مناطق کم درآمد در شهرستان لس آنجلس کمتر احتمال دارد تقویت کننده COVID را دریافت کنند

[ad_1]

درصد ساکنان واکسینه شده در شهرستان لس آنجلس که واکسن های تقویت کننده COVID-19 دریافت کرده اند در محله های فقیرتر به طور قابل توجهی کمتر از سایر مناطق است، مقامات می گویند روند نگران کننده ای می تواند جوامعی را که قبلاً به شدت آسیب دیده اند در معرض جهش بالقوه در معرض خطر قرار دهد. زمستان

داده‌های بهداشتی نشان می‌دهد که در مناطق با نیاز بالا در این شهرستان، تنها 6.9٪ از افراد کاملاً واکسینه شده واجد شرایط برای واکسن‌های اضافی کووید-19 از 11 نوامبر یک تقویت کننده دریافت کردند. مناطق با استفاده از ابزار اندازه گیری اجتماعی-اقتصادی به نام شاخص مکان های سالم کالیفرنیا شناسایی شده اند و شامل مکان هایی مانند جنوب لس آنجلس، جنوب شرقی شهرستان لس آنجلس، شرق، دره سان فرناندو و ال.مونته است.

طبق گفته اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس، پوشش تقویت کننده در مناطق غنی تر به طور قابل توجهی بالاتر است – 12.6٪ تا 11 نوامبر.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی در بیانیه‌ای گفت: «ما الگوهای جذبی را دیده‌ایم که نشان می‌دهد مردم در محله‌هایی که بدترین آسیب‌دیدگی را دارند، به اندازه سایر محله‌های لس‌آنجلس تزریق تقویت‌کننده دریافت نمی‌کنند.»

در ابتدا، معیارهای تعیین شده توسط مقامات بهداشتی فدرال، دسترسی به ساکنان مسن‌تر، کسانی که شرایط بهداشتی اولیه خاصی داشتند یا افرادی که تصور می‌شد بر اساس محل زندگی یا کارشان در معرض خطر بالای قرار گرفتن در معرض COVID-19 قرار دارند، محدود می‌کرد. اما اکنون همه بزرگسالان می توانند دوزهای اضافی را دریافت کنند – تا زمانی که حداقل شش ماه از آخرین سکته مغزی Pfizer-BioNTech یا Moderna یا دو ماه پس از یک بار تزریق جانسون و جانسون گذشته باشند.

“با داده های رو به رشدی که نشان می دهد اثربخشی واکسن در طول زمان کاهش می یابد و تقویت کننده ها خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از COVID-19 را در میان بزرگسالان در هر سنی کاهش می دهند، مهم است که همه بزرگسالان واجد شرایط 18 سال و بالاتر داروهای تقویت کننده خود را دریافت کنند. فرر گفت COVID-19.

کشف اخیر نوعی از ویروس کرونای Omicron نیز چشم انداز این همه گیری را تغییر داده است. کارشناسان بهداشت بار دیگر تاکید می‌کنند که واکسن‌ها و واکسن‌های تقویت‌کننده برای افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، قوی‌ترین محافظت موجود در برابر ویروس کرونا را فراهم می‌کنند.

در طول کمپین تقریبا سالانه واکسیناسیون، مقامات گفتند که اطمینان از توزیع و تجویز عادلانه واکسن ها ضروری است.

اما تا زمانی که این کار ادامه دارد، گفتن این شکاف ها آسان تر از انجام آن است. و در حال حاضر تفاوت هایی وجود دارد – نه تنها از نظر تقویت کننده ها، بلکه در بین کودکان 5 تا 11 ساله که اخیراً حق دریافت واکسن را دریافت کرده اند.

مقامات بهداشتی شهرستان لس آنجلس هفته گذشته گفتند که در حالی که 13 درصد از سفیدپوستان، 14 درصد از آمریکایی های آسیایی آمریکایی و 12 درصد از کودکان بومی آمریکا در این گروه سنی تا 14 نوامبر واکسینه شده اند، این واکسن تنها برای 4 درصد از سیاه پوستان صادق است. 3 درصد از کودکان آمریکای لاتین

در نیازمندترین محله‌ها، 3.9 درصد از کودکان در این گروه سنی واکسینه می‌شوند، در حالی که این رقم در سایر جوامع 12.5 درصد است. درصد کلی در آن زمان 7.2 درصد بود.

مقامات می گویند که استفاده گسترده از تقویت کننده ها به تقویت ایمنی توربوشارژر در زمستان کمک می کند – زمانی که هوای خنک تر مردم را به طور فزاینده ای تشویق می کند تا در داخل خانه جمع شوند، جایی که ویروس کرونا می تواند راحت تر پخش شود.

اما ساکنانی که هنوز واکسینه نشده اند، همچنان می توانند از آستین بالا زدن سود ببرند. بر اساس داده‌های بهداشتی ایالتی، کالیفرنیایی‌هایی که واکسینه نشده‌اند، هفت برابر بیشتر از افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند، در معرض خطر ابتلا به کووید-۱۹، ۱۳ برابر بیشتر احتمال دارد که در بیمارستان بستری شوند، و تقریباً ۱۶ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از این بیماری هستند.

فرر در یک جلسه توجیهی اخیر گفت: “هر بار که ما یک جهش بزرگ در موارد داشته ایم، عدم تناسب در نتایج سلامتی بیشتر بر سیاه پوستان و قهوه ای های ما تأثیر گذاشته است.”

“در گذشته، این به احتمال زیاد منعکس کننده تفاوت در مواجهه با محیط کار و شرایط زندگی بود. وی افزود: «متاسفانه، همانطور که در طول جهش تابستانی دیدیم، این تفاوت ها در نتایج سلامت اکنون به دلیل تفاوت در وضعیت واکسیناسیون نیز ایجاد شده است. “اگر ما بهتر عمل نکنیم، اگر جهشی دیگر را تجربه کنیم، ممکن است نابرابری حتی بیشتر در نتایج سلامت بر اساس نژاد و قومیت ایجاد شود.”

در میان تمامی گروه های نژادی و قومیتی، سیاه پوستان و اسپانیایی تبارها در شهرستان لس آنجلس کمتر از سفیدپوستان، آسیایی ها و بومیان آمریکا واکسینه می شوند.

بر اساس داده‌های منتشر شده در اواسط نوامبر، از بین افراد 5 ساله و بالاتر در شهرستان لس‌آنجلس، 54 درصد سیاه‌پوستان و 59 درصد اسپانیایی‌ها حداقل یک دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده‌اند، در مقایسه با 72 درصد از سفیدپوستان. هندی ها و 80 درصد آسیایی ها. نرخ برای کل منطقه 75٪ است.

مقامات هشدار دادند که افراد جوان – چون احتمال کمتری برای واکسینه شدن دارند – نرخ بالاتری از موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کردند و منبع قابل توجهی برای انتقال ویروس کرونا بودند. در حالی که حدود 75 درصد از افراد 12 تا 29 ساله در لس آنجلس حداقل یک تزریق دریافت کردند، 80 درصد از افراد 30 و 40 ساله و 84 درصد از افراد 64 ساله و 95 درصد از بزرگسالان 65 سال و بالاتر این تزریق را دریافت کردند.

در میان گروه‌های 12 ساله و بالاتر واکسینه نشده، نوجوانان بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه را گزارش کردند – تقریباً 30 درصد بدتر از بزرگسالان جوان تا 49 سال. این تغییری نسبت به گذشته در طول همه گیری است، زمانی که جوانان بدترین سطوح را در شهرستان داشتند.

افراد مسن و واکسینه نشده همچنان بیشتر احتمال دارد در بیمارستان بستری شوند یا در اثر کووید-19 جان خود را از دست بدهند.

مقامات بهداشتی ابراز امیدواری کرده اند که اقدامات ایمنی در حال انجام – مانند دستور بهداشت منطقه برای بازدیدکنندگان برای نشان دادن اثبات واکسیناسیون قبل از ورود به بارهای سرپوشیده، شراب سازی ها، آبجوسازی ها، کلوپ های شبانه و سالن ها – به کاهش جهش احتمالی زمستانی کمک کند.

در حال حاضر، به نظر می رسد که کسب و کار تا حد زیادی با الزامات مطابقت دارد. برای هفته منتهی به 12 نوامبر، مقامات شهرستانی بیش از 80 درصد از انطباق بین بارها، کلوپ های شبانه و سالن ها گزارش دادند.

طبق دستور بهداشت شهرستان، کارتریج هایی که شواهدی مبنی بر واکسیناسیون علیه کووید-19 ارائه نمی کنند، همچنان می توانند در فضای باز در بخش تجاری سرویس شوند. این مشتریان همچنین می توانند به دلایل محدودی مانند استفاده از توالت، پرداخت صورتحساب یا گرفتن کالاهای مسافرتی، همچنان وارد فضای داخلی کسب و کار شوند.

یکی دیگر از قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای شهر لس‌آنجلس – که عموماً مشتریان مشاغل تعطیل مانند رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و تئاتر را ملزم به ارائه مدرک واکسیناسیون می‌کند – از 8 نوامبر اجرایی شده است و اجرای آن از دوشنبه آغاز شد.

قانون اصلی همچنین مشتریان مراکز خرید و مراکز خرید را ملزم به ارائه مدرک واکسیناسیون می‌کرد. با این حال، شورای شهر لس آنجلس قبلاً سیگنال داده است که مراکز خرید و مراکز خرید به زودی از قانون بازرسی واکسن مستثنی خواهند شد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme