فیلم و مستند سعی می کنند عکس های آکای گورلی را معنا کنند

[ad_1]

نزدیک به شش سال از راهپیمایی هزاران مهاجر چینی از روی پل بروکلین در بزرگترین تظاهرات آسیایی که تا به حال در ایالات متحده دیده‌ام می‌گذرد، که جرقه آن توسط پیتر لیانگ، افسر پلیس سابق نیویورک به قتل آکای گارلی آغاز شد.

من به نیویورک سفر کردم تا عواقب لس آنجلس تایمز را پوشش دهم، و هنوز هم یکی از چالش برانگیزترین تجربه های گزارشگری است که تا به حال داشته ام. هم سیاه پوستان و هم جامعه چینی به دلایل مختلف اما معتبر از اداره پلیس نیویورک عصبانی بودند. اما هر دو گروه در نهایت این خشم موجه را متوجه یکدیگر کردند و در اعتراضات یکدیگر ظاهر شدند و مسابقات فریاد برپا کردند.

لیانگ، یک افسر تازه کار در آن زمان، و شریک زندگی اش در حال گشت زنی در یک پلکان تاریک در یک پروژه مسکونی عمومی به نام خانه های صورتی بودند که لیانگ صدایی شنید و تپانچه اش را شلیک کرد. گلوله از روی دیوار پرتاب شد و یک مرد سیاهپوست 29 ساله به نام آکای گارلی را کشت.

لیانگ در نهایت متهم و مجرم شناخته شد، اما حکم زندان را سپری نکرد، نتیجه ای که هیچ گروهی را خوشحال نکرد. من می‌دانستم که حوادثی مانند این می‌تواند اثری محو نشدنی در روابط جامعه بگذارد، درست همانطور که قتل لاتاشا هارلینز سیاه‌پوستان و جوامع کره‌ای را در لس‌آنجلس قطبی کرد، اما هنوز خیلی زود بود که بگوییم تأثیر ماندگار آن چه خواهد بود.

سال ها بعد دو فیلم جدید این وظیفه را بر عهده گرفتند. یکی از مستندهای بلند اورسولا لیانگ، Down Down the Dark Stairs، پرتره ای صمیمی و چندزبانه منحصر به فرد از اعتراض سیاه پوستان، آسیایی، آمریکایی و چینی مهاجران پس از تیراندازی ارائه می دهد.

دیگری فیلمی بلند به نام «شات از طریق دیوار» ساخته امی لانگ است که از این حادثه الهام گرفته بود اما جزئیات کلیدی داستان را تغییر داد.

کنی لو بازیگر نقش افسر پلیس نیویورک مایک تان را در این فیلم سینمایی جدید بازی می کند "از دیوار شلیک کرد"

کنی لو بازیگر نقش افسر پلیس شهر نیویورک مایک تان را در فیلم سینمایی جدید Shot Through the Wall بازی می کند.

(کارا هاو)

هنگام فیلمبرداری یکی از بحث های متعدد پس از تیراندازی گارلی، با اورسولا، که هیچ ارتباطی با پیتر لیانگ ندارد، ملاقات کردم. کورکی لی عکاس چینی-آمریکایی فقید ما را به محله چینی ها برد، جایی که هر دو غرق در عقاید قوی بودیم.

«نکته این حادثه این است که آنقدر قوی و قطبی بود. طبیعی است که وقتی همه چیز پر سر و صدا است، مردم گوش نمی دهند. «بخشی از کار مستند کاهش صدا بود تا مردم بتوانند خودشان را بشنوند.

فعالان سیاهپوست وقتی تحت فشار قرار می‌گرفتند، می‌توانستند بپذیرند که اگر پیتر لیانگ سفیدپوست بود، احتمالاً هرگز متهم نمی‌شد. اکثر آمریکایی‌های چینی-آمریکایی که با آنها صحبت کردم، موافق بودند که هیچ فردی که فرد دیگری را می‌کشد، حتی اگر گلوله تصادفی باشد و گلوله کمانه کند، کاملاً بی‌گناه نیست.

اما به نظر می‌رسید که انتشارات مطبوعاتی، مصاحبه‌های جلوی دوربین و رسانه‌های اجتماعی فقط این دو دیدگاه را داشتند: یا لیانگ یک پلیس نژادپرست بود که عمداً به آکای گارلی شلیک کرد، یا یک پلیس تازه‌وارد بی‌گناه و قربانی گناهان پلیس نیویورک بود، زیرا او او چینی بود

اورسولا و دستیارانش سه گروه مختلف از فعالان را در حالی که جوامع سیاهپوست، مهاجر چینی و آسیایی-آمریکایی را بسیج می کنند، ردیابی می کنند و صبورانه تشابهات، اشتراکات و تفاوت های ظریف را کشف می کنند.

لیانگ و همکارانش همچنین لحظاتی از رویارویی زشت و نژادپرستانه را ثبت می کنند که به یاد دارم. اما لحظات آرام‌تر مستند بیشتر می‌درخشد. در یک صحنه، گروهی از فعالان زندگی سیاه‌پوستان مهم است با شور و شوق در مورد اینکه آیا استفاده از اصطلاح «اقلیت نمونه» به شیوه‌ای تحقیرآمیز برای یک شعار اعتراضی قابل قبول است یا خیر بحث می‌کنند.

در صحنه دیگری در خارج از ساختمان دادگاه، پس از حکم قاضی مبنی بر عدم گذراندن دوران محکومیت لیانگ در زندان، گروهی از تظاهرکنندگان چینی-آمریکایی تحسین برانگیز با یک مرد چینی که آنها را با ماندارین مجازات کرد، درگیر شدند و به آنها گفت که کاری به این موضوع ندارند. برای شادی وقتی که یک مرد مرده است.

چیزی که من را در مورد پیتر لیانگ ناامید کرد این بود که شبیه یک بازی حاصل جمع صفر به نظر می رسید. به نظر می رسید که عدالت برای یک جامعه تنها با چشم پوشی از آن به جامعه دیگر محقق می شود. اما اورسولا از نتیجه پرونده فاصله می گیرد و بر حرکاتی که در اطراف او به وجود آمده تمرکز می کند.

«گاهی اتفاقی می افتد که توجه مردم را به خود جلب می کند. همیشه به دلایل درستی نیست، “او گفت، اما به هر حال او به تغییرات دامن می زند.

به ویژه، مورد پیتر لیانگ منجر به تشکیل بسیاری از سازمان های حقوق مدنی مهاجر محور شد. این گروه‌ها به دلایل مهم دیگری برای مهاجران چینی، مانند تقاضا برای آزمون‌های آکادمیک در دبیرستان‌های تخصصی و مقابله با خشونت‌های مرتبط با بیماری همه‌گیر علیه آمریکایی‌های آسیایی، نیرو بخشیده‌اند. اورسولا گفت که آنها ممکن است در مورد مسائل مربوط به گروه های مترقی آسیایی-آمریکایی موضع متفاوتی داشته باشند، اما این واقعیت که آنها اکنون به طور فزاینده ای در سیاست نیویورک درگیر هستند کاملاً مثبت است.

اورسولا گفت: «شبکه‌ای که با این گروه‌های محلی و کوچک‌تر شروع شد… شما فقط باید یک شماره جدید وارد کنید و افراد زیادی آماده حرکت هستند.

با کوچک شدن مستند، فیلم سینمایی «شات از طریق دیوار» بزرگ‌نمایی می‌کند و تأثیر این پرونده را روی یک خانواده چینی آمریکایی تصور می‌کند.

کارگردان، امی لانگ، پس از یک سال بازدید از خانه تعطیلات و یافتن همه اعضای خانواده اش در حال مشاجره بر سر پرونده لیانگ، برای نوشتن فیلم الهام گرفت.

در آن زمان، لانگ نمی‌دانست او کجاست، بنابراین مستقیم‌تر از همیشه به این مسابقه فکر کرد. او در مورد تأثیر نامتناسب خشونت پلیس بر سیاه پوستان آگاه شد و به این فکر کرد که برای او آسیایی آمریکایی بودن به چه معناست و در ایالات متحده چه معنایی دارد.

آنچه ظاهر می‌شود، بازاندیشی جاه‌طلبانه این حادثه است که ابهام ناامیدکننده پرونده پیتر لیانگ را برطرف می‌کند تا داستان شخصی‌تر را بیان کند.

در فیلم او جزئیات کلیدی اختراع شده است. افسر مایک تان یک نامزد سیاه پوست از نژاد مختلط دارد. به جای شلیک یک تپانچه به داخل پلکانی تاریک در حین گشت زنی، همانطور که لیانگ انجام داد، در فیلم، تان و شریکش یک فروشنده مشکوک مواد مخدر را در راهروی روشن تعقیب می کنند که یک گلوله تصادفی شلیک می شود. گلوله تان به جای کمانه کردن از دیوار، دیوار را شکافت و مردی به نام جردن ویگینز را کشت.

لانگ گفت که می خواهد فیلمش را از پرونده لیانگ متمایز کند. او روی خانواده افسر آسیایی تمرکز می کند زیرا می خواهد پویایی واقعی خانواده آسیایی آمریکایی را به تصویر بکشد و در این موارد فیلم موفق می شود. نمی‌توانستم جلوی خنده‌ام را بگیرم، زیرا مادر تان بلافاصله شروع به داد و فریاد بر سر او در مورد انتخاب شغلش کرد، زمانی که او سرانجام در مورد تیراندازی به او گفت. و صحنه های اطراف غذا و سکوت طولانی شام های خانوادگی واقعی بود.

این فیلم شامل صحنه‌ای اعتراضی است و نحوه تیراندازی را که جامعه را از هم جدا می‌کند، تصدیق می‌کند، اما تمرکز اصلی آن بر روی تن است و این که چگونه او یاد می‌گیرد که از اعتقادش به بی‌گناهی و نیت خوب خود دست بکشد. در پایان فیلم، او می پذیرد که تمایلش برای تبرئه اشتباه است و از مادر مردی که به او شلیک کرده عذرخواهی می کند. سپس در یک برخورد تصادفی، خود تان به ضرب گلوله دو افسر پلیس دیگر کشته شد.

لانگ گفت: “اگرچه او به نیت خوب خود اعتقاد داشت، اما هنوز باعث آسیب شد.” این ناراحتی است که می‌خواستم در فیلم بگنجانم.»

آخرین صحنه فیلم هر دو مادر را نشان می دهد – در یک ملاقات تصادفی در یک پنجره محصول. چشمان خود را می بندند و لحظه ای از شناخت و شناخت فرا می رسد.

هر دو طوری به نظر می رسند که انگار می خواهند چیزی به هم بگویند، اما در نهایت سکوت می کنند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort