موارد بی سابقه کووید هشدارهای سال نو را می دهد

[ad_1]

با نسخه بسیار مسری Omicron که موارد ابتلا به ویروس کرونا را به سطوح بی‌سابقه‌ای می‌فرستد، جهش زمستانی در کالیفرنیا وارد مرحله خطرناک دیگری شده است و مقامات بهداشتی را بر آن داشته تا تماس‌ها را برای لغو برنامه‌ها و اجتناب از مکان‌های شلوغ در تعطیلات آخر هفته سال نو از سر بگیرند.

این هشدارها در حالی است که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور به بالاترین حد خود رسیده است و بستری شدن در بیمارستان در کالیفرنیا و جاهای دیگر همچنان در حال افزایش است.

اگرچه مقامات گفتند که شواهد اولیه به طور فزاینده ای نشان می دهد که Omicron باعث بیماری کمتر شدید نسبت به نسخه دلتا می شود – به ویژه برای افراد سالمی که واکسینه شده اند – تعداد افراد مبتلا نگران کننده است زیرا کارمندان برای تقویت ظرفیت بیمارستان و اطمینان از کار می کنند. سایر خدمات حیاتی قطع نمی شود.

بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: “ما می دانیم که نوع Omicron در هوا و به شدت پخش می شود و ترکیبی از هوای سردتر، تجمعات در داخل خانه و اختلاط خانگی مربوط به تعطیلات احتمالاً تعداد موارد را افزایش می دهد.” .

مقامات بهداشت عمومی گفتند که به همین دلیل بسیار مهم است که “برای همه اقدامات لازم برای محافظت از سلامت خود و کاهش سرعت انتشار COVID-19 انجام شود.”

در حالی که این اقدامات شامل اقدامات طولانی مدت مانند واکسیناسیون و تقویت، آزمایش، پوشیدن ماسک در داخل خانه در اماکن عمومی و ماندن در خانه در صورت احساس ناخوشی است، مقامات همچنین می گویند که جشن های سال نو با دقت بیشتری می تواند کمک کننده باشد.

«گردهمایی های کوچک صمیمی راهی برای گذراندن این سال جدید است. دکتر سارا کودی، مدیر بهداشت عمومی و افسر بهداشت در شهرستان سانتا کلارا، گفت: اکنون زمان رفتن به یک گردهمایی بزرگ نیست. “تنها استثنا این است که بخواهید کل گردهمایی را در فضای باز بگذرانید.”

نگرانی‌ها در مورد سفر و گردهمایی تعطیلات در دوران کووید-19 چیز جدیدی نیست و پیشرفت‌های حاصل شده در کمپین سالانه واکسیناسیون، این ترس‌ها را کاملاً برطرف نکرده است.

در شهرستان لس آنجلس – که 16510 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در روز چهارشنبه گزارش کرد، که یکی از بالاترین موارد در یک روز از همه گیری همه گیر بود – مقامات بهداشتی از ساکنان خواستند “با محدود کردن تجمعات به تعداد بسیار کمی از مردم، برنامه های سال نو را کاهش دهند. مقامات بهداشتی در بیانیه ای اعلام کردند که در صورت داشتن شرایط کاملاً واکسینه شده و تقویت می شوند.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی، گفت: «با ادامه افزایش موارد، مهم است که همه ما از ابزارهای موجود برای کمک به محدود کردن شیوع استفاده کنیم. “در حالی که ما برای جشن سال جدید آماده می شویم، این شامل بازنگری در برنامه های مهمانی، محدود کردن زمان داخل خانه با اعضای غیرخانواده، و منزوی کردن دیگران در صورت احساس ناراحتی است. و همیشه هنگام تماس نزدیک با دیگران خارج از خانه خود از ماسک کلاس پزشکی استفاده کنید.

احتمالاً جشن‌های سال نو نسبت به سال گذشته کم‌تر برگزار می‌شود. در حالی که برخی از آتش بازی ها و تکالیف تعطیلات به دلیل خطر عفونت لغو شده یا مجازی هستند، برخی دیگر – از جمله رژه گل رز مورد علاقه – برنامه ریزی شده است که با انتظار زیادی بازگردند.

اما مقامات به شدت نسبت به هرگونه رسوایی تمام عیار هشدار می دهند – یا حداقل آنها را محدود به تعداد کمی از مهمانان می کنند که وضعیت واکسیناسیون و آزمایش کرونا آنها مشخص است.

“اگر قصد دارید به یک مهمانی سال نو با 40 تا 50 نفر با همه زنگ‌ها و سوت‌ها بروید و همه شما را در آغوش بگیرند، ببوسند و سال نو را به شما تبریک بگویند، اکیداً توصیه می‌کنم امسال این کار را نکنید. دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید گفت.

او در جریان یک جلسه توجیهی در روز چهارشنبه گفت: “ما معتقدیم که شما باید به اجرای این طرح ها برای دیدارهای خانگی، واکسینه شده، تحریک شده با خانواده و دوستان نزدیک خود ادامه دهید، که آنها نیز واکسینه شده و تحریک شده اند.”

به گفته مقامات، ساکنانی که به دنبال آرامش بیشتر هستند، می‌توانند در اسرع وقت قبل از یک رویداد یا گردهمایی، آزمایش سریع ویروس کرونا را انجام دهند.

دکتر پیتر چین هونگ، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می‌گوید: «فقط به نظر می‌رسد که می‌توانم با انجام یک آزمایش سریع، اگر بتوانم آن‌ها را انجام دهم، ایده بهتری درباره عفونت‌پذیری افراد به دست بیاورم».

مثل همیشه، مقامات گفتند که در خارج از منزل امن تر از داخل خانه است، به خصوص برای تجمعات بزرگتر. با این حال، آنها همچنین خاطرنشان کردند که مردم باید خود را در هر محیط شلوغ، چه در داخل و چه در خارج، پنهان کنند.

آنچه شلوغ در نظر گرفته می شود بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید و عوامل خطر شما. به عنوان مثال، کودی پیشنهاد کرد که اگر در داخل خانه – حتی در خانه خود – با بیش از 10 نفر خارج از خانه خود جمع شوید، “ما واقعاً از شما می خواهیم که ماسک های خود را نگه دارید.”

دکتر رابرت کیم فارلی، اپیدمیولوژیست پزشکی و متخصص بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ UCLA، همچنین توصیه کرد که در شب سال نو با مردم در داخل خانه جمع نشوید، به خصوص جایی که مردم می توانند در مکان های نزدیک آواز بخوانند و برقصند.

تماشای آتش بازی در خارج از خانه یک فعالیت ایمن تر خواهد بود، اما او به مردم پیشنهاد کرد که همچنان در مناطق شلوغ در فضای باز از ماسک استفاده کنند.

با این حال، برخی مناطق معتقدند که حتی آتش بازی در سال جاری بسیار خطرناک است. به عنوان مثال، سانفرانسیسکو نمایشگر خود را در کنار Embarcadero حذف کرد.

برید، شهردار لندن در بیانیه‌ای گفت: «با لغو نمایش آتش‌بازی در شب سال نو، ما قرار گرفتن همه افراد در معرض COVID-19 را کاهش می‌دهیم و در عین حال تداوم عملیات ایمنی عمومی در سراسر شهر را تضمین می‌کنیم.»

چنین فراخوان‌هایی برای احتیاط جشن‌ها نیز معمولی بود که منجر به کریسمس می‌شد، که در مرحله نوظهور هجوم جدیدی از عفونت‌ها که همچنان رو به رشد است، وارد شد.

با کمک یک تیم برچسب‌گذاری قدرتمند – انواع دلتا و Omicron، که شاید دو نسخه ویروس کرونا که تا به امروز به راحتی منتقل می‌شوند – تعداد موارد در کالیفرنیا و در سراسر کشور افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط روزنامه تایمز، در هفته گذشته، کالیفرنیا به طور متوسط ​​روزانه نزدیک به 20500 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است. این سطح عفونت بسیار بالاتر از میزان مشاهده شده در طی پرش تابستان گذشته است و نشان دهنده افزایش 228 درصدی نسبت به دو هفته قبل است.

در سراسر کشور، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها روز چهارشنبه اعلام کرد که میانگین تعداد موارد روزانه در هفته گذشته از 277000 نفر فراتر رفته است که از اوج 160000 مورد در طول پرش تابستانی دلتا و بالاترین سطح گزارش شده 250000 در زمستان گذشته فراتر رفته است.

دکتر روشل والنسکی، مدیر CDC، در یک جلسه توجیهی گفت: «افزایش سریع مواردی که در سراسر کشور شاهد آن هستیم تا حد زیادی بازتابی از نسخه بسیار قابل قبول Omicron است.

فائوسی گفت، در حالی که Omicron به تحریک افزایش قابل توجهی در موارد کمک کرده است، داده های اولیه همچنان نشان می دهد که این گزینه می تواند منجر به بیماری کمتری نسبت به دلتا شود.

فائوچی روز چهارشنبه در جریان یک جلسه توجیهی در کاخ سفید گفت: مواردی از بریتانیا و آفریقای جنوبی نشان دهنده کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان است. در گزارش های اخیر از اسکاتلند، خطر بستری شدن در بیمارستان با Omicron 66 درصد کمتر از موج های قبلی بود.

آفریقای جنوبی گزارش می دهد که در میان بیمارانی که در بیمارستان بستری شده اند، به طور متوسط ​​4 روز باقی می مانند، در حالی که در طول موج دلتا 8.8 روز بود.

فائوچی گفت، در ایالات متحده، داده ها نشان می دهد که “جهش موارد با افزایش بستری شدن در بیمارستان نامتناسب است.” از سه شنبه شب، میانگین 14 روز افزایش 126 درصدی موارد و افزایش 11 درصدی در بستری شدن را نشان می دهد.

وی گفت: «باید به یاد داشته باشیم که بستری شدن و مرگ و میر در بیمارستان ها عقب مانده است. با این حال، الگو و عدم تطابق بین موارد و بستری شدن در بیمارستان به شدت نشان می‌دهد که نسبت بستری شدن در بیمارستان به مواردی که وضعیت واضح‌تر می‌شود، کمتر خواهد بود.

بستری شدن در بیمارستان با COVID-19 نیز در کالیفرنیا در حال افزایش است، اگرچه آنها بسیار کمتر از آنچه ایالت در طول پرش تابستانی دلتا یا موج ویرانگر زمستان گذشته مشاهده کرد، باقی مانده است. تا روز سه‌شنبه، ۴۷۵۹ بیمار مبتلا به کرونا در سراسر کشور بستری شده‌اند که نسبت به هفته گذشته نزدیک به ۳۳ درصد افزایش داشته است.

مشخص نیست که این افزایش عمدتاً کار Omicron است یا دلتا.

در آینده نزدیک، برخی از مقامات بهداشتی نیز با توجه به میزان شیوع ویروس کرونا، نسبت به غذا خوردن در داخل خانه یا مسافرت هشدار می دهند.

کیم فارلی پیشنهاد کرد که مردم در مورد تعطیلات، مانند سفر به هاوایی تجدید نظر کنند. به گفته کیم فارلی، اگرچه احتمال انتقال در طول پرواز زیاد نیست، اما در بخش‌های دیگر سفر نیز خطر وجود دارد.

“اگر سفر مهمی داشته اید که فکر می کنید مهم است، بله. اما اگر چیزی دارید که ضروری نیست، ممکن است عاقلانه باشد که یک یا دو ماه صبر کنید – زیرا ما این اوج را خواهیم دید و خواهیم دید که چگونه دوباره سقوط خواهد کرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme