موارد ابتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا در حال افزایش است

[ad_1]

مقامات بهداشتی تعدادی از شهرستان‌های کالیفرنیا می‌گویند که نشانه‌های اولیه بهبودی از موارد ابتلا به ویروس کرونا مربوط به روز شکرگزاری را مشاهده می‌کنند، افزایشی که برخی نگرانی‌ها می‌تواند آغاز پنجمین جهش COVID-19 در این ایالت باشد.

هنوز مشخص نیست که آیا کالیفرنیا در زمستان امسال شاهد جهش قابل توجهی در موارد ابتلا خواهد بود یا ترکیبی از سطوح نسبتاً بالای واکسیناسیون و قوانین ایمنی مختلف دامنه این پرش را محدود می کند.

اما در حال حاضر علائم هشدار دهنده وجود دارد.

در سراسر ایالت، میانگین روزانه تعداد عفونت های گزارش شده جدید از قبل از روز شکرگزاری بیش از 30 درصد افزایش یافته است. تعداد کالیفرنیایی‌های بستری شده در بیمارستان با COVID-19 نیز در این مدت افزایش یافته است و هفته‌ها کاهش عمدتاً ثابتی را پشت سر گذاشته است.

و در حالی که ظهور نوع بسیار جهش یافته کروناویروس Omicron بر گفتمان همه گیر اخیر غالب شده است، مقامات می گویند که آنها همچنان در حال مبارزه با نوع بسیار مسری دلتا هستند که تقریباً همه موارد جدید را در سراسر کشور گزارش می کند.

مقامات و کارشناسان اغلب می گویند هفته ها طول می کشد تا میزان تأثیر یک فعالیت بر انتقال ویروس کرونا مشخص شود.

بر اساس تحلیل تایمز، شهرستان سانتا کلارا، پرجمعیت ترین شهرستان در کالیفرنیای شمالی، بالاترین نرخ هفتگی ویروس کرونا را از اواسط سپتامبر دارد.

“بنابراین ما این موضوع را به دقت زیر نظر خواهیم داشت، اما می‌توانیم وارد موج پنجم خود شویم، تورم، جزر و مد. ما منتظریم ببینیم این چه چیزی می تواند باشد، “دکتر سارا کودی، افسر بهداشت محلی و مدیر بهداشت عمومی، به هیئت نظارت شهرستان گفت.

شهرستان آلامدا، دومین شهرستان پرجمعیت در شمال کالیفرنیا، در دو هفته گذشته شاهد افزایش 33 درصدی موارد ابتلا به ویروس کرونا بوده است.

این می تواند آغازی برای افزایش موارد زمستانی باشد. دکتر نیکلاس ماس، افسر بهداشت منطقه، گفت: ما این موضوع را از نزدیک تحت نظر خواهیم گرفت.

مقامات بهداشتی در شمارش سن دیگو، ونتورا و مارین مشاهدات مشابهی را در این هفته انجام دادند.

دکتر ویلما ووتن، افسر بهداشت شهرستان سن دیگو گفت: «ما شاهد افزایش تعداد موارد گزارش شده در هفته گذشته بوده ایم. موارد ممکن است همچنان افزایش یابد و ممکن است افزایش احتمالی در تعطیلات و ماه های زمستان وجود داشته باشد.”

بر اساس تحلیل تایمز، شهرستان سن دیگو اخیرا بالاترین میزان بروز هفتگی خود را از اواخر اکتبر گزارش کرده است.

در شهرستان ونتورا، موارد ابتلا به ویروس کرونا در چند روز گذشته افزایش یافته است.

ریگوبرتو وارگاس، مدیر بهداشت عمومی شهرستان ونتورا، روز سه شنبه گفت: “تعداد ما در آخر هفته و دیروز شروع به افزایش کرد.”

بر اساس تاریخ هایی که آزمایش ها انجام شد و زمانی که علائم برای اولین بار گزارش شد، وارگاس گفت که مشکوک است که نمایش در آخر هفته شکرگزاری تقویت شده است. موارد هفتگی در دو هفته گذشته دو برابر شده است.

اما دکتر گرانت کولفکس، مدیر بهداشت سانفرانسیسکو، چندان مطمئن نبود که در شهرش جهشی رخ دهد.

او به کمیسیون‌های بهداشت گفت: «احتمالاً خیلی زود است که بتوانیم بعد از روز شکرگزاری یک جهش قابل‌توجه داشته باشیم، اما ما این موضوع را از نزدیک دنبال می‌کنیم.»

در مجموع، برای هفته منتهی به 23 نوامبر، کالیفرنیا به طور متوسط ​​روزانه 5000 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش داد. برای هفته منتهی به سه شنبه، این تعداد به حدود 6600 در روز افزایش یافت.

تعداد افراد بستری شده با COVID-19 در روز سه شنبه – 3356 – حدود 8 درصد بیشتر از رقم ثبت شده دو هفته پیش بود.

با این حال، باید دید که آیا این عکس دو هفته ای تبدیل به یک روند پایدارتر خواهد شد یا خیر. همچنین مشخص نیست که پنجمین افزایش ویروس کرونا در کالیفرنیا چه تأثیری خواهد داشت.

در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، که دارای بالاترین سطح واکسیناسیون در ایالت است، برخی از مقامات بهداشتی مشکوک هستند که حتی اگر موارد گزارش شده افزایش یابد، ممکن است به اندازه افراد زیادی که واکسینه شده اند، میزان بستری شدن در بیمارستان افزایش پیدا نکند.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط The Times، 81٪ از ساکنان Marin County در تمام سنین کاملاً واکسینه شده‌اند و 89٪ حداقل یک دوز دریافت کرده‌اند.

در حالی که ظهور دلتا تا حدودی توانایی واکسن‌ها در کاهش شیوع ویروس کرونا را کاهش داده است، مقامات بهداشتی خاطرنشان می‌کنند که واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری‌های جدی بسیار مؤثر هستند. در نتیجه، اثر دومینوی مخرب پرش های قبلی – با افزایش تعداد موارد منجر به افزایش متناظر در بستری شدن در بیمارستان و در نهایت مرگ و میر – ممکن است به مناطقی با پوشش واکسیناسیون پایدار نرسد.

این تجربه در شهرستان مارین است. به گفته دکتر مت ویلیس، افسر بهداشت منطقه، پس از اینکه واکسیناسیون به طور گسترده در نیمه اول سال در دسترس قرار گرفت، بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 دیگر به همان شکل افزایش پیدا نکرد.

ویلیس گفت: «ارتباط بین موارد و بیماری جدی، خوشبختانه به دلیل نرخ بالای واکسیناسیون ارتباطی ندارد.

سایر شهرستان‌ها با نرخ واکسیناسیون بالاتر مشاهدات مشابهی انجام داده‌اند، و گفته‌اند که مناطقی مانند منطقه خلیج فارس به اندازه سایر مناطق، که کمتر واکسینه شده‌اند، شاهد جهش بالایی در مرگ و میر ناشی از دلتای کووید-19 نبوده‌اند.

کودی به شهرستان سانتا کلارا، که 79 درصد ساکنان آن کاملاً واکسینه شده اند و 86 درصد حداقل یک دوز دریافت کرده اند، گفت: “سطوح بسیار بالای واکسیناسیون ما ما را ایمن تر می کند و افزایش مرگ و میر را کاهش می دهد.”

اما در شهرستان فرسنو که تنها 56 درصد از ساکنان آن به طور کامل واکسینه شده اند و 63 درصد حداقل یک واکسن دریافت کرده اند، مقامات بهداشتی خود را برای احتمال موج شدید زمستان آماده می کنند.

در حالی که سایر بخش‌های ایالت پس از اوج موج تابستانی دلتا، شاهد تعویق بوده‌اند، بیمارستان‌ها در دره سن خواکین برای ماه‌ها مملو از جمعیت بوده‌اند – و این منطقه همچنان یکی از نگرانی‌های اصلی مقامات دولتی است که به زمستان می‌روند.

دکتر اریکا پان، اپیدمیولوژیست کالیفرنیایی در مصاحبه ای با کالیفرنیا پزشکی Assn گفت: «اکنون تعداد بیشتری از بیماران بدون کووید در بیمارستان داریم، و چقدر بیشتر می توانیم در مورد بیماران کووید یاد بگیریم؟

کالیفرنیا هنوز در موقعیت بهتری نسبت به اکثر ایالت ها قرار دارد. اگرچه این ایالت دارای نرخ بالای انتقال ویروس کرونا است – بدترین دسته در مقیاس چهار درجه ای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده – این ایالت نهمین مورد کمترین هفتگی ویروس کرونا را در بین تمام ایالت ها دارد.

اما شرایط در سایر نقاط کشور بدتر شده است و بعید است کالیفرنیا از این تغییرات ملی مصون بماند.

به عنوان مثال، نیویورک، موارد هفتگی ویروس کرونا دارد که تقریباً سه برابر در کالیفرنیا است، و فرماندار کیتی هوچول اخیراً وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

«تعداد بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در حال افزایش است. هوچول پس از روز شکرگزاری گفت: تعداد تخت ها در حال کاهش است و این یک مشکل واقعی است.

بر اساس داده های CDC، میانگین متحرک هفتگی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور از حدود 94500 مورد در روز درست قبل از عید شکرگزاری به بیش از 117000 در روز سه شنبه افزایش یافت.

و این قبل از اضافه کردن اثرات گسترده نوع Omicron است.

سانفرانسیسکو اولین مورد تایید شده Omicron در این کشور را در اول دسامبر اعلام کرد. ده مورد دیگر از آن زمان تاکنون ثبت شده است، شش مورد در شهرستان آلامدا و پنج مورد در شهرستان لس آنجلس. دانشمندان همچنین نمونه هایی را جمع آوری کرده اند که نشان می دهد Omicron در فاضلاب در شهرستان های ساکرامنتو و مرسدس یافت شده است.

مقامات بهداشتی هشدار می دهند که چیزهای زیادی در مورد Omicron و اینکه چگونه می تواند مسیر همه گیری را تغییر دهد ناشناخته باقی مانده است. اما دانشمندان در سراسر جهان سخت کار می کنند تا به این پاسخ ها دست یابند.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی پرزیدنت بایدن در مورد همه‌گیری، گفت: «ما شواهد مولکولی داریم که نشان می‌دهد جهش‌های مشاهده شده در Omicron و دیگر انواع نشان می‌دهند که با افزایش عفونت‌زایی مرتبط هستند. شواهد در دنیای واقعی به سرعت در حال انباشته شدن است – به معنای واقعی کلمه به صورت روزانه – به ما امکان می دهد افزایش موارد، افزایش احتمالی تعداد باروری و جایگزینی سریع دلتا با Omicron را در شرایط خاص تعیین کنیم.

در یک توسعه امیدوارکننده، برخی نشانه‌های اولیه وجود دارد که نشان می‌دهد Omicron ممکن است میزبان خود را به اندازه سایر سویه‌های ویروس کرونا بیمار نکند. اما فائوچی تاکید کرد که تحقیقات بیشتری لازم است.

او در یک جلسه توجیهی در روز سه‌شنبه گفت: «با توجه به شدت، بستری شدن و مرگ در بیمارستان همیشه عقب‌مانده است، تصور می‌کنم حداقل چند هفته دیگر طول می‌کشد تا وضعیت ما خوب شود و چند هفته پس از آن واقعاً خوب باشیم». بنابراین من می گویم که ما نیازی به نتیجه گیری نهایی نداریم، البته نه قبل از چند هفته آینده.

مقامات می گویند بهترین راه برای محافظت در برابر Omicron استفاده از اقداماتی است که در برابر سایر گزینه ها موثر بوده است: شستن مرتب دست ها. پوشیدن ماسک در مکان های شلوغ، به ویژه در داخل خانه؛ و مهمتر از همه، واکسیناسیون یا تقویت در صورت داشتن شرایط.

دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، گفت: «در حال حاضر نسبت به سال گذشته در وضعیت بسیار بهتری هستیم. ما در برخورد با گزینه های دیگر مانند دلتا دانش و تجربه کسب کرده ایم و علم، ابزار و گزینه های درمانی بسیار بیشتری داریم.

یکی از مکان‌های خوش‌بینی، تقاضای رو به رشد برای واکسن‌های تقویت‌کننده در میان افراد کاملاً واکسینه شده است – نه تنها در منطقه خلیج سانفرانسیسکو و کالیفرنیای جنوبی، بلکه در دره مرکزی.

فایزر و شریک واکسن آن، BioNTech، چهارشنبه گفتند که یک مطالعه آزمایشگاهی اولیه نشان می دهد که سه دوز واکسن آنها می تواند محافظت پایدار در برابر Omicron ایجاد کند. این شرکت ها می گویند که دو دوز ممکن است برای جلوگیری از عفونت Omicron کافی نباشد، اگرچه دو دوز همچنان می تواند از بیماری شدید جلوگیری کند.

در منطقه خلیج فارس، تقاضا برای عکس‌ها و قرار ملاقات‌ها به قدری ناچیز است که مقامات منتخب مقامات بهداشت عمومی را از مشکلات در تهیه واکسن‌ها آزار می‌دهند.

پان گفت در سراسر ایالت، یک سوم از کالیفرنیایی‌های کاملاً واکسینه شده و واجد شرایط دریافت واکسن تقویت‌کننده هستند – زیرا مدت زیادی از دریافت واکسن اصلی خود می‌گذرد – واکسن‌های اضافی دریافت کرده‌اند و 56 درصد از افراد مسن 65 ساله و بالاتر این واکسن را دریافت کرده‌اند. نیز دریافت کرد.

پان گفت: “این خوب است؛ ما هنوز باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم. برخی از مدل ها به ما نشان می دهند که ما واقعاً می خواهیم 40٪، 50٪، 60٪ مردم را تقویت کنیم تا واقعاً با کاهش ایمنی مقابله کنیم.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter penetrasyon testiEv eşyası depolamaistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmecidiyeköy escortsmm panelşehirlerarası evden eve nakliyat