قوانین مربوط به عوامل خارجی در آمریکای مرکزی استراتژی مهاجرت ایالات متحده را تضعیف می کند

[ad_1]

خولیو لوپز، روزنامه‌نگار می‌گوید که سال‌ها از سوی دولت نیکاراگوئه و حامیان آن به دلیل گزارش‌های تحقیقاتی‌اش درباره فساد و حقوق بشر مورد آزار و اذیت و خشونت قرار گرفته است. اما در آوریل 2018، سرکوب مسیر تاریک تری به خود گرفت.

فعالان حامی دولت هنگام تظاهرات، تلفن همراه او را دزدیدند و بیهوش کردند.

تهدیدها و نظارت ها تا ژوئن گذشته تشدید شد، زمانی که پلیس دستوری مبنی بر محدود کردن توانایی او برای سفر صادر کرد. لوپز به کاستاریکا فرار کرد. Onda Local او هنوز هم تعداد انگشت شماری از خبرنگاران در نیکاراگوئه دارد. اما لوپز نمی داند تا کی می تواند به کار خود ادامه دهد.

خولیو لوپز، روزنامه‌نگار می‌گوید که سال‌ها آزار و اذیت و خشونت دولت نیکاراگوئه را تحمل کرده است.

خولیو لوپز، روزنامه‌نگار می‌گوید که سال‌ها از سوی دولت نیکاراگوئه و حامیان آن به دلیل گزارش‌های تحقیقاتی‌اش درباره فساد و حقوق بشر مورد آزار و اذیت و خشونت قرار گرفته است. اما در آوریل 2018، سرکوب مسیر تاریک تری به خود گرفت.

(موج محلی)

او گفت: «من ترجیح می‌دهم برای انجام کارم در کشورم باشم. “اما شرایط شما را مجبور به ترک می کند. بازگشت به نیکاراگوئه هنوز امکان پذیر نیست.

سرکوب روزنامه‌نگاران بخشی از تلاش‌های اخیر در منطقه است که سازمان‌های غیردولتی مانند اوندا را هدف قرار می‌دهد که از منابع بین‌المللی کمک مالی دریافت می‌کنند تا به ماموریت‌هایی مانند مبارزه با فساد، کاهش فقر و بهبود زندگی مدنی در کشورهایشان کمک کنند. اوندا از یک بنیاد محلی پول دریافت کرد که بخشی از آن توسط آژانس های ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای توسعه بین المللی تامین می شد.

کارشناسان می گویند که قوانین مربوط به عوامل خارجی در آمریکای مرکزی، استراتژی دولت بایدن برای همکاری با این گروه ها برای کاهش علل اصلی مهاجرت را تضعیف می کند. آنها هشدار می دهند که سرکوب می تواند به ثبات جامعه آسیب برساند و سرمایه گذاری خارجی را به وحشت بیندازد. مقامات دولتی این شکست را تصدیق کرده و موافقند که در نهایت می تواند منجر به افزایش مهاجرت به مرز جنوبی ایالات متحده شود.

در ژانویه، نیکاراگوئه قانون خود را در مورد عوامل خارجی به اجرا درآورد، و گروه هایی را هدف قرار داد که به نظر دولت رئیس جمهور دانیل اورتگا، «امنیت کشور» را تهدید می کنند و سازمان های مرتبط با نهادهای بین المللی را ملزم به ثبت نام در وزارت کشور و ارائه برنامه های درآمد و هزینه ماهانه کردند. – یا تعطیلی، پیگرد قانونی و جریمه تا سقف 500000 دلار.

سایر کشورهای آمریکای مرکزی از جمله گواتمالا و هندوراس اخیرا قوانین مشابهی را تصویب کرده اند. السالوادور ممکن است به زودی محدودترین نسخه را در منطقه اجرا کند. شامل 40 درصد مالیات بر وجوه از منابع خارجی.

قوانین به دولت‌های این کشورها اختیارات بیشتری برای نظارت و کنترل بر مشاغل، سازمان‌ها و افرادی که بودجه بین‌المللی دریافت می‌کنند، می‌دهد. با هدف اعلام شده از بین بردن تهدیدهای امنیتی ادعایی، مقررات به “عوامل خارجی” ثبت شده اجازه نمی دهد تا فعالیت هایی را انجام دهند که سیاسی تلقی می شوند.

اما این دولت ها دیدگاه گسترده ای نسبت به آنچه که در فعالیت های سیاسی رخ می دهد دارند. این کار را به خطر می اندازد، از جمله کمک به افراد مبتلا به HIV و ایدز، دسترسی به وسایل پیشگیری از بارداری و سقط جنین، و همچنین حقوق همجنس گرایان، لزبین ها، دوجنسه ها، تراجنسیتی ها و دگرباشان. بسیاری از گروه ها نیز برای فقیرترین افراد غذا و آب تمیز فراهم می کنند.

دولت‌های آمریکای مرکزی و همچنین در مناطق دیگر، از جمله روسیه و اسرائیل، قانون عوامل خارجی ایالات متحده را بهانه‌ای برای نسخه‌های محدودکننده‌تر خود ذکر می‌کنند. قانون ثبت عوامل خارجی در سال 1938 برای مقابله با تبلیغات نازی ها و بعدها لابی گری و دخالت دولت های خارجی در انتخابات به تصویب رسید. زبان گسترده آن همچنین گاهی سازمان‌هایی را که هیچ ارتباطی با لابی‌گری سیاسی ندارند، از بین برده و به درخواست‌های اصلاحات منجر شده است.

فارا با الزام لابی‌گران سایر کشورها به ثبت نام به‌عنوان عوامل خارجی، در حالی که اجازه می‌دهد کار آنها بر سیاست ایالات متحده تأثیر بگذارد، به دنبال شفافیت است. قوانین آمریکای مرکزی بسیار فراتر است.

بر اساس گزارش مفصل کاخ سفید، راهبرد ریشه ای دولت بایدن از مشارکت با سایر دولت ها، مؤسسات بین المللی، شرکت ها، بنیادها و گروه های مدنی استفاده می کند تا “امیدی برای شهروندان منطقه ایجاد کند که زندگی آنها را در خانه پیدا کنند.” «مسئولان امیدوارند که با هدف قرار دادن فساد، شرایط بهتری را برای مردم برای یافتن کار و رفتن به مدرسه ایجاد کنند.

اما از آنجایی که این دولت ها در سطح بین المللی به دلیل فساد شناخته شده اند، بسیاری از کارهای بشردوستانه برای مبارزه با فقر و بهبود جوامع از سوی سازمان های بین المللی انجام می شود. استراتژی ایالات متحده مستلزم تعادل بین مبارزه با فساد و متقاعد کردن همان رهبران برای امنیت بهتر مرزهایشان است.

تقریباً دو سوم کاهش‌های گمرکی و حفاظت از مرزها در سال مالی گذشته شامل افرادی از کشورهایی غیر از مکزیک می‌شد که بالاترین تعداد کل شهروندان غیرمکزیکی در سوابق CBP در 20 سال پیش بود. السالوادور، گواتمالا و هندوراس از مثلث نوردیک بیشترین شرکت را داشتند. ماموران مرزی همچنین با نزدیک به 51000 نیکاراگوئه در سال مالی 2021 ملاقات کردند، در حالی که این رقم در سال 2019 کمی بیش از 14000 نفر بود.

ریکاردو سونیگا، فرستاده ویژه برای منطقه مثلث شمالی، قوانین ثبت نام را نگرانی اصلی خواند و کشور همسایه نیکاراگوئه را جدی ترین نمونه آن دانست.

زونیگا در مصاحبه با تایمز گفت که بین لابی کردن از طرف یک دولت خارجی و صلیب سرخ یا اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و دریافت بودجه از کمک‌کنندگان خارجی تفاوت وجود دارد.

او گفت: «این یک فعالیت خرابکارانه نیست»، با این استدلال که قوانین با رسانه‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی به‌عنوان دشمنان دولت رفتار می‌کنند، در حالی که در واقع کاری که انجام می‌دهند یک فعالیت عادی مدنی است.

زونیگا گفت که بهبود اعتماد به این دولت ها در مرکز استراتژی دولت قرار دارد.

او گفت: «تنها چیزی که واقعاً فشار مهاجرت بر مکزیک و ایالات متحده را حل می کند، ایجاد شغل و امید در آمریکای مرکزی است. و هیچ راهی برای جدا کردن مدیریت از رشد اقتصادی وجود ندارد، زیرا اولین چیزی که از شرکت ها می شنویم این است که آنها نگران سرمایه گذاری در آمریکای مرکزی هستند.

در نیکاراگوئه، والمارو گوتیرز، نماینده ساندنیستا، که خواستار تصویب قانونی در مورد عوامل خارجی شد، مخالفان دولت را “گروهی از جنایتکاران” خواند و گفت که این قانون “حفاظت مشروع از حاکمیت کشور است.”

دولت السالوادور گفته است که قانون پیشنهادی برای ارتقای شفافیت و جلوگیری از مداخله خارجی لازم است. رئیس جمهور نایب بوکله اخیراً از ایالات متحده به دلیل اعطای 310 میلیون دلار به سازمان های غیردولتی در مثلث شمالی انتقاد کرد. اگر دولت ایالات متحده از مخالفان سیاسی آن حمایت مالی کنیم، چه خواهد گفت؟ او در توییتی نوشت: «این کاری است که این سازمان‌های غیردولتی انجام می‌دهند و همه آن را می‌دانند.

اریک اولسون، مدیر تحقیقات بنیاد سیاتل، که در آمریکای مرکزی کمک های مالی ارائه می کند، گفت که مستبدان در منطقه دوست دارند به تاریخ گروه های تحت حمایت ایالات متحده گوش دهند که دهه ها بعد به دنبال مخالفت با نفوذ شوروی برای لکه دار کردن کارهای فعلی هستند.

اولسون که سازمان غیرانتفاعی او با گروه های دیگر در منطقه همکاری می کند، اما از دولت ایالات متحده پولی دریافت نمی کند، گفت: «بیشتر سازمان ها قطعاً مستقل از جامعه اطلاعاتی ایالات متحده هستند. اما به گفته او، دولت‌های آمریکای مرکزی برای توجیه اقدامات خود با سابقه دخالت آمریکا در منطقه بازی کرده‌اند.

Manfredo Maroquin، مدیر Acción Ciudadana در گواتمالا، رئیس سازمان ضد فساد شفافیت بین‌الملل، گفت که سازمان خواهرش در السالوادور از قبل تأثیر وحشتناک حملات اخیر دولت علیه چنین گروه‌هایی را احساس می‌کرد و در حال بررسی جابجایی کارکنان خود بود.

مراکشی که گروهش بر انتخابات نظارت می‌کند، مشارکت شهروندان در دولت را تشویق می‌کند و به مردم کمک می‌کند فساد را گزارش کنند، گفت که گروه‌های گواتمالایی در ماه فوریه مهلت دارند تا ثبت‌نام کنند و از دیگر جنبه‌های قانون این کشور پیروی کنند. اما او قبلاً نگران است که این می تواند مشکلاتی ایجاد کند. او گفت که اگر دولت گواتمالا دست سنگینی بگیرد، او می‌ترسد که گروه‌هایی مانند او «در اقدامات خود، به‌ویژه با دولت، کمتر تهاجمی یا محافظه‌کارتر باشند».

مراکشی، که بخشی از گروهی از فعالان و رهبران مدنی بود که با کامالا هریس، معاون رئیس جمهور هنگام بازدید از گواتمالا در ماه ژوئن، ملاقات کرد، گفت که معتقد است رهبران منطقه او نه تنها درخواست های ایالات متحده برای ارزش های دموکراتیک را نادیده می گیرند، بلکه آنها را نیز لمس می کنند. در آنها. در ماه ژوئیه، تنها چند هفته پس از دیدار از هریس با پیامی مبنی بر حفظ تلاش‌های ضدفساد، دادستان ارشد گواتمالا، دادستان برجسته مبارزه با فساد را برکنار کرد، که از آن زمان با شواهدی که به ادعای وی در ارتباط با رئیس‌جمهور الخاندرو جیاماتی است، به ایالات متحده گریخته است.

سازمان غیرانتفاعی جهانی آکسفام، که به دنبال کاهش فقر است، از جمله چندین سازمان بود که مجوزهایش در ماه اوت لغو شد و 72 ساعت فرصت تعلیق و خروج از نیکاراگوئه داده شد. آنا ماریا مندز کارگردان آمریکای مرکزی گفت که مخالف پاسخگویی و شفافیت نیست. اما او گفت که “نیت و گزینش آشکاری وجود دارد که چه کسی تحت تعقیب قرار می گیرد.” او اکنون نگران شرکای محلی و سایر سازمان‌ها در منطقه مثلث شمالی است.

مندز گفت که با وجود سازمان های کمتری که بتوانند با فقر مبارزه کنند، مردم بیشتری در آمریکای مرکزی فرار خواهند کرد.

او گفت: «وقتی مطلقاً چاره‌ای ندارید و فرزندانتان را گرسنه می‌بینید، روز بعد می‌روید.» – چون خیلی مستی.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme