پیام سانتا مونیکا به مردمی که مدتها پیش در بزرگراه 10 اخراج شده بودند: به خانه بیایید

[ad_1]

رابطه نیکل مونرو با سانتا مونیکا عمیق است.

گفته می شود عموی او اولین نوزاد سیاه پوستی بود که بیش از یک قرن پیش در آنجا متولد شد. آپارتمان ها و ساختمان های دیگر در شهر ساحلی توسط پدربزرگ او، معمار Vernon Brunson طراحی شده است.

مونرو زمانی را به یاد می آورد که پدربزرگ و مادربزرگش او را به تقاطع خیابان 20 و خیابان میشیگان رساندند و از یک کوچه به سمت جایی که زمانی دوبلکس آنها قرار داشت، رفتند.

اینجا جایی است که بزرگراه 10 امروز بالا می رود، که از محله پیکو در سانتا مونیکا می گذرد، زیرا برای گسترش به اقیانوس آرام ساخته شده است. پدربزرگ و مادربزرگ مونرو به همراه حدود 600 خانواده عمدتا سیاهپوست خانه های خود را از دست دادند.

بیش از نیم قرن بعد، سانتا مونیکا فرصت بازگشت به برخی از آنها را فراهم می کند. از ژانویه، این شهر به کسانی که مجبور به ترک ساخت و ساز بزرگراه شده اند و کسانی که در اواخر دهه 1950 زمانی که شهر یک منطقه سیاه دیگر، مثلث بلمار را تخریب کرد، برای ساخت سالن اجتماعات شهر سانتا مونیکا، از شهر خارج شدند، مسکن ارزان قیمت ارائه می دهد. فرزندان و نوه های کسانی که خانه های خود را از دست داده اند نیز واجد شرایط هستند.

توبه مدنی سانتا مونیکا تلاشی است برای اعتراف به آسیب وارد شده به جوامع عمدتا سیاه پوست در دوران پس از جنگ جهانی دوم در ساخت بزرگراه ها و نوسازی شهری.

این برنامه بخشی از یک جنبش سراسری برای جبران خسارت نژادپرستانه به مسکن و اموال ساکنان است. تلاش ها از زمان ترور جورج فلوید در بهار 2020 شتاب بیشتری گرفته است.

در ماه سپتامبر، فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، قانونی را امضا کرد که بر اساس آن، زمین های ساحلی معروف به ساحل بروس به فرزندان یک زوج سیاه پوست که نزدیک به یک قرن پیش توسط ساحل منهتن تخلیه شده بودند، بازگردانده شد.

اوایل سال جاری، ایوانستون، ایلینوی، اولین شهری در کشور شد که برنامه جبران خسارت صریحی را ایجاد کرد که ساکنان سیاه پوست را که در بیشتر قرن بیستم با تبعیض مسکن مواجه بودند یا فرزندانشان را با پیش پرداخت یا نوسازی خانه فراهم کرد.

برای مونرو، ساختمان بزرگراه یک زخم خانوادگی بر جای گذاشت که هرگز به طور کامل التیام نیافت.

مونرو که در یک دوبلکس یک خوابه در الحمرا زندگی می‌کند، می‌گوید: «اگر چیزی داشته‌اید و آن را به دلیل یک حوزه برجسته، به دلیل نژادپرستی از دست داده‌اید، به آن فکر می‌کنید، و از آن زمان بر هر حرکت شما تأثیر می‌گذارد». «تقریباً مانند استرس پس از سانحه است. این بر نحوه تفکر شما در مورد خود در جامعه تأثیر می‌گذارد، آنچه معتقدید در آن جامعه ممکن است.”

در سراسر کشور، تنها در دو دهه اول ساخت و ساز بین ایالتی، بیش از 1 میلیون نفر خانه های خود را از دست دادند. در ابتدا، طراحان بزرگراه برای تخریب به بسیاری از محله های سیاهپوست روی آوردند و خانواده های آواره اغلب غرامت کمی دریافت می کردند.

ساکنان محله پیکو در سانتا مونیکا ساخت بین ایالتی 10 را در سال 1964 تماشا کردند.

ساکنان محله پیکو در سانتا مونیکا ساخت بزرگراه 10 را در سال 1964 تماشا کردند. حدود 600 خانواده در جامعه عمدتاً سیاهپوست خانه های خود را هنگام ساخت بزرگراه از دست دادند.

(موزه تاریخ سانتا مونیکا)

میراث این راه حل ها در سانتا مونیکا توریست پذیر باقی مانده است. امروزه نسبت به سال 1960، قبل از ساخت بزرگراه، سیاه پوستان کمتری در شهر زندگی می کنند. سرکوب شدگان می گویند افرادی که اغلب با آنها ملاقات می کنند از شنیدن این که سانتا مونیکا یک جامعه سیاهپوست باثبات دارد متعجب می شوند.

برنامه شهر در ابتدا برای 100 خانواده آواره یا فرزندان آنها که درآمد محدودی کسب می کنند، آزاد خواهد بود و به آنها دسترسی به آپارتمان هایی با اجاره کمتر از سطح بازار را در اولویت قرار می دهد. اما رهبران شهر امیدوارند تلاش های آنها به یک مدل ملی برای مقابله با سیاست های نژادپرستانه گذشته تبدیل شود.

کریستین مک کوان، عضو شورای شهر سانتا مونیکا گفت: «ما قادر خواهیم بود یک اشتباه تاریخی را اصلاح کنیم. “در پایان، ما این کار را برای افراد بیشتری انجام خواهیم داد. و اگر جوامع دیگر شروع به انجام وظیفه خود کنند، می توانید یک موج جزر و مدی واقعی را در سراسر کشور مشاهده کنید.

مقامات سانتا مونیکا می گویند که آگاه هستند که این برنامه نمی تواند آنچه گرفته شده را جبران کند.

زمانی که مستاجران مجبور به ترک شدند، چیزی دریافت نکردند. فقط صاحبان آنها این کار را کردند. صاحبان خانه توانایی کسب ثروت یک نسل را با داشتن ملکی در سواحل کالیفرنیای جنوبی از دست داده اند.

قبل از بزرگراه 10، بسیاری از بچه های محله پیکو با هم به مدرسه می رفتند تا دوستان خود را در مسیر جمع کنند. در طول شب، والدین آنها در یک رستوران با ماشین همبرگر گرفتند و الا فیتزجرالد و جانی اوتیس را در جوک باکس بازی کردند. آنها سپس در کلوپ شبانه Marimba در بلوار المپیک رقصیدند.

خانواده‌های عمدتا آمریکایی و سیاه‌پوست آمریکایی با یقه آبی به عنوان همسایه در ویلاها، خانه‌های ییلاقی به سبک اسپانیایی و مجتمع‌های آپارتمانی زندگی می‌کردند. بسیاری از سیاه پوستان از جنوب عمیق به پیکو آمدند تا از جداسازی وحشیانه فرار کنند.

اولین ویتاکر که در دبیرستان تحصیل می کرد، گفت: “این جامعه کوچک ما بود.” با دوستان، خانواده و افرادی که دوستشان داشتیم.»

با توسعه بزرگراه 10 به سمت دریا، شتاب دهنده های شهری سانتا مونیکا اصرار داشتند که شهر آنها نقطه پایانی باشد، و معتقد بودند که تبلیغات در بزرگراه سانتا مونیکا خوب خواهد بود.

اما منافع تجاری می خواستند از زمین های تجاری و صنعتی اطراف محافظت کنند، بنابراین طراحان پیکو را قطع کردند، تصمیمی که آنها آن را توجیه کردند زیرا ارزش ملک در آنجا پایین تر بود، واقعیتی که توسط سیاست های بازخرید وام مسکن با حمایت دولت تقویت شد که سرمایه گذاری در مناطقی را کاهش داد. جمعیت بزرگ فقیر یا غیرسفید پوست

اینطور نیست که بگویند ما همه سیاه پوستان را تعقیب می کنیم. آلیسون رز جفرسون، دانشمند مؤسسه حفاظت از گتی که تاریخ سیاه پوستان در سانتا مونیکا را نوشت، گفت: ما همه افراد کم درآمد را تحت تعقیب قرار می دهیم. “اما این به شما می گوید که آنها قدر این افراد را نمی دانند.”

برخی از ساکنان پیکو در مقابل بولدوزرها ایستادند. NAACP از جایگزینی حمایت می کند که جانشین بسیاری از خانواده های سیاه پوست نشود.

یک نظرسنجی از صاحبان خانه در بزرگراه در آن زمان نشان داد که خانواده متوسط ​​بیش از 17 سال در این ملک زندگی می کردند. و از آنجایی که خانواده‌ها برای خانه‌هایشان اندک به دست می‌آوردند، خرید در جای دیگری در سانتا مونیکا سخت بود.

فعالان مسکن منصفانه در سال 1966 خانه به خانه رفتند و با مدیران آپارتمان در محله های سفیدپوست مصاحبه کردند تا ببینند آیا آنها به ساکنان سیاه پوست اجاره می دهند یا خیر. از هر 27 نفر فقط یک نفر گفت که این کار را خواهد کرد. وقتی چند سال قبل یک خانواده سیاهپوست سعی کردند جامعه سفیدپوست را با هم ادغام کنند، دو کوکتل مولوتف در ایوان جلوی خانه آنها پرتاب شد.

مادر ویتاکر سرانجام خانه ای در جنوب لس آنجلس خرید و به بسیاری از خانواده های سیاه پوست در آنجا پیوست.

ویتاکر گفت: “ما به جایی نقل مکان کردیم که پول مادرم می توانست او را ببرد.”

ویتاکر صاحب خانه ای در بالدوین هیلز است و تحت برنامه مسکن جدید به سانتا مونیکا باز نخواهد گشت. اما او اغلب به این فکر می کند که داشتن زمین در شهر ثروتمند چقدر برای خانواده اش تفاوت دارد.

ویتاکر می‌گوید: «من به ملک مادرم در آنجا فکر می‌کنم، به چه قیمتی در آن زمان ممکن است هزینه داشته باشد، و همه فرصت‌های موجود در سانتا مونیکا. «فرصت ها برای سیاه پوستان وجود نداشت. چیزی که بیشتر از همه من را آزار می دهد این است که فکر می کنم اگر همه با یک میدان مساوی شروع کنند، چقدر عالی خواهد بود.»

برنامه سانتا مونیکا شبیه به یکی در پورتلند، هالو، که شش سال پیش آغاز شد و اولویت را در برنامه‌های مسکن مقرون به صرفه در شهر به خانواده‌ها و فرزندانی که به دلیل ساخت و ساز بین ایالتی 5 و بازسازی شهری مجبور به ترک یک محله سیاه‌پوست تاریخی شده‌اند، ارائه می‌دهد.

به گفته شریل کشین، استاد حقوق، تقریباً هر منطقه شهری در کشور از طریق قرمز شدن، منطقه‌بندی استثنایی، محدودیت‌های نژادی و جابجایی ناشی از بزرگراه‌ها و توسعه مجدد، مانع از دسترسی خانواده‌های سیاه‌پوست به ثروت و فرصت‌های موجود برای سفیدپوستان و فرزندانشان شده است. در دانشگاه جورج تاون و نویسنده فضای سفید، کلاه سیاه: انباشته شدن فرصت ها و جدایی در عصر نابرابری.

او گفت که در پرتو این داستان، تلاش های سانتا مونیکا معنا پیدا می کند.

کاشین می‌گوید: «این نمونه‌ای بیش از آن چیزی است که وقتی شهری صادقانه به گذشته‌اش نگاه می‌کند تا متوجه شود که بسیاری از نابرابری‌های چشمگیر در حال حاضر با نژاد همپوشانی دارد، باید اتفاق بیفتد.»

بحث در مورد برنامه مسکن در سال 2019 آغاز شد، زمانی که مقامات سانتا مونیکا تصمیم گرفتند که چگونه جوامع سیاهپوست تاریخی شهر را در طول ساخت یک زمین دو و میدانی در مثلث بلمار سابق گرامی بدارند. یک مسیر پیاده‌روی در اطراف میدان اکنون شامل عکس‌هایی از خانواده‌های سیاه‌پوست اولیه سانتا مونیکا می‌شود، و علائم نشان می‌دهد که چگونه پروژه‌های بزرگراه و نوسازی شهری در حال تخریب محله‌ها هستند.

در نهایت شورای شهر تصمیم گرفت خانواده هایی را که مجبور به ترک درمان ترجیحی هستند در لیست انتظار آپارتمان های کم درآمد قرار دهد.

برای واجد شرایط بودن، ساکنان باید ثابت کنند که خود یا خانواده‌هایشان آواره شده‌اند و واجد شرایط درآمد هستند، معمولاً بیش از 66250 دلار برای هر نفر یا 94600 دلار برای یک خانواده چهار نفره درآمد ندارند. آنها آپارتمان هایی با اجاره دریافت خواهند کرد که اکنون از 1891 دلار در ماه برای یک اتاق خواب به 2896 دلار برای آپارتمان های چهار خوابه محدود شده است – مبلغی بسیار کمتر از آنچه در بازار آزاد می توانید پیدا کنید.

اما به عنوان نشانه ای از دشواری یافتن مسکن مقرون به صرفه، لیست انتظار فعلی بیش از 6000 خانواده را شامل می شود. خانواده‌های کم‌درآمد ساکن سانتا مونیکا که با تخریب آپارتمان‌های اجاره‌ای‌شان یا زمانی که اقدامات دیگر منجر به جابجایی فوری می‌شود، از خانه بیرون می‌شوند، اولین فرصت برای دریافت مسکن را خواهند داشت.

با این وجود، مقامات شهری مطمئن هستند که این برنامه فرصت‌هایی را برای ده‌ها خانواده که به دلیل ساخت بزرگراه 10 یا سالن اجتماعات آواره شده‌اند، فراهم می‌کند تا خانه‌ای پیدا کنند.

شاید مونرو یکی از آنها باشد.

وقتی بزرگراه یک دوبلکس را از پدربزرگ و مادربزرگش گرفت، آنها به ملک دیگری که در سانتا مونیکا داشتند نقل مکان کردند.

در این زمین، پدربزرگ مونرو خانه ای دو طبقه با پنج آپارتمان در پشت آن طراحی کرد. برای سال‌ها، خانواده زندگی خود را در آنجا متمرکز کردند، و حتی پس از اینکه او و والدینش در 10 سالگی به می‌سی‌سی‌پی نقل مکان کردند، این پایگاه برای تعطیلات و تابستان‌ها باقی ماند.

عکس های خانواده نیکل مونرو

تصاویر اعضای خانواده میشل مونرو بر روی پوسترهای پارکی که به اولین سیاه پوستان در سانتا مونیکا در آغاز قرن گذشته اختصاص یافته بود، وجود دارد.

(جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز)

مونرو برای شرکت در کالج در سانتا مونیکا، جایی که اکنون در آنجا کار می کند، بازگشت و در یکی از آپارتمان های پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کرد. اما 15 سال پیش، پس از مرگ پدربزرگ و مادربزرگش، یکی از بستگانش ملک را فروخت و رابطه فیزیکی مونرو با سانتا مونیکا قطع شد، حتی اگر این ارتباط عاطفی هرگز از بین نرفت.

مونرو گفت: “هرجا که بوده ام، هیچ مکانی را نمی توان با سانتا مونیکای محبوب من مقایسه کرد.”

مونرو گفت که درباره برنامه مسکن جدید و دیگر تلاش‌های اخیر شهر برای شناخت تاریخ سیاه‌پوستان احساسات متفاوتی دارد. مونرو معتقد است که شهر باید کار را برای خانواده‌اش آسان‌تر کند خرید خانه در جامعه

او به عکس های پدربزرگ و مادربزرگ و پدربزرگ و مادربزرگش که در پیاده رو جدید مثلث بلمار نشان داده شده اند افتخار می کند.

“اما چه چیز دیگری وجود دارد؟” گفت مونرو. «دزدی هنوز وجود دارد. ثروت نسل ها هنوز از بین رفته است.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب اورجینال پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinanalbuy instagram followers with credit cardturkuaz korsan taksinulled themeshovarda girişBetnisperabetsekabetbetnanobetgarantibetsatkusadasi escortGebze Escortekonomikripto paraarkadaşlık sitesisu kaçağı bulmaweb tasarımtuzla halı yıkamamadeni yağlarjakuzisinekliktemizlik şirketi istanbulyükselmesi beklenen kripto paralarmobil ödeme bozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurma