قتل وات ها پس از سال ها کاهش خشونت در حال افزایش است


هفت مرد و یک زن در سال 2021 در باغ نیکرسون مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و چیکا کالدول همه آنها را می شناخت.

رادنی لیرد، او گفت، “پدر بزرگی بود”، “پدر عملی”. و تیمونهی رینه لی؟ کالدول گفت: «او یک خانم جوان واقعاً خوب بود. او فقط آمد و در یک روز عادی خود رفت و آمد کرد و فاجعه اتفاق افتاد.»

باغ های نیکرسون بزرگترین پروژه مسکن عمومی در غرب رودخانه می سی سی پی است و کالدول رئیس هیئت مشاوران دائمی آن است. او 14 سال است که در اینجا زندگی می کند و چهار فرزند و سه فرزند خوانده را در اینجا بزرگ کرده است.

او در هیچ جای دیگری زندگی نمی کند.

چیکا کالدول با باغ های نیکرسون صحبت می کند.

چیکا کالدول رئیس هیئت مشاوران دائمی باغ های نیسرسون است. او گفت: «من احساس امنیت می‌کنم زیرا زباله‌هایم را ساعت 11 شب خالی می‌کنم و هیچ‌کس اصلاً مرا آزار نمی‌دهد.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

این زن 45 ساله در حالی که استراحت کوتاهی از یک جشن کریسمس برای مجتمع ساکنان سالمندان داشت، گفت: «وقتی به باغ نیکرسون می روم، احساس امنیت می کنم زیرا زباله هایم را ساعت 11 شب خالی می کنم و هیچکس اصلاً مرا آزار نمی دهد. «فرزندان من در حیاط خلوت بازی می کنند. … هیچ کس نمی ترسد، اگرچه ممکن است جنایت وجود داشته باشد.

قتل ها قطعا در حال افزایش است. در باغ های نیکرسون، جایی که در سال 2021 تعداد افراد بیشتری نسبت به مجموع سه سال گذشته تیراندازی شد. در Watts، جایی که توسعه زرد کم ارتفاع 55 هکتار گرد و غبار را اشغال می کند. در شهرستان لس آنجلس. و در کل ایالات متحده.

داده‌های قوه قضائیه شهرستان لس آنجلس که توسط روزنامه تایمز جمع‌آوری شده است نشان می‌دهد که از ژانویه تا نوامبر، 22 قتل در واتس انجام شده است که تقریباً دو برابر مدت مشابه سال قبل است. این نسبت از سال 2018، زمانی که تنها چهار قتل در این محله انجام شد، بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

از آغاز همه‌گیری، جرم و جنایت به یک معضل قطبی‌کننده، خشمگین نژاد، طبقه و اقتصاد اجتماعی تبدیل شده است. در این منطقه در جنوب لس انکلاو، جهش به سمت خشونت مرگبار دردناکتر و پیچیده تر از سرفصل ها و بمب سیاسی است که به دنبال یک سری دزدی و سرقت در بوتیک های سطح بالا رخ داد.

کالدول مصمم است: “مردم باید بفهمند که واتس معادل جرم نیست.”

Marcene Earl کمی خجالتی است: “برخی از جامعه نسبت به این موضوع بی احساس شده اند.” یک پیام تیراندازی دریافت خواهید کرد، بگویید “جهنم” و قبل از اینکه به روز خود ادامه دهید کمی احساس خجالت خواهید کرد.”

ساختمان های زرد رنگ نیکرسن گاردنز در غروب آفتاب می درخشند.

یکی از ساکنان در هنگام غروب خورشید از باغ نیکرسون قدم می زند.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

کوئیرینا رامیرز، که دو سال پیش از مرکز شهر لس آنجلس به واتس نقل مکان کرد، دچار پارگی شد: “آنقدرها هم که فکر می‌کردم در واتس بد نیست، اما کارهای زیادی برای ایمن کردن آن وجود دارد.”

و دزیره ادواردز می ترسد: “شما در رسانه های اجتماعی گزارش هایی در مورد جنایتی دریافت می کنید که دقیقاً در محله شما، درست در کنار شما اتفاق می افتد.” “و این افتضاح است.”

در مساحت ناچیز 2.1 مایل مربع، Watts سهم عظیمی از تاریخ و جمعیت را جمع آوری می کند. این محله ممکن است به عنوان کانون شورش‌های واتس در سال 1965 شناخته شود – نه اولین قیام نژادی در دوران حقوق مدنی، اما انفجاری‌ترین شورش سیاه‌پوستان به دلیل بدرفتاری پلیس سفیدپوستان و فرسایش مشاغل و خدمات.

امروزه نزدیک به 42000 نفر در اینجا زندگی می‌کنند که تراکم آن بیش از دو برابر شهر لس آنجلس است. در دهه 1940، محله عمدتاً سیاه‌پوست بود. در اواسط دهه 1990، لاتین تبارها اکثریت کمی داشتند. بر اساس سرشماری و تجزیه و تحلیل تایمز، وات اکنون 70٪ اسپانیایی و 27٪ سیاه پوست است.

اما 22 مرد و زن کشته شده در واتس در 11 ماه اول سال 2021، جمعیت این محله را رد می کند. شصت و چهار درصد از قربانیان قتل سیاه پوست هستند. 36 درصد باقی مانده اسپانیایی تبار هستند. به جز یک مرد که بر اثر ضربات چاقو جان خود را از دست داد، همه تیراندازی شدند.

دو زن جلوی باغ نیکرسون در آغوش گرفتند.

پروفسور جورجا لیپ، سمت چپ، با مدرسه روابط عمومی لوسکین UCLA، معاون رئیس LAPD Emada Tingirides را در Nickerson Gardens در واتس در آغوش می‌کشد.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

جورج لیپ، استاد دانشکده روابط عمومی لوسکین در UCLA و یکی از بنیانگذاران مؤسسه رهبری واتس، گفت: «مردان و خانواده‌های سیاه‌پوست از همه‌گیری بیشتر آسیب دیده‌اند. «اگر گرسنه هستید و از کنترل خارج می شوید، به احتمال زیاد قربانی یا عامل خشونت هستید.

تا 30 دسامبر، 9390 نفر در واتس به این ویروس مبتلا شده بودند که درصد موارد تقریبا 30 درصد بیشتر از نرخ کلی برای لس آنجلس است. 117 فوت کردند.

لیپ 43 سال است که با واتس همکاری می کند. به عنوان محققی که به تجزیه و تحلیل نوآوری پلیس در اینجا کمک کرد، تعیین کرد که برنامه مشارکت ایمنی عمومی LAPD به کاهش جرم و نجات جان برخی افراد کمک کرده است. به عنوان طرفدار استقامت و خلاقیت ساکنین. و به عنوان منتقد سرعت کند تغییرات و عدم سرمایه گذاری اقتصادی.

لیپ گفت: «ما سرمایه گذاری زیادی در برنامه های اجتماعی در واتس داریم. ساختار اقتصادی که افراد را استخدام می کند کجاست؟

ادواردز از سال 1997 قهوه خانه واتس را در اینجا اداره می کند، لوبیا می چیند، سیب زمینی می پزد، و نان تست فرانسوی را با پودر قند پاشیده است. آموزش جوانان و معتادان بهبودیافته برای کار در آشپزخانه حرفه ای. استخدام افراد محلی خنثی کردن افزایش قتل و عدم خشم.

او در هفت سال گذشته صاحب خانه ای در نزدیکی پارک گرمرسی بوده است. یک روز صبح، هنگامی که از یک رستوران برمی گشت و قبل از رفتن به یک کسب و کار پذیرایی، مردی را دید که در سمت شرقی خیابان نرماندی ایستاده بود و دستش را دراز کرده بود.

او اخیراً در صبح یکشنبه در حالی که چشمانش از ترس به یاد ماندنی باز شده بود گفت: “او شلیک کرد.” «وسط خیابان توقف می کنم. … من سعی می کنم کامیون را به عقب برگردانم. حتی نتونستم بگیرمش من آنجا نشسته بودم و مشغول دعا بودم.»

وقتی بالاخره سالم برگشت، گفت تا سه روز بعد آنجا می ماند.

یک کاپیتان پلیس با ماشین گشت خود به باغ نیکرسون می رود.

کاپیتان رایان ویتمن از دفتر مشارکت ایمنی عمومی لس آنجلس در حال گشت زنی در باغ های نیکرسون است.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

کاپیتان رایان ویتمن از دفتر مشارکت ایمنی عمومی لس آنجلس گفت که متغیرهای زیادی در 18 ماه گذشته ممکن است منجر به افزایش قتل شده باشد که بسیاری از آنها خارج از کنترل انسان هستند.

“آیا این کووید ربطی به این دارد؟” آیا روش‌ها و شیوه‌های در حال تغییر پلیس مدرن وجه اشتراکی دارند؟» او پرسید.» ما نمی‌دانیم… امیدواریم سال 2022 امن‌تری داشته باشیم.

پیاده رو روبروی وایتمن پر بود از شمع های نذری روشن در این جمعه آفتابی دسامبر، هر خاطره، دعا، نشانه کوچکی از احترام. این همان جایی است که تیمانهی رینه لی 24 ساله چند هفته قبل به ضرب گلوله کشته شد، هشتمین قربانی یک قتل در باغ نیکرسون.

لی قبلاً اینجا زندگی می کرد، اما با خانواده اش نقل مکان کرد. او دوباره در 22 نوامبر ملاقات می کرد و با دوستانش در خیابان Parmelee در یک زمین کثیف کوچک احاطه شده توسط ستون های سیمانی کوتاه و ساختمان های آپارتمانی زرد خاموش صحبت می کرد.

ویتمن گفت: “مظنونان عبور کردند، شلیک کردند و متأسفانه این خانم جوان مورد اصابت قرار گرفت.” “و او در اینجا در خیابان تسلیم جراحاتش شد.

بئاتریس اندرسون-کلمنز نزدیک شد و بروشور یک اسباب بازی کریسمس را که به سرعت نزدیک می شد به وایتمن داد. قبل از اینکه هر دو خانواده نقل مکان کنند، او در آن طرف خیابان لی زندگی می کرد. او پدر زن مرده را متواضع توصیف کرد.

اندرسون-کلمنس، که شش فرزند را در یک پروژه مسکن بزرگ کرد، گفت: “شما افراد زیادی اینجا دارید، آنها همدیگر را دوست دارند، از هم متنفرند، کاری را انجام می دهند که مردم انجام می دهند.” “اما این یک جامعه خوب است. ما فقط احمقی داریم که با دیگران بد می کنند.»

ویتمن گفت که در نیمی از قتل‌ها در باغ نیکرسون دستگیر شده‌اند. او گفت که شش نفر از هشت نفر مربوط به باندهای تبهکار هستند و چهار نفر نیز نتیجه اختلافات داخلی در Bounty Hunter Bloods هستند.

او گفت: این یک چین و چروک بسیار منحصر به فرد است. «این یک دشمنی سنتی گانگستری نیست که در آن دشمنی‌های تاریخی داشته باشیم، که گاهی به تیراندازی یک هفته‌ای بین محله‌ها تبدیل می‌شود. این موقعیت ها که درونی هستند بسیار غیرقابل پیش بینی تر هستند. استقرار کامل منابع ممنوعیت کمی دشوارتر است [this] خشونت.”

مردی با نام های نقاشی شده کنار دیوار ایستاده است.

داریل ادواردز نام اعضای خانواده‌اش را در دیوار یادبود باغ‌های نیکرسون به کسانی که به دلایل مختلف مرده‌اند نشان می‌دهد.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

اما در حالی که قتل در واتس در حال افزایش است، سایر جنایات خشونت آمیز در سال گذشته کاهش یافته است. معاون رئیس عمادا تینگیریدس گفت که تجاوز، سرقت و حملات تجاوز به همراه دزدی و دزدی کاهش یافته است.

او گفت: “وقتی همه می گویند جرم و جنایت در شهر در حال افزایش است، پاسخ من این بود که “ما امسال به کاهش جرم در واتس ادامه می دهیم.” “و زمانی که ما هشت قتل را در باغ نیکرسون داشتیم، آنچه اکنون بر خلاف 10 سال پیش بسیار قانع کننده بود، عدم عصبانیت بود… و [people] می‌خواهم علت اصلی این اتفاق را بیابم.”

جردن داونز فقط یک مایل دورتر از باغ‌های نیکرسون نشانه‌هایی از احیا را نشان می‌دهد.

ساختمان های تاریخی این پروژه در سال 1944 به عنوان مسکن موقت برای خانواده ها در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد. امروزه توری‌های فلزی زنگ‌زده درها و پنجره‌ها را می‌پوشانند و سقف‌های چوبی و سایبان‌ها فرسودگی و فرسودگی را نشان می‌دهند.

اما یک پروژه مسکونی 1 میلیارد دلاری، آپارتمان‌های مدرن در یک خانه شهری با سقف‌های کاشی‌شده اسپانیایی، در این توسعه گسترده قرار دارد. این ساختمان ها به جای ساختمان های معمولی جردن داونز 1 و ساختمان 2، نام هایی مانند Cedar Grove و New Harvest دارند.

و بر خلاف باغ نیکرسون، تنها یک قتل در اینجا در سال 2021 رخ داد. جولیو سزار سنتنو، 32 ساله، در 8 اوت در نزدیکی گوشه خیابان گریپ جنوبی و شرق 97 به ضرب گلوله کشته شد.

فیلیس براون، کاپیتان سابق جردن داونز گفت: همه چیز به سمت بهتر شدن تغییر کرده است. «هیچ دزدی، مثل قبل، تیراندازی به مردم وجود ندارد. اوضاع با پلیس نیز بهتر می شود.»

براون تمام 61 سال را در واتس گذرانده است. در سال 2020، او از یک آپارتمان قدیمی جردن داونز در نیو هاروست نقل مکان کرد. او از ماشین لباسشویی و خشک کن داخلی و سیستم گرمایشی کارآمد سپاسگزار است.

با این حال، آنچه او بیش از همه برایش ارزش قائل است، امنیت اوست.

او اخیراً شنبه گفت: “من آرام هستم و خانواده ام در امان هستند.”

در اوایل روز، حدود 500 خانواده در یک مهمانی هدیه دادن اسباب بازی در مرکز شهر جردن داونز که توسط عضو سابق Grape Street Watts Crips Bow Wow برگزار شد، شرکت کردند.

افراد نقابدار در طول یک مهمانی در آغوش می گیرند.

معاون رئیس ستاد Emada Tingyrides دفتر مشارکت ایمنی عمومی LAPD، لوسیل هوپر را در باغ نیکسون در طول یک مهمانی کریسمس در آغوش می گیرد.

(آلن جی شبن / لس آنجلس تایمز)

والدین و کودکان برای خرید اسکوتر، اسکیت بورد، دوچرخه، اسباب بازی و بازی های روی تخته صف کشیدند.

الخاندرا لوپز 15 دقیقه مانده به پایان به پایان رسید. برای دو پسرش فقط بازی های رومیزی باقی مانده بود: ناودان و نردبان، شطرنج. او از داشتن آنها خوشحال بود.

لوپز گفت: تنها چیزی که می خواهید این است که فرزندانتان یک اسباب بازی یا یک هدیه کریسمس داشته باشند.

این جوان 28 ساله دو سال پیش برخلاف توصیه برادر بزرگترش که واتس را “پر از جنایت” توصیف می کرد، از اینگلوود به جردن داونز نقل مکان کرد.

او گفت: “گاهی اوقات می توانی صدای تیراندازی ها را بشنوی، اما من هرگز از فرزندانم نترسیده ام.”

کارمندان تایمز، ملیسا هرناندز، مالوی مور و آیریس لی در این گزارش مشارکت داشتند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر