میلیون ها دلار خسارت به کالیفرنیا پس از سونامی

[ad_1]

هنگامی که مقامات بندر به کنت استگنار در مورد سونامی از تونگا به بندر سانتا کروز در آخر هفته گذشته هشدار دادند، او تصمیم گرفت دو قایق خود را به دریا ببرد.

در آنجا، استاگنارو، که یک تجارت تماشای نهنگ و ماهیگیری اجاره ای را اداره می کند، معتقد است که می تواند بر بدترین سونامی غلبه کند.

او و ده‌ها صاحب قایق‌های بزرگ دیگر در سال 2011 این کار را انجام دادند، زمانی که یک سونامی شدید به بزرگی 9 ریشتر در ژاپن، قایق‌ها را در بندر واژگون کرد و کل اسکله‌ها را متلاشی کرد و آنها را به اقیانوس کشاند و خسارتی حدود 20 میلیون دلار و مجموعاً دلار به بار آورد. 100 میلیون دلار خسارت به بنادر در سواحل کالیفرنیا.

از این گذشته، سونامی شنبه گذشته که سواحل کالیفرنیا را درنوردید، کمتر و کمتر مضر بود. اما هنوز هم فقط به سانتا کروز حدود 6 میلیون دلار خسارت وارد کرد – و یادآور اهمیت آمادگی برای سونامی ساحلی بود.

برخی از کارشناسان گفتند که آخرین رویداد نشان داده است که پیشرفت‌های عمده‌ای که در طول یک دهه از ژاپن در بنادری مانند سانتا کروز انجام شده است، تفاوت ایجاد کرده است.

پاتریک لینت، مهندس ساحل در USC که در دهه گذشته به شهرهای کالیفرنیا کمک کرده است زیرساخت های خود را در برابر سونامی تقویت کنند، گفت: “این نشانه بزرگی است که بهبود آنها از سال 2011 کار خود را انجام داده است.”

از جمله این شهرها کرسنت سیتی است که لینیت آن را “آهنربای سونامی” می نامد زیرا در نزدیکی منطقه فرورانش بزرگ در زیر اقیانوس آرام قرار دارد که باعث زمین لرزه های بزرگ می شود و می تواند باعث سونامی های عظیم شود.

از آنجایی که سونامی سال 2011 در ژاپن یک نفر را کشت و بسیاری از بندر کرسنت سیتی را ویران کرد و 50 میلیون دلار خسارت وارد کرد، این شهر آن را به عنوان اولین بندر مقاوم در برابر سونامی در جهان در سال 2014 بازسازی کرد. پوست‌ها بزرگ‌تر، دو برابر اندازه قبلی خود هستند و در عمق بستر دریا کاشته می‌شوند. اسکله ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر نیروی سونامی مقاومت کنند، حتی قدرتمندتر از آنچه در سال 2011 مشاهده شد.

مقامات هنوز در حال محاسبه خسارات از روز شنبه هستند. اگرچه برآورد خسارت در سراسر ایالت هنوز منتشر نشده است، خدمات اضطراری فرمانداری کالیفرنیا انتظار دارد هزینه خسارت به طور قابل توجهی کمتر از سال 2011 باشد.

سونامی همراه با جزر و مد، باعث جاری شدن سیل بی‌سابقه در بخش‌هایی از سانتا کروز شده است. آب در حمام ها و ترانسفورماتورهای برقی در ساحل و پارکینگ ها ریخته می شد، جایی که ماشین ها مانند قایق های اسباب بازی در حرکت بودند.

در حالی که قایق‌ها روی اسکله‌ها می‌نشینند، ستون‌های بندر از آب دور هستند

ستون‌های بندر تا اندازه‌ای امتداد دارند که سونامی ۱۵ ژانویه آب را از بندری در سانتا کروز می‌کشد.

(شموئل تالر / سانتا کروز سنتینل)

جریان های سنگینی از بندر می گذرد، اسکله ها را پاره می کند، لوله های فولادی لایروبی بندر را مانند شیرین بیان می پیچد، و سیل با سرعت زیاد به داخل و خارج بندر می ریزد و آن را به آنچه استگنارو به عنوان تند آب سفید توصیف می کند، تبدیل می کند.

کارشناسانی مانند Lynette هنوز از نحوه ایجاد سونامی و مدت زمان طولانی این رویداد شگفت زده بودند.

بیشتر سونامی‌هایی که سواحل کالیفرنیا را درنوردند – 150 مورد از سال 1880 – مانند سال 2011 از زلزله‌ها ناشی می‌شوند.

لینت گفت که به ندرت اتفاق می افتد که یک فوران آتشفشانی مقصر باشد. کارشناسان در ابتدا به دلیل بزرگی و قدرت سونامی اقیانوس آرام بدون آمادگی گرفتار شدند.

امواج بزرگ مشاهده شده در تونگا احتمالاً از یک زمین لغزش زیر آب پس از فوران آتشفشان است. با این حال، امواجی که فراتر از تونگا ایجاد می‌شوند، ممکن است از رونق صدای خود انفجار ناشی شده باشند، که لینیت گفت که یک پدیده جدید است.

Lynette گفت: “ما چیزی شبیه به آن را تقریباً در زمینه تحقیقات ندیده ایم.”

او گفت که احتمالاً این توضیح می‌دهد که چرا هشدار سونامی، که معمولاً خیلی زودتر از ورود می‌رسد، چند ساعت قبل از رویداد برای مقامات کالیفرنیا ارسال شده است.

Lynette همچنین از انعطاف پذیری سونامی که بیش از 24 ساعت تا بعد از ظهر یکشنبه ادامه داشت شگفت زده شد. سونامی 2011 بیشتر در یک روز به پایان رسید.

جان هیگینز، کاپیتان بندر ونتورا، از جمله کسانی بود که از جریان های مداوم ناامید شده بودند و سعی می کردند در حین ارسال تماس های معمولی، بندر را مرتب نگه دارند.

اولین پرش های بزرگ حدود ساعت 11 صبح اتفاق افتاد و یکی از قایق های گشتی او واژگون شد. عصر استراحت نکرد: حدود ساعت 6 بعدازظهر، هیگینز از یک قایق بادبانی 70 فوتی تماس گرفت و یک تخته 90 فوتی در اسکله بتنی مجاور شکست و از بندر و اقیانوس منحرف شد.

یدک کش های بندری قایق تفریحی و یک قایق کوچکتر را گرفتند که 70 فوت در حال حرکت بود.

روز بعد، در میان جریان‌های طوفانی، یک قایق در خارج از بندر از یک اسکله بتنی فراری که در دریا شناور بود، 10 فوتی را گزارش کرد.

هیگینز، که یک کارمند 8 نفره را مدیریت می کند، گفت: “شگفت انگیز بود.”

ونتورا یکی دیگر از شهرهایی بود که به شدت توسط سونامی سال 2011 آسیب دیده بود. هیگینز گفت، اگرچه خسارت در آن زمان بیشتر بود، بیش از 22 اسکله توسط جریان ها تاریک شدند. این شهرستان هنوز ارزیابی خسارت را تکمیل نکرده است. هیگینز گفت که انتظار می رود جایگزینی قایق واژگون شده حدود 500000 دلار تا یک میلیون دلار هزینه داشته باشد.

مکان‌های دیگری که در آخر هفته آسیب جزئی به بنادر خود متحمل شدند عبارتند از: ماس لندینگ در شهرستان مونتری، بندر سان لوئیس در شهرستان سن لوئیس اوبیسپو و آرنا کوو در شهرستان مندوسینو.

هفته گذشته، تیم‌های میدانی با دولت‌های ایالتی و فدرال در امتداد ساحل پراکنده شدند تا ببینند آب‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه چقدر بالا رفته است.

نیک گرل از سازمان زمین شناسی کالیفرنیا گفت: در سانتا کروز، برخی از تیم ها برای یافتن علامت های شارپی در امتداد برخی ساختمان ها که برخی در بندر برای نشان دادن ارتفاع سیل خراشیده بودند، وارد شدند.

او و بروس جافه از سازمان زمین شناسی ایالات متحده بیشتر روز پنجشنبه را به قدم زدن در امتداد ساحل سانتا کروز، تجزیه و تحلیل صف طولانی درختان، زباله ها و جانوران دریایی مرده، مانند خرچنگ بزرگی که توجه جافه را به خود جلب کرد، در بالای ساحل بر اثر جریانات رها شده بود. سونامی

Jaffe نگران است که با بالا آمدن سطح آب دریاها ناشی از تغییرات آب و هوایی، سونامی ها پتانسیل بدتر شدن، بالا آمدن بالاتر از ساحل و ایجاد خسارت بیشتر را دارند.

    یک قایق از موج سونامی عبور می کند

یک قایق از موج سونامی در سانتا کروز عبور می کند.

(شموئل تالر / سانتا کروز سنتینل)

وی گفت: “با افزایش سطح دریا، اثرات سونامی تنها بیشتر خواهد شد زیرا موج اکنون در سطح آب بالاتری قرار دارد.”

هالند مک کلوری، مدیر بندر بندر سانتا کروز، گفت که در بخش هایی از بندر که در تاریخ 58 ساله آن هرگز دچار سیل نشده بودند، سیل دیده شده است. بیشتر این امر به زمان جزر و مد مصادف با سونامی نسبت داده می شود. افزایش سطح آب دریا چنین حادثه ای را تشدید می کند.

مک لافلر گفت: «فقط می توانم تصور کنم که در آینده بدتر شود یا تحت تأثیر افزایش سطح دریا قرار گیرد.

او امیدوار است که بندر بتواند با چیزهایی مانند ساخت ترانسفورماتورهای الکترونیکی، ساخت زیرساخت های بالاتر در ساحل، تقویت شمع هایی که اسکله ها را در جای خود نگه می دارند و ارتقاء برخی از اسکله ها، بهتر آماده شود.

مک کلوری گفت، اما حتی با وجود پیشرفت‌ها، برخی چیزها، مانند سیستم لایروبی، همیشه “در رحمت سونامی بعدی” وجود خواهند داشت.

زندگی و تجارت در سواحل اقیانوس آرام برای برخی از ساکنان مادام العمر مانند Stagnaro، 60 ساله، که چندین دهه پیش تجارت خانواده خود را به دست گرفت، یک واقعیت پذیرفته شده است.

او گفت: «شما نمی توانید بندر خود را انتخاب کنید. و شما نمی توانید آن را بردارید و به جای دیگری بروید.

درست قبل از غروب آفتاب در روز شنبه، Stagnaro و کاپیتانش دو کشتی خود را به سمت بندر حرکت کردند. آنها از طریق شکاف باریکی بین کابل های قطع شده لایروبی آسیب دیده و اسکله، انبوهی از سنگ، سر خوردند.

در حالی که جریان همچنان می چرخید، راه خود را بین امواج و بالا و پایین رفتن سطح دریا پیدا کردند، بیکار نشستند در حالی که آب بیداد می کرد و بعد که آرامش فرا رسید، به سمت اسکله آن شلیک کردند.

استاگنار به ساحل بازگشت تا تویوتا تاکوما خود را در آب غرق شده پیدا کند. اسکله های مجاور آسیب دیدند. برخی از تیرهای فلزی خم شده بودند. برق قطع شد و او مجبور شد گوشت را از فریزر بیرون بیاندازد. او همه جلسات روز یکشنبه را به دلیل وقوع سونامی در بندر لغو کرد.

این صحنه نسبت به سال 2011، زمانی که استاگنارو یک شبه در قایق خود اردو زد و با یک میله فلزی بلند مسلح بود تا تکه های قایق های غرق شده و اسکله های آسیب دیده را در اثر ضربه به قایق خود فشار دهد، آرام تر بود.

تا روز دوشنبه، آب‌ها کاهش یافت، برق دوباره برقرار شد و استاگنارو توانست قایق‌هایش را بازگرداند، این بار به کار.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testiistanbul duşakabinanalsu tesisatçısıiçli köfte tarifipornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornomecidiyeköy escortmobil ödeme bozdurmamecidiyeköy escort