویا، هاللویا».

به عنوان یادداشت جانبی، روس ها یک مصوت اضافی به آللویا خود اضافه می کنند و برای تلفظ Ah-lay-lu-ee-yah یک “H” می اندازند. گرشون گفت که این فرصت های بیشتری را برای رویکرد روان و روان به کلمه باز می کند.

آللویا برای اولین بار در کتاب مزامیر – مجموعه ای از اشعار مقدس در کتاب مقدس عبری، که قدمت آن به قرن پنجم یا چهارم قبل از میلاد می رسد، ظاهر می شود. در آنجا معمولاً قبل از شروع یک قطعه یا در انتهای آن نشان داده می شود.

کریس بلومهوفر، دستیار عهد جدید در حوزه علمیه الهیات فولر در پاسادنا، می گوید: «هاللویا به عنوان یک خلاصه عمل می کند. هدف آن این است که شما را با تجربه ستایش اینکه خدا کیست و چه کرده است آشنا کند.»

سارا بونین بنور، مدیر پروژه زبان عبری و استاد کالج اتحادیه عبری در لس آنجلس، گفت که شنیدن این کلمه باعث شد به هالل فکر کند، تلاوت مزمور 113-118 که توسط مشاهده یهودیان در طول تعطیلات خوانده می شد.

«ما به آن «روش هدش» می‌گوییم، جشن اولین روز ماه. این است او گفت: “بخشی از ایستر سدر”. “این یک دعای بسیار شاد، بسیار زیبا و بسیار پرمعنی است.”

ستون یک

ویترینی برای داستانی جذاب از لس آنجلس تایمز.

آللویا تنها چهار بار در عهد جدید ظاهر شده است، همه در کتاب مکاشفه. هر چهار مورد در نقطه اوج متن قرار می گیرند، زمانی که خدا قوم خود را از قدرت ویرانگر بابل نجات می دهد. در پاسخ به این نجات، مردم فریاد زدند: «هللویا!

بلومهوفر گفت: «آنها نجات از ظلم و خشونت را می ستایند. «آنها خدا را به خاطر وفای به وعده هایش و حفظ قومش ستایش می کنند.

محققان نمی توانند به طور قطع بگویند که چرا هاللویا دست نخورده نگه داشته شد، در حالی که تقریباً هر کلمه عبری دیگری در کتاب مقدس ابتدا به یونانی و سپس به لاتین ترجمه شد (آمین یک استثنا قابل توجه دیگر است). مارکوس راتی، استاد موسیقی مسیحی اولیه در دانشگاه ییل، گفت که این نشان می دهد که این کلمه قبلاً دارای احساساتی است که فراتر از معنای زبانی آن است.

راتی گفت: «شخصاً باید بگویم که «هللویا» بسیار زیباتر از «ستایش پروردگار» است. “Hallujah در حال حاضر تقریبا موسیقی است، حتی بدون یک محیط موسیقی.”

این قدرت موسیقایی بدون در نظر گرفتن املا می آید. فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد هشت ترجمه انگلیسی از عبری را فهرست می‌کند، از جمله هاللویا، هاللویا و هاللویا. حتی یک صفت وجود دارد: آللویا.

همه این مصوت ها خود را به موسیقی وام می دهند.

گرشون گفت: «این مثل یک کلمه عالی برای آواز است. «او همه این مصوت های بلند را دارد و همه صامت ها نیز روان هستند. احساس می کنم این جریان زیبا از صدای روان است.

راتی گفت که از نظر تاریخی، این کلمه به آهنگسازان و خوانندگان این فرصت را می دهد تا از صدای خود به روش های غیرعادی استفاده کنند.

او گفت: «از آنجایی که این فقط یک کلمه است و «آه» طولانی‌مدت آن وجود دارد، او آهنگسازان را ترغیب کرد تا آهنگ‌های بسیار زیبا و تقریباً ابزاری بنویسند که جشن و صدای موسیقی را در پیش‌زمینه قرار می‌دهد. تمرکز دیگر روی کلمه نیست. این واقعاً در مورد بازی با صدا و مهارت است.”

هزاران اثر از موسیقی کلاسیک مذهبی از آللویا استفاده می کنند، تا حدی به این دلیل که نیاز زیادی به آنها وجود داشت. در نیمه اول مراسم مذهبی سنتی در سنت های کاتولیک، آنگلیکان و لوتری دو قرائت کتاب مقدس وجود دارد که توسط چندین قطعه موسیقی از هم جدا شده اند. یکی از آنها هاللویا است.

راتی گفت: “هللویا” توسط جماعت خوانده می‌شد، اما در یک کلیسای بزرگ این می‌تواند فرصتی برای آهنگساز باشد تا اثر بزرگ‌تری خلق کند که توسط گروه کر اجرا می‌شود.

آللویا به قدری خوشحال شمرده می شد که مجبور شد در 40 روز روزه او را حذف کنند. برای چنین زمان آرامی از سال کلیسا بیش از حد جشن در نظر گرفته می شد.

داستان هایی از پسران گروه کر رنسانس وجود دارد که یک تابوت کوچک می سازند و کلمه هاللویا را در آن می گذارند تا آن را در عید پاک دوباره زنده کنند.

راتی گفت: «حتی اگر متوجه نباشی که از بین رفته است، من احساس صبح عید پاک را می دانم که ناگهان دوباره آن را می خوانی». «تقریباً مانند یک لباس زیبا است که برای جشن گرفتن صبح عید پاک بیرون می روید. (در واقع، مسیح هندل، ساخته شده در سال 1741، در ابتدا برای هفته عید پاک در نظر گرفته شده بود.)

زمان مشخصی برای خواندن این کلمه (یا نخواندن) در کلیسای غیر مذهبی که دبورا اسمیت پولارد در میشیگان در آن حضور دارد وجود ندارد، اما او گفت که زمانی ظاهر می شود که روح، احساسات و شادی شروع به رشد کند.

استادی که در دانشگاه میشیگان-دیربورن در زمینه موسیقی انجیل تحصیل می کند، می گوید: «وقتی ستایش بسیار بالاست، یکی می گوید «هللویا». «شاید یک کشیش باشد، یا شاید یکی از مردم آن را می‌خواند. ناگهان می توانید اعضای حضار را ببینید که آواز می خوانند یا می گویند “هللویا”.

اسمیت پولارد همچنین می بیند که این کلمه در خارج از کلیسا استفاده می شود. او همچنین یک مجری رادیویی است و در دو سال گذشته میزبان یک کنسرت بشارتی سالانه و جمع آوری کمک مالی از DTE Energy بوده است که برای بسیاری از مردم در منطقه دیترویت گرما فراهم می کند. این رویداد “هللویا برای گرما” نام دارد.

اسمیت پولارد وقتی برای اولین بار آن را شنید فکر کرد اسم شیرینی است. سپس کوره او در زمستان سرد در دیترویت خراب شد.

او گفت: «وقتی دوباره کار را انجام دادیم، اولین چیزی که گفتم «هللویا» بود. فوراً برو: خدا را شکر هنوز گرما دارم!

او گفت: «برای استفاده از این کلمه لازم نیست در کلیسا باشید، مسیحی باشید یا به جامعه یهودی وابسته باشید. «حللویا در اجتماع ظاهر می شود».

در Hallelujah I Love Her So اثر ری چارلز ظاهر می شود، جایی که خواننده از آن برای تشکر ضمنی از خدا برای آوردن همسایه به زندگی اش استفاده می کند. هنرمندان هیپ هاپ مانند Chief Keef و Logic عنوان آهنگ ها را “Hallelujah” گذاشته اند تا موفقیت خود را جشن بگیرند. اخیراً گروه Haim مستقر در لس آنجلس آهنگی با الهام از Fleetwood Mac منتشر کرده است که در آن این کلمه راهی برای تشخیص برکت دوستان و خانواده در کمک به چالش‌های زندگی است.

اما محبوب ترین و شناخته شده ترین استفاده از هاللویا در موسیقی عامه پسند، آزار و اذیت و اغلب منعکس شده “هاللویا” اثر لئونارد کوهن است که در سال 1984 نوشته شده است.

این آهنگ بر نقل قول های کتاب مقدس تکیه نمی کند، بلکه از داستان های کتاب مقدس استفاده می کند: این آهنگ در مورد دیوید است که با بثشبا معاشرت می کند و مرگ شوهرش را ترتیب می دهد تا بتواند با او ازدواج کند. و درباره سامسون است که به جای نجات مردمش از لشکر متخاصم، با دلیله فرار می کند که موهایش را کوتاه می کند و آنها را ناتوان می گذارد.

اما در نهایت، این آهنگ برای همه ماست – کاستی‌ها، نقص‌های ما و تمایل ما به داشتن ارتباط با الهی ناشناخته، گفت: مارسیا پالی، نویسنده کتاباز این تپه شکسته: خدا، سکس و سیاست در آثار لئونارد کوهن.

او گفت: “او آنچه را که ما درباره خود می دانیم در آهنگ بیان می کند.” «این در مورد روابط ما با متعالی و افراد دیگر است، اینکه چگونه این روابط را قطع می کنیم و آنها را می شکنیم، اما هنوز باید به حلولیا برگردیم.

آمین (اما این داستان دیگری است.)[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma