هیئت مدرسه ای در کالیفرنیا در حال بحث درباره ممنوعیت انتقادی نظریه نژادی است

[ad_1]

در یک اتاق هیئت مدیره چوبی در اورنج کانتی، پنج نفر از اعضای هیئت مدیره مدرسه در مقابل یک تابلوی تکان دهنده نشستند، جمعیتی مطمئن. به مدت بیش از سه ساعت، متولیان به گوش دادن، بحث، و پرسش‌هایی می‌پرسیدند تا تصمیم بگیرند که آیا تدریس در کلاس درس در مورد موضوعی که در مدارس آنها تدریس نمی‌شود یا نه: تئوری نژادی انتقادی ممنوع است یا خیر.

اعضای هیئت مدیره منطقه مدرسه متحد Placentia-Yorba Linda حتی به صفحات مورد اعتماد دایره المعارف بریتانیکا مراجعه کردند و سابقه نظریه انتقادی نژادی را در یک قطعنامه عمومی کپی کردند که می تواند به سیاست قانونی منطقه تبدیل شود.

مرلین اندرسون پس از خواندن کلوزآپ گفت: «فکر نمی‌کنم این تعریف واقعاً خوب باشد». “من فکر می کنم باید واقعاً خاص باشد. او باید تئوری های خاصی را بیان کند که ما نمی خواهیم در کشورمان به آنها آموزش داده شود – مثلاً اینکه ایالات متحده اساساً یا به طور سیستماتیک نژادپرست است.

در پایان شب طولانی، هیئت مدیره رای گیری را به تعویق انداخت. اما آنچه در طول جلسه آنها ظاهر شد، چیزی بیش از نگرانی در مورد رأی مثبت یا منفی به ممنوعیت نظریه نژادی انتقادی را نشان داد. جلسه آنها پیشنهاد کرد که نگاه دقیق‌تری به این بیندازیم که چگونه یک مفهوم پیشرفته دانشگاهی به یک شعار سیاسی تبدیل شده است، و بحث‌های ناخوشایندی را درباره نحوه آموزش نژاد، نژادپرستی و برابری در مدارس شکل می‌دهد – و چگونگی تعریف آن در شورای مدرسه حومه شهر. جلسه می تواند یک میدان مین باشد.

نظریه انتقادی نژاد یک لنز آکادمیک در سطح دانشگاه برای مطالعه این است که چگونه نابرابری نژادی و نژادپرستی به طور تاریخی در سیستم‌ها، سیاست‌ها و نهادهای حقوقی آمریکا گنجانده شده‌اند و معمولاً در مدارس K-12 تدریس نمی‌شوند. با این حال، جمهوری خواهان به آن به عنوان یک مشکل گوه چسبیده بودند و سفیدپوستان را به عنوان ستمگران نژادپرست و رنگین پوستان را مظلوم نشان می دادند. دموکرات ها عمدتاً انگیزه محافظه کارانه علیه نظریه انتقادی نژادی را به عنوان یک سیاست نژادپرستانه سوت سگ می بینند که بحث های گسترده تری درباره گذشته آمریکا را قطبی می کند.

بینندگان شاهد بحث هیئت مدرسه OC در مورد پیشنهادی برای ممنوعیت نظریه انتقادی نژادی هستند

بینندگان از پنجره تماشا می کنند که هیئت مدرسه Placentia Yorba Linda درباره قطعنامه پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت تدریس نظریه نژادی انتقادی در مدارس بحث می کند.

(رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز)

در مقابل این پیشینه، اعضای هیئت مدیره مدرسه و والدین در حومه Placentia-Yorba Linda در تلاش هستند تا همه چیز را در مورد فرزندان خود بفهمند.

اگرچه در نهایت قصد ممنوعیت تئوری نژادی انتقادی را داشت، قطعنامه 14 ماده ای این شهرستان به عنوان راهی برای ترویج “محیط امن و محترمانه برای دانش آموزان” معرفی شد. در این بیانیه آمده است که این شهرستان “به تعهد خود مبنی بر آموزش گزارش کامل و دقیق تاریخ و در عین حال حمایت از یکپارچگی فرهنگی دانش آموزان پایبند است.”

از جمله موضوعاتی که در طول بحث مورد بحث قرار گرفت، این بود که آیا این منطقه باید «برابری» را ترویج کند یا «برابری». آیا شامل کلمه “چندفرهنگی” می شود یا خیر. و آیا مناسب است که به دنبال “رهایی دانش آموزان از تخلفات تاریخی گذشته” باشیم.

نظرات عمومی در این جلسه تقریباً به طور مساوی بین طرفداران و کسانی که با آنچه نظریه انتقادی نژادی معتقد است که آن را حمایت می کند، تقسیم شد. اکثر دانش آموزان سخنگو، از جمله رنگین پوستان، با این ممنوعیت مخالفت کردند و از کلاس مطالعات قومیتی خود، که در حال حاضر یک درس انتخابی در دبیرستان است، حمایت کردند.

یکی از دانشجویان حاضر در کشتی گفت: “من آموخته ام که افرادی مانند من می توانند تاریخ ساز شوند – چیزی که هرگز فکر نمی کردم بتوانم در سیستم آموزشی آمریکا یاد بگیرم.”

نظریه انتقادی نژاد اغلب با مطالعات قومی مخلوط می شود، یک رشته علمی متنوع که به دنبال هدایت دانش آموزان در دوره های K-12 و کالج از طریق داستان ها، مبارزات و مشارکت سیاه پوستان، اسپانیایی ها، آسیایی ها و بومیان آمریکایی است. در اوایل سال جاری، کالیفرنیا اولین ایالت در این کشور بود که مطالعات قومیتی را برای فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در سال 2030 الزامی کرد – و معلمان در هر منطقه می‌توانند دوره خود را با دستورالعمل‌هایی از چارچوب مورد تایید ایالت طراحی کنند.

در سپتامبر، Placentia-Yorba Linda زمانی که یک دانش آموز دبیرستانی یوربا لیندا پوستری دست ساز را در دست داشت که روی آن نوشته شده بود، “پدر شما باغبان من است” را قبل از بازی فوتبال مقابل دبیرستانی لاتین تبارها در دست گرفت، خبرساز شد. حدود 44٪ از 23000 دانش آموز Placentia-Yorba Linda اسپانیایی یا لاتین تبار و 31٪ سفیدپوست هستند که دو جمعیت بزرگ هستند. برخی در جامعه از این حادثه به عنوان یک درخواست فوری برای آموزش بیشتر در مورد تنوع و ضد نژادپرستی یاد کردند.

هیئت مدیره مدرسه از نزدیک توسعه موضوع انتخابی فعلی در علوم قومی را در اوایل سال جاری تصویب کرد. او همچنین قطعنامه ای را در محکومیت نژادپرستی در سال 2020 تصویب کرد.

مشخص نیست که هیئت در رابطه با نظریه انتقادی نژادی چه تصمیمی خواهد گرفت. برخی از معتمدین، از جمله اندرسون، لئاندرا بلیدز و شان یانگ بلاد، مخالفت خود را با صدای بلند نشان دادند. بلیدز همچنین به دلیل حضور در راهپیمایی ترامپ در 6 ژانویه در واشنگتن مورد انتقاد قرار گرفت.

نحوه جلسه در مواقعی تند، اما مدنی بود. برخی از حاضران موافقان را تشویق کردند و مخالفان را ناراضی کردند. اعضای هیئت مدیره در چندین مورد صحبت کرده‌اند، از جمله نکته‌ای در قطعنامه که «احترام به تجربه همه دانش‌آموزان را از طریق ترویج یادگیری که به درستی چندفرهنگ‌گرایی را بررسی می‌کند» تشویق می‌کند.

اندرسون پرسید که آیا می توان کلمه «چندفرهنگ گرایی» را با عبارت «تاریخ، فلسفه و ساختارهایی که تجربه آمریکا را تشکیل می دهند» جایگزین کرد؟

کارین فریمن، رئیس هیئت مدیره، گفت که چندفرهنگی یک اصطلاح منطقی است زیرا در عنوان موضوع انتخابی در مطالعات قومی گنجانده می شود، اما به طور آزمایشی با جایگزینی موافقت کرد.

«عدالت» و «برابری» نیز روی میز بود، زیرا هیئت مدیره در مورد استفاده از یک یا هر دو اصطلاح بحث می کرد. برخی استدلال کرده اند که برابری ممکن است، اما برابری واقعی دشوارتر است.

در نهایت شورا تصمیم گرفت هر دو کلمه را درج کند و منتظر تصمیم گیری وکلای آنها بمانند.

اما تعریف نظریه انتقادی نژادی در مرکز گفتگو باقی مانده است. سابقه دایره المعارفی طولانی مورد استفاده در این پروژه، آن را به عنوان «یک جنبش فکری و اجتماعی و یک چارچوب ضعیف سازماندهی شده از تحلیل حقوقی بر اساس این فرض توصیف می کند که نژاد یک ویژگی طبیعی و مبتنی بر بیولوژیک برای زیرگروه های فیزیکی متمایز انسان ها نیست، بلکه از نظر اجتماعی ساخته شده است. مقوله (فرهنگی تخیلی) که برای سرکوب و استثمار رنگین پوستان استفاده می شود.

Youngblood همچنین گفت که آنها باید مؤلفه‌های خاصی را که با آنها مخالف هستند شناسایی کنند – از جمله هر گونه مطالب آموزشی که ایده‌هایی مانند تشویق یا پشتیبانی می‌کند. «برتری سفیدپوستان»، «امتیاز»، «تهاجم خرد» یا «هر چیزی که یک نژاد خاص را تحقیر کند».

بلیدز موافقت کرد و گفت که به جای تعریف دایره المعارف، باید نکاتی را در مورد مواردی که تدریس نمی شود و اینکه چگونه “در مقابل یکدیگر رقابت نخواهند کرد” اضافه کنند.

آندریا دریو نشانی دارد که در صورت عدم تصویب این ممنوعیت، فرزندان خود را از منطقه خارج خواهد کرد.

آندریا دریو، که مخالف آموزش CRT در مدرسه است، تابلویی دارد که می گوید در صورت عدم تصویب این ممنوعیت، فرزندانش را از منطقه خارج خواهد کرد.

(رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز)

در یک تبادل محترمانه، آنها در مورد موقعیت های فرضی که می تواند وارد کلاس درس شود، بحث کردند.

کری باک، نایب رئیس هیئت مدیره، نگران است که محدودیت‌های پیشنهادی می‌تواند بحث‌ها را مختل کند و سردرگمی را تشویق کند. او یک سخنران مهمان را مثال زد که با دانشجویان درباره تجربیات خود به عنوان یک زن رنگارنگ صحبت کرد. باک فکر کرد که آیا این مکالمه در آینده ممنوع خواهد شد زیرا بر تقاطع یا همپوشانی هویت های اجتماعی تأثیر می گذارد.

Youngblood گفت: “من فکر نمی کنم ما آن را حذف کنیم.” “من فکر می کنم که اگر زنی بیاید، یک مرد رنگین پوست که از موفقیت او صحبت کند …”

باک مداخله کرد، “اما اگر قبل از موفقیت در مورد افت ها صحبت کند چه؟” این خوبه؟”

یانگ بلاد پاسخ داد: «این کاملاً خوب است، اما فکر می‌کنم مشکل این است که بگویم، «من مجبور بودم این کار را انجام دهم، و همه سفیدپوستان من را پایین نگه داشتند، و هیچ راهی وجود نداشت که بتوانم این کار را انجام دهم، زیرا کل سیستم نژادپرستانه بود. ‘ این اشتباه خواهد بود.”

راکل فلیشمن، مادر سه دانش آموز در منطقه، گفت که نگران ابهام ممنوعیت پیشنهادی است. او نگران بود که قطعنامه آنقدر مبهم باشد که هرگونه اشاره به – یا مسائل پیرامون – نژاد به طور بالقوه زیر چتر حذف قرار گیرد.

فلیشمن قبل از جلسه گفت: «در مورد اینکه واقعا چیست چیزهای زیادی در هوا باقی مانده است. “اگر ما حتی نمی توانیم درباره چیستی آن به توافق برسیم، پس چگونه می توانیم آن را ممنوع کنیم؟” به طور کلی، راه حل های زیادی برای ممنوعیت وجود ندارد هر چه در تدریس.”

یکی از پدرها، میگل لوپز، تاکید کرد که نظریه نژادی انتقادی در هیچ سطحی در شهرستان تدریس نمی شود، بلکه در عوض به “عنصر جذابی تبدیل شده است که در مورد مسائل نژادی در این کشور فراگیر است.”

“این تأثیر وحشتناک را دارد – نه فقط در اینجا در این منطقه، بلکه در سراسر کشور – که در آن چیزهایی که ما سعی داریم در مورد آنها بحث کنیم، از نظر نژادی و نژادپرستی، فقط آموزش داده نمی شود.” او گفت. .

با این حال، برخی دیگر به شدت با نظریه انتقادی نژادی مخالف بودند و از هیئت مدیره خواستند تا قطعنامه جدول را تصویب کند. برخی تهدید کردند که فرزندان خود را از منطقه خارج خواهند کرد تا “تلقین” نشوند.

یان تمپلین می‌پرسد: «تقسیم کردن کودکان بر اساس نژاد – و تلویحاً اینکه برخی با حفظ نژادپرستی سیستماتیک، دیگران را باز می‌دارند – باعث ایجاد تفرقه و نفرت نمی‌شود؟» “فکر نمی کنم که این باعث ایجاد دوستان شود.”

یکی دیگر به نام ایمی اس گفت که نظریه انتقادی نژادی “تفکر قربانیان را تداوم می بخشد” و نگران است که آموزه ها نشان می دهد که کودکان سفیدپوست باید مورد تبعیض قرار گیرند تا اشتباهات گذشته جبران شود.

مقامات گفتند که این قطعنامه دوباره روی میز است و احتمالا در دسامبر یا ژانویه باز خواهد گشت.

ترزا مونتاگنو، استاد مطالعات چیکانا و چیکانو در نورتریج، کالیفرنیا، که به تهیه پیش نویس اولیه برنامه درسی مطالعات قومی این ایالت کمک کرد، از شنیدن اینکه مقامات نمی توانند با تعریف نظریه انتقادی نژادی کنار بیایند تعجب نکرد. او گفت، هیئت‌های مدرسه‌ای که می‌خواهند این مفهوم را ممنوع کنند اغلب «به سیاست‌های بدن که به نظریه نژادی انتقادی حمله می‌کند پاسخ می‌دهند، اما نمی‌دانند چیست». “ممنوعیت ها ابزاری برای “حمله به برخی از دستاوردهای حقوق مدنی به عنوان تحقیقات قومیتی، به عنوان آموزش ضد نژادپرستی” شده است.

«شما باید به پیام های اصلی و مفاهیم اساسی که [these boards] آنها واقعاً در تلاش برای مذاکره هستند، “مونتانیو گفت.

اعضای هیئت مدیره در Placentia-Yorba Linda به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

در این جلسه، نانسی واتکینز، معلم بازنشسته و مدیر منطقه به هیئت مدیره گفت که نظریه انتقادی نژادی “بی معنی” است و به عنوان جایگزینی برای بسیاری از مسائل مربوط به عدالت، عدالت اجتماعی و حتی سیاست استفاده می شود.

او گفت: «این قطعنامه سعی می‌کند مشکل پیچیده‌ای را که افراد کمی آن را درک می‌کنند، با تعریفی در دایره‌المعارف بریتانیکا تعریف کند و دو گزینه بد قطبی ایجاد کند: یا CRT را ممنوع می‌کنیم یا CRT را آموزش می‌دهیم.» حقیقت در هیچ یک از این انتخابات افراطی منعکس نشده است.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardnulled themessu tesisatçısımobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamarmaris escortcane corsohtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme