نوع Omicron چقدر تهدید بزرگ است؟ این چیزی است که ما می دانیم

[ad_1]

کشف اخیر نوعی از ویروس کرونای Omicron چشم انداز یک بیماری همه گیر را تغییر داد که از قبل انتظار می رفت در زمستان بدتر شود.

اما احتمالاً هفته‌ها طول می‌کشد تا دانشمندان واقعاً بدانند که آیا Omicron – که روز جمعه، دو روز پس از اعلام کشف آفریقای جنوبی توسط سازمان بهداشت جهانی یک “گزینه نگران کننده” اعلام شد – به اندازه گزینه دلتا مهم است یا خیر.

کاخ سفید روز یکشنبه پس از دیدار پرزیدنت بایدن با تیم پاسخگویی به کووید-19 در بیانیه‌ای گفت: «دو هفته دیگر طول می‌کشد تا اطلاعات قطعی‌تری در مورد انتقال، وزن و سایر ویژگی‌های این گزینه داشته باشیم.»

در این بیانیه آمده است که دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی بایدن در مورد بیماری همه گیر، “به این باور ادامه می دهد که واکسن های موجود احتمالا درجه ای از محافظت در برابر موارد شدید کووید را فراهم می کنند.” فائوچی همچنین تکرار کرد که واکسن های تقویت کننده برای افراد کاملاً واکسینه شده قوی ترین محافظت موجود در برابر کووید را فراهم می کند.

همه گزینه های اضطراب در نهایت تبدیل به یک معامله بزرگ نمی شوند.

دو – بتا، که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد، و گاما، که برای اولین بار در برزیل شناسایی شد – هرگز به اندازه دلتا در سطح جهانی سازگار نشده اند.

با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که چرا کارکنان به شدت در مورد Omicron نگران هستند، اگرچه آنها اذعان دارند که هنوز ناشناخته های زیادی وجود دارد و ممکن است این گزینه ناپدید شود.

نوع Omicron هنوز در کالیفرنیا یا ایالات متحده کشف نشده است، اگرچه کارشناسان می گویند کاملاً منتظر آن هستند. موارد تایید شده قبلاً در استان انتاریو کانادا گزارش شده است.

آنچه می دانیم و همچنین سوالات بی پاسخ در اینجا آمده است:

آیا Omicron قابل حمل تر از گزینه های دیگر است؟

فائوچی روز یکشنبه به ABC “This Week” گفت که Omicron احتمالاً قابل حمل تر از گزینه های دیگر است.

فائوسی گفت جهش‌های آن «به شدت نشان می‌دهد که قابل حمل‌تر خواهد بود». نگران‌کننده این است که «ممکن است از برخی از محافظت‌های آنتی‌بادی‌های مونوکلونال دور بزند، درمانی برای COVID-19 که می‌تواند با ویروس کرونا قبل از شروع تخریب اندام‌های بدن مقابله کند.

فائوچی گفت: “اگر به الگوی آنچه در حال حاضر در آفریقای جنوبی – به ویژه در آفریقای جنوبی – اتفاق می افتد نگاه کنید، زمانی که عفونت ها جهش می کنند، آنها به شدت در برابر این گزینه جدید، Omicron سنجیده می شوند.” “و بنابراین باید فرض کنید که درجه خوبی از مزیت انتقال وجود دارد.”

فائوچی در مصاحبه دیگری در روز یکشنبه “Meet the Press” در NBC گفت که ظهور ناگهانی Omicron در آفریقای جنوبی با یک جهش بزرگ در موارد پس از مدتی سطوح پایین عفونت همراه بود.

“و وقتی آفریقای جنوبی به او نگاه کردند، گفتند: “اوه، خدای من. این یک ویروس متفاوت از ویروسی است که ما با آن سر و کار داشتیم. بنابراین به وضوح نشان می دهد که توانایی انتقال سریع را دارد، “فائوچی گفت. این چیزی است که ما را نگران می‌کند، اما اکنون به خودمان فشار می‌آورد تا کاری برای آمادگی خود برای آن انجام دهیم.»

مشخص نیست که آیا Omicron از دلتا به عنوان قابل انتقال ترین نوع ویروس کرونا پیشی می گیرد یا خیر.

دکتر فرانسیس کالینز، مدیر مؤسسه ملی بهداشت، در مصاحبه ای با برنامه وضعیت اتحادیه CNN در روز یکشنبه گفت: اگرچه Omicron بسیار مسری است، اما آنچه ما نمی دانیم این است که آیا می تواند با دلتا رقابت کند یا خیر. .

کالینز گفت که مقامات از ماه ها پیش نگران نسخه بتا بودند، اما در ایالات متحده، بتا “هیچ وقت تکامل پیدا نکرد زیرا دلتا در توزیع آنقدر کارآمد بود که نمی توانست رقابت کند.”

آیا واکسن های فعلی Omicron پایدارتر هستند؟

احتمالاً دو هفته طول می کشد تا متوجه شویم که آیا واکسن ها در برابر نوع Omicron مؤثر هستند یا خیر. آزمایشات آزمایشگاهی انجام می شود.

آیا مردم از واکسیناسیون و تقویت کننده ها محافظت خواهند کرد؟

تجربیات گذشته با سایر گونه های به خوبی مطالعه شده، از جمله دلتا، نشان می دهد که واکسیناسیون ها و تقویت کننده ها هنوز آنتی بادی های کافی برای محافظت در برابر ویروس کرونا تولید می کنند.

«فکر نمی‌کنم این امکان وجود داشته باشد [Omicron variant] می تواند به طور کامل از هرگونه محافظت در برابر واکسن جلوگیری کند. فائوچی به ABC گفت: ممکن است کمی آن را کاهش دهد، اما به همین دلیل است که شما در حال پیشرفت هستید.

فائوسی گفت، به همین دلیل است که برای هر کسی که واکسینه نشده است – از جمله کودکان 5 سال به بالا – مهم است که واکسن های خود را دریافت کنند، و برای بزرگسالان کاملاً واکسینه شده، تقویت کننده ها را دریافت کنند.

فائوچی به NBC گفت که افراد واکسینه شده نباید منتظر دریافت تقویت کننده ها بمانند، زیرا فکر می کنند به زودی واکسن مدرن تری ظاهر می شود.

او گفت: اکنون نفس بکش.

زمانی که افزایش می‌یابد، سطح آنتی‌بادی شما بسیار بالاتر از میزانی که در اوج خود پس از دوز دوم بود، می‌رود. بنابراین آمپر نه تنها شما را به جایی که بودید برمی گرداند، بلکه شما را بسیار بسیار بالا می برد.

به گفته کارشناسان، بدترین سناریو این است که واکسن های موجود در حال حاضر هیچ گونه محافظتی در برابر Omicron ارائه نمی کنند، اما این بعید است.

دکتر آشیش جا، رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون، گفت: هیچ راهی برای Omicron برای بازگشت به وضعیت همه‌گیری که تقریباً دو سال پیش ظاهر شد وجود ندارد.

واکسن‌های ما ممکن است سکته مغزی داشته باشند، اما همچنان محافظت (شاید بسیار) را فراهم می‌کنند. توییت ها. “ما در مکان بسیار بهتری هستیم. این مارس 2020 نیست.

آیا واکسن های Omicron نیاز به به روز رسانی دارند؟

کالینز در مصاحبه ای با فاکس نیوز یکشنبه گفت که فایزر و مدرنا در حال کار بر روی واکسن های جدید بالقوه ای هستند که به طور خاص علیه Omicron طراحی شده اند، اما مشخص نیست که به آنها نیاز باشد.

او گفت: «همه ما امیدواریم که نیازی به انجام این کار نباشد.

نظر کارشناسان چیست؟

دکتر اسکات گوتلیب، کمیسر سابق سازمان غذا و داروی ایالات متحده و یکی از اعضای هیئت مدیره فایزر، روز یکشنبه به CBS “Face the Nation” گفت که بسیاری از کارشناسان معتقدند که افراد واکسینه شده که واکسن های اضافی دریافت کرده اند محافظت خواهند شد.

این سومین دوز واکسن سطح بسیار وسیع تری از ایمنی را ایجاد می کند. بنابراین شما نه تنها آنتی بادی های بیشتری تولید می کنید، بلکه آنتی بادی هایی را علیه قسمت های بیشتری از ویروس تولید می کنید.

تعدادی از متخصصان واکسن “به اندازه کافی مطمئن هستند که سه دوز واکسن محافظ خواهد بود.”

گوتلیب گفت ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که در آن آزمایش‌های آزمایشگاهی نشان دهد که پلاسمای خون افرادی که نسبت به COVID-19 مصونیت دارند و در معرض نوع Omicron قرار گرفته‌اند ممکن است نشان دهد که “خنثی‌سازی در برابر این ویروس به میزان قابل توجهی کاهش یافته است” – که در نگاه اول ناامیدکننده به نظر می‌رسد. این یک مشکل بزرگ با نسخه بتا بود.

گوتلیب گفت، اما در زندگی واقعی، واکسن‌های فایزر و مدرنا ثابت کرده‌اند که تقریباً به اندازه سویه اصلی ویروس کرونا در برابر بتا مؤثر هستند. “شما می توانید شاهد کاهش خنثی سازی باشید و واکسن ها همچنان موثر خواهند بود.

آیا Omicron باعث بیماری جدی تری می شود؟

گزارش شده است که افراد آلوده در آفریقای جنوبی به بیماری های خفیف مبتلا هستند. اما این ممکن است به این دلیل باشد که گروه اولیه «عمدتاً جوانانی هستند که به هر حال بیماری خفیفی دارند. بنابراین می‌توانم بگویم که ما نمی‌دانیم، “کالینز به CNN گفت.

عفونت های گزارش شده اولیه در بین دانش آموزان رخ داده است.

سازمان جهانی بهداشت گفت: «داده‌های اولیه نشان می‌دهد که سطوح رو به افزایشی از بستری شدن در بیمارستان در آفریقای جنوبی وجود دارد، اما این ممکن است به دلیل افزایش تعداد کل افراد مبتلا به عفونت باشد، نه عفونت خاص Omicron. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد علائم مرتبط با Omicron با سایر انواع متفاوت است.

آیا تفاوت در سطوح واکسیناسیون می تواند بر گسترش Omicron تأثیر بگذارد؟

آفریقای جنوبی نرخ واکسیناسیون نسبتاً کمی دارد. با توجه به دنیای ما در داده ها، حدود 24 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند. در ایالات متحده، حدود 58٪ به طور کامل واکسینه شده اند.

گوتلیب گفت، پنج کشور در آفریقای جنوبی – آفریقای جنوبی، زیمبابوه، نامیبیا، موزامبیک و مالاوی – به فایزر گفتند که «تحویل واکسن‌ها را به تأخیر انداخته یا متوقف کند، زیرا نتوانستند آنچه را که دریافت کرده‌اند منتشر کنند».

گوتلیب گفت که آفریقای جنوبی همچنین به J&J و Pfizer گفته است که عرضه را قطع یا قطع کنند زیرا واکسن مازاد دارند. او گفت که از 30 میلیون دوز فایزر که به آفریقای جنوبی ارسال شده است، تنها 19 میلیون دوز استفاده شده است.

گزینه دلتا چطور؟

توجه به Omicron ممکن است این واقعیت را از بین ببرد که گزینه دلتا همچنان یک تهدید مهم برای کالیفرنیا و ایالات متحده است.

“در حالی که تمرکز بر Omicron است، تاثیر عملکردی آن هنوز مشخص نیست، مشکل اصلی این است که دلتا در بسیاری از کشورهای اروپا و ایالات متحده گسترده است.” توییت ها دکتر اریک توپول، مدیر مؤسسه ترجمه تحقیقاتی اسکریپس در لاجولا.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، نوع دلتا تقریباً همه موارد تجزیه‌وتحلیل شده کروناویروس در ایالات متحده را شامل می‌شود.

از روز سه‌شنبه، بستری‌های روزانه جدید مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر کشور نسبت به هفته اول نوامبر ۲۰ درصد افزایش داشته است.

کالیفرنیا در اواخر اکتبر شاهد افزایش نگران کننده بستری شدن در بیمارستان بود، اگرچه این تعداد در نوامبر کاهش یافت. با این حال، مقامات بهداشتی در مناطقی با نرخ واکسیناسیون پایین، مانند دره سان خواکین، می‌گویند که بیمارستان‌ها پر هستند و برای انتقال برخی از بیماران به مکان‌هایی مانند شهرستان لس‌آنجلس، درخواست کمک کرده‌اند.

و مدل‌های رایانه‌ای منتشر شده در وب‌سایت ابزار دولتی ارزیابی کووید در کالیفرنیا سناریوهایی را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد افزایش بستری شدن در بیمارستان تا پایان زمستان امکان‌پذیر است، به خصوص اگر تعداد بسیار کمی از بزرگسالان واکسینه شده واکسن اضافی دریافت کنند.

چند هفته طول می کشد تا کارمندان کالیفرنیا متوجه شوند که آیا تجمعات روز شکرگزاری افزایش یافته است یا خیر.

دکتر رجینا چینسیو-کوانگ، معاون افسر بهداشت در اورنج گفت: «ما در حال حاضر در ایالت های مختلف ایالات متحده می بینیم که – به ویژه در غرب میانه و شرق، جایی که مردم به دلیل تغییرات آب و هوایی به داخل خانه می روند – شاهد سطوح بالایی از موارد ابتلا هستیم. شهرستان روز چهارشنبه گفت.

“و هنوز مناطقی در کالیفرنیا وجود دارد که هنوز در آن موارد موارد بالایی وجود دارد. بنابراین امیدوارم بتوانیم تا سال 2022 از یک جهش دیگر جلوگیری کنیم. اما هنوز پتانسیل افزایش اندک در دسامبر وجود دارد.

مردم چگونه می توانند از خود محافظت کنند؟

اداره بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد، علاوه بر واکسینه شدن یا تقویت، “به همه توصیه می کند که در مکان های عمومی سرپوشیده (مانند خواربارفروشی ها و سالن های سینما)، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، ماسک بپوشند.

در تعدادی از شهرستان‌های کالیفرنیا، از جمله شهرستان‌های لس‌آنجلس و ونتورا، و همچنین بسیاری از منطقه خلیج سانفرانسیسکو، اجباری برای ماسک‌های داخلی در مناطق عمومی الزامی است.

علاوه بر این، وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا گفت: «در صورت مشاهده هر گونه علائمی – صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، باید فوراً برای COVID-19 آزمایش شوید. علائم COVID-19 را می توان به صورت سرماخوردگی معمولی (از جمله فقط “خروپف”)، آلرژی فصلی یا آنفولانزا احساس کرد. آزمایش COVID-19 در کالیفرنیا برای هر کسی که به آن نیاز دارد رایگان است.

دکتر اریکا پان، اپیدمیولوژیست کالیفرنیا، گفت: افراد همچنین باید سه تا پنج روز پس از سفر مورد آزمایش قرار گیرند تا به ما کمک کند در مورد موارد و گزینه های جدید هوشیار باشیم. توییت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinnulled themesGebze Escortsu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmacane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme