فصل جشن تحت الشعاع تهدید جدیدی از COVID-19 قرار گرفته است

[ad_1]

با اعدادی که موج پنجم کووید-19 به رهبری نوع Omicron را تایید می‌کنند، چراغ‌های فصل تعطیلات ناگهان محو شدند. برنامه‌های سفر، مهمانی‌ها و جشن‌هایی که برای جبران زمان از دست رفته طراحی شده بودند، لغو یا تنظیم مجدد شده‌اند. ناامیدی واقعی است، اما قوانین طبیعت اغلب با نیات انسان در تضاد است.

SARS-CoV-2 در حال تطبیق، تغییر، تغییر شکل، یک شکارچی است، بر خلاف سایرین که به دنبال میزبان های جدید با کارایی غیر عاطفی هستند. نسخه دلتا او روزانه 1300 آمریکایی را می کشد و به افزایش تعداد تلفات به بیش از 800000 کمک کرده است. پیش بینی می شود این تعداد در سه ماه به یک میلیون نفر برسد.

Omicron اکنون تصویر را پیچیده تر می کند و سوالاتی را در مورد عزم ملی و انعطاف پذیری در دوران درماندگی و خستگی فزاینده مطرح می کند.

لارنس رایت، نویسنده کتاب سال طاعون: آمریکا در زمان کووید، می‌گوید: «آمریکایی‌ها تجربه متفاوتی در مقابله با چالش‌های تاریخی دارند.

او استدلال می‌کند که همه‌گیری یک سوال عمیق برای کشور ایجاد می‌کند: “آیا نسل ما قادر است فاجعه‌ای را که با آن روبرو هستیم بپذیرد و کاری پایدار انجام دهد تا مخرب؟”

گزینه جدید یافتن پاسخ را آسان نمی کند.

دانشمندان همیشه انتظار داشتند که ویروس کرونا جهش پیدا کند، و حتی برخی حدس می‌زنند که مانند ویروس آنفولانزا پس از همه‌گیری 1918، از شدت بیماری کمتری برخوردار شود.

اما ویروس کرونا به طور مداوم انتظارات را برآورده نکرده است. رایت توضیح می دهد که وقتی برای اولین بار ظاهر شد، دانشمندان از پایداری آن متعجب شدند و در 9 ماه گذشته تغییر چندانی نکرده است.

او گفت: «به این دلیل بود که او بسیار موفق بود و در آلوده کردن مردم بسیار مؤثر بود. ما نمی‌دانستیم وقتی ویروس آلوده می‌شود چقدر بهتر می‌شود.»

جهان در هفته های آینده متوجه خواهد شد. دانشمندان از همان ابتدا هشدار داده اند که همه گیری ها به چیزی کمتر از عزم جهانی نیاز ندارند: یک کشور می تواند به اندازه بدترین کشورها قوی باشد.

Omicron اثبات است. اولین بار در ماه نوامبر در آفریقای جنوبی گزارش شد و سپس به اروپا گسترش یافت، به سرعت به موجی از ناامنی گسترش یافت که با ترس هم مرز است و گاهی امید را مانند انکار می کند.

اگرچه این نوع دارای نشانه‌هایی از یک ویروس ضعیف شده است (به شدت قابل انتقال و کم‌خطر)، اما چهار هفته گذشته ریتمی آشنا و آزاردهنده داشته است: عفونت‌های رو به رشد در خارج از کشور، سفرهای محدود، بیمارستان‌های شلوغ، محور Y در حال افزایش – “مانند یک خط عمودی، او گفت. یک پزشک.

اگر گزارش های اولیه درست باشد، دو دوز واکسن فایزر یا مدرنا برای جلوگیری از عفونت کافی نیست. انتظار می‌رود تقویت‌کننده‌ها کمک کنند، اما افراد کافی – فقط 30٪ – تقویت‌کننده دریافت نکرده‌اند. (و به نظر می رسد که تنها جانسون و جانسون در برابر این گزینه کار زیادی انجام نمی دهد.)

با رسیدن به سالی که نمادهای تمدید زیادی وجود دارد، اخبار به خصوص تلخ است. میزان بستری شدن در بیمارستان در ایالات متحده طی دو هفته 20 درصد افزایش یافت. هر روز بیش از 125000 آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شدند و در شهرستان لس آنجلس میزان عفونت در یک هفته سه برابر شد.

Omicron درسی دردناک را با خود آورد. کووید-۱۹ از بین نمی‌رود، و حتی وقتی برخی می‌گویند که بیماری به اندازه سرماخوردگی رایج خواهد شد، دیگران نسبت به پیش‌آگهی آسان هشدار می‌دهند.

رایت گفت: “آلفا سرعت خود را افزایش داده است و دلتا واقعاً کارها را پیش برده است.” “اکنون نوع Omicron دو تا سه برابر بیشتر از بیماری عفونی شگفت انگیزی مسری است. این نویدبخش است که تصور کنیم برای ما خیلی سریع است.”

با ظهور ناگهانی این گزینه، کشور به سرزمینی حتی بیشتر تبدیل خواهد شد که در آن چهره ای موافق و چالش برانگیز خواهد بود. اجباری برای ماسک ها و واکسن ها همچنان به تعویق افتاده یا مورد اعتراض قرار می گیرد. تصمیمات دادگاه و تجدید نظر در انتظار است.

سال سوم همه‌گیری وعده داده بود که بسیار متفاوت باشد. در سال 2020، آمریکایی ها از محاصره و دستور ماندن در خانه تبعیت خواهند کرد. آنها از تجمعات خانوادگی اجتناب کردند، تعطیلات را لغو کردند و به خود گفتند که فصل از دست رفته قابل تحمل خواهد بود. واکسن‌ها شروع به تایید می‌کردند و فکر می‌کردند فداکاری‌هایشان کافی است.

بسیاری از سال 2021 مربوط به بهبودی، بهبودی، بهبودی است و در پاییز – با تضعیف موج تابستان – بسیاری از پیشرفت های انجام شده آرامش و آسایش یافتند. روال ها ایجاد شد، عادات جدید آموخته شد، محاسبات ریسک به ماهیت دوم تبدیل شد.

میزهای شکرگزاری نوید آنچه را که در راه بود می داد، و اگر گفتگوها و خنده ها بلندتر از حد معمول به نظر می رسید، فقط گرسنگی عمیق تری برای گمشده ها گرفتار می کردند.

حالا همه اینها کنار گذاشته شده و قدم های برداشته شده برای پذیرش و انطباق انگار بیهوده برداشته شده است. البته نه، اما به لطف Omicron، آنها با یک مهر زمانی غیرمنتظره آمدند.

NFL مسابقات را به تعویق انداخت. ترکیب اصلی NBA در حال تغییر است. فصل NHL در حال تعلیق است.

تولیدات تئاتر در نیویورک لغو شده است. کالج ها دانش آموزان را زودتر اخراج می کنند و امتحانات را به صورت آنلاین برگزار می کنند. توصیه‌های جدیدی در راه است: ماسک‌های KN95 روی پارچه، آزمایش‌های خانگی بیشتر (با وجود کمبود کیت).

Omicron مانند زخمی جدید که زخم های قدیمی را بیدار می کند، خاطرات نابسامان گذشته نزدیک را با خود به ارمغان آورد. زمانی که ویروس کرونا برای اولین بار وارد شد، جدید بود و دانش بیماری های تنفسی ابتدایی بود. دو سال بعد، این ویروس جهان را تحت تاثیر قرار داد.

جایی که زمانی تجمل جهل بود، اکنون دانش شکست است: صف‌هایی برای ورود به بازارها، سکوت خیابان‌های خالی، چرخش تنهایی سرنوشت با محو شدن روزها، سیاست آلوده‌کننده گفتمان مدنی، خشم پنهانی پوشیده شده.

اما همه چیز تکرار شد یا خیلی ها فکر کردند. متخصصان می‌گویند که تروما به زمان نیاز دارد تا درمان شود، و این تعداد بسیار کمی است، تعداد کمی از صداها کلمات مناسب را پیدا می‌کنند.

گروه کر متعلق به کسانی است که زندگی آنها اکنون با اندوه مشخص شده است. کارکنان بهداشتی که در مبارزه رها شده اند. نوجوانانی که سال گرانبهای آنها به سرقت رفته است. و کودکانی که به طور تصادفی به آموزش از راه دور دست یافتند.

واکسن‌ها به اکثر آمریکایی‌ها این امکان را داده است که هر چیزی را که تغییر کرده است ببینند و احساس کنند. دنیای از هم پاشیده اکنون در حال التماس برای بازسازی است زیرا زنجیره های تامین به هم ریخته است، ویترین های خالی مغازه ها در خیابان ها و مراکز خرید اصلی قرار گرفته اند، کمپ های بی خانمان ها روز به روز بیشتر می شوند و تورم افزایش می یابد.

رایت گفت: «اگر می‌خواهیم با مشکلاتی که ویروس کرونا کشف کرده است مقابله کنیم، باید جامعه مدنی و اعتماد از دست رفته را ترمیم کنیم.»

دو سال گذشته جهان و کشور را نشانه رفته است و Omicron تهدید می کند که بهبود را متوقف می کند. اینکه چگونه بر سالمندان و بیماران، بر سیستم مراقبت های بهداشتی پربار و روان آمریکایی فرود خواهد آمد، باید دید.

امروز چقدر دانشمندان در مورد این گزینه اطلاعات کمی دارند، فردا و در هفته های آینده اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار خواهد گرفت. اما تا زمانی که این پاسخ‌ها مشخص شود، آمریکایی‌ها باید بدون اطلاع زندگی کنند و ترس‌های خود را با آنچه از روی عقل و امید می‌توان یافت، کاهش دهند.



[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardsiteturkuaz korsan taksinulled themesBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma