مایکل پارکز سردبیر سابق لس آنجلس تایمز درگذشت

[ad_1]

مایکل پارکس که جایزه پولیتزر را برای گزارش‌هایش در مورد مبارزه برای پایان دادن به آپارتاید در آفریقای جنوبی دریافت کرد و بعداً در دوره‌ای پرتلاطم که با فروختن روزنامه توسط خانواده چندلر به پایان رسید، لس‌آنجلس تایمز را اداره کرد، روز شنبه درگذشت. او 78 سال داشت.

در 25 سالی که به عنوان خبرنگار خارجی، ابتدا برای بالتیمور سان و سپس برای تایمز، به برخی از مهم ترین رویدادهای تاریخ مدرن، از جمله جنگ ویتنام و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی پرداخت.

پس از نزدیک به سه سال به عنوان سردبیر روزنامه تایمز، او به مدت 20 سال در دانشکده ارتباطات و روزنامه نگاری USC Annenberg تدریس کرد و دو بار به عنوان مدیر دانشکده روزنامه نگاری خدمت کرد.

به گفته پسرش کریستوفر پارکس، پارکس در اواخر روز شنبه پس از نارسایی کلیه و حمله قلبی در بیمارستان هانتینگتون در پاسادنا پس از آنکه ناگهان قبل از سحر در خانه بیمار شد، درگذشت.

از سال 1980 تا 1995، پارکس به عنوان رئیس دفتر تایمز در پکن، ژوهانسبورگ، مسکو و اورشلیم خدمت کرد. دانشمند، با اخلاق کاری قوی، به عنوان نویسنده ای بسیار پرکار شناخته می شد. پس از مدت کوتاهی به عنوان معاون سردبیر خارجی و سردبیر، در سال 1997 به عنوان سردبیر روزنامه تایمز منصوب شد.

انتصاب او در مقطعی دشوار در تاریخ روزنامه انجام شد. روزنامه تایمز که زمانی به سودهای کلان شهرت داشت – مانند روزنامه های دیگر – با مشکلات مالی مواجه شد که منجر به کاهش بودجه و تغییر در مدیریت ارشد تجاری شد. هیئت تحریریه با فشار فزاینده ای از سوی مدیران برای کسب درآمد بیشتر مواجه بود.

دوره پارکس پس از سر و صدایی در اتاق خبر در مورد قرارداد مشارکت در سود تایمز با مرکز استیپلز در اکتبر 1999 به پایان رسید که در اکتبر 1999 دریافت های نقدی از افتتاح یک عرصه در مرکز شهر توسط مجله تایمز لس آنجلس به پایان رسید.

نویسندگان و سردبیران تایمز از شنیدن اینکه مدیران ارشد تایمز به یک قرارداد تبلیغاتی منعقد کرده‌اند، خشمگین شدند و گفتند که با دادن سهمی از سود مجله، یکپارچگی و استقلال روزنامه‌نگاری آنها را تضعیف می‌کند.

اگرچه پارکس گفت که تا زمان نوشتن و ویرایش مجله از تقسیم سود اطلاعی نداشت، اما به موقع از این موضوع مطلع شد تا انتشار آن را متوقف کند، اما این کار را نکرد. او بعداً ابراز “تأسف عمیق” کرد و گفت که تأثیر آن بر اعتبار تایمز را دست کم گرفته است.

چند ماه پس از اعتراض، شرکت تریبون. از شیکاگو کنترل روزنامه چندلر را خرید و جان کارول، سردبیر آن زمان بالتیمور سان را جایگزین پارکس کرد.

با این حال، پارکس روز یکشنبه به‌عنوان یک خبرنگار پیگیر، تیزبین و مربی و مشاور روزنامه‌نگاران جوان‌تر به یاد ماند.

آلوین شوستر، سردبیر سابق تایمز، می‌گوید: «او همیشه کارهای بسیار سختی می‌خواست و به آن‌ها می‌رسید، زیرا می‌دانستم که او خیلی خوب انجام خواهد داد.

پارکس در سال 1987 برنده جایزه پولیتزر برای گزارش بین المللی شد. هیئت منصفه او را به خاطر “پوشش متوازن و جامع آفریقای جنوبی” ستود.

پارکس از سال 1984 تا 1988 در ژوهانسبورگ مستقر بود، دوره‌ای که رژیم وحشیانه اقلیت‌های سفیدپوست در آفریقای جنوبی با شورش اکثریت سیاه‌پوست علیه سیستم آپارتاید تبعیض نژادی شدید خود مبارزه می‌کرد.

اسکات کرافت که جانشین پارکس به عنوان رئیس دفتر تایمز در ژوهانسبورگ شد، او را به عنوان “دانشجوی مبارزات آزادیبخش در سراسر جهان” توصیف کرد. کرافت، سردبیر کنونی، گفت که پارکس مکرر به زامبیا سفر می کند تا با رهبران آفریقای جنوبی در تبعید در کنگره ملی آفریقا، از جمله رئیس جمهور آینده تابو امبکی ملاقات کند، اما منابعی نیز در رژیم سفید وجود داشت که در آن زمان برای خبرنگاران نادر بود. بارها

کرافت گفت: “مایکل یک خبرنگار خارجی بسیار با استعداد، یکی از بهترین های نسل خود بود.”

آفریقای جنوبی در سال 1986 پارکس را تهدید به برکناری کرد، زیرا او در مورد اعتراضات فزاینده علیه آپارتاید و شیوع خشونت گزارش می داد، اما سردبیران تایمز دولت را متقاعد کردند که به او اجازه بماند.

پارکس که در سال 1943 در دیترویت به دنیا آمد، در آنجا بزرگ شد و در حالی که مدرک لیسانس خود را در رشته زبان‌های کلاسیک و ادبیات انگلیسی در دانشگاه ویندزور در انتاریو، کانادا دریافت کرد، در آنجا بزرگ شد و به عنوان خبرنگار برای اخبار دیترویت کار کرد.

او در سال 1968 به عنوان گزارشگر برای سیاست های دولتی در بالتیمور سان شغلی پیدا کرد و پس از آن کار خود را به عنوان خبرنگار خارجی دو سال بعد به عنوان خبرنگار روزنامه Sun’s Saigon و پوشش جنگ ویتنام آغاز کرد. در آنجا بود که با شوستر، خبرنگار نیویورک تایمز که در همان هتل زندگی می کرد، آشنا شد.

شوستر به یاد می آورد: «پارکس یکی از آن خبرنگاران سخت کوشی بود که هرگز نخوابید و صدای ماشین تحریر تمام شب در اتاقش شنیده می شد.

سان در سال 1972، زمانی که تنش ها بر سر جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی از بین رفت، دفتر پارکس در مسکو را منصوب کرد. او در سال 1975 به قاهره نقل مکان کرد و به مدت سه سال تمام محدوده خاورمیانه را برای خورشید پوشش داد، سپس در اواخر دهه 1970 به عنوان رئیس دفتر در هنگ کنگ و سپس در پکن مشغول به کار شد.

تایمز در سال 1980 پارکس را به عنوان رئیس دفتر خود در پکن استخدام کرد. او طی 15 سال آینده، تغییرات اجتماعی و سیاسی گسترده در چین و آفریقای جنوبی، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، و مذاکرات صلح اسلو بین اسرائیل و اسرائیل را دنبال کرد. سازمان آزادیبخش فلسطین. .

همکاران به یاد می‌آورند که وقتی در سال 1995 به لس‌آنجلس نقل مکان کرد و رشد سریع خود را در ردیف سردبیران آغاز کرد، تصمیم گرفت فرهنگ مردان سفیدپوست را که بر اتاق خبر تسلط دارند، به چالش بکشد، چالشی که تا دهه 2020 ادامه داشت.

کارول جی می‌گوید: «این فقط یک باشگاه برای پسران قدیمی نبود، بلکه یک باشگاه قدیمی و سفید برای پسران بزرگتر بود. ویلیامز، خبرنگار خارجی سابق تایمز که پارکز را به دلیل گسترش خط نازک زنان تایمز در مأموریت های خارج از کشور سرزنش می کند.

کلارنس ویلیامز سوم، سمت راست، پس از برنده شدن جایزه پولیتزر، در 14 آوریل 1998 توسط مایکل پارکس مورد استقبال قرار گرفت.

عکاس دفتر کلارنس ویلیامز سوم، در مرکز، توسط مایکل پارکز، سردبیر لس آنجلس تایمز در سمت چپ مورد استقبال قرار گرفت، در حالی که مارک ویلز، ناشر، در سمت راست، پس از اعلام برنده جایزه پولیتزر 1997 ویلیامز برای عکاسی بلند، تماشا کرد.

(السائب / لس آنجلس تایمز)

پس از اینکه اتاق خبر در فاجعه استیپلز غرق شد، پارکس برای زنده ماندن تلاش کرد. کاترین ام داونینگ، ناشر آن زمان تایمز، بدون اطلاع پارکس، قرارداد مشارکت در سود را تایید کرد. مارک اچ وایلز، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تایمز میرور، گفت که پس از معامله از آن مطلع شده و هیچ کاری برای جلوگیری از آن انجام نداده است.

داونینگ گفت که در مورد آن به پارکز چیزی نگفته است زیرا بعداً اعتراف کرد که این تلاش اشتباهی برای احترام به جدایی موضوعات سرمقاله و تجاری بوده است. نه داونینگ و نه وایلز زمانی که کنترل تایمز را در دست گرفتند، هیچ تجربه ای در تجارت خبری نداشتند.

روکسان آرنولد، سردبیر ارشد سابق تایمز، می‌گوید پارکس «بهای اشتباهاتش را پرداخت کرد».

در USC Parks، او از سال 2000 تا زمان بازنشستگی خود در می 2020، گزارش و نویسندگی دانشجویی را آموزش داد. او همچنین از سال 2002 تا 2008 مدیر دانشکده روزنامه نگاری بود، سپس دوباره به طور موقت در سال های 2013 و 2014.

ویلو بای، رئیس دانشگاه گفت: برخلاف بسیاری از همسالانش که معتقد بودند روزهای باشکوه روزنامه‌نگاری در آینه عقب است، مایکل عمیقاً معتقد بود که روزنامه‌نگاری آینده درخشانی دارد و هر روز آن را از طریق تجربیات دانشجویانش می‌دید. مدرسه آننبرگ

او واقعاً روی تغییرات ایجاد شده توسط اینترنت و توسعه رسانه های دیجیتال تمرکز کرد.»

پارک هایی که همسرش لیندا پارکس از آنها به جای مانده است. پسرانش کریستوفر پارکس از بلومینگتون، ایندیانا، و متیو پارکس از کیپ تاون، آفریقای جنوبی؛ دو خواهر؛ دو برادر؛ و چهار نوه دخترش دنیل پارکس در سال 2007 درگذشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma