لس آنجلس در میان پرش Omicron، بیماری بحرانی بسیار کمتری را می بیندعلیرغم جهش بی‌سابقه در موارد ناشی از نوع Omicron، بیمارستان‌های شهرستان لس‌آنجلس تعداد بسیار کمتری از بیماران بدحال را نسبت به زمستان گذشته به ویروس کرونا می‌پذیرند.

مقامات تاکید می کنند که سیستم مراقبت های بهداشتی همچنان با چالش های جدی مواجه است، زیرا افراد زیادی به این بیماری مبتلا هستند و مشخص نیست که موج Omicron چقدر به اوج خود نزدیک است. خدمات آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها در شهرستان لس‌آنجلس نیز با کمبود کارکنان مرتبط با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، زیرا کارگران آنها بیشتر و بیشتر آلوده می‌شوند.

اما به نظر می‌رسد داده‌های اولیه تجربیات را در جاهای دیگر منعکس می‌کنند – که Omicron، اگرچه بسیار بیشتر از نسخه غالب قبلی دلتا قابل انتقال است، اما تمایل دارد علائم کمتری را ایجاد کند، به‌ویژه در کسانی که واکسینه شده و تقویت شده‌اند.

این هفته یک سال از سخت ترین بیماری همه گیر در سطح محلی بود، زمانی که تعداد بیماران COVID-19 بستری در بیمارستان لس آنجلس به بالاترین سطح خود رسید: 8098 در 5 ژانویه. تعداد افراد تحت مراقبت های ویژه تا سال 1731 سه روز بعد، در زمانی که سردخانه های بیمارستان ها بیش از حد شلوغ بود، به اوج خود رسید.

تا روز پنجشنبه، 2902 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های شهرستان لس آنجلس بودند که 391 نفر در بخش مراقبت های ویژه بودند. و در حالی که تعداد پذیرش‌های بیمارستانی با ویروس کرونا همچنان در حال افزایش است، نشانه‌های دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد موج Omicron متفاوت از آنچه قبلاً ظاهر شد، به نظر می‌رسد.

تعداد کل افرادی که به هر دلیلی در بیمارستان های لس آنجلس بستری شده اند – COVID و دیگران – در واقع اخیرا ثابت مانده است. در زمستان گذشته بیش از 16000 نفر به دلایل مختلف در بیمارستان بستری شدند. طبق اطلاعات ارائه شده توسط باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی منطقه، این رقم در زمستان امسال حدود 13000 نفر است.

«به همین دلیل است. بستری شدن در بیمارستان یک شاخص عقب مانده است. فرر در یک جلسه توجیهی در روز پنجشنبه گفت و با افزایش موارد، مدت کوتاهی پس از آن شاهد افزایش بستری شدن در بیمارستان خواهیم بود. “اما من می خواهم به این نکته اشاره کنم [this winter] ما همان افزایشی را که در آغاز پرش زمستانی سال گذشته شاهد بودیم، ندیده‌ایم.”

و اگرچه اخیراً تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان مثبت شده است، اما بیماران مبتلا به COVID-19 هنوز درصد نسبتاً پایینی از تخت‌های مراقبت‌های ویژه در شهرستان را اشغال می‌کنند.

در حال حاضر، حدود 7 درصد از کل واحدهای مراقبت های ویژه در شهرستان لس آنجلس توسط بیماران مبتلا به COVID-19 اشغال شده است. در طول موج دلتای تابستان، 15 درصد از تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه توسط بیماران مبتلا به کووید استفاده می‌شد و زمستان سال گذشته این سهم بیش از 50 درصد بود.

فرر گفت: علاوه بر این، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا به دلایلی غیر از کووید مانند تعویض مفصل ران، جراحی قلب یا درمان سرطان به دنبال مراقبت‌های بیمارستانی هستند و تشخیص کروناویروس آنها تنها به این دلیل تأیید شده است که بیمارستان‌ها نیاز به آزمایش بیماران ورودی دارند.

فرر گفت در اوایل نوامبر – قبل از اینکه Omicron بر جهان مسلط شود و دلتا همچنان تسلط داشته باشد – 75 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در سراسر کشور به دلیل مشکلات پزشکی مرتبط با کووید در بیمارستان بستری شدند.

اما در پایان ماه دسامبر، فرر تخمین زد که همین امر در مورد تنها 45 درصد از بیماران بستری شده در بیمارستان با کروناویروس مثبت صادق است. فرر گفت که این بدان معناست که اکثر بیماران کروناویروس اکنون به دلایل غیرمرتبط با کووید در بیمارستان بستری هستند و احتمالاً مستقل از عفونت کروناویروس خود در بیمارستان بستری خواهند شد.

او گفت: «وقتی در جامعه شیوع زیادی داشته باشید، افراد بیشتری با آزمایش مثبت بدون علامت کووید خواهید داشت، اما در این صورت آنها برای چیز دیگری در بیمارستان بستری خواهند شد.»

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که درمان بیماران کروناویروس دشوار است، حتی اگر به دلایل دیگر در بیمارستان باشند.

فرر گفت: «افرادی که آزمایش کووید را سپری می‌کنند، به حفاظت‌های مبتنی بر انتقال منابع، از جمله اتاق‌های ایزوله، کارکنان گروه و تجهیزات حفاظت فردی نیاز دارند که همه این‌ها بار سنگینی را اضافه می‌کنند.»

این واقعیت که اکنون تعداد کمتری از بیماران بدحال مبتلا به کووید-19 نسبت به موج های قبلی وجود دارد، احتمالاً به دلیل تعدادی از عوامل است، از جمله تعداد زیادی از ساکنان که یا واکسینه شده اند یا قبلاً در معرض ویروس قرار گرفته اند.

در شهرستان لس آنجلس، 75 درصد ساکنان در تمام سنین حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند و 67 درصد به طور کامل واکسینه شده اند. حدود یک چهارم ساکنان شهرستان نیز دوز تقویت کننده دریافت کردند.

توضیح قابل قبول دیگر این است که به نظر می رسد Omicron کمتر احتمال دارد ریه ها را آلوده کند. این نوع ظاهراً در دستگاه تنفسی فوقانی مسری تر است، که برای بزرگسالان کمتر نگران کننده است، اما می تواند برای کودکان بسیار کوچک مشکلاتی ایجاد کند.

اگرچه Omicron به طور کلی خفیف تر است، اما آنقدر مسری است که کمبود کارکنان، حداقل در برخی مکان ها، اکنون بدتر از جهش های قبلی است.

این هفته، برایان بنت، رئیس آتش نشانی شهرستان لس آنجلس، گفت که شرکت های آمبولانس به قدری درگیر عفونت هستند – شاید نیمی از نیروی کار آنها به دلایل ویروس کرونا در دسترس نبودند – که گاهی اوقات آتش نشان ها مجبور می شدند از ماشین های آتش نشانی برای انتقال بیماران استفاده کنند.

بنت این هفته به شورای شهر بارسون گفت: «این بی سابقه است. برای افرادی که مشکلات خفیف دارند، آتش نشانان “ساکنین را تشویق می کنند که یک وسیله نقلیه شخصی یا روش های جایگزین برای رسیدن به بیمارستان پیدا کنند تا بتوانیم این آمبولانس ها را برای بیماران بحرانی نجات دهیم.”

رئیس رالف ترازاس در یک جلسه توجیهی گفت که سازمان آتش نشانی لس آنجلس همچنین شاهد است تعداد زیادی از آتش نشانان به دلیل ویروس کرونا قادر به کار نیستند. ترازاس گفت تا روز چهارشنبه، 299 آتش نشان به دلیل ویروس کرونا قادر به کار نبوده اند. همین چند هفته پیش، این عدد 24 بود.

ترازاس در مورد آتش نشانی که نزدیک به 3800 کارگر دارد، گفت: “این بالاترین چیزی است که ما تا به حال دیده ایم.” وی افزود که این اداره برای حمایت از کارکنان روزانه مرخصی را لغو می کند.

مقامات شهرستان لس آنجلس همچنین می گویند زمان پاسخگویی 911 بدتر شده است و آمبولانس ها در ارسال بیماران به بیمارستان ها با تاخیر مواجه هستند.

نوع Omicron که در حال حاضر بیش از 85 درصد موارد تجزیه و تحلیل شده در لس آنجلس را شامل می شود، به راحتی مسری ترین سویه کروناویروس تا به امروز است – دو تا چهار برابر قابل حمل تر از نوع دلتا.

و تعداد بیشتری از افراد را به یکباره مبتلا می کند.

شهرستان لس آنجلس رکورد دیگری را برای گزارش های کروناویروس با بیش از 37000 گزارش روزانه در روز پنجشنبه ثبت کرد. در اوج جهش زمستان گذشته، روزانه حدود 16000 مورد به مدت یک هفته گزارش شد.

«اگر شما در حال حاضر نمایش های زیادی مانند ما دارید، بر نیروی کار همه تأثیر می گذارد. فرر گفت: «همه با کمبود پرسنل مواجه هستند و بیمارستان ها و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی قطعاً با مشکلات کارکنان مواجه هستند.

“بنابراین این تفاوت واقعی بین آنچه که اکنون داریم و آنچه که داشتیم است، برای مثال، زمانی که پرش دلتا را داشتیم – جایی که در واقع بیماران زیادی داشتیم که به مراقبت های بیمارستانی نیاز داشتند، اما آن میزان عفونت شایع را نداشتیم. داشتن کارکنان کافی برای مراقبت از مردم واقعاً دشوار بود.”

در حالی که شیوع بیماری در بین افراد واکسینه شده و تقویت شده به دلیل Omicron شایع تر می شود، افراد واکسینه نشده همچنان احتمال ابتلا به این بیماری را دارند. در هفته منتهی به کریسمس، به ازای هر 100000 نفر واکسینه نشده در شهرستان لس آنجلس، 991 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

به ازای هر 100000 نفری که به طور کامل واکسینه شده اند اما هنوز واکسینه نشده اند، 588 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد. و به ازای هر 100000 نفری که واکسن اضافی دریافت کردند، 254 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این هفته ثبت شد.

این بدان معناست که ساکنان شهرستان واکسینه نشده چهار برابر بیشتر از افراد واکسینه شده که واکسن اضافی دریافت کرده‌اند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را گزارش می‌کنند.

ساکنان شهرستان لس آنجلس واکسینه نشده نیز 9 برابر بیشتر از افراد واکسینه شده اما غیر واکسینه شده نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند. در مقایسه با افراد تقویت شده، احتمال آنها 38 برابر بیشتر بود.

نرخ ابتلا به ویروس کرونا در میان تمام گروه های نژادی و قومی در لس آنجلس به طور چشمگیری افزایش یافته است و در میان سیاه پوستان بالاترین میزان است. در دوره 14 روزه منتهی به 30 دسامبر، 1558 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ازای هر 100000 سیاهپوست وجود داشت. نرخ های قابل مقایسه برای سفیدپوستان 1132، برای آمریکایی های آسیایی تبار 977 و برای لاتین 947 است.

هالی میچل، رئیس هیئت ناظران شهرستان لس آنجلس، گفت که سطوح بالای موارد در میان سیاه پوستان نشان دهنده نرخ کمتر واکسیناسیون در جامعه است.

میچل گفت: «از این رو اصرار من، تشویق مداوم و هوشیارانه من برای واکسینه کردن مردم است. مطمئناً واکسیناسیون تعداد ما را از نظر بستری شدن در بیمارستان، شدت بیماری و در نهایت مرگ کاهش خواهد داد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر