مانعی برای ساینتولوژیست ها برای قضاوت درباره کلیسا

[ad_1]

پس از اینکه کریسی بیکسلر به پلیس لس آنجلس گفت که دنی مسترسون ساینتولوژیست و بازیگر به او تجاوز کرده است، غریبه‌هایی در خانه او حاضر شدند، از خانواده او عکس گرفتند و از پنجره‌های او بیرون زدند. سیستم امنیتی او هک شد. شخصی تبلیغاتی را به نام او در Craigslist ارسال کرد و مردان را برای مقعد جذب کرد sex.

بیکسلر این ادعاها را در شکایتی مطرح کرد و ساینتولوژی را متهم کرد که پس از ناکامی در منصرف کردن او از گزارش مستسترسون به اداره پلیس لس آنجلس، برای ایجاد وحشت در او تلاش کرده است. زنان دیگر پس از اینکه به پلیس گفتند مسترسون به آنها تجاوز جنسی کرده است – که او انکار کرد – به این پرونده پیوستند و گفت که آنها نیز تحت تعقیب قرار گرفته و تحت نظر قرار گرفته اند.

اما برخی از زنان، از جمله بیکسلر، قبلاً به ساینتولوژی تعلق داشتند و مانند سایر اعضا، توافق نامه هایی را امضا کرده بودند تا هرگونه اختلافی را به داوری الزام آور در مقابل هیئت سه نفره پزشکان ساینتولوژی ارجاع دهند. دادگاه های کالیفرنیا اکنون در تلاش هستند تا تصمیم بگیرند که آیا توافقات می توانند اجرا شوند یا خیر، و این پرونده به جای هیئت منصفه توسط یک دادگاه ساینتولوژی تصمیم می گیرد.

این پرونده توجه را به رویه ای جلب کرد که به عنوان «داوری مذهبی» شناخته می شود، که در آن مسیحیان، یهودیان، مسلمانان و اکنون ساینتولوژیست ها اختلافات را از طلاق تا املاک و مستغلات تا کار در خارج از دادگاه حل می کنند. این رویه مدت‌هاست که توسط دادگاه‌های سکولار، که طبق قانون نمی‌توانند در مسائل اعتقادی دینی دخالت کنند، حفظ شده است.

در داوری دینی الزام آور، اختلافات ممکن است بر اساس اصول یک دین حل و فصل شود. این جوایز را می توان به دادگاه های سکولار، که در اکثر موارد آنها را تایید می کنند، شکایت کرد.

مایکل ای. هلفاند، کارشناس حقوق دینی که در دانشکده حقوق پپردین کاروسو تدریس می کند، گفت: «هیچ دادگاهی هرگز نگفته است که چون این شکل از داوری مذهبی است، ما علیه آن تبعیض قائل می شویم و اجازه اجرای آن را نمی دهیم.

علاوه بر این پرونده، مسترسون – که در «نمایش دهه 70» و «رنج» بازی کرد – با اتهامات جنایی روبرو است. او اعتراف به بی گناهی کرد و ساینتولوژی اتهامات علیه این زنان را رد کرد.

یک قاضی لس آنجلس و یک دادگاه تجدیدنظر موقت ایالتی ایالات متحده حکم دادند که این پرونده باید به داوری الزام آور ساینتولوژی برود. دادگاه عالی کالیفرنیا که نسبت به برخی توافقات داوری بدبین بود، به دادگاه تجدیدنظر ناحیه دوم مستقر در لس آنجلس دستور داد تا بررسی کند.

در چنین مواردی، ساینتولوژی، حداقل تا کنون، غالب است.

ایروین، 63 ساله ساکن لوئیس گارسیا و تاجر خوداشتغال، از کلیسا به دلیل کلاهبرداری شکایت کرده است، زیرا گفته است در 28 سال عضویت خود صدها هزار دلار به سازمان اهدا کرده است. او به داوری اعتراض کرد و پرونده در فلوریدا، مقر ساینتولوژی در حال رسیدگی است.

گارسیا گفت که او ده‌ها قرارداد داوری را طی سال‌ها در ساینتولوژی امضا کرده است. برای هر دوره ای که می گذراند یک درس لازم بود. گارسیا گفت که این توافقنامه ها چند صفحه ای بودند، و زمانی که به او گفته شد قبل از ثبت نام در دوره های پولی، آنها را به سرعت امضا کرد.

یک قاضی فدرال در فلوریدا توافقنامه ها را تحت قوانین فلوریدا تایید کرد و او را به داوری دستور داد، روندی که او به تفصیل در یک سوگندنامه توضیح داد. او گفت که از داشتن وکیل محروم شده و از حضور شاهدان منع شده است و قاضی ارشد کلیسا اجازه نداده است که هیئت مدیره بیشتر شهادت او را بررسی کند. کمیته ساینتولوژی ادعاهای او را در مورد کلاهبرداری رد کرد، اما حکم داد که او مستحق بازپرداخت چکی به مبلغ 18000 دلار برای سپرده‌هایی است که برای مأموریت‌های آینده گذاشته بود.

گارسیا به جای نقد کردن چک ساینتولوژی، درخواست تجدید نظر کرد.

دادگاه استیناف ناحیه 11 ایالات متحده در این ماه 2-1 تصمیم گرفت تا این جایزه را حفظ کند. دادگاه گفت ساینتولوژی گارسیا و همسرش را «ستمگر» اعلام کرده است، اصطلاحی که به افرادی اطلاق می‌شود که از ساینتولوژی اخراج شده‌اند، اما ادعای او مبنی بر اینکه ظالمان نمی‌توانند از کلیسا رسیدگی عادلانه دریافت کنند را رد کرد.

گارسیاس با امضای تعهدات مبنی بر قول داوری، با روش داوری خودسرانه جانبدارانه موافقت کرد و اکنون نمی تواند به دنبال لغو این تصمیم بر اساس آن سوگیری باشد.

قاضی مخالف گفت که توافق نامه های داوری در مورد رویه های ساینتولوژی اعمال می شود، اما در زمانی که خانواده گارسیا آنها را امضا کردند، وجود نداشت. در واقع، قاضی گفت، ساینتولوژی رویه هایی را برای پرونده گارسیا ابداع کرده است که به کلیسا مزیتی ناعادلانه می دهد.

قاضی رابین سی. روزنبام که از سوی اوباما منصوب شده بود، نوشت: «شما نمی توانید در حین حرکت قوانین وضع کنید. این یک مفهوم اساسی از عدالت است.

گارسیا ممکن است از هیئت بزرگتری از ناحیه یازدهم یا دادگاه عالی ایالات متحده بخواهد که در مورد پرونده تجدید نظر کنند. او گفت که وکلایش هنوز تصمیم نگرفته اند که چگونه ادامه دهند.

در همان روز، ناحیه یازدهم در مورد پرونده گارسیا تصمیم گرفت، هیئتی متشکل از سه قاضی از دادگاه استیناف لس آنجلس مستقر در کالیفرنیا جلسه ای را برای تجدید نظر در تصمیم قبلی 2-1 خود در مورد مسترسون برگزار کردند.

یکی از قضات مکرراً پرسید که چرا دادگاه نباید به سادگی اجازه ادامه داوری را بدهد و سپس در مورد قانونی بودن آن تصمیم گیری کند؟ تصمیم دادگاه استیناف که قرار است ظرف 90 روز پس از جلسه رسیدگی باشد، ممکن است مجدداً در دادگاه عالی کالیفرنیا تجدید نظر شود.

اگر دادگاه ها تصمیم بگیرند که توافق ساینتولوژی باید اجرا شود، زنان همچنان می توانند به تصمیم نهایی کمیسیون اعتراض کنند. اما هنگامی که هیئت داوری تصمیمی الزام آور می گیرد، دادگاه ها در توانایی خود برای لغو آن محدود می شوند.

دادگاه ها نیز طبق قانون داوری فدرال در سال 1925 از نظر قانونی ملزم به حمایت از توافق نامه های داوری هستند. اما قانون ایالتی این قانون را مشخص می کند و کالیفرنیا نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر کمتر از این قراردادها محافظت می شود.

به نقل از هلفند، “قضات کالیفرنیا به سادگی نسبت به داوری شک دارند.”

هلفاند، که به عنوان یک داور یهودی خدمت می کرد، گفت که نگران است که ساینتولوژی رویه های داوری خود را قبل از داوری ها تعیین نکرده باشد. او همچنین معتقد است که دادگاه‌ها ممکن است بتوانند از تحمیل موافقت‌نامه‌های داوری کلیسا به این دلیل که از ساینتولوژیست‌ها «در وضعیت خوبی» دعوت می‌کنند، امتناع کنند، توصیفی که دادگاه‌های سکولار توسط اصلاحیه اول از تفسیر آن منع شده‌اند.

کن سند، ساکن مونتانا با مدرک حقوق و پدرش قاضی بود، داوری مسیحی را نظارت می کرد. او گفت که هدف او تا حدی دستیابی به آشتی و راضی نگه داشتن هر دو طرف است. او گفت، کسی که فقط خواهان بیشترین خسارت مالی است، بهتر است به دادگاه عمومی مراجعه کند. او گفت که داوری مسیحی همچنین به دنبال این است که هر دو طرف از داوران راضی باشند.

منتقدان داوری مذهبی می گویند که انجمن ها اغلب کشورها را از حمایت کامل قانون محروم می کنند. ترینا لاوالی در سال 2020 در مجله اخلاق حقوقی جورج تاون استدلال کرد که حمایت از آزادی های مذهبی در اصلاحیه اول به دادگاه ها اجازه نمی دهد که به داوری مذهبی همان کنترلی را که همتای سکولار آن دارد، بدهند.

او خاطرنشان کرد که در برخی از جوامع یهودی ارتدوکس، ممکن است فرد به دلیل امتناع از داوری در یک اختلاف در دعاوی مذهبی با طرد شدن مواجه شود.

او به تصمیم دادگاه مبنی بر تایید یک توافقنامه داوری اشاره کرد که کسانی را تهدید می کند که از امضای آن امتناع می کنند سروو، اگرچه دادگاه آن را به عنوان “حکم ممنوعیتی که گیرنده را در معرض شرمساری، تحقیر، تمسخر و طرد عمومی توسط سایر اعضای جامعه مذهبی یهودی قرار می دهد” توصیف کرد.

هلفند گفت که آیا افراد قراردادهای داوری اجباری را امضا کرده اند یا خیر، باید به صورت موردی ارزیابی شود. او گفت: «فکر نمی‌کنم دادگاه‌ها در این زمینه کار خوبی انجام دهند.

هلفند گفت که در برخی موارد، شاکیان ممکن است بر اساس قوانین یهود بهتر از قوانین سکولار عمل کنند. او به مواردی اشاره می کند که معلمان مدارس دینی پس از اخراج قضاوت می کنند. دادگاه های ایالات متحده چنین مواردی را تحت یک استثنای وزارتی از قانون ممنوع می کنند. قانون یهود به معلمان مدارس دینی اجازه می دهد تا پاداش بگیرند.

مایکل جی. بروید، استاد حقوق در دانشگاه اموری که به عنوان داور یهودی نیز خدمت می کرد، خاطرنشان کرد که “جوامع مذهبی این حق را دارند که تعیین کنند که اعضای آنها چه کسانی خواهند بود.”

او پرسید: «سؤال واقعی که شما باید در مورد داوری ساینتولوژی بپرسید این است که آیا مردم عمداً امضا می‌کنند یا اینکه مردم بدون اینکه به آن فکر کنند، گذرا امضا می‌کنند؟»

ویلیام فورمن، یک وکیل ساینتولوژی، گفت که قراردادهای داوری آن تضمین می کند که “مردم می دانند برای چه چیزی ثبت نام می کنند.”

فورمن گفت: «توافقنامه‌های ساینتولوژی با سایر توافق‌نامه‌هایی که به طور معمول اجرا می‌شوند، تفاوتی ندارد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme