هند کوچک در تلاش است تا فراتر از همه‌گیری سازگار شود

[ad_1]

سیما چوداری برای گروه رقص دخترش به هشت لباس سنتی هندی نیاز داشت.

چند سال پیش، او ممکن است حدود 25 مایل از خانه خود در ایروین تا هند کوچک رانندگی کرده باشد.

این بار او از یک تامین کننده با مسافت بیش از 8500 مایل در گجرات سفارش داد که قیمت های پایین تری ارائه کرد و دامن، روسری و تاپ های گلدوزی شده را به درب خانه اش فرستاد.

مانند بسیاری از آمریکایی های سرخپوست در کالیفرنیای جنوبی، چاودری بازدید خود از هند کوچک در آرتزیا را کاهش داد و به نفع خرید آنلاین و فروشگاه های مواد غذایی هندی نزدیک به خانه بود.

او هنوز هم ماهی یک بار برای اقلامی مانند بخور چوب صندل و شمعدان های انبه می رود که نمی تواند در اورنج کانتی تهیه کند.

اما او و بسیاری از 1500 عضو گروه زنان هندی OC، Little India را به عنوان یک آگهی تجاری ناخوشایند می بینند که با تغییر نیازها نتوانسته است تکامل یابد.

زن ها از پشت پنجره لباس می گذرند

زنان از کنار یک فروشگاه لباس در بلوار پایونیر در هند کوچک عبور می کنند.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

چوداری، مدیر اجرایی یک پیش دبستانی مونته سوری که در سال 1997 از دهلی نو مهاجرت کرد، گفت: «آنها باید آن را جشن و استقبال بیشتری کنند.

تاجران در بلوار پایونیر در آرتزیا، جایی که از دهه 1980 مکانی برای خرید ساری، تنقلات برای سیگار برگ‌های ترد و جشن‌های گیاه‌خواری تالی بوده است، حتی قبل از همه‌گیری کووید-19 با مشکل مواجه شده‌اند.

برخی سازگار شده اند، پیشنهادات خود را مدرن کرده اند و از اینترنت برای ایجاد فالوور استفاده می کنند.

دیگران تماشا کرده‌اند که کالاهایشان گرد و غبار جمع می‌شود یا میزهایشان خالی مانده است در حالی که مشتریانی مانند چوداری در جای دیگری خرید می‌کنند. مرکز هند کوچک، مجموعه ای دو طبقه که هنرمندان حنا، نخ سازان، عکاسان و آتلیه های عروس را در خود جای داده است، یک جسد خالی است.

سوالی که پیش روی هند کوچک قرار دارد فراتر از چگونگی کشف مجدد آن است. جریان زیر آب در بسیاری از گفتگوها این است: آیا دلیلی برای وجود آن وجود دارد؟

مالا مالانی Sona Chaandi را در سال 1980 افتتاح کرد، زمانی که حضور هندی Pioneer Boulevard چیزی بیش از یک خواربار فروشی نبود.

فروشگاه 11000 فوت مربعی او همه چیز را از ساری های ابریشمی رنگارنگ گرفته تا شلوارهای ساق، جواهرات و تارهای ابرو ارائه می دهد.

پارچه های ساری رنگی نشان داده شده است

مالا مالانی، صاحب سونا چاندی، طیف گسترده ای از ساری های رنگارنگ را نشان می دهد که در فروشگاه بزرگ او در منطقه خرید هند کوچک موجود است.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

مشتریان زمانی از بیکرزفیلد و گوشه های دور شهرستان های اورنج و ونتورا می آمدند. حتی اگر یک رستوران یا سوپرمارکت هندی در نزدیکی خانه‌هایشان وجود داشت، کیفیت و وسعت آن با آنچه که در چندین بلوک در آرتزیا پیدا کردند، مطابقت نداشت.

هالیوود هند کوچک را نیز در اختیار گرفت. مدونا قفسه های سونا چاندی را بررسی کرد. لباس‌ها و لوازم جانبی فروشگاه در «جسی» دیزنی، «9-1-1» از فاکس و اخیراً در «هرگز من هرگز» نتفلیکس گنجانده شده است.

در یک صبح شنبه اخیر، مالانی لباس‌ها را تا کرد و کت‌های مردانه به نام شروان را تکان داد، سپس دست‌بندها و عمامه‌های طلا را با سنگ‌های قیمتی جلا داد.

تنها با چند مشتری، امروز صبح کمتر از 50 دلار فروش داشت.

قبل از همه گیری، درآمدها اندکی کاهش یافت. در سال 2020، در حالی که COVID-19 در حال افزایش بود، 75٪ کاهش یافت. مالانی در انباری 1 میلیون دلاری نشسته بود و به فکر فروش فروشگاه بود.

از آنجایی که مردم دوباره واکسینه شدند و جسارت کردند، درآمد به حدود 60 درصد از سطح قبل از همه گیری افزایش یافت. اما این برای حمایت از کسب و کاری که بیش از 40 سال است مالک آن است و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را برای دو فرزندش پرداخت می کند، کافی نیست.

اکنون نوع Omicron دوباره مشتریان را در خانه نگه خواهد داشت.

مالانی که در اواخر دهه 50 زندگی خود است و در فیجی به عنوان دختر مهاجران هندی بزرگ شده است، گفت: “من هرگز نگران فروشگاه لباس دیگری در آرتزیا نبودم زیرا همیشه فکر می کردم بهترین است.” “چیزی که من انتظار نداشتم این بود که مشتریان بگویند از آمازون و فروشگاه های محلی لباس می خرند.”

زنی به یک لباس فروشی می رود

مالا ملانی در بخش ساری فروشگاه بزرگ خود.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

فیض بیگ، رئیس اتاق بازرگانی آرتزیا، صاحب یک آژانس بیمه در بلوار پایونیر است. او تخمین می‌زند که 10 فروشگاه در این نوار – از جمله غذاهای هندی Guru Crafted، لباس‌های زنانه خیابان شرقی و لباس سیتال – از زمان شروع همه‌گیری بسته شده‌اند. به گفته وی، تردد عابران پیاده به نصف کاهش یافته است.

یکی از شنبه های اخیر، بیگ با یک رستوران دار که به سختی نگه داشته بود، چای نوشید. او از اعطای وام به یکی از کارمندان فروشگاه لوازم خانگی که به “کمک بیشتر” نیاز داشت، صحبت کرد و با یک خرده فروش لباس ابراز همدردی کرد که “امیدوار است تجارت بهبود یابد”.

بیگ گفت که برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر، شهر باید کمک های بلاعوض یا وام های کم بهره را به صاحبان مشاغل اعطا کند و اخراج ها را متوقف کند.

اما او گفت که این وظیفه تاجران هند کوچک است که “همگام با روندها باشند”.

بیگ گفت: «مشتریان اقلامی را می‌خواهند که در اینستاگرام یا تلویزیون ببینند، و برخی از مغازه‌ها و رستوران‌ها نمی‌توانند آن‌طور که اینترنت می‌تواند آن‌ها را ارائه کنند.

خاستگاه هند کوچک به سال 1971 برمی گردد، زمانی که بلخان لاهوتی شروع به فروش ادویه جات و غذاهای اصلی هندی از گاراژ آرتزیا کرد. دیگر تاجران هندی مغازه‌ای را در بلوار پایونیر راه‌اندازی کردند تا از جمعیت رو به رشد هندی در سریتوس که از سه طرف با آرتزیا همسایه است، مراقبت کنند.

تا سال 1986، پایونیر حدود دوجین شرکت هندی داشت. یک دهه بعد، تعداد آنها حدود 90 نفر است.

برای دهه‌ها، لیتل ایندیا روابط آشفته‌ای با دولت شهر آرتزیا داشته است، که تلاش‌ها برای نصب تابلوهای هند کوچک را مسدود کرده و با فروشندگان ترافیک و پارکینگ درگیر شده است.

طبق سرشماری ایالات متحده، امروزه Cerritos و Artesia روی هم حدود 5300 ساکن هندی تبار دارند.

شهرستان لس آنجلس حدود 109000 سرخپوست آمریکایی دارد، از جمله خوشه های قابل توجهی در تورنس، سانتا کلاریتا و سایر حومه ها. حدود 55000 هندی اورنج کانتی را خانه می‌دانند که 13000 نفر در ایروین هستند.

این جوامع به اندازه کافی رشد کرده اند تا مغازه های خود را حفظ کنند و سفر به هند کوچک را برای همه غیر از تخصصی ترین اقلام مانند دکوراسیون تعطیلات غیر ضروری می کنند.

در آخرین آخر هفته اکتبر، با نزدیک شدن به دیوالی، بلوار پایونیر به طور غیرعادی شلوغ بود. برای جشن گرفتن جشن نور، گلدسته هایی از رنگ های آبی، صورتی، نارنجی و زرد بر فراز مغازه ها و راهروها آویزان شده است.

پیاده رو به قدری شلوغ بود که برخی از خریداران به خیابان ها ریختند، در حالی که برخی دیگر چراغ های دیاس یا گلی و همچنین شمع و ریسمان برای تعطیلات خریدند.

در پاراتا گریل، مشتریان برای نان مسطح رستوران که با سیب زمینی، کلم، اسفناج، تربچه، فلفل چیلی یا پنیر پر شده و با چاتنی انبه یا نعناع تزیین شده است، صف می کشند.

مالک Gurpal Singh می دانست که پرش موقتی است.

او گفت: «این آخر هفته همه در هند کوچک هستند. “دو هفته دیگر خالی می شود.”

جمعیت آرتزیا تقریباً به طور مساوی بین آسیایی ها (از جمله سرخپوستان)، لاتین تبارها و سفیدپوستان تقسیم شده است.

دو نفر در یک منطقه خرید روبروی یک رستوران قدم می زنند

پاراتا گریل در یکی از مراکز خرید متعدد در بلوار پایونیر در هند کوچک واقع شده است.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

پاراتا گریل، که غذاهای پنجابی مانند چوله کولچه – نان مسطح با خورش نخود – و غذاهای ترکیبی هند و چینی را نیز ارائه می‌کند، یک مرکز خرید مشترک با رستوران غذاهای دریایی چینی و چای‌فروشی بوبا، و همچنین یک لباس‌فروشی و خیاطی هندی دارد. متخصص در ساریتا

سینگ صاحب رستوران های فرنچایز – چهار پیتزا بروکلینز و سه جوجه گوشتی شعله – در اطراف کالیفرنیای جنوبی است که در همه گیری همه گیر عملکرد خوبی داشتند.

Paratha، نزدیک ترین رستوران به قلب او، با دستور پخت های زادگاهش دهلی نو، در چند سال گذشته ضرر کرده است. سینگ قصد دارد آن را ببندد.

سینگ که در نزدیکی سریتوس زندگی می کند، استاد بیوشیمی در دانشگاه دهلی بود که اندکی پس از شورش های سال 1984 علیه سیک هایی مانند او از هند گریخت.

مردی سگش را در پیاده رو راه می دهد که در پیاده رو یک منطقه خرید نشسته است

مردی سگ خود را در بلوار پایونیر که در چند سال گذشته برای جذب مشتری تلاش کرده است، می‌رود.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

او مشکلات هند کوچک را تا حدی به دلیل رزرو ترافیک در بلوار پایونیر و کمبود پارکینگ و همچنین امتناع شهر از اجازه تابلوهای هند کوچک در بزرگراه 91 دانست.

رهبران شهر گفته اند که می خواهند همه گروه های قومی را پوشش دهند، نه فقط هند کوچک.

سرخپوستان آمریکایی در حال بیرون آمدن از یک بیماری همه گیر هستند که نه تنها در اینجا بلکه در هند نیز تحت تأثیر قرار گرفته است، هندی که در اوایل سال 2021 موج ویرانگر بیماری و مرگ را متحمل شد.

سینگ گفت، همانطور که عادات خرید قدیمی خود را احیا می کنند و عادات جدید را توسعه می دهند، خرده فروشان در هند کوچک باید دلیلی برای آمدن به آرتزیا به آنها بدهند.

او گفت: «از آنجایی که هندی‌ها به بازارها و رستوران‌ها باز می‌گردند، باید به آنها اطلاع دهیم که وجود داریم. مکان‌های هندی فوق‌العاده‌ای در سن دیگو، ریورساید و دایموند بار وجود دارد که ما با آنها رقابت می‌کنیم. ما باید خودمان را تبلیغ کنیم.»

مردی در حال خرید از یک فروشگاه مواد غذایی است

مردی در حال خرید از Pioneer Cash & Carry اصلی در هند کوچک است.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

Premie Keray در سال 1982، Pioneer Cash & Carry، یکی از اولین خواربارفروشی‌ها در هند کوچک را افتتاح کرد. در سال 2015، پسرش، دیو کری، فروشگاه دومی را در سه بلوک دورتر افتتاح کرد.

برخلاف مکان اصلی، Cash & Carry جدید Pioneer دارای پارکینگ وسیع و هشت خط بلیط است. یک سوم فروشگاه به تولید و دو مسیر به برنج اختصاص دارد. کرای 49 ساله او را «جو تاجر هند کوچک» می نامد.

در طول همه گیری، درآمدها تا 40٪ افزایش یافت زیرا آمریکایی های سرخپوست از غذا خوردن و آشپزی در خانه خودداری کردند. با الهام از آموزش های یوتیوب در مورد طرز تهیه غذاهای هندی، آنها برای خرید مواد اولیه به فروشگاه هجوم آوردند.

کری که در فروشگاه پدرش بزرگ شده بود و اکنون صاحب یک تجارت شده بود، بلوار را به موقع تماشا کرد. و به آینده خود خوشبین نیست.

او گفت: از میان همه فراز و نشیب هایی که دیده است، «این بیش از یک نزول است».

او گفت: «محدوده کمی از مشتریان نسل دوم هندی یا غیر هندی وجود دارد. بسیاری از مالکان نمی خواهند از منطقه آسایش خود خارج شوند.»

اما نوآوری همیشه برای موفقیت در بلوار پایونیر کافی نیست.

مردی در آستانه یک رستوران ایستاده است

Gautam Visvakarma مالک G Star Grill & Wings در Artesia است.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

Gautam Viswakarma رستوران هندوآمریکایی G Star Grill and Wings را در ماه فوریه افتتاح کرد، به این امید که جایگزینی برای غذاهای پنجابی که بر این نوار غالب است ارائه دهد.

ویسواکارما، 32 ساله اهل مگالایا در شرق هند و سرآشپز سابق در یک استراحتگاه مجلل در نزدیکی تاج محل در آگرا، گفت: «هند کشوری چند زبانه و فرهنگی است که نیاز به ارائه بهتر دارد.

پیشنهادات این رستوران شامل بال‌های بوفالو به سبک آمریکایی، بوریتوهای فیوژن تیکا ماسالا هندو-مکزیکی، تیکای مرغ سیچوانی هندو چینی، کوفته‌هایی به سبک تبتی به نام موموس، آبجو حیدرآباد و کاری ماهی بنگال به نام ماچر کالیا است.

تعدادی طرفدار وجود دارد، اما تجارت کند است. به مدت دو ساعت در یک شنبه اخیر، هیچکس وارد رستوران رنگارنگ با غرفه های سبز نعنایی نشد.

Visvakarma در تهیه حقوق برای چهار کارمند خود مشکل داشت. او نمی‌پرسد آیا کسب‌وکارش از نزدیکی به رستوران‌هایی که در طول زمان تا حد زیادی منجمد مانده‌اند، رنج می‌برد.

Visvakarma گفت: “همه رستوران های اینجا منوی خود را در 30 یا 35 سال تغییر نداده اند و این باعث جذب مشتریان جدید نمی شود.”

برای زنده ماندن، هند کوچک باید مشتریان قدیمی مانند Sarnat Chataraj را نیز حفظ کند.

هنگامی که چاتاراج، یک بومی کلکته، در سال 2000 به کالیفرنیای جنوبی آمد، هند کوچک تنها جایی بود که می توانست آبجو مرغ خوشمزه یا کاری ماهی پیدا کند. او مرتباً 60 مایل از دره سیمی رانندگی می کرد.

چتراج گفت که اکنون رستوران های هندی خوبی در نزدیکی خانه او وجود دارد.

چتاراج، یک محقق، گفت: “این مثبت است زیرا به این معنی است که جامعه هندی در حال رشد است و اکنون گروه ها و خدمات بزرگی در همه جا وجود دارد.” اما این می تواند برای هند کوچک مشکل ساز باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma